• sport
    3.3k
    To govore samo slični tebi
  • Jurki
    11.6k
    Sere se po Martinu i njegovom starom bezveze. Netko provali pizdariju i toga se svi drze kao tocne informacije.
    Nadam se da bu neke jako sram iza ponoci.
    Mate Baturina sigurno nije budala i on jako dobro zna kak nogomet funkcionira.. i siguran sam da si nebu dijete frknul v jebenu Italiju zbog nekaj vise para.
    Pisu se gluposti.. bezveze.

    Prestanite blatiti i Matu i Martina.
  • Ico
    1
    Huh dobro hvala
    Vidjecemo do ponoći
    Ali neće se usrećiti u firenzi
    Adio
  • scooniepenn
    3.3k

    Kao prvo, ponuda je tragikomična i nije vrijedna spomena iz perspektive interesa Dinama. Kao drugo, Miro piše o zaduživanju od strane Baturine (Dinamo sigurno nije zadužio s jednom i pol sezonom u naslovnoj ulozi), a jedino gdje se mogao zadužiti je eventualno kod Mamića i to isto nije naš problem. Kao treće mi zamjenu za Baturinu u 2 dana ne možemo naći pa bismo trebali što točno? Riskirati moguću veliku dodatnu zaradu u Ligi prvaka boljim rezultatima i mogućim plasamanom u nokaut fazu pretpostaviti lošoj ponudi i krpanju s najboljim klubovima Starog kontinenta? U Mirinom upisu nema apsolutno ničega što iz perspektive Dinama ima smisla. Koliko sam čuo ponuda Leedsa je postojala i ona je za Dinamo više od 10 milijuna Eura bolja. Za Baturinu nije bila pa te ja pitam zašto Baturina nije prihvatio ponudu Leedsa kad mu je Dinamo sve omogućio, već je gledao svoj interes?
  • DrawTube
    4.7k
    Treba samo nekim satelitom blokirati sve dolazne pozive iz Italije i Turske, pogotovo zadnja 3 dana prijelaznih rokova

    Nikad ništa dobro od njih
  • Peškaman
    4.2k
    Inventuru danas zakazat,nema javljanja na telefon i mailove.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Ušlo se u LP. Razlika lp I el je nekih 18-20 milja. Ajd da smo ispali u EL pa bi razumio da moramo nadoknaditi tih 18-20 milja da ne dodjemo u probleme.

    Znaci ne postoji financijski razlog da se proda. Bati ima ugovor do 28-e znači i tu si siguran da ti se neće dogoditi da ćeš morat prodat sam da prodaš godinu prije isteka.

    LP ne daje mogućnost dodatne zarade već imamo realnu šansu da skupimo 8-9 bodova i udjemk u play-off. Možda bi to bilo dovoljno da ostanemo ispred salzbirga i shakhtara i imamo direktan ulaz u LP. Znači to smo ušli u LP nam ne smije bit zadnji cilj. Već prolaz i direktan plasman u LP nagodinu. Za to nam treba bati. Cica mica i za viole gotova prica
  • Orc123
    7.8k
    Hjaj, i onda sam ja opsjednut transferima...ajd budite s mirom malo, nece Baturina nigdje!

    Ne da mislim da necemo prodati, vec mislim da cemo se sigurno jos i pojacati sa jednim do dva igraca....
  • Keyser Soze
    10k
    Prodaja Baturine bi podsjetila na neka stara vremena kad bi rasprodali najbolje igrače tik nakon ulaska u LP. Mi smo bez Baturine puno slabiji i ne bi imali kaj tražit u LP.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Kao prvo, ponuda je tragikomična i nije vrijedna spomena iz perspektive interesa Dinama.scooniepenn

    To ne znamo ni ti ni ja. Ja možda mislim da on vrijedi 25 milijuna, ti misliš da vrijedi 30, ali to ne znači ništa ako je najveća ponuda 15. Ne kažem da je, kažem da ne znamo i da je stvar s transferima puno kompleksnija od toga kako ju većina javnosti doživljava.

    Kao drugo, Miro piše o zaduživanju od strane Baturinescooniepenn

    Već sam rekao, to je vrlo subjektivno. Kaj uopće znači da je netko "zadužio" klub? Zadužiti klub meni znači dati klubu više nego što je klub dao tebi, iz čega proizlazi neki etički ili moralni dug kluba prema igraču pa će mu izaći u susret tako da ga pusti negdje za nižu cifru od koje bi ga inače puštao i slično.

    Ako tako gledamo, Baturina nije zadužio klub. Kad maknemo neupitnu emociju sastrane, to je dvostrani odnos u kojem svaka strana ima svoj interes - nekad se oni preklapaju, nekad ne. Baturina će sigurno otići iz Dinama, ali nije nikako zadužio Dinamo - isporučuje klubu sve ono što i treba, kao i klub njemu.

    U Mirinom upisu nema apsolutno ničega što iz perspektive Dinama ima smisla.scooniepenn

    Pa nema, ali to sam i napisao: Miro nije pisao iz perspektive kluba. Ja se slažem da, s ovim saznanjima koja ja imam, a prilično su manjkava jer su iz medija, iz klupske perspektive nema razloga za prodaju. Svaki bod u Ligi prvaka nosi 700.000€ čiste dobiti od UEFA-e, sve i da Baturini nešto sitno padne cijena - njegova uloga u osvajanju bodova će vjerojatno pokriti tu razliku.

    Nije to egzaktna znanost nego više stvar procjene, utoliko vjerujem Mariću i IO da će dobro procijeniti.
  • Jaki991
    120
    Covjek ima 5 asista ove sezone u par tekmi, napokon ce pocet igrat u repki, igra minimalno 8 tekmi u ligi prvaka, Dinamo razvaljuje u prvenstvu… kakva j… fiorentina i 15 milja eura, ak bude strpljiv na kraju sezone moze ko u menageru birat u koji klub oce ic
  • scooniepenn
    3.3k


    Kao prvo, ponuda je tragikomična i nije vrijedna spomena iz perspektive interesa Dinama. — scooniepenn


    To ne znamo ni ti ni ja. Ja možda mislim da on vrijedi 25 milijuna, ti misliš da vrijedi 30, ali to ne znači ništa ako je najveća ponuda 15. Ne kažem da je, kažem da ne znamo i da je stvar s transferima puno kompleksnija od toga kako ju većina javnosti doživljava.
    Bosskovitz

    U svemu smo se očito složili, osim oko ovoga. Čak i da niti jedna ponuda veća od 15 milijuna Eura za Baturinu nije došla, posve je jasno da je njegova vrijednost veća gledajući cijene na tržištu. Ili mi sebe zaista do te razine potcjenjujemo da hrvatski reprezentativac, s 21 godinom, buduća 10-ka nacionalne momčadi, ofanzivac, ne stoper ili defanzivni vezni, iz kluba rejtinga Dinama ne vrijedi više? Evo kad smo kod klubova ranga Dinama i te iste Fiorentine samo ću dodati kako su ti isti Talijani Shakhtaru pretprošlo ljeto za desnog beka Dodu, koji s Baturinom ne stane ni u kakvu rečenicu, dobili 15.40 milijuna Eura. Meni je ovo i više nego dosta.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Vidovic produžio tak da ništa od plana da ga besplatno dovedemo
  • javolimtebejako
    1.5k
    kad uđem u ovu temu pa vidim da će do ponoći izgorit zbog potencijalnog odlaska baturine

    oops-turn-around.gif
  • Neki tip
    21.3k
    Ja možda mislim da on vrijedi 25 milijuna, ti misliš da vrijedi 30, ali to ne znači ništa ako je najveća ponuda 15. Ne kažem da je, kažem da ne znamo i da je stvar s transferima puno kompleksnija od toga kako ju većina javnosti doživljava.Bosskovitz

    Boss, sori ali ta logika vrijedi kad prodavati trebaš/moraš. Onda je naravno bitno imati na umu da "igrač vrijedi koliko se nudi na tržištu".

    Kada ne moraš prodavati, onda vrijedi onoliko koliko vrijedi tebi (tvojoj procjeni o maksimalnoj mogućoj dobiti), a prodaješ samo ako ti netko ponudi toliko koliko ti vrijedi.

    Npr., ako imaš stan viška i stavio si ga u oglas za "previsoku cijenu", koja nije "realna" i "tržišna", onda to ima smisla dok god ti lova ne treba i čekaš kupca koji će ipak uzeti za traženu ili malo sniženu. Ako se kupac pojavi super, ako ne, stan je i dalje tu.

    (Naravno da se može dogoditi lom noge/požar u stanu ili promjene na tržištu, ali govorimo o logici formiranja cijene)

    Ako ti lova treba, ili kada ti zatreba, onda ćeš gledati za koju cijenu stan ide "odmah" i oglasit ćeš tek malo iznad toga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions