• Crusades1986
    11.9k
    i to od zaostataka obožavatelja bivšeg režima
  • Jaro
    7.3k
    Jakirovic nije smjenjen zbog Hajduka i Bayerna. Ne samo zbog toga. Lista njegovih grijeha je poduza - eno prodjite poduzi post kolege @Paggini .
  • cibona
    2.9k
    Na kraju je dobio otkaz nakon 2 izgubljene utakmice i to je razumljivo jer smo ipak svjesni da se na Jakira iz nekog razloga gledalo kao na posljednji ostatak starih struktura i da se čekala prva prilika kako bi se pozdravilo sa njim.Maksim Maksimirski

    Preporučio bih ti da još jednom, ali ovoga puta s razumijevanjem, pročitaš Pagginijev post gdje je detaljno analizirao svaku Jakirovu utakmicu.

    A za dodatno pojašnjenje pročitaj i komentar od @Klenx (tema Sergej Jakirović, stranica 419.)

    Lp.
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Jakirovic nije smjenjen zbog Hajduka i Bayerna. Ne samo zbog toga. Lista njegovih grijeha je poduza -Jaro

    Ajde, ajde...svi znamo sve. Od početka Jakir nije odgovarao jednoj grupi dinamovih navijača. Neki ga nisu voljeli jer je došao nakon njihovog miljenika Belog, neki ga nisu voljeli jer je gutač slova a najveći broj ga nije prihvatio jer se Jakir iz nekog razloga smatrao ostatkom starih struktura. Pa i na ovom forumu gdje prevladavaju ljudi iz te grupe navijača koja nije baš šmekala Jakira se jedino dopuštalo vrijeđati baš njega. Od svih igrača, stručnog osoblja, predsjednika kluba, skupštinara kluba, predstojnika ureda kluba, ekonoma kluba, sportskog direktora kluba jedino je Jakira bilo dozvoljeno nazivati spodobom, krkanom itd. Ne trebamo se praviti naivni, jednostavno čovjek od prvog trenutka nekima nije odgovarao i za njega su vrijedili posebni ''aršini''.

    Ima sa druge strane i jako puno ljudi koji smatraju da je ovo jako loša odluka i da je Jakir trebao ostati. Ovdje se mnogi čude komentarima na društvenim mrežama i raznim podcasterima koji se također ne slažu sa ovom odlukom ali to je zato što žive unutar svog balona u kojemu je rijetko čuti drugačije mišljenje. Pluralizam je bogatstvo i zato ja znam tu i tamo doći na ovaj forum gdje sam najčešće u manjini i gdje moji stavovi ne nailaze na svekoliku podršku.
  • Ere86
    78
    ma navijači su ga smijenili hahahhaha....
  • Crusades1986
    11.9k
    Da, potjeralo ga se jer je ostatak starih struktura, a ne zato jer nas je osramotio nemali broj puta (već sve nekoliko puta nabrojano, nema smisla opet) jer je u 5 utakmica protiv hajduka zabio 2 gola i pokazao ravno 45 minuta dobre igre protiv istog protivnika. I 9 komada od Bayerna se dobiva svaki dan prvi puta u povijesti.
  • Dr Hofmann
    833
    O tome jesu li Mamići što spomenuli oko njegova eventualna dolaska u Dinamo tvrdi:

    “Naravno da se i ta priča provukla kad bi sjeli i pričali o nogometu. No ne bih baš previše o tome jer Dinamo ima Kopića i to treba respektirati. No, nije mi problem s braćom Mamić sjesti i pričati o nogometu. Posebice sad, kad je završetak HNL-a nevjerojatno uzbudljiv i gdje svaki vikend imamo neki derbi koji može odlučiti prvaka. Mamići i jesu najzaslužniji za ovo što Dinamo danas je i to treba pošteno priznati.”

    Evo ova izjava mene smeta i boli. Možemo sad ići pričati o tome da je Mamić bio nezaobilazni faktor posljednjih 20 godina, pa što ako su popili kavu i slične floskule. Za mene osobno tim osobama nema mjesta u Dinamu. Za mene. Moje osobno mišljenje. Ne bi bilo niti za puno njih, ali zato postoje staloženiji ljudi koji su u klubu sad i treba im dati vremena počiste klub.

    Ali opet je popušio od tovara i dobio devet komada od Bayerna, ne znam što bi trebalo s njim nakon toga
  • Paggini
    19.6k
    Nitijedan trener u povijesti Dinama nije imao toliko kataklizmi a da mu se davalo toliko kredita.

    Kriza poslije Sparte? Ok, jbg, nije njegova ekipa, prodali su se nositelji, idemo dalje.

    Kriza poslije tovara i Ballkanija? Dat cemo mu kontinuitet, nije njegova ekipa, cekat cemo prijelazni rok, pripreme, toliko mu dugujemo.

    Kriza poslije one kataklizme od Lokomotive? Senatori su stali na njegovu stranu, sta sad jbg.

    Kriza poslije PAOKa? Došla je NOVA UPRAVA koja je odlucila da je najbolje ga ostaviti i nastaviti s njim.

    Prijelazni rok? Pitalo ga se, uvažavalo ga se, slagao je kako je htio, sudjelovao u odlukama.

    Kriza poslije raspadnute Rijeke, poslije one nakupine ljudskog otpada Hajduka i onda poslije NAJSRAMOTNIJEG PORAZA U 113 GODINA POSTOJANJA OVOG KLUBA?

    Pa dajte molim.vas.

    Neki ovdje imaju ocigledno obrnuti rasizam prema "urbanim" novim strukturama u klubu i mislite da se cilja neke ljude jer su hercegovci, bosanci, ovi oni.

    Ja sam slavonac, ciji su roditelji iz Hercegovine. Ne mogubiti veći dotepenac u ovom gradu, kombinacija "sirotinje iz slavonije" i "kriminalaca iz hercegovine". Ja nikad nisam vidio ni osjetio da se Jakira šikanira ili stavlja po strani jer je hercegovac ili dio "bivse strukture".

    Dapače, nijednom treneru u povijesti Dinama se nije davalo ovoliko prilika, ali nijednom.

    Dodatno - ovo komentiranje da ga Boysi ne žele??? Pa to je u jednu ruku odvratno bezobrazno jer ti govoriš da grupa čiji ti nisi član ima to mišljenje, s druge strane, pojedinci te iste grupe su mu bacali majicu s Kuretom i skandirali na trgu. S treće strane, njegov sin je pripadnik te grupe na tribini. Ali eto, aj ti nama reci šta Boysi misle o nekome, aj ti nama reci.

    I ne, ova uprava ga nije smjenila jer je hercegovac, jer je dio prosle strukture, jer je katolik - smijenili su ga jer je ograničen trener, nakon što su mu davali svaku moguću priliku da se dokaže.

    Sramotno je što neki ovdje i dosta njih po komentarima koristite ovaj otkaz kao neku jebenu potvrdu da je ova uprava latentno možemovska, da su urbanoidi, da mrze sve koji nisu iz Zagreba i slično.

    Ne, ne mrze, nego ŽELE REZULTATE I KONTINUITET. Nakon 20 godina strahovlade kriminalca i ekstremno ogranicenih trenera, jasno mi je da je mnogima čudno da neka uprava dinama zapravo ima ambicije tražiti nekog trenera koji je.... dokazan???
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Evo ova izjava mene smeta i boli. Možemo sad ići pričati o tome da je Mamić bio nezaobilazni faktor posljednjih 20 godina, pa što ako su popili kavu i slične floskule. Za mene osobno tim osobama nema mjesta u Dinamu. Za mene. Moje osobno mišljenje. Ne bi bilo niti za puno njih, ali zato postoje staloženiji ljudi koji su u klubu sad i treba im dati vremena da počiste klub.Dr Hofmann

    Pa sportski direktor ti je bio pomoćnik Zoranu Mamiću, prst i nokat. Jednostavno se Jakira iz nekog razloga gledalo i tretiralo drugačije, kao da ne pripada toj nekoj grupi, tim nekim ''našima''.
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    ok znaci onda u Dinamu nema mjesta za Ademija,Petkovica,Roga,Pjacu i bezbroj drugih igraca koji su imali ikakve veze sa Mamicem.
  • deda
    32.5k
    Jednostavno se Jakira iz nekog razloga gledalo i tretiralo drugačije, kao da ne pripada toj nekoj grupi, tim nekim ''našima'Maksim Maksimirski

    Slažem se, Ćiro, Bjelica, Vaha i drugi mnogo veći treneri su padali zbog puno manjih stvari u Dinamu. Takav tretman kao Sergej nitko nije imao. Nitko nije imao toliko šansi za popravak i toliko blamaža u kratkom vremenu. Je, osvojio je duplu krunu i svaka mu čast na tome. Ali broj kolapsa koji je on doživio u godinu dana nitko nikad na Dinamovoj klupi nije. Bilo se premekano prema njemu od prvog dana zbog raznih okolnosti.
  • don
    5.5k
    to nema smisla govoriti jer dosta trenutnih igrača Dinama ima/imalo, ajmo reći pozitivno mišljenje o njemu.
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Slažem se, Ćiro, Bjelica, Vaha i drugi mnogo veći treneri su padali zbog puno manjih stvari u Dinamu. Takav tretman kao Sergej nitko nije imao. Nitko nije imao toliko šansi za popravak i toliko blamaža u kratkom vremenu. Je, osvojio je duplu krunu i svaka mu čast na tome. Ali broj kolapsa koji je on doživio u godinu dana nitko nikad na Dinamovoj klupi nije. Bilo se premekano prema njemu od prvog dana zbog raznih okolnosti.deda

    Nitko nije imao niti lošiju ekipu Dinama. Na drugoj temi sam upozorio što će donijeti dugoročno rezanje proračuna plaća igrača. Bit će uskoro krivi i budući treneri jer smo snizili proračun plaća za 20-25 posto (sa inflacijom barem 50 posto) a navijačka očekivanja su ostala ista. Klupa Dinama zbog toga više uopće nije poželjna i ne bi me čudilo kada bi sva etablirana imena odbila tu klupu.
  • Crusades1986
    11.9k
    Vaha je imao lošiju ekipu pa je dobio cipelu jer se tadašnjem izvršnom dopredsjedniku ili koju je već plemićku titulu imao tada nije svidjelo da se više cijeni Vaha nego samo visočanstvo.

    Slična stvar je i sa Bjelicom bila.
  • Paggini
    19.6k
    Nitko nije imao niti lošiju ekipu Dinama.Maksim Maksimirski

    Po cemu to temeljiš? Vrijednosti na transfermarktu ili po tome što su dozivjeli sve te poraze za koje Jakir nije nitimalo kriv?

    Pa evo, Jakir će nam sad svima dokazati da nismo bili u pravu i kroz godinu, dvije, tri vodit će klubove u Bundesligi, La Ligi ili nekoj ligi sličnog ranga i s njima će ostvarivati vrhunske rezultate.

    Ili možda neće?

    Znaš i sam da neće.

    A znaš zašto?

    Zato što je ograničen trener.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.