• Mr Anderson
    7.9k
    Najgori period za doći na Zonu je poslije loše odigrane utakmice. Temu derbija nisam ni otvarao. Znam da je temu preuzela ekipa "Mi smo generali poslije bitke i ne idemo na utakmice", a nemam živaca to čitati.
    Uglavnom, jako sam razočaran. Ne rezultatom toliko, koliko nastupom. Šesto je kolo tek, imamo dva boda prednosti, oni uzdrmani...čemu toliki oprez? Što se može dogoditi ako izađeš napadački? Da primiš gol? Ovako smo ga primili u 70. minuti.
    Shvatio bih da je zadnje kolo i titula ti ovisi u tome, ali ovako, pa tek je počelo. Izađi s mudima, napadni ih odmah, nitko neće zamjeriti ako ne uspiješ i ništa strašno neće biti. Kad izađeš strašljivo, onda slabija ekipa dobije poticaj jer skuže da su te se bojali bez razloga.
    Toliko sam razočaran s nastupom da sam zvao frenda i ponudio mu svoj voucher za München. Ne da mi se trošit dva dana da bi gledao još jedan kukavički nastup.
  • xavier
    12k
    Jučerašnja utakmica mi je išla u krivom smjeru još prije početka. Po atmosferi oko i na stadionu nitko ne bi mogao zaključiti da igramo protiv Hajduka. Pet minuta prije početka na sjeveru atmosfera kao da igramo protiv Gorice. Tovari na jugu u tom trenutku još uvijek bez transparenata i šute. Totalno bizaran uvod u najveći hrvatski derbi. A zatim još jedan trenutak koji mi nije najbolje sjeo. Utakmica nije ni počela, a na praznom istoku kreće bakljada, dim i vatromet. I dok dim i baklje razumijem jer em sakriju praznu tribinu, em podignu atmosferu. No čemu rakete/vatromet? Vatrometom obično nešto slaviš nakon što se dogodi, a ne pucaš ga prije nečeg što se tek treba dogoditi. Što bi rekli, stvarno loša karma.

    I onda kreće utakmica u kojoj je dobar dio navijača već unaprijed upisao pobjedu i to nje bilo kakvu pobjedu nego "razbijanje" tako da se više pisalo o tome "što je iduće u Hajduku nakon poraza" nego o samoj utakmici. No na terenu se veoma brzo pokazalo kako momčadi ne opravdavaju takvo pisanje, dapače. Imali smo mi posjed i kvalitetnija smo momčad, ali ničim nismo pokazali da bi trebali "razbiti" protivnika. Teško se oteti dojmu da i trener i igrači utakmicu shvatili malo olako zbog svih događanja na Poljudu zadnjih dana. A kad jednom tako uđeš u utakmicu, teško je kasnije "uozbiljiti se".

    U drugom poluvremenu taman krene naša bakljada i Hajduk zabije gol. Kakav tajming. Naša tribina puna baklji i dima točno u trenutku kad tovari slave. I onda šećer na kraju. Torcida je opet ponovila derbi iz 12. mjeseca i uspjela unijeti cijeli arsenal pirotehnike čime je napravila veliku bakljadu i prekid utakmice. I kad se činilo da je to to, kreće šou s onim bakljama koje su ispucavali skoro na sredinu terena i koje su se palile s odgodom jedna po jedna.3

    A zatim kreće ubacivanje lopti s njihove klupe što stvarno dugo nisam vidio. Meni osobno ciganski potez, ali kažu da cilj opravdava sredstvo. A da ne zaboravimo Livajin "potez". Potrči za loptom koji evidentno ne može stići, ukliže i završi nekoliko metara van terena. Uredno ustane, došeće u teren i onda se baci kao metkom pogođen.

    Znači poraz na terenu, o bome i maestralna predstava na tribinama s njihove strane. Nama ostaje žal za promašenim prilikama Roga te sasvim krivom odlukom Kuleta koji je na veoma nisku loptu išao glavom iako je imao prostor ispred sebe i puno racionalnije bi bilo zapucati nogom.

    No što je, tu je. Kako bi se reklo, "više su željeli pobjedu". Već u utorak nas čeka nova utakmica i nije ovo smak svijeta, ali trebaju se iz ovog izvući pouke da ipak nismo Real i da pobjede neće doći same od sebe nego ih treba mukotrpno zaraditi na terenu.
  • NORTE
    11.4k
    Pirotehnika na istoku je doslovno bačen klupski novac u vjetar, bez ikakve potrebe za tim.

    Znam da je grupa tražila da se ne radi sektor za goste na jugu, ali mislim da klub treba gledati vlastiti interes.
    Prevenciju nastale štete, prekida utakmica i ugrožavanja sigurnosti ljudi oko terena.

    5% i doviđenja, sve po propisima. Kojih se oni sve ove godine nisu držali.
  • Crusades1986
    11.9k
    5% i doviđenja, sve po propisima.NORTE

    To nije po propisima u našem slučaju. Fizički odovjena tribina za goste.
  • Hnlovac
    1k
    a ako se iscupa 2500 stolica na Jugu i ostavi ih se 1500?

    Evo ih na oko 5%, a nemremo im dati karte za stajaca mjesta te sumnjam da HNS može navedite postavljanje stolica
  • Dudu9
    812
    Od kada je to pravilo? sta je u osijeku jel odvojena tribina?
  • jedan u nizu
    8.2k
    Od kada je to pravilo? sta je u osijeku jel odvojena tribina?Dudu9

    Nije, zato i imaju ograđeni sektor.
    Poljud nema odvojenu tribinu. Zato ograđeni sektor.
    Rujevica ima, ali su planski gradili odvojenu tribinu da u sjedalicu bude 5% u odnosu na cijeli stadion. Mogli su i oni napraviti tribinu da ima 2k mjesta, pa bi bili u situaciji kao i mi.
  • Klenx
    5.6k
    Još jedna strašno bitna stvar zbog koje je jučerašnji poraz nenormalan pucanj u vlastitu nogu.
    Do reprezentativne stanke iza 9.11. (Ima još jedna prije okej) imamo 12 HNL/Kup/Europa utakmica od kojih su 9 gostovanja.
    Strašan tempo u kojem će nam trebati maksimalna iskoristivost kadra. Tempo u kojem ne smijemo zaostati na HNL vrhu, a moramo uzeti 4-5 bodova u Ligi Prvaka ako hoćemo sanjati prolaz dalje.
  • sport
    3.3k
    Da smo napravili što smo trebali i mogli te osvojili 18 bodova u 6 kola mogli smo igrati LP bez razmišljanja o HNL i rotirati kadar,ovako imamo problem u 8 utakmica prije i 8 utakmica poslije LP jer mi ili nemamo kadar koji to može izgurati ili nemamo struku koja to može uspješno miksati,a možda je problem oboje.
  • Crni86
    3.5k
    Kad sam ja o tome u pocetku prvenstva govorio svi su pricali kak je samo bitno uc u LP. Mogli smo imat +5,6 fokusirat se da probamo proc dalje u LP i u hnlu davat priliku mladima. A sad bu pizdarija krece LP i ubitacan ritam i u prvenstvu si 3. I nije nikakva drama al se u klubu trebaju odraditi razgovori da se vidi di je problem. Odigrali smo manje utakmica i od hajduka i od rijeke trenutno u sezoni, a na kraju smo 3. Prvenstvo je jos dugo i bit cemo prvi, ali ulazimo u dodatan stres i napetost radi nasa nesposobnosti i losih odluka. Samim time mozda se necemo moc skroz koncentrirati na LP i ispustit cemo bod, dva radi umora od HNL i necemo proc dalje u LP. A kljucni krivac za to je po meni trener sa svojim pristupom derbijima. Konstantne najave da idemo po pobjedu a na terenu skroz drugaciji prikaz.

    I dosta je vise izlika, protiv rijeke put i emocionalno praznjenje, jucer smo kak ti kontrolirali utakmicu. Stari bili ste losi, losi ste svaki derbi. Budi iskren prema sebi i nama, jedino tako cete napredovat ti i momcad.
  • Dubbbrava
    446


    Potpisujem post majstore od riječi do riječi.

    Ja sam isto od početka osjetio neku čudnu vibru u zraku.

    Jebote razglas maltene nije radio,19:41h nama na stadionu muk i tišina, igrači odlaze sa zagrijavanja u svlačionicu doslovno im nitko zapljeskao nije...

    Totalno bizarno i onda kao kreće taj vatromet i sprdnja na sjevernoj tribini kak se vidi da je sjela lova od LP.

    Ovo drugo sve si napisao sam.

    Možda dodati i kak su svi gore na Plavom corneru bili u bedu kaj nema alkoholne pive, jebiga navikli se ljudi :rofl:
  • Svi na Sjever
    2.2k
    Mi se ovim porazom stavljamo u situaciju da ti je Koprivnica sad važnija od Munchena, to je realnost.

    Sad opet raubanje Petkovića i Baturine u LP, da bi se možda dobio častan poraz?

    Nek dečki odmore i vade vruće kestenje u Koprivnici.

    Ne želim biti dramatičan,al mislim da se Jakir neće izvući iz ove situacije,kad veže poraz u LP sa još kojim remijem u HNL-u.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ovako dan kasnije, mislim da nas tovari nezasluženo vrijeđaju, trebali bi pokazati više zahvalnosti jer mi smo vrhunski rival: kad potoneš, na mjesec-dva si od bankrota i treba te samo zakucati u ropotarnicu mitova i legendi - Dinamo te nahrani u finom restoranu, pokloni ti milijun eura i pobjedu u derbiju da opet staneš na noge.

    Gospodski, kako drugačije?
  • austrijanac
    4k
    Tanka je granica između gospodski i gluposti.

    Jučerašnjim porazom, iako je to sport i sastavni dio sporta, ispali naivni i glupi.
  • M94
    1.2k
    Utakmica nije ni počela, a na praznom istoku kreće bakljada, dim i vatromet. I dok dim i baklje razumijem jer em sakriju praznu tribinu, em podignu atmosferu. No čemu rakete/vatromet? Vatrometom obično nešto slaviš nakon što se dogodi, a ne pucaš ga prije nečeg što se tek treba dogoditi. Što bi rekli, stvarno loša karma.xavier

    Mislim da ti je promašeno razmišljanje. Tom logikom je sjever maksimira slavio gol Hajduka kad su se palile baklje. Ne mora odma značiti da se vatrometom nešto slavi, već se podiže atmosfera i stvara neki ugođaj bitnog događaja/velike utakmice, tj. derbija.

    Meni je on dobro bilo, djelomično si zamaskirao prazni istok i malo razdrmao ekipu na stadionu, bar na koju minutu.
    Iako je i meni ukupno atmosfera bila baš slaba, na našem dijelu tribine smo se doslovno pogledavali i čudili šta se dešava, jedan dio sjevera uopće ne prati štangu i bubanj nego su u svom tolanitetu, drugi prčkaju po mobitelu ili šute. Pa su i ovi koji su pjevali cijelo vrijeme na momente odustajali od pjevanja i dizanja atmosfere. Još kad je gol pao kasnije bilo je još lošije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.