• mokoxax468
    698
    Sasvim legitimno pitanje... koliko vrtića i škola se moglo izgraditi?db-izbjeglica

    Manje nego koliko bi se vrtića/škola moglo izgraditi za novac potreban za Maksimir
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Manje nego koliko bi se vrtića/škola moglo izgraditi za novac potreban za Maksimirmokoxax468

    Totalno promašeno!

    Nitko ovdje ne traži da grad u potpunosti financira dinamov stadion.

    Pitanje je sljedeće: zašto je grad zagreb spreman dati 30-40 000 000 eura za stadion u kranjčevićevoj, a istovremeno nije spreman dati ni jedan euro za stadion u maksimiru? Gdje je tu logika?

    Kao što xavier kaže, grad će potrošiti toliku lovu da bi dobili stadion koji je premali za dinamo/reprezentaciju, a debelo prevelik za sve ostale potencijalne korisnike. U prijevodu, ne treba apsolutno nikome!

    Ukoliko se taj suludi projekt realizira, na kraju će u cijeloj priči najbolje proći - lokomotiva! :lol:

    Jedini potencijalni korisnik koji ima nekakvu konstantu i manje-više siguran prvoligaški status. Razvojni klub bez navijaca "de facto" će dobiti super stadion, a ljudi "nit luk jeli, nit luk mirisali". Uglavnom će koristiti jednu tribinu, osim za 4 utakmice godišnje, eventualno neki sektor na drugoj tribini kada dođe 40 pripadnika armade i 12 pripadnika kohorte. :ok:

    Top investicija ! :halo:
  • Dinaminjo
    929


    Prvo grad je mislio da ce Kranjca doci 20m.
    Drugo, gradonacelnik zeli jeftine bodove "on je rijesio gradski stadion"
    Trece posao su dobrim dijelom trebali dobiti frendovi.

    Cetvrto, je li grad Zagreb vlasnik zemljista na Maksu? Ako ne zeli trositi novac, moze se reci da sudjeluje zemljistem
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Cetvrto, je li grad Zagreb vlasnik zemljista na Maksu? Ako ne zeli trositi novac, moze se reci da sudjeluje zemljistemDinaminjo

    Jest, kao što je i vlasnik zemljišta u kranjčevićevoj te također može reći da sudjeluje zemljištem.

    Međutim, u ovom slučaju sudjeluje i novcem, i zemljištem !
  • Dr Hofmann
    833
    Najveći problem našeg kluba je stadion i to daleko, daleko najveći, pogotovo nakon klupskih izbora. Baš je deprimirajuća cijela situacija više...Muka mi je što opet o prokletoj politici ovisi sve. Samo da se opet neki Vrdoljak ne nađe koji će inzistirati da mora stadion imati atletsku stazu (ako me sjećanje služi). Ne bi ulazio previše u osobne stvari, ali baš trenutno radim na jednom projektu gdje nešto treba pokrenuti od nule i svjestan sam koliko je teško neke stvari pokrenuti, ali ljudi moji ovo traje već skoro trideset godina, nema više opravdanja. Nadam se samo da nećemo valjda opet postati taoci jebenih lokalnih izbora iduće godine i onda opet ništa i ništa i ništa.
  • Dinaminjo
    929


    Tocno.
    Ali svejedno se radi o jeftinim pol bodovima.

    Ako se nade privatni investitor za Maksimir, gradonacelnik ce dvostruko profitirati.

    Ne mora se to nama svidati..
  • Jaro
    7.3k
    Prvo grad je mislio da ce Kranjca doci 20m.
    Drugo, gradonacelnik zeli jeftine bodove "on je rijesio gradski stadion"
    Trece posao su dobrim dijelom trebali dobiti frendovi.
    Dinaminjo

    Ovo je poanta svega... win-win planirano, ali nit ce kostat 20 milja, nit ce frendovi do love/posla... A i predizbirni bodovi su upitni posto zboh objektivnih i malo manje objektivnih razloga cijela prica ne ide idealnom brzinom...
  • mokoxax468
    698
    Nitko ovdje ne traži da grad u potpunosti financira dinamov stadiondb-izbjeglica

    OK, aj uzmimo tvoj slučaj i recimo da grad sponzorira 30, pa i 40 milijuna eura za Maksimir. Tko plaća ostalih 120+ milijuna eura? Država? Dinamo?
  • kajjaznam
    44
    Pa država, pošto je Plenky rekao da je to od nacionalnog značaja
  • Neron53
    589
    Najgore od svega je pomisao: da sve savrseno funkcionira, da se svi drze zadanih rokova..... izmedju 4 do 5 godina nam ne gine cekanja.... a posto se kod nas zna da ne moze sve po planu, 6 do 7 godina , ako ne i vise je realnost.
  • NitkoBitan
    17k
    Samo neka su ugovori potpisani, sredstva osigurana pa mogu cekat i 10 godina ako treba (jasno mislim na tempo gradnje, a ne na cekanje na pocetak gradnje). Neka svaki dan bude po par cigli vise i bit ce veca euforija nego na temi ulaznice - aktualno.

    Kada jednom ta gradnja krene sumnjam da ce vise itko prigovarat na tempo i rokove. Mozda se varam... ali ono, na Kranjci cemo imat krov nad glavom i tribine do terena tak da cemo prezivjet.
  • Mali Zeus
    12.5k
    oprosti prevario sam se, nisam uzeo u obzir da igraju u baletnim šlapicama obloženim spužvom.. moja greška. I btw, nemoj te fore sa izvlačenjem jednog djela što sam napisao. pobrojao sam ti poprilično sadržaja. Zanimljiva je paralela da još jedan teren u hr dopušta igranje američkog nogometa na sebi i proglašen je na samoj zoni jednim od najgorih terena koji je koštao skoro karijere jednog od Dinamovaca...mali M

    Ragbijaške kopačke rade veću štetu na terenu od nogometnih?

    Kuka se kako je loša infrastruktura u HNL dok istodobno evo cak i navijači Dinama nebi htjeli imati dobar stadion u Zagrebu, jer sta ce lokomotivi Rudešu ili bilo kojem klubu takav stadion, ma najbolje imati ovakvu Kranjčevićeva teren koji je u katastrofalnom stanju pa nek se neki igrač ozlijedi, pa ćemo kukat zato se dopusti igranje na njemu, očito su i tribine bez krova dobreDudu9

    To je to.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    OK, aj uzmimo tvoj slučaj i recimo da grad sponzorira 30, pa i 40 milijuna eura za Maksimir. Tko plaća ostalih 120+ milijuna eura? Država? Dinamo?mokoxax468

    A tko plaća ostale milijune eura kad grad daje 0 eura?

    Jel bi se projekt od preko 100 000 000 eura prije realizirao sa 0 eura početnih sredstava ili sa trećinom već osiguranih sredstava?
  • mali M
    5k
    Ragbijaške kopačke rade veću štetu na terenu od nogometnih?Mali Zeus

    načelno mogu razumjeti što želiš dokazati, ali ono očito što izbjegavaš je da pričamo o terenu koji koristi nogometni klub, i terenu koji koristi nogometni i ragbi klub. Ne napravi veću štetu ragbi klub, ali ragbi klub u kombinaciji sa nogometnim klubom sigurno napravi.
    Ponavljam pitanje, da li smatraš da će biti u redu da kad će Dinamo koji traži visoku razinu terena i održavanja igrati u kranjči, da djele teren sa ragbi klubom i svim ostalim klubovima koji mogu koristiti taj teren jer je gradskli? Samo to odgovori i nemoramo dalje...
  • nemapredaje
    3.2k


    Kaj nije rečeno da bi ostali klubovi tada igrali u Zaprešiću?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.