• The Undertaker
    5.1k
    Tek ćemo viditi da li će ga i koliko smanjivati. Po meni, ne puno i ne dugoročno.
  • The Undertaker
    5.1k
    Pretpostavljam da svaki (ili većina) sponzorski ugovor sadrži i neke bonuse na rezultat.
  • vjeko1701
    7.9k
    Ja se ne protivim budžetu za plaće od 20M. Ovdje se piše da treba to ići preko 25. To smatram da nije realno, barem ne sada. U budućnosti možda.

    Da znaš išta o prodaji znao bi kako se rade projekcije prihoda od iste i kako se otprilike te stvari kreću. Jedan penal u sučevoj nadoknadi može biti razlika između 10 i 40M UEFA prihoda. S druge strane varijabilnost prodaje mecha nikada neče skakati 3-4x ovisno o tako ekstremno tankoj liniji.

    I ne, ja ovdje ne pišem da će Dinamo prodavati 40M mecha. Ali da se može dići sa nekog očekivanog intervala 500k-750k do 1.5-2M. Vjerojatno može. U tom slučaju u planirani bužet računaš minimalni projicirani prihod 1.5.
  • vjeko1701
    7.9k
    Vjerojatno, ali sigurno nisu redovi magnitude 3-4x između EL-LP kao u slučaju UEFA nagrada. Opet je stabilnije i fiksnije.
  • The Undertaker
    5.1k
    To što pišeš je točno i logično ali ti je razmišljanje krivo. Dakle, ja kažem da budžet kluba može i treba ostati približno isti, da se on sigurno može optimizirati i da se te uštede investiraju u plaće igrača tj. u bolje igrače. Ne vidim kako drugačije klub može napredovati.
  • Jurki
    11.6k
    Ja se ne protivim budžetu za plaće od 20M. Ovdje se piše da treba to ići preko 25. To smatram da nije realno, barem ne sada. U budućnosti možda.vjeko1701

    Davati bilokakve projekcije sada na temelju brojki minulih godina i rada bivse uprave je po meni bezveze.
    Sprzili smo svake godine 10 ak milja eura na provizije.. i da samo pola od toga dodas u place dosel si vec preko 20 milja bez brige.
    Mozda je i realno 25 milja.. za Hnl vise nego dosta.. liga prvaka.. zivotarenje u tom takmicenju..
    dal bi potpisal tak nekaj? Da, naravno.
  • vjeko1701
    7.9k
    Zatzo i kažem barem ne sada, u budućnosti možda. Tu mislim na ovu i iduću sezonu. Tek ćemo 2026/27 vidjeti Dinamo kakav će složiti trenutna uprava. Onda možemo pričati koliki je realan ukupan budžet i budžet za plaće pod njima.
  • Daliban
    1.6k
    S druge strane varijabilnost prodaje mecha nikada neče skakati 3-4x ovisno o tako ekstremno tankoj liniji.vjeko1701

    Pa varijabilnost prodaje mercha bez problema može skakati i više, a da uopće nije u korelaciji sa snagom ekipe. Znači možemo imati jednu od najgorih sezona ikad, izvući prvenstvno na mišiće, a da prodaja mercha skoči mnogo više jer su ljudi nabrijani zbog neizvjesnosti. Možemo osvojiti prvenstvo sa 30+ bodova i da prodaja mercha padne jer nema te nabrijanosti. Na koncu, kog boli ona stvar jer je zarada od mercha ionako zanemariva u usporedbi s Europom.

    Zarada od Europe korelira s uspjesima na terenu, a samim time i prodajnim potencijalom. U konačnici mora korelirati i sa sponzorskim primanjima. Merch je tu navarijabilniji faktor, a u apsolutnim ciframa najviše zanemariv.

    To što je nešo u teoriji i ovisno o definiciji "fiksno", a drugo nije me boli ona stvar.
  • Toni90d
    388


    A tko je rekao da klub to neće napraviti? Ništa neide preko "noći", ova godina a vjerojatno i sljedeća su saniranje posljedica prošlih uprava. Svi zaboravljaju da je klub do sada živio ,kao sad Hajduk, sa kreditima koje bi pokrivali sa ulaskom u Europu i prodajom igrača, mogao je Dinamo sa tom politikom lako biti u stečaju tj ugašen, kao što će se desiti tugi sa juga. Još u ormaru postoji kostur od skoro 10 milja € naknade menadžerima.
    Značajni iskorak u svemu očekujem tek od sljedeće sezone i to tek od zime 2026.
    Bolje ostavit 5 milja € na računu i platit porez, nego potrošiti sve pa gledati kako neke stvari zatvoriti ako ne bude prodaje igrača ili Europe.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Imali smo 2 derbija di smo trebali pobjediti i zakucati rivale još dublje na dno i umjesto toga oboje vratiš u život...Imamo širinu i kvalitetan roster i isprika više ne smije biti
  • vjeko1701
    7.9k
    Jel ti znaš čitati? Jel ti znaš pričati o nekoj široj slici? Pa nitko ne kaže da će Dinamo živjeti od toga. Pričamo o razlici fiksnih i varijabilnih prihoda a UEFA nagdade su najvarijabilniji prihod u nogometu baš zato jer su ogromne razlike između LP i svega ostalog. Kad se priča o strukturi punjenja budžeta, smanjiti ovisnost o UEFI sa recimo 50% na 40% je ogromna stvar. Merch je tu mali dio te slagalice, al naravno da si se na to nakeljio.

    Mi žvimo od europe al ne možemo planirati neki buđet sa pretpostavkom igranja LP svake sezone. Marketing i sponzori u nekom periodu mogu varirati 20ak posto. UEFA nagrade s druge strane 350-400% i više. Jel sad razumiješ razliku?
  • Jurki
    11.6k
    Bolje ostavit 5 milja € na računu i platit porez, nego potrošiti sve pa gledati kako neke stvari zatvoriti ako ne bude prodaje igrača ili Europe.Toni90d

    Do sad je bila praksa.. sprziti "visak" na bilo kaj.. nebitno.. zato uvek imamo problema u sljedecoj godini.
    Imamo ljude u klubu koji znaju financijski dio posla.. i siguran sam da budu napravili pravi posao.
    Kak si napisal nikaj nejde preko noci.. ali mislim da nam je perspektiva jaako dobra i da klub pa time i prihodi mogu samo ici na bolje.
  • The Undertaker
    5.1k
    Uglavnom pogrešno razmišljanje. Ako imaš 5 mil eur dobiti onda državi daješ skoro 1 mil poreza na dobit (18%). Jel bolje onda kupiti igrača od milijun.
    Dinamo svaku godinu ostvaruje dobit i sa fantomskim troškovima što znači da ne živi od kredita. Krediti mu služe da izbalansira cash flow i koristiti će ih i ubuduće, vjerovatno malo pametnije.
  • Crusades1986
    11.9k
    a da se plaća 50000 eur za Modrića u engleskim novinama itd..The Undertaker

    Marca su španjolske novine.
  • The Undertaker
    5.1k
    Nebitno, uzimam samo kao primjer definiranja prioriteta trošenja novca.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.