• Eduardo
    19.9k
    Utakmica je jedna od 36, jedna i prva od 4 s HajdukomMajki2111

    E, moj majki... Utakmica s Hajdukom nikad nije jedna od... nije, ne može i ne smije biti.
  • NitkoBitan
    17k
    SD ima cca 5000 mjesta, ultrasi ne broje niti pola od toga, a jučer se blago rečeno niti oni u centru kopa nisu iskazali.
    Ne možete očekivati da svih 5000 na SD navija cijelu tekmu zato jer struktura ljudi koji dolazi je vrlo šarolika, a razloga tome ima više.

    Kao prvo, za derbije i europu je razlika u cijeni karata drastična i to bu uvijek jedan kriterij zakaj dio ljudi za te utakmice uzima SD, dok su na ostalim tekmama HNLa na ZD. A to je ekipa od 50-60+ godina koja rado ide na tekmu, al ne žele/ne mogu platiti duplu cijenu koja je u apsolutnom iznosu velika razlika.

    Zbog toga od sektora 5 pa dalje prema istoku dominiraju takvi ili eventualno nešto mlađi s familijama (žene, djeca) te "turisti" ili prigodni gledatelji koji će doprinijeti atmosferi ako je ona full odlična ili tek povremeno ako je i od "središnjice" mlako kak sinoć. Gornje etaže su užasne i rađe se bira SD.

    Drugi razlog je i da dio ljudi uzima SD u danima kak jučer dok je vreme li-la jer je realno to jedina tribina gdje u najviših nekoliko redova možeš biti siguran od kiše.
    ZrnTSCHeZ

    Sjever dolje se rasprodao prvi/drugi dan prije od svih i istovremeno za sjever gore nije prodano niti 500 karata, znaci cijena nije problem. Zapad gore isto bagatela od 15 eura i za tamo se moze uzet ako ti je cilj pogledat utakmicu. Gotovo svi navijaci hrvatskih klubova placaju skuplje ulaznice za domace tribine od nas.

    Da se vratim na sjever, glupost je da je ultrasa malo ili pola jer nas je toliko na derbijima bilo i u crnijim danima, a sada nas sigurno ima vise. Ljudi koji biraju SD za ovakve tekme a ne navijaju postaju problem i nikakvih par natkrivenih redova ili jeftina karta ih ne moze opravdat jer ako se toleriranje toga nastavi tribina ce nam nepovratno otic u onu stvar!

    Ne samo da ne navijaju nego pokazuju los primjer drugima a pogotovo klincima koji su buducnost sjevera.
  • serbus
    4.1k
    Mup objavio pronađene baklje 30 na južnoj i 162 na sjevernoj tribini. Bravo za MUP jebote na našoj strani nađeš 200komada tamo 30 igrači. Vjerojatno su naše samo na jug prebacili.
  • Marley
    1.6k
    Ono kad mislis da te vise nista ne moze iznenaditi, a onda se Marko Rog tjera nazad u Italiju. Nakon odigranih pola sata, jer je fulao dvije sanse. Koji je do sinoc imao maltene status bozanstva.

    Da nije zalosno, bilo bi smijesno.
  • don
    5.5k
    zanima me šta bi zaposlenici hajduka radili u ovakvoj situaciji i da li bi branili Dinamovu ložu?

    e moj Mariću...

    IMG-3604.jpg
  • Yery
    92
    Ultrasa je otprilike onoliko koliko je bilo ljudi u Puli u prvom mjesecu mozda +100. Eto ako si bio onda znaš koliko je to ljudi. Nabijeno je 63 stranice nepotrebnih upisa. Volim čitati zonu ali ovo nema smisla.
  • Dzoni
    616
    Posebno neshvatljivo mi je bilo da na tribini nasi ljudi vade mobitele i s divljenjem snimaju bakljadu.Oluja

    Nisam mogao vjerovat kad sam vidio ljude da to masovno rade. Možda zato što inače ne idem na zapad pa sam silom prilika bio tamo, ali u mom mozgu je to nevjerovatno da ljudi to rade.
  • Paggini
    19.6k


    Marić je samo smirivao da ne dodje do dodatnih sranja i rasplamsavanja pizdarija, šta bi se trebali ko divljaci ponašati i tuči tovare u loži?
  • Rakovica1986
    632
    kolega nebi se složio. Prvo, netko tko je odnedavno krenuo na utakmice sigurno nema dovoljan uzorak utakmica da zna kada tribina grmi, a kada smo ko ispuhane kokoši.

    Glavna kritika navijanja neide onima koji ga vode nego svakom pojedincu na Sjeveru. Moj kritika vođama je bila upućena samo na činjenicu da je potreban još jedan čovjek na onoj štangi kod zvučnika prema Zapadu na derbijima, da se zadere i jebe tamo svima sve po spisku. Tribina nije akustična i ovisno o tome gdje se nalazimo imamo različite dojmove.

    Ja se godinama nalazim na istom mjestu i ne mogu se sjetit kad sam zadnji put bio razočaran ko jučer. Umjesto da grmimo ko inače kad gubimo do zadnje sekunde, gleda se utakmica koda je kafić, a nije da sam bio okružen simpatizerima.
  • don
    5.5k
    Marić je samo smirivao da ne dodje do dodatnih sranja i rasplamsavanja pizdarijaPaggini

    onda nemoj glumit i provocirat..

    hoću ja doć u split sutra, prostorije poljuda i dignut dinamov dres u zrak i reć da me brane da ne dođe do dodatnih sranja?

    ako provociram, onda moram bit svjestan posljedica koje su moguće.

    ali neka, lijepu su bukvicu očitali Mariću ljudi sa zapada.
  • NitkoBitan
    17k
    2018. ultras do ultrasa na tribini kad je dio jos bojkotirao zbog Mamica, dosta vise njih bilo po zabranama i opcenito je teze bilo biti navijac.

    Nisu se motali topovi, nisu se drzale pivice u rukama i nije se tipkalo po mobitelima. Da se usporedi prosjecan jucerasnji angazman jednog navijaca na sjeveru to je mozda 30% ovoga sa snimke.



    Ovu snimku treba pokazivat i vrtit ovima koji danas idu na sjevernu tribinu da vide koji je smisao iste. I ovo navijanje je bilo po duplo vecoj hladnoci nego sto je bila jucer, a svejedno su se tarile glasnice bez postede...
  • Paggini
    19.6k


    Ok, jel isto smijuljit se i nešto gestikulirat kao u slučaju četnika Ivoševića i nasrtanja i gađanje cijele lože koječime opasnim?

    Ako je on gestikulirao i smijuljio se, svaki derbi vičemo na njega, malo ih zalijemo pivom i to je to.

    Jučer se zakuhalo tijekom bakljade kad su svi bili ekstremno nervozni na tribini, a taj mali srbin je odmah pored mog mjesta pa sam osjetio gdje bi to moglo krenuti, a zakuhalo se ekstremno.

    Ne treba nam poraz, baklje i cmoljenje tih jebenih pičketina da ih se fizički napalo.

    Nismo divljaci, niti je fizičko nasrtanje odgovor na njegove provokacije jer eto - smijemo se Hajduku kad im ona butra napadne suca u tunelu, ali se ovdje ljutimo na Marića jer je smirivao situaciju da do toga ne dođe.

    Nismo isti?
  • don
    5.5k
    je fizičko nasrtanje odgovor na njegove provokacijePaggini

    nitko nije rekao ni da je, ni da bi bilo fizičkog odgovora.

    uglavnom ne razmišljamo na isti način.
  • M94
    1.2k
    Inače taj poČetnik Ivošević mi ima tip ponašanja ko neki srbin/orjunaš, provokacije kad je u masi i ima zaštitu a kad bi došlo do malo jačeg kontakta tražio bi evropu da reaguje.
  • Paggini
    19.6k


    Pa išlo je potencijalno prema tome i Marić je uletio da to smiri. U čemu je problem s Marićevim činom?

    Ili ćeš sad opet ići na semantiku da ti to nisi ni rekao da ima problema, nego si ti mislio nešto drugo zapravo...

    Marić je uletio da spriječi potencijalno nasilje koje se kuhalo i dobro da je to napravio.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.