• jakov1
    83


    7 godina ga se gradilo, malo pocinjalo, malo odustajalo, malo prekrajalo, a na kraju opet nije napravljen ne znam kakav posao iako je potroseno 20 milijuna eura.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    7 godina ga se gradilo, malo pocinjalo, malo odustajalo, malo prekrajalo, a na kraju opet nije napravljen ne znam kakav posao iako je potroseno 20 milijuna eura.jakov1

    Nije uopće bitno što je napravljeno, koliko dugo se gradilo, kako je napravljeno i koliko novca je potrošeno. Pitam kako je bilo moguće napraviti nešto na zemljištu koje je imalo IPO probleme.

    Jer ono, sad ispada da se stadion nije gradio 20 godina zbog IPO problema.
  • Dinaminjo
    929


    Crkva nije imala problem da se njeno zemljiste koristi za sportski sadrzaj, rekreaciju, bazen, pomocne terene i sl.

    S obzirom da gradonacelnik ne zeli trositi javni novac nego zeli zenljiste dati privatnom investitoru koji ce graditi sadrzaj za svoj profit Crkva se pobunila i rekla ako je tako, vrati mi moje.
  • Jaro
    7.3k
    Pitam kako je bilo moguće napraviti nešto na zemljištu koje je imalo IPO probleme.db-izbjeglica

    Crkva je upisana kao vlasnik 1999, a do tada je vise-manje napravljeno sve "vece". Istok, jug i sjever...

    Do taga je vlasnik bio grad...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Pročitaj početak ove teme. Upravo o tome smo pisali i meni i dalje nije jasno kako to nije najlogičnije rješenje.xavier

    ja sam mislio da nema mjesta, al ono...tamo stane apsolutno sve.
    sve skupa nas prave idiotima, mi normalan stadion, primjerenog kapaciteta nećemo dočekati za vrijeme naših života, sve više sam uvjeren u to. :sad:
  • badjibadara
    3.1k
    Da li sam jedini koji misli da nam stadion u Kranjči neće donijeti apsolutno ništa (kako klubu tako i gradu), a da će biti veliki zajeb za klub?

    Jedina logična stvar je ovo od kolege db i samog početka ove teme.
  • NORTE
    11.4k
    jel itko, ikada razmotrio ovo rješenje?

    na zemljištu na kojem se sad nalazi atletski "stadion" na sveticama ima sasvim dovoljno mjesta za novi stadion. zemljište u vlasništvu grada zagreba, površine 76 093 m2
    db-izbjeglica

    Ako se stvari oko Maksimira ne kotrljaju (dovoljno brzo) nova uprava to može predložiti prije svega Gradu, a onda i državi ako želi sudjelovati u izgradnji.

    U tom slučaju dinamu nikakva Kranjča ne treba.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Da li sam jedini koji misli da nam stadion u Kranjči neće donijeti apsolutno ništa (kako klubu tako i gradu), a da će biti veliki zajeb za klub?

    Jedina logična stvar je ovo od kolege db i samog početka ove teme.
    badjibadara

    ne da neće donijeti, već će se potencijalno i izgubiti jer bi novi stadion u kranjčevićevoj trebao biti osjetno manjeg kapaciteta i od ovakvog krnjeg maksimira...pa recimo u LP-a, derbijima i slično na stadionu nećeš imati 20 000 i kusur ljudi već 12 000, čisto sumnjam da se ta cifra može kompenzirati skupljim kartama, kad već sad imamo rasprave jesu li karte preskupe.
  • Pop corn
    8.1k
    Termini za razgled stadiona redovito su popunjeni i nova ponuda kluba je i dalje veliki hit. Idući tjedan stadion Maksimir možete obići:

    Srijeda, 4. 9. - 17h, 18h, 19h
    Nedjelja - 15h, 16h, 17h, 18h

    Termin možete rezervirati mailom na
  • Fanboy
    2.6k
    Vjerojatno nas od lipnja 2025 očekuje nova gradska vlast koja će ipak pokazati više ambicija u vođenju grada i važnih projekata, na kraju i Maksimira. Teško je očekivati od vlasti koja muku muči sa Plinarom i natječajima za fondove iz EU da može voditi nešto toliko kompleksno kao gradnja stadiona ili dva....

    Nadam se da neće doći ni HDZ, SDP, ni Možemo već da će do izbora "izniknuti" neko novo ime. Ne trebamo očekivati čuda, ali gradonačelnika koji će možda biti nezavisan i ovisiti ipak o stvarima koje napravi za grad.

    I da bude Dinamovac, jel to se podrazumijeva :cool:
  • Endeavour
    571
    Ma investitori za Maksimir, ukoliko imaju slobodne ruke, bi stajali u redu.
    Naravno, govorimo o lokaciji Maksimir, od parka do okretišta na Borongaju. Ne znam ni jednu atraktivnijiu lokacija za stadion u bilo kojem glavnom gradu.

    Ovako nešto predlaže AI:
    https://ibb.co/4ggCx7w
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ovako nešto predlaže AI:
    https://ibb.co/4ggCx7w
    Endeavour

    ovo ne moze ni Dubai napraviti, a ne jedan Zagreb :sweat:
  • Endeavour
    571

    Naravno da ne može kad su u pustinji. Iako, ako netko može napraviti "umjetnu" šumu/park to je UAE :grin:
  • jakov1
    83


    Vidim sad, nisam bas pazljivo pratio prosle komentare.

    Ako je u pitanju samo zemljiste, stvar je jasna, nitko ne bi bio lud da prepusti atraktivno zemljiste nekom drugom da se od njega obogati.
  • miro
    4.4k
    mislim da će baš taj manjak kapaciteta još više pogurat izgradnju Maksimira
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.