• Neron53
    589

    Jebote koliko neistina mozes drugima imputirati.
    Nitko nije napisao da stadion nece biti rasprodan zbog duge pretprodaje nego zbog samo jednodnevne prodaje neclanovima i to samo na dan kada je prognoza cjelodnevna kisa.
    Od prvoga dana kad se objavila dinamika prodaje na ovaj nacin , vecina ljudi je pohvalila dugu pretprodaju za godisnjake i neclanove ali je i jasno napisala da je prekratka prodaja za neclanove.
    Mi imamo na tekmama vise neclanova nego clanova
    Zasto je tesko mjenjati odluku ako se vidi da pogresna?
  • Derby
    267
    Po tvojoj logici uopce nema potrebe da se neclanovima prodaju ulaznice. Zar idemo prema tome iako znamo da su nam na tribinama vecina neclanova?Neron53

    Gdje sam ja to rekao? :chin:

    Nečlanovi imaju priliku kupiti ulaznice. A je li to na dan utakmice ili dva dana ranije je manje bitno. Ako im je najbitnija komocija kupnje karte tjedan dana ranije, neka se učlane i problem riješen.
  • Derby
    267
    Nitko nije napisao da stadion nece biti rasprodan zbog duge pretprodaje nego zbog samo jednodnevne prodaje neclanovima i to samo na dan kada je prognoza cjelodnevna kisa.Neron53

    Onaj tko tako razmišlja će otići sa stadiona kad krene kiša i pogledati tekmu u birtiji iako ima kupljenu kartu. Nismo to jednom gledali na Maksimiru. Kiša (komfor) je očito trenutno najveći razlog nedolaska na tekme trenutno a ne to jesu li se karte počele prodavati prekasno ili jer su skupe.
  • don
    5.5k
    neka se učlane i problem riješenDerby

    o tome i pričamo. Svaka rečenica počima i završava sa "neka se učlane i problem riješen" a nama na utakmicama više nečlanova nego članova.

    ta politika je odlična ako želiš stadion sa članovima, a loša ako želiš pun stadion, a valjda bi trebali svi željeti ovo drugo?
  • Derby
    267
    o tome i pričamo. Svaka rečenica počima i završava sa "neka se učlane i problem riješen" a nama na utakmicama više nečlanova nego članova.don

    Pa onda se nemoj učlaniti i kupi kartu u petak. Nije da nemaš izbora. U svakom slučaju imaš mogućnost kupiti kartu - gdje je problem?

    I izvukao si mi taj dio rečenice iz konteksta - vrlo zločesto.

    Piše ti prije tog što si izvukao vrlo jasno: "Ako im je najbitnija komocija kupnje karte tjedan dana ranije,"
  • xavier
    12k


    Meni i dalje nije jasno što pokušavaš dokazati.

    Da, članovi plaćaju članarinu i imaju određene pogodnosti. Jedna od tih pogodnosti je više vremena za kupnju ulaznice. Tko svakako želi tu pogodnost, postat će član. Tko ne želi odnosno ista mu ne treba, neće biti član i čekat će zadnji dan. Ne razumijem u čemu je problem. Sasvim jednostavno.
  • Neron53
    589

    Koliko je ono clanova a koliko neclanova prosjecno na nasem stadionu?
    Clan sam 50 godina (minus one godine kada se nisam mogao uclaniti zbog odluke voljenog kluba), pa si nikad nebi dozvolio otpisivati vecinu ljudi na nasim tribinama jer to jos nisu postali. Davanje vecih prava clanovima nikako ne smije znaciti ponizavati one koji to (jos) nisu.
    Jer se moze dogoditi da ih se potpuno otjera sa stadiona zbog takvog odnosa.
    Demokracija ukljucuje i postivanje navijaca Dinama i ako se zbog bilo kojeg razloge ne zeli uclaniti.
  • Papastrumf
    12.2k
    Na tzv. malim utakmicama je dosta više nečlanova do sada bilo na utakmicama. Na PO lige prvaka većina su bili članovi. Na hajduku će također većina biti članovi.
  • Derby
    267
    Koliko je ono clanova a koliko neclanova prosjecno na nasem stadionu?Neron53

    Ne znam, nisam u klubu i nemam pristup takvim statistikama. Onaj tko deifinira politiku prodaje ulaznica vjerujem ima.

    Davanje vecih prava clanovima nikako ne smije znaciti ponizavati one koji to (jos) nisu.
    Jer se moze dogoditi da ih se potpuno otjera sa stadiona zbog takvog odnosa.
    Demokracija ukljucuje i postivanje navijaca Dinama i ako se zbog bilo kojeg razloge ne zeli uclaniti.
    Neron53

    Ja stvarno ne vidim nikakvo ponižavanje ni tjeranje. Niti razumijem ovakvu reakciju kod vas nekoliko ovdje na forumu - ne bi da su crne liste uvedene opet.
  • deda
    32.5k
    Ukratko, zaključak ove rasprave bi bio da period prodaje nečlanovima mora biti produljen. S jednog na dva ili tri dana. Slažem se s ovakvim zaključkom.
  • don
    5.5k
    Pa onda se nemoj učlaniti i kupi kartu u petak. Nije da nemaš izbora. U svakom slučaju imaš mogućnost kupiti kartu - gdje je problem?Derby

    ja sam kartu kupio u 11:00, na prvi dan prodaje ako se
    meni obraćaš sa "ti".

    Meni i dalje nije jasno što pokušavaš dokazati.

    Da, članovi plaćaju članarinu i imaju određene pogodnosti. Jedna od tih pogodnosti je više vremena za kupnju ulaznice. Tko svakako želi tu pogodnost, postat će član. Tko ne želi odnosno ista mu ne treba, neće biti član i čekat će zadnji dan. Ne razumijem u čemu je problem. Sasvim jednostavno.
    xavier

    šta bi pokušao dokazati? kažem, kao i mnogi da prodaja za članove traje jednostavno - predugo. Evo neka deda i liks (koji nisu post o prodaji karata za tovare napisali danima) kažu koliko je karata prodano u zadnja 2-3 dana? Nisu napisali s razlogom, jer je broj mizeran. Zašto bi neki član kupio kartu danas, a ne prije? Naravno, netko je npr danas saznao da može ić i kupio danas ali ta brojka nije vrijedna spomena.
    kome je onda prodaješ? inatu?

    a sad, šta dobiješ ako bi već krenula prodaja za nečlanove? sigurno još dosta ljudi koji bi istu kupili, ili bi uzeli sa sobom brata/sestru/tatu/mamu, nebitno. Povukli bi nekog sa sobom. prije nego napišeš "ako su navijači Dinama neka se učlane" pa evo da citiram dedu "Nemojte sebe podcjenjivati, niti bilo kojeg dinamovog navijača. Nama trebaju i obični kibici i simpatizeri pa će ove brojke biti još moćnije."

    plus, većina navijača Dinama idalje nije član i to je isto činjenica, kao i što je da dolazi dosta navijača na stadion koji nisu iz Zagreba i koji su dosta udaljeni od istog. ne znam da će netko, udaljen iz Zagreba, potegnuti toliko kilometara bez karte i uzeti je u Zagrebu na dan utakmice, ipak je to neki rizik iako je još dovoljno karata za sve. Imam osobni primjer di bi mogao dovuć prijatelja koji je isto iz Šibenika i nema ništa protiv da dođe na utakmicu ali nije član i neće ic. i ja bi volio kao i svi vi da se oni učlane i kupe je odmah ali to jednostavno trenutno nije tako i to je to.
    Ista stvar je bila za Qarabag, najvažniju utakmicu sezone koju smo čekali cilu zadnju sezonu i na kraju je brojka bila užasna, da je sad ne spominjem, iako je glavni razlog bila cijena karata.
  • xavier
    12k
    Ukratko, zaključak ove rasprave bi bio da period prodaje nečlanovima mora biti produljen.deda

    Ne vidim kako je to zaključak.
  • deda
    32.5k
    Takav sam dojam stekao čitajući je.
  • xavier
    12k


    Očito si uzeo u obzir samo one s kojima se slažeš jer je bilo više mišljenja da svatko može biti član ako želi što donosi određene pogodnosti, a jedna od tih je upravo kupnja ulaznice ranije.

    Ja sam i dalje prilično siguran da ulaznice idu kako idu zbog vremenske prognoze, a ne zbog toga što oni koji nisu članovi ne mogu kupovati.
  • NitkoBitan
    17k
    Ja sam i dalje prilično siguran da ulaznice idu kako idu zbog vremenske prognoze, a ne zbog toga što oni koji nisu članovi ne mogu kupovati.xavier

    Prvi dan prvokupa 3.9. je prodano oko 5000 karata. Tko je tada imao na umu kakva ce bit vremenska prognoza? Da je recimo prvokup danas 4 dana prije utakmice (kao protiv Qarabaga) sigurno bi bilo prodano manje od 5000 karata.

    Da je slobodna prodaja pocela prije par dana do utakmice bi kartu uzelo znatno vise neclanova nego sto ce ih uzet u petak.

    Neka se karte kupuju... klubu ide prihod. A sada oce li se ti ljudi odlucit na odlazak na utakmicu zbog kise... njihov problem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.