• Orc123
    7.8k
    bit ce tu i bogate provizije za ulazak u LP.....
  • Jurki
    11.6k
    Bockaj, Menalo, Moharrami, Zagorac i Brkljaca koji je na posudbi, ali jos uvijek ugovorno vezan za Dinamo.


    Napisal sam i premije za LP.
    Jbg morali smo ili moramo jos platiti 7 milja za posrednike iz 2023. godine.
  • vjeko1701
    7.9k
    Znači mi sad moramo trošiti barem 25M jer su oni sebi nabili 12M koje po riječima Kalinića ni nemaju više odkud plaćati kroz mjesec-dva. Mada si zgodno smetnuo s uma sve posuđene igrače koji su išli unutar tih 12 a ove godine ih nema.

    Hoćemo prestat mjerit k*rce s lošijim klubovima od sebe? To kaj neki prže pare koje očito nemaju i kaj povlače za rukave razne "donatore" kako bi platili bivše "senatore" u predpenzijskim godinama ne znači da mi moramo isto.
  • The Undertaker
    5.1k
    Generalno, mi "moramo" trošiti na plaće što više jer su one proprocionalne kvaliteti ekipe. Ako želiš konstantno igrati LP onda i plaće moraju biti slične onim u konkurentskim klubovima. Naravno, trošiš koliko možeš zaraditi. Ono što kolege upozoravaju je da se razlika u plaćama nas i Hajduka smanjuje a time se smanjuje i razlika u kvaliteti.
  • vjeko1701
    7.9k
    Mi "moramo" trošiti onoliko koliko možemo pokriti bez da riskirano stabilnost kluba neovisno o tome koliko troše drugi.

    To kaj su oni nabili 12M koje očito više neće moći pokrivati ja njihov problem.
  • Orc123
    7.8k
    Nas kadar trenutno je za 2 koplja iznad svih ostalih u ligi. Mozes ti dovesti nezz kakve igrace i za nezz kolko ne znaci ti nista ako ne znas iskoristiti maksimalno ono sto imas u ekipi. Mi trenurno ne koristimo ni 50% kapaciteta a Hajduk je protiv nas bio na Maksimumu....zo se vidjelo jer im je ovo bila najbolja utakmica u sezoni, a mi smo u prosjeku od pocetka sezone samo sto je i taj prosjek bio dovoljan da nakantamo slabije klubove HNL a protiv Qarabaha definitivno nije bila takva razlika kakvu pokazuje rezultat ...
  • Paggini
    19.6k
    U rizik se ulazi ako postoje načini da se iskopaš iz tog rizika ako on ne uspije. Kako bi se mi trebali izvući iz minusa ako ne ostvarimo što smo naumili?

    Nitko ovdje nije dao konkretan odgovor na to pitanje osim "ha ajmo dignuti neke kredite onda", ali se naširoko pisalo da se treba više trošiti na ugovore, transfere, ovo i ono.
  • Jurki
    11.6k
    naravno da moramo trositi na place cim vise.
    Pretpostavljam da nam je cilj kak veli @vjeko1701 "mjeriti k*rce" s ekipama u ligi prvaka.
    Trosili smo mi do sad puno na place samo kaj su ti euri zavrsavali na pogresnim adresama.
    Siguran sam da ide "wage budget" gore nakon kaj ova prva prijelazna godina prođe i klub se financijski resetira.
    Ne pratim bas kak to klubovi koji su uređeni vise godina u kojim omjerima proracun im ide na place.
    Nase brojke izvlaciti je bezveze jer smo imali nesposobnu i lopovsku upravu.
  • vjeko1701
    7.9k
    Općenito kao da svi zaboravljaju da je ovo još uvijek faza rekonstrukcije, da je nove ljude u klubu dočekala teška situacija i da se trebalo korigirati 4-5 loših rokova u nizu. Da još uvijek postoji određen značajan balast igrača.

    Nama 1/3 proračuna ide na plaće igrača. To je otprilike oko prosjeka. Da bi trošili značajno iznad 20M, ukupan budžet bi također trebao rasti iznad 60M. Dinamu je tih 60M neki gornji limit i ne vidim neki prostor za značajniji rast. Uz bolju suradnju sa sponzorima, redovne LP i neke druge stvari, možda bi se moglo dići do 70.

    Nova LP nama donosi nekih 35M, u prosjeku (zadnjih 10 godina) godišnje prodajemo oko 25M. Ostali prihodi su recimo ukupno 10M. Jedna sezona bez LP i mi od europe padamo na nekih 10M. Užasna razlika.
  • Zagi
    7.6k
    Što sezona dalje odmiče sve više je očito da se mi u prijelaznom roku nismo realno gotovo nimalo pojačali.
    Uzmimo ovu utakmicu za primjer
    Danko

    Ajmo mi pričekati barem cijelu polusezonu za nekakvu analizu.
    Novi igrači nisu imali više od 5 treninga s momčadi, polako.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Isuse Bože, ekipa piše kaonda nas je Hajduk nadigrao, a Gattuso takticki ubio. Igrali su bunkerčinu i posralo ih, a u tome im je pomogao Jakir i neki od naših senatora. Očigledno smo jači i nema panike, žao mi je samo što smo im dozvolili da nam to naprave, ali eto, morat ćemo ih nabiti na Poljudu
  • The Undertaker
    5.1k
    Generalno, naš budžet je zadnjih godina bio 55-60 mil. eur i na plaće smo trošili oko 50% budžeta. To je, po meni, neki minimalni postotak ispod kojeg ne bi smjeli ići. Najave (u medijima) su da bi taj budžet trebalo smanjiti na 50 ili manje a plaće čak na 15 mil. Ako se to ostvari (pogotovo ovo o plaćama) i na duži rok, onda gubimo prednost u kvaliteti. Ono što sigurno ne želim vidjeti je da se smanjuje budžet za plaće a da budžet za ostale "neproizvodne" sektore ostaje isti ili se povećaje, ne želim viditi da se Belighnu nudi 400 eur stipendije a da se plaća 50000 eur za Modrića u engleskim novinama itd..
  • vjeko1701
    7.9k
    Ti zbilja očekuješ da će Hajduk ostati na svoji 30M budžeta (12M za plaće)? Ostali nisu ni blizu toga.
  • Jurki
    11.6k
    dnovinari su naravno krivo prenesli kaj je iz kluba komunicirano.
    Pogledaj intervju s Maricem.. i kaj je zapravo covek rekel vezano na place.
    Ici ce se na racionalizaciju kaj je napravljeno.. dok to ne znaci da ce se najboljim igracima kresati ugovori.
    Racionalizacija i štednja nisu iste stvari.
    Mmaee i Pjaca koji su tek dosli u klub su u gornjem plateznom razredu. Petkovicu je podebljan ugovor.
    Vise vjerujem tome kaj se komunicira iz kluba i kaj se napravi.. nego nekom novinarskom šupku koji napise kak mu se digne taj dan.
  • Zagi
    7.6k
    Nebitno koliko će tovari imati.
    Mene zanima kakva je to matematika da je naših 55-60 minimum .
    Na koji se to način napuni samo tako da može i preko?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.