• The Undertaker
    5.1k
    Gledaj, i Marić a i članovi IO su, između redaka i direktno, govorili da je trenutni budžet prevelik.
  • austrijanac
    4k
    morat ćemo ih nabiti na PoljuduJos-Optimus

    Slažem se s tobom za prvi dio, ali za ovaj dio mi nemamo nikakvog pokrića da bi se nadali tome.
    Igra je protiv jačih klubova upitna, a zvijezde i nositelji stagniraju.

    Volio bi da mogu reć da ćemo ih nabit, no trenutno sumnajm u to.
    Čisto gledajući igru i zadnje rezultate s njima (ili bilo kojim jačim protivnikom - a sada već imaš primjer Osijek, Rijeka i Hajduk).
  • The Undertaker
    5.1k
    Ako nam je cilj biti prvi u HNLu onda je postojeći budžet, čak i nešto manji, dovoljan. Ako nam je cilj igrati LP i biti konkurentan, onda nije.
  • vjeko1701
    7.9k
    Pa nije. Ja bi rekao da je neki budžet koji bi mi trebali moći bez znojenja ostvariti oko 35-40M. Prodaja, marketing, europska natjecanja. Sve iznad toga ovisi o ljudima koji vode klub i uspješnošću kvalificiranja u LP.

    Vodstvo kluba ću smatrati dobrim ako u svom cijelom mandatu imaju kontinuitet budžeta od barem 50M+.

    Ako uspiju cijelo vrijeme držati između 55-60M, odlično.

    Ak razviju strategiju da to dignu i više, fenomenalno i van očekivanja.

    EDIT: Oni nisu pričali o samom budžetu već načinima kako se on puni. Pričali su o omjerima fiksnih i varijabilnih prihoda i da se sve previše naslanja na varijabilne.
  • Jurki
    11.6k
    gle ak ti nije problem da iskopas de je to receno.. nemoj samo iz novina.
    Znam da je sigurno bilo receno da je struktura prihoda kluba pogresna.
    Da smo previse ovisni o transferima i uefi.. i da se bu gledalo da se taj dio "ovisnosti" smanji.. a ne da bumo rezali sve.

    Kak sam napisal u prijasnjem postu tek dosli igraci Pjaca i Mmaee su u gornjem plateznom razredu, tak da ta prica o kresanju proracuna ne pije vode.
  • Zagi
    7.6k
    Znam da ti znaš zbrajati do 60.
    Zanima me Underova matetematika. Njemu je 55-60 minimum!
  • The Undertaker
    5.1k
    Što je u nogometnom klubu, osim TV prava, fiksni prihod?
  • vjeko1701
    7.9k
    Sponzorstvo, ulaznice, matchday i generalni merch sale.
  • Toni90d
    388


    Je li bolje 25 milja € plaćati za 40-45 igrača od kojih nema koristi (preko pola toga ide rikverc, zna se gdje) ili plaćati 15-16 milja € na 25 igrača, gdje ti 7-8 igrača igra za skoro milju i čini veliku razliku na terenu. Meni je druga opcija puno bolja.
  • vjeko1701
    7.9k
    Al mi nisi odgovorio, kako će se razlika smanjivati pošto Hajduk ne može održati trenutni budžet i to je valjda svima jasno sada. Drugi nisu ni blizu.
  • The Undertaker
    5.1k
    I posjet i sponzorstvo ti dobrim dijelom ovisi o rezultatima. Dinamu je "fiksniji" prihod od europskih natjecanja nego prihod od ulaznica. Pogotovo kad se priča o neto zaradi.
  • vjeko1701
    7.9k
    Sponzorski ugovori se ne potpisuju od sezone do sezone već na neki određen period. U tom periodu su fiksni prihod na koji možeš računati neovisno o tome dal ti AEK zabije gol u 97. minuti utakmice.

    Tako da ne, UEFA nije fiksnija od sponzorstva.
  • Daliban
    1.6k
    EDIT: Oni nisu pričali o samom budžetu već načinima kako se on puni. Pričali su o omjerima fiksnih i varijabilnih prihoda i da se sve previše naslanja na varijabilne.vjeko1701

    Pa Europa je fiksniji prihod od prodavanja magneta ili privjesaka. Uostalom, ljude će bolit ona stvar ako kiksaš u prvenstvu i budeš kanta za napucavanje u Europi pa na kraju nećeš prodavati ni privjeske.

    Pričamo o nogometu. Znamo koja je prva točka od koje dolaze svi ostali prihodi - teren. Bez terena nema ničega. Merch je tercijarna stvar i ravnati budžet prema prodaji mercha je debilno.
  • Orc123
    7.8k
    Hajduk je protiv nas igrao na jedini nacin na koji je mogao biti nama konkurentan a to je niski blok i na tranziciju iako moram priznati da su i na pocetku utakmice nas primirili sa kvalitetnim izlascima s posjedom od golmana i stopera jer su stoperi dosta dobri tehnicki ali....ja ne mogu vjerovati da mi ne mozemo u 433 napraviti kvalitetan presing na njihovu zadnju liniju ali to je vec pitanje za trenera koji je takticki nadmudren od Gatuzza. Realno ako se gleda 11 pozicija u momcadi oni jedino lijevog beka mozda imaju kvalitetnije popunjenog, a jedino Livaja bi realno mogao u nasih prvih 11.....i to je realno a ne podcjenjivacki. Ta razlika se nije vidjela na terenu a to je vec nas problem i ljudi koji su pripremali utakmicu....
  • Jurki
    11.6k
    mi mozemo komotno servisirati proracun od 20 milja za place
    6 igraca po milju eura (nosioci)
    I 23 igraca u prosjeku od 600 tisuca. Da sad ne racunam nasiroko.
    I time mozes sloziti jebenu ekipu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.