• Orc123
    7.8k
    tocno to.....Ristovski i Cordoba su na tom krilu ostali sami da kombiniraju nesto jer Ademi se zabijao iza petka i uopce nije sudjelovao u samoj izgradnji napada. Jel to bila trenerova takticka zamisao ili samoinicijatvno od Ademija nezz.....tamo su cijelo vrijeme ordinirala 3 pa do 4 igraca....Pjaca, Bati, RPg i Petko se jos spustio.....
  • MarK
    621
    bravo za komentar. Pjaca bi na drugoj strani bio usamljen jer Rile više nema moć ponavljanja kao RPG. Zato i dodaje Sučiću i šeta se uz aut liniju
  • jedan u nizu
    8.2k
    Mi i dalje ne znamo igrati na postavljenu obranu.
    Isti problem kao sa repkom.
    Automatizme nemamo.
    Nemamo okomitu igru. Igra nam se svodi na plesanje oko obrane i cekanje Petka da napravi potez.
    Jedino kada izgledamo bolje je kada igramo ili protiv jako losijih ekipa, ili protiv protivnika koji ipak igraju napadacki protiv nas (npr. Betis).
    I Hajduk i Rijeka i Osijek su se postavili obrambeno i cvrsto protiv nas i mi kurca nismo mogli napraviti. Svi znaju da su koplje ispod nas i da se ne mogu igrati s nama ali isto tako znaju da mi napadacki nismo opasni.

    O ovome sam pricao na pocetku i sredinom prosle sezone. Dosadilo mi je u nedogled to govoriti i pljuvati trenera. Okrenula se sezona pa sam rekao da neću ni komentirati dok je tako. Osvojili smo duplu krunu sa istom takvom igrom, ali smo osvojili.

    Trener je donio nekoliko dobrih odluka, ali po meni, sve su one bile prisiljene kada mu drugo nista nije radilo.

    Bernauer je uskocio kada su svi bili ozlijezeni, ispada kao da ga je trener otkrio.
    Hoxha je procvao u 2 tekme i svi ga dizali u nebesa, ali nakon sto je guran 25 tekmi gdje je bio igrac manje. Sada opet krene u istom tonu i decku padne samopouzdanje i opet je igrac manje. Sta ce nam takav igrac kada se pogubi ako ga 2 tekme ne hvale novinari.
    Kulenovic se malo isprofilirao nakon sto je ulazio kao drugi mapadac u zadnjem dijelu sezone kada smo hvatali rezultat. Kada jednu Goricu, Varazdin i ostalu crem de la crem hrv nogometa nismo mogli dobiti u prvih 70min. Sada je procvao i zasluzio da igra, ali od tada njegov ucinak je nikakav.

    Dojma sam da kada hvatamo rez u zadnjim minutama da igraci igraju slobodnije i da smo tu dominantniji, a kada igramo po planu to izgleda jadno.
    Primjer Stojkovica jucer. Najbolji na terenu kako je usao jer smo pokusavali zabiti gol kako god. Uvjeren sam tisucu % da ce decko pasti u teski prosjek ove ekipe ako bude igrao po planu utakmice od pocetka.

    Nama treba igra gdje cemo u tri poteza izbaciti 6 protivnickih igraca i stvoriti priliku. Igraci poput Baturine, Pjace, Kulenovica, Roga, Stojkovica i Cordobe mogu igrati takvu igru zmirecki.
    Nama ne treba igra gdje cemo u 3 poteza dopustiti protivniku da se poslozi i da napravi bunker.
    Nama treba devetka koja ce brzo proslijediti loptu, potezom utakmice izbaciti dvojicu igraca, napraviti asistenciju, a ne da primi loptu i pokusava iznuditi penale, crvene kartone ili nesto trece.
    I treba nam trener koji ce tu devetku posjest na klupu kada krene raditi te kerefeke od igre.

    Oprostite na eseju, nakupilo se od mjeseci apstiniranja od komentiranja trenera :sweat:
  • Jaro
    7.3k
    Dojma sam da kada hvatamo rez u zadnjim minutama da igraci igraju slobodnije i da smo tu dominantniji, a kada igramo po planu to izgleda jadnojedan u nizu

    Jep, pa cak i protiv Sibenika gdje je sve izgledalo suoer je Jakir rekao da igrali kontra njegovih uputa. Dakle trener bez kijeg bi bilo bolje nego s njim...
    Ako ostane, mozemo zaboraviti mlade jer ce mu svaka tekma raditi o glavi jer ce ocito biti ponovo mucenje sezona. Dakle izgubljena sezona za Mikica, Pavica...
  • Paggini
    19.6k
    bsFYpgq.jpeg

    Eto malo šale i vitiliga u ove sive dane
  • Samurai
    103
    rekao sam to prije Gorice..nema smisla trener kojem Petković ne dođe na trening dan prije Gorice,nema muda ga kaznit..
    Kojem Petković kroji taktiku protiv rijeke..koji ima neviđenu širinu rostera a ipak stavi nepokretnog Ristovskog
    Nemam vise snage i komentara
  • Jameson
    421
    Ustati kad se spominje ime Ante Čačića koji je uvijek išao na pobjedu protiv Hajduka

    Opet zazivanje TV servisera koji je svojom tvrdoglavošću ugrozio prvenstvo i ispao iz Kupa, a usput zatrovao sve odnose na svim razinama. Igrači mu otkazali poslušnost i vidio je da ne ide na dobro, ali je ipak ustrajao do otkaza i lijepe otpremnine. Ponavljam: To što je Jakirović osrednji trener, ne čini Čačića vrhunskim trenerom.

    Kao što sam već prije pisao, klub je imao ovo ljeto priliku za naći boljeg trenera. Odlučili su zadržati Jakirovića i cijena tog su ovakvi porazi i slični u stilu Ballkanija ili PAOKa kao posljedica njegovog sazrijevanja. Gorki su to porazi.


    No, međutim, iako sam veliki kritičar Sergeja, ne mogu mu osporiti nitii umanjiti osvajanje duple krune i ulazak u LP. Čovjek je izvršio postavljene ciljeve. Najmanje što možemo je prestati histerizirati i zazivati smjenu 14.9. s bodom razlike.
  • Jaro
    7.3k
    bod razlike ce s LP narasti do 5-6 na zimu barem. Promocija mladih ce biti 0 jer nemas komocije. Al eto, igraci se nece okrenuti protiv njega...
  • Keyser Soze
    10k
    Govorim o postavljanju igre protiv tovara, Čačić nikad nije izgubio derbi, a često ih je znao i natrpati. To ne znači da je bolji trener od Jakira ili da ja sudim njihovo trenersko znanje na temelju derbija.
  • Jameson
    421


    Apsolutno se slažem s tobom po tom pitanju.
  • striko
    1.5k
    Sparta, Balkani, Lokomotiva, Paok, Hajduk.... Imao si dva transfer roka i dvoje pripreme a imam osjećaj da bi isto prošli da sam i Ja na klupi bio.

    Kredite si potrošio moj profa!
  • Fanboy
    2.6k
    Nogomet je "evoluirao" zadnjih par godina. Morate mijenjati formacije na terenu i prilagoditi se trenutku inače ćete izgubiti.

    Pogledajte kako se momčadi taktički brane, to su nekad mogle samo top ekipe koje su bili na vrhunskoj spremi. Danas je kondicija, prehrana i medicina toliko napredovale da to rade momčadi iz konferencijske lige. Puno trčanja, presing i taktička odgovornost...

    Španjolska tika taka je natjerala mnoge na promjene. Hajduk se branio sa 11 igrača, Gattuso je postigao disciplinu da i jedan Livaja igra obranu i odgovorno obavlja zadatke.
    Imaju su brza krila i Rakitića te Krovinovića kao razigravače čime su otvarali kontre.

    Dinamo umjesto posjeda je trebao prepustiti loptu Hajduku jer su im vezni Rakitić i Krovinović spori u vraćanju, imamo brza krila u Hoxhi, Cordobi te igrače koji mogu brzo otvoriti napad.

    Najbolje prilike Dinama kao onaj udarac Pjace te jedan od Roga je Dinamo stvorio iz tranzicije i polutranzicije kada je Hajduk izgubio posjed. Stoperi su stajali previsoko i praktički omogućili da Livaja utrčava u prostor iako mu je to jedino oružje protiv nas.

    On sa svojih 180 cm ne može pored KTC-a i obrane do lopte. Hajduku treba prepustiti posjed jer tu ne mogu ništa. Igrati odgovorno obranu i onda ih iz tranzicije slomiti. Njima svaka kriva lopta znači proboj što igraču uljeva strah od riskantnih proigravanja...
  • tp1997
    262
    Mislim da neće doći baš do tog scenarija jer su i Rijeka i Hajduk dovoljno loši da će prosipati bodove.

    Ono do čega doduše mislim da će doći je rezultatski potop u LP. Jakir nas je doveo u situaciju da ne možemo mirne duše rotirati u prvenstvu, i krug od 14-15 igrača će sada uči u žrvanj što se tiče rasporeda. I tu će se žrtvovati Liga prvaka, što je šteta, jer je dobra prilika za ugrabiti još i novca i koeficijenta, čak i ako se ne plasiramo u top 24
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.