• MarK
    621
    viđao sam često u sustavu 352 jednog visokog target mana, a drugog pokretljivog driblera npr. kod Atalante Scamaca i Lookman
  • GOAT
    1.2k
    Football Talent Scout - Jacek Kulig

    Nathanaël Mbuku a few months ago: "I prefer to be a starter at Reims than be a sub at Barca".

    That's a healthy approach I like very much.

    Big clubs, money, and trophies will come in the future.


    At this age, you should focus on playing, learning, and developing your talent.

  • Zagi
    7.6k
    Da ali to se onda transformira u 343.
    Tako bi i mi igrali ako je Mbuka u prvoj.

    Recimo 532 u obrambenom bloku, dva naprijed Petko i on.
    U napadu se digne malo Baturina i imaš 343 gdje su Baturina i Mbuka bočne desetke, ajmo to tak nazvati.
  • MarK
    621
    možda u klubu i računaju s njim u takvoj ulozi kad ga se spominje u kontekstu napadača. Na krilima i desetki smo dobro popunjeni nekako mi to nema smisla
  • Zagi
    7.6k
    Ima ali su , i sam si to sada demonstrirao, rijetki i zahtjevaju točno određeni tim napadača. Ni Petko niti Kule se tu ne uklapaju baš.
    Pogotovo Petko.

    Da ne velim koliko malo trenera to zna izvest, korektno.
  • Orc123
    7.8k
    to smo i igrali u hnl protiv slabijih ekipa...to je modeficirana verzija 352......Petko se i tako izvlaci na 10ku tak da....to protiv bunkera da ali po meni klasicnih 433 s kadrom kojim raspolazemo je najbolja opcija definitivno.... Pogotovo protiv al pari protivnika. 532 sa wb u vidu Ogija i Rpg protiv puno jacih tipa Bayern, Arsenal itd.....
  • Zagi
    7.6k
    Da ali Petko je previše teretan za tu ulogu. Nije poanta samo se spustiti u half-spejs i igrati se cenera.
    Ništa to ne valja.
    Zaobilaze nam taj prvi blok kao da ga nema i ostaju krateri.
    Ne igra se tak.
  • OsamŠest
    3.3k
    Nadam se da ovaj dolazak Mbuke znači prelazak iz 352 u 343.Zagi

    Istu želju imam. Naš prvi i glavni sustav mora bit 433 i nema tu puno mudrosti. Ako kroz utakmicu ne ide (kao protiv Qarabaga), reagiraj s promjenom sustava u 352.

    Roster je kadriran za 433 i mislim da nas je upravo 352 koštalo 3 boda na Rujevici.

    Napokon imam odlična krila i nema smisla trošit ih na wingbacku..
  • Zagi
    7.6k
    Mhm samo sam napisao 343 , ne 433 :lol:
    Ali da , slažem se. Primarna formacija 433.
    Sekundarna 343 , ne 352 sa Petkom i Kuletom.
  • hardek
    2.8k
    Interovih 3-5-2 je praktički dovedeno do savršenstva. Ali ta momčad je slagana da igra tu formaciju. Mi igramo 3-5-2 sa krilima na wing backovima, 3 defenzivno loša i ne pretjerano mobilna vezna igrača, i 2 napadača koji u fazi obrane stoje preko centra. To jednostavno nije dugoročno održivo. Jedini dio ekipe koji je dobar fit za 3-5-2 su stoperi
  • Laugreano
    2.5k
    TALENT OF THE DAY

    Nathanaël Mbuku
    Age: 17
    Country:
    Club: Stade Reims
    Position: AM/LW/RW
    Player role: offensive allrounder
    Strengths: pace, passing, dribbling, creativity, technique, close control
    Foot: left
    Similar type of player: Marco Asensio
    Potential: 9/10
    7:24 PM · Nov 18, 2019

    https://bundesligaanalysis.com/nathanael-mbuku-augsburg-bundesliga-2022-23-data-stats-analysis-scout-report
    Mbuku radi česte pokrete na protivničkoj polovici kako bi izvršio veliki pritisak na protivnički vezni red i posljednju trećinu. Gornji prikaz predstavlja različite visoke dobitke koje je napravio za Reims u Ligue 1 2021./22. Može se vidjeti da je napravio 15 visokih regaina, 19 oporavka od kontrapresinga i pet opasnih oporavka. Dodatno, igrač napravi 3,66 oporavka u protivničkoj polovici svakih 90 minuta i prosječno 1,89 presretanja u 90 minuta.

    Zaključno , Mbukuov neumorni radni tempo i sposobnost presinga visoko na terenu mogli bi ga učiniti vrijednim sredstvom u sustavu protunapada Augsburga .​​​​​ Njegov tempo i izravnost na lopti mogli bi se također iskoristiti za odličan učinak u tranziciji i mogli bi pomoći momčadi da rastegne protivničku obranu .​​ Sve u svemu , Mbuku bi mogao biti izvrstan dodatak napadu Augsburga i mogao bi pomoći momčadi da ostvari svoje ciljeve u Bundesligi ove sezone .
  • hardek
    2.8k
    Imamo još koliko, 10-tak sati za prijavu igrača a s obzirom da ni jedno ime još nije isplivalo, upitno je koliko je realno da još nekog dovedemo.

    Ja bi iskreno volio da dovedemo napadača i šesticu i pošaljemo Vrbu na posudbu do kraja sezone, a možda i Kačavendu do zime pa ga vratit kad Rog ode.

    Za Vrbu mi se čini Belupo kao dobar fit, Kačavenda u Istru. Kačavenda i Tramezani su mi savršen fit. Izbjegavati ekipe sa odronima od travnjaka kao što su Gorica, Loksa, Šibenik...
  • Daliban
    1.6k
    Širom Europe kažeš, dakle to bi po tvome bilo najmanje njih 10.

    Ok, ajde mi daj njih 5 koji su dokazani. Dakle nositelji su u svojim klubovima s odličnom statistikom i da su napravili nešto u europskim utakmicama (ne ligaškim) - i na kraju ključno - da su spremni doći u Dinamo, a da nisu skuplji od 2-3 miliona eura
    nemapredaje

    Pa uzmi imena koja se cijelo ljeto vrte ovdje na Zoni. Pašalić je za Mbukua doslovno Robben, Vidal i Rick iz Ludogoreca su bolji, mali Hasić koji je ljetos besplatno otišao u Poljsku je bolji, evo i nedavno viđena krila Qarabaga su bolja. Neki su skuplji, neki jeftiniji, neki besplatni, ali sve su to bolji igrači od Mbukua koji jednostavno nema dovoljnu brzinu da igra krilo na ozbiljnoj razini, a nije ni španer klase Ivanušeca pa da kompenzira time ili općenitom finesom u igri. Više je folirant nego španer ako ćemo tjerati mak na konac.

    Ti mene tražiš dokazane nositelje u svojim klubovima, a ovaj nije dokazani nositelj ni u drugoj francuskoj i još je na kraju škartiran nakon što su izborili plasman u prvi rang, kao što je škartiran i od strane Reimsa i Augsburga. Ne razumijem zašto uvijek mi moramo biti luzeri koji dovode takve likove.
  • Laugreano
    2.5k
    Vidal i Rick su u 100 utakmica zajedno dali 10 golova, u jebenoj bugarskoj ligi. Top igraci, nema sta.
  • Daliban
    1.6k
    Da ali to se onda transformira u 343.
    Tako bi i mi igrali ako je Mbuka u prvoj.

    Recimo 532 u obrambenom bloku, dva naprijed Petko i on.
    U napadu se digne malo Baturina i imaš 343 gdje su Baturina i Mbuka bočne desetke, ajmo to tak nazvati.
    Zagi

    Najbolje igramo kada igramo centralno. Zašto bismo onda igrali 343?

    U redu, možd ti imaš neku varijantu sa uže postavljenim desetkama, ali ne vidim tko bi nam onda davao dubinu. Jedino bi mogao Cordoba ako njega stavimo u prvu, ali mislim da bi njemu više odgovaralo igrati po strani.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions