• NORTE
    11.4k
    Znači ova tcomova hnl televizija je u sažetak derbija potpuno bespotrebno i van svega nogometnog ubacila 30 jebenih sekundi bakljade s juga! Heeeej!

    Mogu misliti kako je to izgledalo u prijenosu.
    Bolesno i nadrealno s kakvim (tv) PR-om i agendama mi imamo posla.

    Sve je podređeno njima. Kompletno drže medije.
    Sjećam se kad su nedavno nakon derbija na Maksimiru imali članke u medijima pod naslovom "OVO NISTE MOGLI VIDJETI U PRIJENOSU" u kojima su se žalili da u tv prijenosu nogometne utakmice s Maksimira nije prikazana bakljada s juga (!!) pa su oni objavljivali članke s video snimkama bakljade.

    Sve što okružuje taj klub je najgori šljam koji postoji.

    wtjnflyuxa2zlajc.jpg
  • NitkoBitan
    17k
    Ja sam vidio sa sjevera, eto nek netko potvrdi da ja nesto nisam zabrijao. Nisam skuzio tko je gurnuo djecaka ali treba takoder napomenut kako se cini mi se kasnije jedan igrac Hajduka ispricao malom.

    Svakako je to za prijavu. Tovari su prijavili igraca Varazdina jer je navodno nesto opsovao malom, a ovi guraju naseg, znaci jos su gori.
  • Crni86
    3.5k
    to je bas dno dna. Na terenu treba muski poginut, potuc se al da ga jebes neki fair play mora postojat, treba ostat covjek. One pizdarije s loptama su kao na nekom seoskom turniru i tom po meni nema mjesta u profesionalnom sporti, a ovo sa klincem je dno dns bas velikooooo dno dna. I netko bi trebao ozbiljno odgovarat za to.

    Mozda bolje da nitko na trenu to nije vidio jer da je vrlo vjerojatno bi bilo svega…
  • NitkoBitan
    17k
    Mene cudi da jedini ja pisem o tome a bas se tamo kod njihove klupe dogadao aut, vracanje lopte itd.

    Ajde nek netko potvrdi da je isto vidio neko komesanje igraca sa nasim klincem da ne bi bilo da sam ja odsvrljio od stresa zbog poraza :sweat:
  • NORTE
    11.4k
    Pajač je potpuno opravdano dao drugi žuti Diallu.
    Sve se lijepo vidi na snimci.
    Lik je praktički namjerno rukom zaustavio prolaz lopte pred svojim 16-ercem.
    Sve čisto.

    Da se nadovežem na napisano u prethodnom postu o hnl televiziji, suvlasnici cijelog koncepta te televizije su HnsŽV i veliki sponzor Hajduka.
    U emisiju o Hajduku, pardon o ligi, događaje komentira bivši kapetan Hajduka koji je donedavno bio kolumnist hajdučkog portala o aktualnostima u Hajduku.
    Toliko o toj televiziji.
  • pjetlić
    7

    Vidlo se, potego ga je pa mu se kasnije nesto kao ispricao.
    I vidlo se da je bar jedna baklja bacena direkt na policiju, bas je uletila među njih.
  • xavier
    12k
    Upravo tako. Dio ljudi ovdje uzima zdravo za gotovo da ćemo ih sutra razbiti. Da se razumijemo, naravno da uvijek treba biti pozitivan i optimist, ali isto tako, ovo je derbi i kao i svaki put u derbiju, često trenutno stanje u klubu i momčadi ne znače previše kad momčadi izađu na teren.

    Ja se iskreno nadam dobroj predstavi i pobjedi s naše strane, ali nemojmo raditi ražanj dok je zec još u šumi i prerano pričati o tome što će se dogoditi "nakon njihovog potopa". Ajmo korak po korak.
    xavier

    Dogodilo se na žalost upravo ono čega sam se pribojavao. Nadao sam se da Jakir i igrači ne razmišljaju kao navijači i da su svjesni kako ih čeka teška utakmica protiv nabrojanog protivnika. No nisam stekao dojam da su naši igrači ušli u utakmicu dovoljno fokusirani i nabrijani.

    Ovo sinoć mi je bio baš teški deja vu na zadnju utakmicu jesenskog dijela prvenstva prošle sezone.
  • mali M
    5k
    ušli nismo nabrijani ali kad su ušli Rog i Stojković smo vidjeli nenormalan presing i nekoliko šansi... Do taktike je i igrača...
  • Sunja86
    1.2k
    Sve si rekao,prvo poluvrijeme ni taktike, ni pristupa igrača.
  • xavier
    12k


    Pa to i kažem. Teško mi se oteti dojmu da je Jakir ovo malo olako shvatio što se može vidjeti iz činjenice da smo krenuli s 4 u zadnjoj liniji umjesto 3-5-2 kako ćemo gotovo sigurno igrati europska utakmice. Jednostavno je podcijenio Hajduk i mislio da će pobjeda doći sama od sebe zato što smo "bolji". Kad na takav način uđeš u derbi, rijetko se dogode dobre stvari.
  • Izet Hajrović
    2k
    Teško mi se oteti dojmu da je Jakir ovo malo olako shvatio što se može vidjeti iz činjenice da smo krenuli s 4 u zadnjoj liniji umjesto 3-5-2 kako ćemo gotovo sigurno igrati europska utakmice.xavier

    E ovdje dolazimo do problema. Povlači se pitanje 3-5-2 formacije. Ovaj kadar je slagan za formaciju s 4 nazad, imamo 5 krila i samo 2 napadača. Ako će se sada forsirati 3-5-2, onda je prijelazni rok, iz tog kuta, pozicijski gledano, debelo promašen. Wing-bekove nam igraju krila, fali jedan stoper, fali barem još jedan napadač. Važno je naglasiti da našu verziju 3-5-2 nije isto igrati protiv slabijih HNL ekipa kada na wing-bekove možeš postaviti krila da igraju ultra ofenzivno kao Pepov City, ali za 8 europskih utakmica i 12 HNL derbija mi jednostavno nemamo pozicijski igrače za 3-5-2, ne možeš na Allianz Areni izaći s Pjacom na lijevom wing-beku. Uglavnom se 3-5-2 zaziva zbog Kulenovića. Je li nam 3-5-2 formacija nešto donijela protiv Rijeke, mislim da nije. Glorificiramo li previše Kulenovića? Vjerojatno da. U zadnje 3 utakmice igrao je 2 po 90 min i jednu po 45 min (efektivno 55 min) i nije došao do izražaja, a opet, s druge strane, dojam je da nema tko zabiti ako njega nema. Mi moramo standardizirati jednu formaciju kako bi se ekipa uigrala za to, ovako nemamo gotovo nikakav učinak s krila i sve se svodi na Petkovića i Baturinu od kojih se očekuje efikasnost, a nisu u formi. Kulenović se ugasi na 3 utakmice i eto nas u problemu, ali nema se što njega kriviti, on je u prvih nekoliko utakmica debelo premašio sva očekivanja i ne može se na njega staviti teret realizacije. Nama je najvažnije da Baturina i Petković dođu na pravu razinu i onda će to biti dobro.
  • Klenx
    5.6k
    Zadnjih 20 minuta jučerašnje utakmice vam je pravi pokazatelj da će ova sezona s tovarima pod Gattusom biti jako zajebana. Ubacivanja lopti u teren u više navrata, ležanja po terenu, po 2-3 minute izvođenje gol auta ili kornera, unošenje sucima u lice koji panično spremaju kartone, ozljede kao kod srbina s repićem koje se dese van terena gdje se došepa do terena i onda baci unutra.
    Bit će tu ciganluka i pritiska na najjače, a naši domaći suci se to neće usuditi kažnjavati. Ne možemo računati da će se kao prošle sezone rasuti sa 6-7 domaćih poraza.
    Liga je i slabija i neće tu biti puno prosipanja.
  • Jurki
    11.6k
    slazem se s tobom da bude tu ciganluka i ne bas fair playa.. ali ove i ovakve tovare bi mi sa samo 10 posto vise energije i zelje dobili u hendikepu.
    Ovaj poraz nije zasluga tovara jer su bili dobri.. vec zato jer smo mi bili ispod svake razine.
    Tovari ko tovari ce se raspasti vec to je opce poznata stvar.

    Hvala profi na ovakvoj utakmici.

    Edit: da je jucer bio bilokoji drugi suparnik sa ovakvim nasim pristupom, pitanje je dal bi rezultat bio drukciji.
  • xavier
    12k
    E ovdje dolazimo do problema. Povlači se pitanje 3-5-2 formacije. Ovaj kadar je slagan za formaciju s 4 nazad, imamo 5 krila i samo 2 napadača.Izet Hajrović

    Slažem se. Najbizarnije je što su se Čačić, Bišćan i Jakir kao pijani plota držali 4-2-3-1 u vrijeme kad krila nismo imali. Sad smo taj problem riješili i više nego dobro se popunili na tim pozicijama, ali pokazalo se da bolje i kompaktnije izgledamo u 3-5-2.

    No to zapravo proizlazi iz problema koji imamo u sredini. Ademi više ne može biti starter, Sučić ne nalazi formu s kraja prošle sezone, a Mišić često nije dovoljno agresivan. Upravo iz tog razloga se treći stoper nameće kao rješenje u jačim utakmicama. No kako si napisao, tu dolazimo do problema što imamo puno krila koja nisu potrebna za taj sustav, a nemamo dovoljno napadača. Iako mogu i Cordoba i Mbuku igrati špicu. Po ovom što sam do sad vidio, Cordobi čak više odgovara igra u napadu.
  • Crni86
    3.5k
    E ovdje dolazimo do problema. Povlači se pitanje 3-5-2 formacije.Izet Hajrović

    Ja sam vise dojma da jakir kad nam nejde i kad ne zna kaj bi tocno napravio, promjeni formaciju i misli da je time rjesio sve. Ili se stvarno jednostavno boji mjenjat neke senatore pa ide na formaciju gdje oni i dalje mogu igrat. Ja sam i dalje zagovornik 4 iza, ali spica nam onda mora igrat spicu. Ne moze bit na centru ili na 30 metara kada je lopta na krilu. I moramo pocet igrat preko krila kao pod bjelicom.

    352 mi je okej formacija za neke manje utakmice gdje znas da protivnik nema kvalitete da realizira kontre koje ce imat. Protiv hajduka i rijeke se vidlo da defanzivno smo previse rupicasti u 352. A da krenes sa 352 gdje lijevo i desno imas pravog wing backa mi je pak previse defanzivno.

    Previse promjena dormacije stvorit ce zbunjujucu situaciju i igracima. Izgubit ces mehanizme, sigurnost igraca u svoje pozicioniranje i sl. Nije da se uzaludno odredi neka formacija i njeguje se odredeni stil igre. Jakir jednostavno mora prelomit koja nam je formacija primarna, odnosno to je trebao vec odluciti i prije prijelaznog roka jer upravo ovo kaj ste rekli kadar se radio za 4231. Onda stari izvolis igrat 4231, a 352 moze posluzit nekad u izrazitim situacijama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.