• don
    5.5k
    teme izuzev bas teme derbija nema pa pišem ovdje.
    Apeliram na ljude u klubu da se više nikad ne dozvoli prijateljima s juga da unesu 200 baklji, 50 topovskih, dižu nam mrzim Dinamo prvo kroz šetalicu ,pa onda s onim zastavama na 2 štapa i dižu ostale poruke koje nama nikad ne bi dozvolila murja ni u snovima.
    Zamislite samo na trenutak da mi dižemo uvredljive poruke za grad Split kao oni nama prošle zime.
    Ipak je ovo 1.derbi u ovoj godini i 1.općenito pod novim vodstvom u klubu.
    Znamo da je njima ovdje itekako lakše i to zbog puno drugih faktora nego nama unijet čačkalicu dolje ali neka i oni vide da je ovo sada naš Dinamo s novim ljudima i novim pravilima ponašanja i općenito da mogu zaboravit sve što su dosad radili.
    Pa ja osobno bih se solo popeo na jug na dan tekme ujutro i solo pretražio cijelu tribinu ako treba.
    Pretres bih im napravio apsolutno svega i skinuo ih do gaća samo da osjete na svojoj koži posljedicu svih gluposti koje su im dosad prolazile.
    Hvala na pažnji!
    Dubbbrava

    da se još jednom vratim na bakljadu..


    @Dubbbrava :clap:
  • dd29
    535
    Sad ćemo protiv bayerna vidjeti kakva je dinamo razina, poslije 2 kiksa u hnl-u dužni su preorati allianz arenu.
    Zanima me kako će jakirović postaviti igru, ima li u njemu ikakvog taktičara, prvi put igra protiv ekipe koja je neusporedivo jača i još na njihovom terenu pred punim stadionom.

    Svaka čast hnl-u, ali mene zanima kakav je dinamo u izravnim obračunima s najboljim europskim ekipama. Liga prvaka je nešto posebno.
  • modri7
    130
    ne želim ništa dokazivati. Dok je Dinamo imao rezultate, na nekim portalima i od nekih analitičara, pa i navijača si mogao pročitati kako Dinamo dominira, kako su prejaki i kako će pregaziti ligu. Ja sam namjerno i nakon tih pobjeda govorio da imamo dosta manjkavosti trudeći se biti što manje kritičan. I ispostavilo se da sam (zasad) u pravu. Daj Bože da budem u krivu pa mi reci da nemam pojma. Ali ovo ne izgleda dobro. I velika je odgovornost na treneru. A postavljaju se pitanja i sportskom direktoru zbog određenih pozicija u ekipi.
  • ImePoznato
    8


    Ne mozemo usporediti ta dva natjecanja ni blizu. Uvijek smo poslije strasne europske utakmice imali zivcane slomove u Koprivnici ili Varazdinu. Prava slika ekipe je ona u domacoj ligi.

    Moramo ju shvatiti ozbiljnije nego UCL.
  • Crni86
    3.5k
    Jedan je izbacio Petka iz momčadi zbog manjka disciplinecibona

    I tako je pristupio tom problemu da se nitko naljutio nije, javno rekao pred novinarima sta je imao. Petko nakon toga jos bolje igrao i svi sretni i zadovoljni.

    Neno je znao prepoznat situacije i trenutke, prepoznao bi i onaj jucerasnji di su ovi zreli da ih pregazis samo treba stvorit pritisak i kontinutitet napada. Prepoznao bi i onaj na rujevici di rijeka dolazi nakon 0:5 protiv olimpije. Sa nenom bi sad imali +5 i lagani fokus na lp. Jednostavno je Neno puno bolji trener od Jakira i to je to. Jakir ak ga zeli sustic mora jos jako puno zganaca pojest. Jakir je trenutno nas trener i ja mu zelim svu srecu da se probudi i zauzme malo cvrsci i odlucniji gard jer momcad je ogledalo trenera, a mi smo jucer izgledali totalno pogubljeno.
  • NORTE
    11.4k
    Mnogo pitanja se postavljaju i to s pravom. Prošle sezone nije Dinamo osvojio naslov nego ga je Hajduk izgubio, koliko god to nekima smetalo. Mjesecima unatrag je svima jasno da nemamo desno krilo koje radi razliku, da nam fali zamjena za Mišića, da nemamo lijevog beka i nakon prodaje Brodića da bi nam i špic dobrodošao. I šta uprava uradi? Ne opuca u prazno nego ne opuca nikako. Još kad pridodamo i trenera koji nije dorastao, dobijemo ovo što imamo. Ima Dinamo kvalitete, to nije upitno, ali ekipa nije nadograđena kako treba i imamo trenera koji nije na razini kluba.
    Uporedbe Jakirovića i Bjelice neću ni komentirati.
    modri7

    Jako dobar komentar i zato ga citiram cijelog.
    Gdje je desno krilo?
    Gdje je treći napadač?
    Mi sudjelujemo u Ligi prvaka, a upitnika je puno.
    Da Jakir nije taj za veliki dinamo jasno je odavno.

    Međutim, ponavljam, naši igrači su imali zicere i prilike, zabili nisu, primili jesu i eto problema.
    Pričali su mnogi pa i ja da smo već prvaci.
    Potpuno neočekivano eto nas na -1 iza "propalih".
    A mi kao jaki ko beton.
  • FelceAzzurro
    5
    Klasični derbi.
    Gosti došli s namjerom branit se, i u napadu ako što bude. Oni zabili. Mi nismo. Oni imali više sreće i to je to. Idemo dalje. Bolje da se ovo dogodilo na početku sezone nego kasnije. Kod nas vidljiva neuigranost s novim igračima, loše odluke u završnici u kombinaciji s lošim terenom radi natopljenosti(čitav dan pada kiša i oni prije pocetka prskalice puste još? Nisan strucnjak za zelene povrsine ali mi nije logično?).
    Trener nije osjetio dobro odabir prvih 11 radi reprezentativne stanke. Minus.
    Inače, tempo utakmice malo jači nego na Kupres-Troglav Livno na utakmici kupa županije HB-e.

    Pristup i njih na terenu i nas na tribinama kao da je protiv Qarabaga bilo finale i to je to, gotova sezona, idemo svi na odmor u Bavarsku, Salzburg, Slovačku i London. Noga u guzicu svima nama, pali dizel i diži mašine na veće obrtaje. Bayern-Dinamo 0-1, Petković škaricama. Vidimo se. DZIS.
  • NORTE
    11.4k
    svaki iole bolji nogometni stručnjak glatko dobio prije dva tjedna raspalu Rijeku na Rujevici i jučer raspali Hajduk na Maksimiru.

    na ovakav način kako je Dinamo odigrao 3 derbija u ovoj sezoni

    ovo je baš sramota kako je Dinamo izgledao u svakoj jačoj utakmici ove sezone.
    Noel

    Potpis!
    Jakir ima ima puno putra na glavi zbog ovih -1.

    Posebno jer su mu i Rijeka i Hajduk došli u jako teškim trenucima za njih, a mi smo osvojili samo 1 bod!

    U sličnoj situaciji bio je i Osijek bez Miereza koji im je bio "pola momčadi".

    No dobro, treneru i momčadi želim sve najbolje.
    Sad nam treba mobilizacija.
  • dd29
    535

    S obzirom da ostatak lige ne može dobit nikog u europi, a da valjda u cijeloj europi nema ekipe koja češće osvaja naslov od dinama, ne bih rekao da je HNL više mjerilo kvalitete za dinamo. Ne dolaze stranci u dinamo da bi igrali HNL, nego europu. HNL je preslaba liga na europskom nivou da bi tvrdili kako se prava razina ekipe vidi u njoj.
    Riječ je o natjecanju u kojem bi se dinamova B ekipa vjerojatno borila za naslov.

    Svakako da je primarni cilj ekipe biti prvak jer su trofeji osnova svega, rivaliteti su tu s hajdukom, pa i rijekom, osijekom, to daje emociju, draž, za to navijači žive, na kraju krajeva kroz prvenstvo se i izlazi u europu.
    Ali čisto kvalitativno gledano da bi ekipa i igrači napredovali treba se boriti protiv boljih od njih, jedino tako se napreduje, a to dinamu omogućuje samo europa, nakon top ekipa sredinom tjedna protiv belupa i sličnih se može ravnopravno (pa i dominantno) igrati i bez 15-16 najboljih igrača.
  • modri7
    130
    I još jedna stvar, osobno smatram da Baturina može (mnogo) bolje. Momak ima kvalitetu, ali je potrebno još dosta rada i netko tko će ga usmjeriti i do kraja isprofilirati. Ima tu nesreću da u klubu za trenera ima Jakirovića, a u reprezentaciji Dalića.
    Ne smatram Jakirovića nesposobnim. Da nema kvalitete ne bi bio ovdje gdje je. Napravio je on u određenim utakmicama preokret svojim izmjenama. Imao je i dobrih nagovještaja, ali je mnogo (previše) upitnika. I mislim da njegova pozicija treba doći u pitanje.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Mi smo kao onaj zločinac u filmovima.

    Kada pred kraj filma dođe do glavnog lika i umjesto da mu spraši metak u čelo i baci nuklearku na grad i ostvari svoj evil plan, on ima monolog od pola sata (o tome kako je odrastao i postao to što je) taman da ovome dođe pomoć, razmontira bombu i prebije napadaca.

    Tako i mi, imamo priliku brzo i jednotavno se odvojiti i od Rijeke i od Hajduka u njihovim najgorim trenucima. Rijeka rasproda sve i izgube od Olimpije 16-0. Hajduku treba samo otkaz Gattusu da odu u stečaj i ne vrate se u top 6 sljedećih 5 godina. A mi im poklonimo bodove i pustimo ih na vrh tablice.

    U međuvremenu Rijeka se dobro pojača, Hajduk zasjedne na vrh i dobiju mir i euforiju umjesto prelaska u amaterski rang.
  • Kermit
    103
    Jakir ima Dalićev sindrom "senatora u ekipi" i nema muda.

    Uz tako dobar roster nama stalno igra 7,8 istih igrača, a ovi na klupi propadaju i čudimo se kad ne zabiju 10 golova nakon što uđu 15, 20 minuta.
  • ImePoznato
    8


    Apsolutno se slazem.
  • Ginger Baker
    28
    Ovi igrači (senatori) su naviknuti igrati na jedan način i taj način daje rezultate u HNLu. Jakirović ima drugu ideju nogometa i čitavo vrijeme gledamo kombinaciju jednog i drugog. Uglavnom sve to donosi rezultate ali ponekad se i kiksa, što u sportu nije neočekivano.
    Moj osobni pogled na roster nije bajan i ne smatram da je odrađen nekakav sjajan posao kako to većina misli. Momčad je posložena za reaktivan nogomet, polukontre, kontre pa dok igramo protiv bunkera imamo problem što igrači nemaju naviku napadati međuprostor između linija. Pokušavati probijati 1 na 2 ili na 3 je gubljenje vremena a ispred 16 metara uglavnom statični igrači. To nije teško braniti. Unatoč tome, bilo je prilika kada su Rog i Stojković prilično dobro shvatili poantu i kada se ispraznila sredina obrane. Bez kretanja nema nogometa a mi igramo još uvijek sa loptom u nogama. Navike se teško mijenjaju.
  • SAS1987
    14.6k
    Jel ovaj otac godine Lekić našao svoje dijete hahahahaPaggini

    Ignorirao prvi poziv pa se ga zvalo još jednom :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.