• Nemrem igra Dinamo
    2.1k

    A uvijek možeš probati.
    Ili si učini uslugu i poslušaj Krizyev savjet...
  • Str1nger Bell
    1.3k
    Zelena, crna i siva da su Dinamove boje. Dajte nemojte...Majki2111

    Ko je rekao da su to Dinamove boje ?

    Boja Celtica je zelena pa im tribina sa ultrasima ne izgleda ko livada, boja Aeka je žuta pa grcki cigani ne hodaju u zutom na tribini i tako se moze navest jos 300 primjera.
  • Keyser Soze
    10k
    Niti jedna tribina u Europi nije napunjena sa 100% ultrasa, ali većina koja napuni tu tribinu zna kako se ponašati na njoj. Ja stvarno ne volim kad mi ljudi kažu da bi radije 1000 ljudi na sjeveru koji su skroz u tom điru umjesto 5000 od kojih je dio tribine "padobranci". Ti su ljudi svejedno navijači Dinama i s vremenom će se naučiti, ali svakako je ljepše vidjet pun sjever protiv Šibenika ili Gorice nego tisuću ljudi. Gledajte na to na način da se Dinamo popularizira u gradu, svi žele biti dio toga, a svakakvih nas ima. Kad netko ne kuži kak neš funkcionira na tribini uputite ga, a ako ne poštuje pravila dajte mu do znanja da to ne prolazi. Ako je sad ovako, na novom Maksimiru će to biti još izraženije i cilj bi trebao biti da se ljude educira.
  • Dr Hofmann
    833
    Jučer je pored nas bio lik u dresu hrvatske reprezentacije iako se uvijek komunicira da se dolazi u klupskim obilježjima, pa je krenuo snimati kad je krenula bakljada. Zamolio ga je frend da prestane i čovjek (stariji lik) se ispričao i jebi ga, šta u toj situaciji napraviti? Baš je trenutno specifična situacija na tribini, ima puno tzv ,,jazavaca", kako su se nekad znali nazivati, ali, po meni, nije rješenje ići agresijom na te ljude. Ma ustvari su ovo slatki problemi, neka je Sjever pun, s vremenom će sve to doći na svoje
  • black on black
    14
    Ma ljudi se još i iznenađujuće drže pravila s obzirom na profil tribine. Problem je kaj se ne navija, a i to čak i manje ide takve zalutale instagramke, koliko ekipu koja je naizgled u priči, a ne otvore usta 90 min. Jučer desna strana kopa, 10m poviše bubnjeva možeš nabrojat više desetaka takvih. To je nedopustivo.
  • rioda
    4.8k
    Treba naći granicu. Dosta ljudi dođe prvi put i ne zna za pravila tribine, što je i logično jer nisu u tom svijetu. Neki dođu, znaju za to, ali opet iz nekog inata će snimati samo da pokažu da mogu. Opet, ima i onih za koje imam osjećaj da dođu na tribinu samo da bi hvatali ljude koji snimaju. Takvi me nerviraju više od ovih koji snimaju, jer niti imaju previše veze s klubom, a još manje grupom. Njima je to samo prolazni trend.

    Što se tiče onih koji snimaju, kad se lijepo kaže da nema snimanja i koji je razlog, većina shvati i prestane, ali bitan je pristup, agresivom ćeš dobiti samo kontraefekt.
  • Crni86
    3.5k
    Sve te stvari na kraju utjecu i na navijanje i izvedbu boysa. Po meni npr sjever jace grmio protiv gorice nego protiv quarabaga kada je bio pun ko cep. I ja kuzim sve ovo kaj decki pricaju da ih smeta, jer kak decke na terenu muci njihova izvedba tak decke na tribini muci njihov performance i zele da to bude najbolje, najglasnije i najspektakularnije sto moze biti.

    Ljude jednostavno treba educirati i tome ce sigurno pridonijeti i grafiti unutar tribine. Uvijek ces imat specijalaca koji moraju glumiti nesto, ali takvi ce biti u debeloj manjini.
  • mali M
    5k
    Istina, pristup je bitan. Mi smo bili kraj nekih turista lijevo od kopa i lik je izvadio mob i krenuo snimati kop. Nas dvoje smo mu lijepo objasnili da se to ne radi na ovoj tribini i da bi dečki mogli ozbiljno naljutiti ako ga vide i prihvatio je to normalno. Još su njegovi kompići skupa s njim pozorno slušali...
    Btw. Kolko sam puta ušao na tribinu i nikad nisam vidio/doživio ove grafite sa prihvatljivim bojama... I @Majki2111 nisu to "Dinamove boje" nego prihvatljive boje na navijačkoj tribini. Ajd poštuj tribinu na kojoj jesi, nije mi jasno to inačenje...
  • M94
    1.2k
    Bilo je i letaka nekih prije godinu dvije koji su se dijelili na ulazu koliko se sjećam, na kojima je pisalo kakva su pravila.
    Al i onda se slikalo i snimalo pa isti k.
  • rioda
    4.8k
    Btw. Kolko sam puta ušao na tribinu i nikad nisam vidio/doživio ove grafite sa prihvatljivim bojama...mali M

    Ma to je sad friško skroz...
  • mali M
    5k
    aha onda ok.. već reko koda žmirečki ulazim na tribinu ništ ne registriram
  • ksapi
    2.8k
    Ponosno ću doći jedne gotine u gostusućem žutom dresu Dinama na sjever.Majki2111

    A komu se ti inatis?

    Kad ce ljudi napokon shvatit da je navijacka tribina mjesto gdje vrijedi 5-6 pravila kojih se moras drzati ako zelis tamo ici? Sjever nije plac, plaza ili soping centar. Na navijackoj tribini je vizual, uz naravno navijanje i pirotehniku, najbitnija stvar.

    A bogami su ljudi koji postavljaju pravila itekako zaduzili klub, grupu i cijeli dinamov navijacki puk. Nije dosao brijac Kinfa iz Preckog sa 2 sezone u guzici i poceo, iz nekog svog hira, uvoditi strahovladu i nekakva ultras pravila.

    Jebote jel to stvarno toliko tesko - obuci tamne boje i navijaj 90min, ne drkaj po mobitelu. Ako ti se to ne svidja, imas drugu tribinu (nekad i tribine).
  • Droljo
    8k
    Fali istok za nas koji uzimamo prvu majicu sa hrpe kad otvorimo ormar. Ne razmišljajući jel plava ili žuta... :cool:
  • NKDZ86
    1.4k
    onda ak fulaš i nije tamna, odes na rub sjevera, ak je tamna mozes dalje i naravno nema moba :D
  • austrijanac
    4k
    Vodio sam punca i malog šogora od 14 godina na tekmu prošli tjedan.

    Punac, koji na tekme pohodi od ranih 80ih, je 20 minuta u autu tupio malome da će mu jebat mater ako vidi snapchat mobitel ili ostale pizdarije čime si klinci danas hrane.

    Dojma sam da stariji, pogotovo 50+, su puno obzirniji na tim tribinama kad dođu i puno više slušaju/surađuju nego klinci ili žene koje nisu dovoljno servisirane u godinama.

    No, moramo i dalje radit na edukaciji i bit će to dobro.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.