• Jos-Optimus
    2.1k
    Za sve koji sumnjaju u Roga na toj poziciji neka pogledaju Hrvatska - Španjolska 2016., njegova prva utakmica ikad na zadnjem veznom.

    Siroki smo i jaki na toj poziciji, Ademija se nepotrebno pljuje, digao je formu, podsjeća na pravog Akija, imamo malog Pavića i Sučića, nema potrebe za melodramom.
  • Izet Hajrović
    2k
    A šta ako se ni Kule ni Petko ne ozljedePaggini

    Ako ćemo tako razmišljati, onda najbolje da imamo 15 igrača i molimo Boga da se nikada ne umore i da se ne ozlijede.

    Kažem, prijelazni rok do ulaska u LP odrađen je gotovo savršeno, ali izostao je "završni udarac" nakon plasmana u LP kada imaš osiguranu financijsku konstrukciju i kada možeš valjda nešto uložiti. Za 3. napadača se slažemo, i sam kažeš da je greška. Za Oliverasa smo do neki dan mislili da će nešto biti, kad ono odjedanput ga nema na popisu za LP i još nije debitirao. Valjda oni unutra znaju kakva je situacija, ali ne možeš na bekovskim pozicijama ostati na 3 igrača koji su skloni ozljedama (neki više, neki manje). Ogiwara je svako malo out, RPG kroz karijeru nije igrao svaka 3 dana, a često ga se vadi iz igre iz predostrožnosti jer osijeti nešto. Ristovski je bio 2 tjedna out. I dalje je prijelazni rok vrlo dobro odrađen, ali ostale su te sitnice koje su se mogle i trebale riješiti i onda nitko ne bi trebao nešto prigovoriti. Znam da je većina ovdje alergična na CZ, ali sportski dio ću iskomentirati. Oni su nakon ulaska u LP doveli Radonjića, Silasa i Krunića. S dvojicom ste svi upoznati, a Silas je prošle sezone skupio 25 utakmica (uglavnom ulasci s klupe) za Stuttgart, viceprvaka Bundeslige. Ali dobro, mora ostati nešto posla i za zimski prijelazni rok.
  • OsamŠest
    3.3k
    Za sve koji sumnjaju u Roga na toj poziciji neka pogledaju Hrvatska - Španjolska 2016., njegova prva utakmica ikad na zadnjem veznom.Jos-Optimus

    Sjećam se i protiv Portugala 2020. na Poljudu u Ligi nacija :smile:

    Po meni, nema smisla kemijat kad smo dobro pokriveni i poduplani na svim pozicijama. Pavić na 6 i vozi..
  • Crni86
    3.5k
    Ovakav Hajduk bi, bez donirnaih bodova od sudaca, bio na sedmom mjestu s 4 boda od mogućih 15.veselko tenžera

    S ovim se slazem, ali debi je derbi. Tovari ce bit nabrijani, grubi, agresivni i svaki kontakt ce biti na rubu zutog. Ne treba ih podcjenjivati, svaka tekma je za sebe, a pogotovo derbi. Nema derbija kojeg ce se lako rijesiti sa igracem manje, a pogotovo da se u derbiju nesto kalkulira.
  • scooniepenn
    3.3k

    Kazes, zelis biti objektivan, a pljujes po igracima koje nisi u zivotu gledao. To mi je za kategoriju vjerovali ili ne. Predlazem da procitas par puta ovo sto si napisao pa cws shvatiti da je to cisti osobni stav neutemeljen na cinjenicama. Wow, pohvalio si Pjacu i Mmaeea za koje je svatko tko malo vise prati nogomet znao da su pojacanja. Jos mi je bolji dio prema kojem smo valjda u uvodu sezone uoci i odmah nakon kljucnih dvoboja s Qarabagom trebali pregaziti Osijek i Rijeku. To je bolje i ne komentirati jer da razumijes sto znaci tempiranje forme, trenazni proces, emocionalno i fizicko praznjenje i sl. ne bi ovako pausalno procjenjivao.
  • Big Daddy
    1.1k
    Nadam se da nece za zimski prijelazni rok biti prekasno
  • Big Daddy
    1.1k
    Sve 5, Aki je legenda, ali ruku na srce, nakkn povratka iz Kine ni sjena igraca prije odlaska tamo. Dao Bog da nam ode bude najbolji igrac vec od sljedece tekme, ja bi bio najsretniji, ali kad je u svim ovim tekmama skoro nevidljiv netko tko je prije odlaska u Kinu bio jedan od, ako ne i glavni pokretac svega, onda je kritika malo i opravdana.
  • Crni86
    3.5k
    aki je ovu sezonu zapoceo jako dobro, ne vidim razloga da se prica da je nevidljiv ali ovo sto je odigrao bilo je stvarno dosta dobro u odnosu na proslu sezonu.
  • Big Daddy
    1.1k
    Tu imas pravo, vidi se da ide na bolje, ali kazem, ruku na srce, jos je to daleko od onog terminatora prije odlaska u Kinu.
  • E46
    634
    Ovaj Petkovic ti je bolji od Bjeličinog? Petkovica je unistio Krznar kad mu je dao slobodu u igri da se izvlači van 16m i razigrava, iako je bolje kao klasicni napadac.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Mislim da ćemo najbolji sud koji je Dinamo bolji donijet za nešto manje od 4 mjeseca. Sada se iskreno ne bih mogao okladiti ni na jednu stranu da sam 100% siguran u to što kažem.
  • vjeko1701
    7.9k
    Mi pričamo o kadru a ne igri i uspjesima. Po meni je Bjeličinih prvih 11 nešto kvalitetnije ali je zato momčad bila puno kompaktnija, tvrđa i agresivnija. Kvaliteta je praktički bila koncentrirana na prvih 13 igrača. Treba se sjetiti i da je onda još bio limit 3 zamjene.

    Trenutni kadar mi ima znatno bolju širinu, kvaliteta je raspršenija na nekih 17-18 igrača. Uz 5 zamjena i kvalitetu na klupi, lakše je korigirati neke probleme u igri. Ekipa mi je raznovrsnija i manje se "tresemo" kad moraju ući zamjene (barem ja).

    E sad, dal će ovaj kadar ponoviti ili nadmašiti uspjehe Bjelice u LP? Trenutno još nisu ni blizu ali ako se uguraju u top 24, pa makar ne skinuli nijedno zvučno ime rekao bi da su znatno premašili. Je, imali smo sa Bjelicom prolaz grupe do 94. minute ali smo na kraj ipak bili zadnji...
  • Big Daddy
    1.1k
    Istina. U bezbroj tekmi u kojima Petko nije igrao, ili kad je izasao iz igre djelovali smo puno tecnije, brze. Petko je svjetska klasa, ali kad radi ono sto treba. Mi krenemo u kontru, krila sprintaju prema naprijed, dodje lopta do njega i on ju uguši…
  • Eduardo
    19.9k
    Ovaj Petkovic ti je bolji od Bjeličinog? Petkovica je unistio Krznar kad mu je dao slobodu u igri da se izvlači van 16m i razigrava, iako je bolje kao klasicni napadac.E46

    Uništio ga na koji način?
  • veselko tenžera
    2.1k
    Ne treba ih podcjenjivati, svaka tekma je za sebeCrni86

    Apsolutno ne podcijeniti, samo biti realan. Često gledamo u krivom smjeru, što će donijeti neki bek, stoper ili zadnji vezni. Ključ je što će donijeti naši ofenzivci, ali ne u napadačkom nego u obrambenom dijelu igre. Za jače ekipe u HNLu je dovoljno da oni ispune minimalne taktičke i trkače zahtjeve u fazi obrane. Ono što su u Osijeku i Rijeci radili prvih 25 minuta. Ako toga bude, Hajduk nema kvalitetu da se oslobodi pritiska i ponudit će nam more šansi. Ako krene šetnjica oni će imat vremena izaći, pasti, valjati se i ubiti ritam igre.

    Uspoređuju se Bjeličina i ova ekipa, ali usporedbe igrača 1 na 1 nisu dovoljne. Gledajući tako to je li-la, ali ona ekipa ovu šije za 2 koplja baš u ovoj volji i želji ofenzivaca da se podrede kolektivu i ginu u obrani. Ako treba i 89 minuta da bi u onoj jednoj dobili utakmicu. Najlakše je vidljivo na usporedbi trokuta Oršić-Olmo-onaj Petko s Pjaca-Baturina-ovaj Petko.

    Daj Bože da ova ekipa rezultatski nadmaši onu nekoliko puta, ali to neće ići ako naše prve violine ne daju puno više za kolektiv, žrtvujući osobne preferencije.

    P. S. @Krizy daj više temu za derbi :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.