• Captain America
    17.6k
    Naša maštanja o stadionu podsjećaju na tovarska maštanja prije početka sezone o Džeki, Rodriguezu i onom Turčinu. Svakom ko gleda sa strane i može biti objektivan po pitanju stadiona je jasno da nas se vuče za nos.

    3 godine je sadašnji gradonačelnik na vlasti. 8 godina je sadašnji premijer na vlasti. Premijer je instalirao i svog potrčka za šefa nogometnog saveza. Stalno nam se serviraju priče o tome da postoji politička volja, ali eto baš na projektu/ima stadiona i kampova se stalno pojavljuju neki problemi.

    Netko bi pomislio da pokušavamo vratiti dinosaure u život i izgraditi jurski park, a ne izgraditi jebeni stadion, vrstu građevine koja se bez problema gradi u pripizdinama. Rečenicu "Mi želimo izgraditi stadion, ali..." se može zaštiti oznakom TM.

    Vladajućima se jebe za sport i navijače. Oni na sport gledaju kao na nužno zlo koje će u slučaju uspjeha iskoristiti za naslikavanje i ponavljanje svojih floskula. Mi stadione u Zagrebu u bližoj budućnosti vidjeti nećemo. Možemo se samo nadati da se na sadašnjem Maksimiru neće dogoditi tragedija.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Mislim da je svima bilo jasno i prije deset godina da je jedini problem kod gradnje stadiona bio novac. Svi ostali imovinsko-pravni problemi su mazanje ociju, odugovlacanje i skupljanje jeftinih glasova. Nemre me nitko uvjeriti da bi spremna lova cekala na hrpi da se rijese ostali problemi kad bi je bilo.

    Rjesavanje odnosa Grada i Crkve nije apsolutno nikakav pomak nit je ista vrjedniji od nerada zadnjih 20-ak godina. Kad ekipa zajamci neki povoljan kredit ili skupi novce za stadion, mogu rec da im je stalo i da zele konacno rijestit taj problem. Dotad je sve predstava na koju se palimo samo mi kojima je stalo do Dinama
    Dino

    Meni recimo nije jasno kako svi ti silni problemi nisu postojali krajem devedesetih, kad se stadion počeo nadograđivati? Znači, tad je srušen stari sjever i napravljeni su novi sjever dolje i gore te novi zapad gore.
  • Captain America
    17.6k
    Kad ekipa zajamci neki povoljan kredit ili skupi novce za stadion, mogu rec da im je stalo i da zele konacno rijestit taj problem. Dotad je sve predstava na koju se palimo samo mi kojima je stalo do Dinama.Dino

    Cijela ta priča podsjeća na Pelješki most. 20 godina je trajalo natezanje oko izgradnje tog mosta. Izabrani su izvođači čim je EU odobrila 350 milijuna eura iz fondova, a do tad se pričalo da će se graditi s ili bez pomoći EU :lol:
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Cijela ta priča podsjeća na Pelješki most. 20 godina je trajalo natezanje oko izgradnje tog mosta Izabrani su izvođači čim je EU odobrila 350 milijuna eura iz fondova, a do tad se pričalo da će se graditi s ili bez pomoći EU :lol:Captain America

    Nakon što su ga 6 puta rezali, kresali i na kraju napravili najsocijalniji mogući most, preko kojeg nikad neće moći prometovati po 2 trake u svakom smjeru. :love:
  • Fanboy
    2.6k


    Tad je jedan poziv Franje riješio sve dozvole i novac nije bio problem...Pa Marić je rekao da je bio valjda 15-ak puta zajedno sa ostalim igračima na ručku kod Tuđmana...
    Meni je nejasno kako se Novosel kao košarkaški trener našao da upravlja gradnjom dinamovog stadiona tj tada obnovom gdje su opljačkani milioni.
  • Dino
    2.6k

    Tad takvi problemi nisu bili nimalo potrebni jer je ocito bilo volje i dovoljno love za napravit ovakav poluproizvod.

    Cim je ponestalo politicke volje, stala je i gradnja stadiona pa je sad ostao ovakav kakav je.

    Jebiga decki, dok Dinamo sam ne skupi novce nema nikakve sanse da ce se ikakav stadion sagradit. Mi svi mozemo vrsit pritisak na grad i drzavu koji ce u konacnici bit jednak ko da malim prstom pokusamo pogurati kamion.

    Svaki dan ocekujem neku novu vijest oko stadiona i zelino iscekujem ikakav pomak pa na kraju ostanem posran. Mozda sad ovo trenutno pisem iz razocaranja pa preuvelicavam, al ne bjezim od misljenja da je najveci (ako je i jedini relevantan) problem u ovoj prici lova.
  • Jaro
    7.3k
    Meni je nejasno kako se Novosel kao košarkaški trener našao da upravlja gradnjom dinamovog stadiona tj tada obnovom gdje su opljačkani milioni.Fanboy

    Kao zbog iskustva kod izgradnje "Cibone" :rofl:
  • nemapredaje
    3.2k
    Ni sam nisam siguran da će nešto biti od stadiona, ali iz više izvora koji znaju ljude koji su u “odboru” za izgradnju sam čuo da se za razliku od najava i planova u prošlim desetljećima sada fakat radi na tome i da su pripreme projekta u poodmakloj fazi.
  • Papastrumf
    12.2k
    Strpite se još koji tjedan. Radi se punom parom. Dojam je da i Grad i Drzava zele napokon rijesiti taj problem maksimirskog stadiona i vode se intezivni razgovori.
  • Jaro
    7.3k
    u javnosti nema takvog dojma. Al eto strpljivi smo 20-30 godina, bumo jos 10-20...
  • Hnlovac
    1k
    nadam se da ćemo se jedno jutro u sijecnju probuditi i vidjeti 2-3 nove stranice na temi Kranjče jer su bageri krenuli rušit Istok

    Znam da klub neće ništa objavljivati oko Kranjče dok se sve ne konkretizira ali se nadam da se stvarno radi punom parom kao i na Maksimiru i da nas se ne pravi budalama

    Meni bi za Maksmir dovoljno bilo da se za koji tjedan samo istupi i kaže rješena je apsolutno sva papirologija i sad koji investitor dođe - dođe
  • Tom Hanks
    3k
    Kakav novi jebeni atletski stadion,samo nogometni i adio
  • mali M
    5k
    Slažem se da se treba strpit još koji tjedan... Mjesec dva, taman da se preklopi sa otvaranjem nove kampanje... Prvo sam raspisao pa pobrisao... Nema smisla... Ovisimo kao i oduvijek o političkim igricama i služimo za predizborna obećanja, al eto budu nas opet forumaši pozivali na oklade i govorili kako smo u krivu. Dok Dinamo sam ne nađe ulagača nećemo mi vidjet stadiona nigdje...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Tad je jedan poziv Franje riješio sve dozvole i novac nije bio problem...Pa Marić je rekao da je bio valjda 15-ak puta zajedno sa ostalim igračima na ručku kod Tuđmana...Fanboy

    Ok, kako nije bilo problema za gradnju bazena?
    Otvoreni 2016. godine, na istom kompleksu.
    Francek je u to vrijeme već odavno mrtav!
  • xavier
    12k
    jel itko, ikada razmotrio ovo rješenje?db-izbjeglica

    Pročitaj početak ove teme. Upravo o tome smo pisali i meni i dalje nije jasno kako to nije najlogičnije rješenje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.