• OsamŠest
    3.3k
    Ovaj Petkovic ti je bolji od Bjeličinog? Petkovica je unistio Krznar kad mu je dao slobodu u igri da se izvlači van 16m i razigrava, iako je bolje kao klasicni napadac.E46

    Da. Dobivanjem slobode u igri postao mi je još bolji igrač, a ne napadač. Petković nema pretjerano izražen nos za gol i nema smisla oduzet mu najveću kvalitetu samo zato jer igra poziciju napadača.
  • OsamŠest
    3.3k
    Mi pričamo o kadru a ne igri i uspjesima.vjeko1701

    Tako je, neki ovdje spominju ekipu, a zapravo pričamo o individualnoj usporedbi..
  • Captain America
    17.6k
    Aki je legenda, ali ruku na srce, nakkn povratka iz Kine ni sjena igraca prije odlaska tamo.Big Daddy

    Ja sam o Akiju pisao u kontekstu usporedbi Ademija iz 2019. s današnjim Sučićem i Rogom. Sučić je još mlad i oscilacije su normalna pojava, a Rog se vraća nakon 3. rupture križnih ligamenata. I sad neki pišu da su oni bolji od tadašnjeg Ademija. Ademi iz 2019. je zvijer kakva će se ko zna kad opet pojaviti u Dinamu.

    Trenutni kadar mi ima znatno bolju širinu, kvaliteta je raspršenija na nekih 17-18 igrača. Uz 5 zamjena i kvalitetu na klupi, lakše je korigirati neke probleme u igri. Ekipa mi je raznovrsnija i manje se "tresemo" kad moraju ući zamjene (barem ja).vjeko1701

    S ovim se slažemo. Neno je odradio jesen u HNLu 2019. s istih 14 igrača jer je klupa podbacila.

    Ipak, vidit ćemo kako će Jakir rasporedit minutažu u LP.
  • Crni86
    3.5k
    realnost nije da bi ih trebali dobti s igracem manje jer je to derbi koji je tvrd i ugl negledljiv. Tesko smo ostvarili pobjede i 11vs11, ne treba se zavaravat, bit ce to teska i ratnicka utakmica kao i svaka do sad te je vazno da u njoj igraju iskusniji igraci.
  • Zagi
    7.6k
    Po meni je Bjeličinih prvih 11 nešto kvalitetnije ali je zato momčad bila puno kompaktnija, tvrđa i agresivnija.vjeko1701

    S ovim dijelom se teško ne složiti. Samo, koji je tome razlog?

    Vjerojatno će večina ponuditi odgovor, pa naravno Bjelica. Sve momčadi su mu tvrde,agresivne i kompaktne.
    Ali nije li i kadar takav? Gledaj taj srednji blok u 352.
    Leovac-Moro-Ademi-Olmo-Stojanović pa onda usporedi sa:
    Ogiwara-Mišić-Sučić-Baturina-Pjaca

    Kompaktno? Ok, to je do trenera ali teško će ova druga linija biti izbliza toliko tvrda i agresivna. Jednostavno nisu takvi profili igrača. Niti jedan od njih 5.
  • Zagi
    7.6k
    Da. Dobivanjem slobode u igri postao mi je još bolji igrač, a ne napadač.OsamŠest

    Misliš da je momčad profitirala od kada više nemamo napadača u 16?
  • OsamŠest
    3.3k
    Misliš da je momčad profitirala od kada više nemamo napadača u 16?Zagi

    Nogomet se "modernizirao" i u većini klubova krilni igrači su glavna oružja momčadi, a napadači ("devetke", ali samo u smislu broja na leđima) služe kao podrška tim krilnim igračima.

    Isto je i kod nas. Dinamo dugo nije imao čistu devetku koja je bila najbolji strijelac lige, pa čak u većini slučajeva ni kluba. Uglavnom su to bili krilni i ofenzivni igrači, ili pak sami Bruno..
  • tp1997
    262
    To je tako prolazilo dok je u klubu bio Oršić, kojemu je nos za gol bio jedna od izraženijih kvaliteta (golovi protiv Rapida i Seville vani, Plzena doma npr., klasični killerski), i koji se odlično nadopunjavao sa Petkovićevim spuštanjem izvan 16.

    Tek ostaje vidjeti ima li Dinamo ove sezone krilo koje može nadomjestiti taj učinak, i rupu u učinku koju ostavlja Petković. Za sada nisam siguran.
  • Zagi
    7.6k
    Ha ne znam baš. Vidim da se po vani kupuje svaka bukva koja zna šutnut u potrazi za "novim Haalandom" koji malo , ako išta pomaže svojoj momčadi.
  • OsamŠest
    3.3k


    Petkovićeva suradnja sa Ivanušecom, nasljednikom Oršića, pa i Baturinom, za mene je na jednakoj razini kao i ona sa Oršićem i Olmom. Danas se jednako dobro razumije i sa Pjacom, sa Cordobom se vrlo brzo počeo tražiti na terenu. Ne sumnjam da će isto biti i sa Mbukuom i Stojkovićem.

    Samo je stvar broja utakmica i primjera.. A i obzirom na stil igre Petkovića, za mene on ne ostavlja nikakvu statističku rupu.
  • Eduardo
    19.9k
    Tek ostaje vidjeti ima li Dinamo ove sezone krilo koje može nadomjestiti taj učinak, i rupu u učinku koju ostavlja Petković.tp1997

    Bruno je po učinku ako gledamo omjer golova i asistencija svih ovih godina tu negdje oko 25. Prošla sezona bila mu je najefikasnija u Dinamu s double double učinkom (18G+10A). Ispod 20 se spustio jedino u sezoni 21/22. Sve druge bile su 22-25. Ja tu ne vidim neku rupu jer manje ili više drži svoj standard.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Mi ovdje pricamo o istim stvarima Kao i prije pocetka prelaznig roka. Naka misli sto kako hoce,ja sam pohvalio marica Malo prije vremena. Dosta stvari je dobrih. Ali mi i dalje trebamo zamjenu za mišica i hvala bogu da ozljeda nije ozbiljnija. Lijevi bek nije rijesen ,mislim da je olivares doveden Kao popuna rostera. A ogi je na pozajmnici jos do kraja polusezone. I nakon brode koji je prava devetka mi smo doveli mbukua koji je sve Ali nije napadac. Nije da se nije imalo vremena. Nadam se da je nedolazak 6 ice znali da ce Pavica igrati Kao sto sam napisao i prije. Ako nije ,Molino boga da ne dodje do ozbiljnijih ozljeda. A one su nas bas prcale prosle sezone ,i to jako
  • NORTE
    11.4k
    dobre su šanse da će i njima startati kadet, Durdov.Zagi

    Razlog više da ih unakazimo.
    S "Yamalom" u ekipi.
    Da upamti debi protiv najvećeg kluba.
  • E46
    634
    Unistio ga je na nacin da to vise nije onaj radni Petkovic koji je mogao primiti loptu sa stoperom na leđima bez problema i odigrati ili ga okrenuti, nikad necu zaboravit tekmu protiv Anderlechta debi Petka ja i stari gledamo odakle si ti decko isplivao?! I nakon toga kontinuirane vrhunske partije protiv Atalante, Citya, Sahtara, Bodo Glimt skarice, jednostavno mi je bio bolji igrac, u repki sam pobjedio Slovacku napravio Skriniara smiješnim. Možete me sad osudit svi ali stari Petko je imao konstantu i vecina utakmica je izgledala dobro i kao da on postavlja uvjete na terenu protivnickim igracima, sadasnji Petkovic mi je smiješan i od 10 tekmi 1 odigra dobro na bliceve. On meni nije dobru tekmu odigrao od Rijeke kad je dao onaj slobodnjak, jednostavno on po meni trenutno zivi na staroj slavi jer smatram da je ovakav kao sto je sada neupotrebljiv i vise bi koristi futsal Dinamo imao od njega, a da ga se iskoristi kao sto je Bjelica znao sigurno mi tu ne bi morali pisat da nam treba napadac nego bi mogao bilo tko pokrit treceg.
  • E46
    634
    Izgleda da Selahi ima izlaznu klauzulu od 650 tisuca eura, mozda ga probat na zimu dogovorit pa probat ponudit pola Rijeci od tog iznosa, ako ne prihvate onda dogovorimo s njim na ljeto da se besplatno prikljuci, vjerujem da je ovo Akiju zadnja sezona.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.