• miro
    4.4k
    Ok, ali ne može se klub pravit da nije dio cijelog tog procesa. Dapače, proaktivna uloga kluba je tu prijeko potrebna i poželjna, Dinamo mora gurat tu temu što više. Čak ako imamo i neki interni dogovor s gradom (a čini mi se da imamo) svejedno mora komunikacija bit bolja
  • Jaro
    7.3k
    Trebamo biti kritični, potpuno razumijem i skepsu nakon svega, ali barem po pitanju stadiona mislim da nema usporedbe između njih dvojice. Ako tamo negdje 2029. Tomašević bude obećavao izgradnju Kranjčevićeve, onda će ga se tek moći stavljati u približno isti kontekst s Bandićem.Bosskovitz

    ako mi 2029e i dalje slusamo istu vlast s istim obecanjima - onda bolje da se raspustimo ko grad. Valjda nam je Bandic bio dovoljna skola.
  • The Undertaker
    5.1k
    Samo ti kažem da rjesavanje imovinskih pitanja i studija izvodljivosti nije nikakav orijentir.
    Meni će prvi pokazatelj da misle ozbiljno biti kad u proračunu vidim planirana znatna sredstva za izgradnju stadiona (i jednog i drugog). Projekti, studije, imovinska pitanja...malo koštaju a idealni su za PR.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Nitko ga očito nije vidio, samo su dvije strane u tom odnosu - Grad i Syrrah. Koliko je procurilo u javnost, ako je istina, moralo se mijenjati neke stvari jer je statika zapadne tribine lošija nego što se na prvu činilo, što onda utječe na cijeli projekt. Načuo sam da tu ima još nekih opstrukcija, ali ja nisam političar i ne planiram ići u "navodno" narative.Bosskovitz

    zapadna tribina se dan danas upotrebljava i ljudi na njoj uredno gledaju utakmice.

    ponavljam pitanje, koje su se to nove okolnosti dogodile i što se to novo moglo otkriti, a da nije bilo poznato prilikom formiranja dokumentacije za nabavu? promjene na projektu su uobičajena stvar, ali u fazi izvedbe. primjerice...otkopaju se temelji, utvrdi se da nisu onakvi kakve su bile ulazne pretpostavke, odnosno ono što je bilo navedeno u postojećoj dokumentaciji i rade se izmjene... okolnost na koju se nije moglo utjecati!

    sastavni dio svake dokumentacije o nabavi je troškovnik i nekakvi ulazni podaci, tj projektni zadatak koji bi u ovom slučaju trebao imati i rezultate ispitivanja.

    ako neka tvrtka dobije posao na javnoj nabavi, nakon toga se značajno promjene uvjeti projektnog zadatka, automatski se pojavljuju i nove troškovničke stavke i cijena posla više nije ista. takvo što je po meni problematično i netko treba objasniti zašto se to dogodilo.

    mislim, to je potencijalno kriminalna radnja!
  • Nolifer
    8.1k


    Bez brige "nije", reci ce da je sve ok i "transparentno"... :eyes:
  • mali M
    5k
    Nitko zdravog razuma ne izlazi s takvim poruka.Bosskovitz

    da, jer zašto bi za Boga miloga bili iskreni i rekli što možemo ispuniti, a što ne možemo.. zato je svima više dosta tih lažnih obećanja i muljanja koje nitko nije sposoban sprovesti.

    predizborni trik je kad pred izbore pustiš u Jutarnji rendere Plavog vulkana na Kajzerici i onda napraviš presicu na kojoj kažeš da ćeš napraviti novi stadionBosskovitz

    ili kad u jutarnji pustiš rendere stadiona sa žardinjerama i onda napraviš presicu na kojoj kažeš da ćeš napraviti novi stadion i onda 3 godine drviš kako papirologija evo samo što nije..

    iako se ništa drugo nije promijenilo ni na Kaptolu ni u Banskim dvorimaBosskovitz

    ali se promjenilo oko Dinama i Mamića više nema. Mislim da možemo bez imalo sumnje reć da je najveći pomak oko svih pregovora napravljen kad se prodisalo bez kriminalca i to svi znaju. To se vidi i po sponzorima i vraćanju ljudi na stadion.. Valjda se sponzori "simptomatično" nisu vratili zbog gradske vlasti...

    ali mislim da imaš problem zato što gledaš na cijelu sitaciju kroz ideološke naočaleBosskovitz

    ovo je u suštini krivo, malo djetinjasto, ali je u redu da si rekao da je to tvoje mišljenje..
    dosta sam kritizirao i lopovski HDZ i nuklearnog Bandića koji nas je kao grad zabio za dno.. Jednako sam kroz zadnjih dvadeset godina kritizirao Bandića za svaku sekundu lažnog obećanja za stadion, tupavih i ružnih rendera kao i one glume sa farbanjima zidova po stadionu kao obnovu. Jedino što se sada promjenilo što ova vlast ima svoje zagovornike/odvjetnike, a Bandića i prije njih HDZ smo kolektivno kritizirali. Ja govorim isto za sve hohštaplere koji provlače kroz svoja politička usta Dinamo i stadion i nabijaju si političke poene. Pa da su i Samostalna Vatikanska Stranka bi ih kritizirao da ovako muljaju, mrmljaju i pokazuju nedoraslost zadacima koje obećaju. Ideologija nema veze sa nesposobnošću!
  • Bosskovitz
    11.7k
    ako mi 2029e i dalje slusamo istu vlast s istim obecanjima - onda bolje da se raspustimo ko grad. Valjda nam je Bandic bio dovoljna skola.Jaro

    Apsolutno se slažem. Ja sam to za Bandića rekao tako nekad prije 15 pa smo ga svejedno još tri puta izabrali na čelo grada. Nikad u demokraciji ne treba precijeniti ljudsku glupost isprepletenu s osobnim interesima.

    Meni će prvi pokazatelj da misle ozbiljno biti kad u proračunu vidim planirana znatna sredstva za izgradnju stadiona (i jednog i drugog).The Undertaker

    Ne prvi, mislim da su prvi već napravljeni, ali da - ako u proračunu za 2025. ne bude stavka stadiona u Kranjčevićevoj, i to u nekom realnom iznosu ovisno o tome kako je ugovorom predviđeno plaćanje, to znači da se radi o spinu. Vrlo jasno.

    Maksimir bih tu odvojio jer nit je u toj fazi, nit je grad rekao da će ga financirati. Što smatram pogrešnim, ali malo je tu zapravo bitno što ja osobno mislim.

    ponavljam pitanjedb-izbjeglica

    Pridružujem se. I ja bih volio da netko iz grada jasno i koncizno odgovori na takva pitanja.

    ali se promjenilo oko Dinama i Mamića više nema. Mislim da možemo bez imalo sumnje reć da je najveći pomak oko svih pregovora napravljen kad se prodisalo bez kriminalca i to svi znaju.mali M

    Nažalost to nije istina. Mamića nema od 2018., u tripartitnu komunikaciju Grad-Država-Crkva krenulo se negdje u drugoj polovini 2022. godine, u medije je procurilo da su se dogovorili oko onih 11 zemljišta početkom kolovoza 2023., a Sporazum su u Banskim dvorima potpisali u veljači ove godine. Dinamovo proljeće je efektivno ušlo u klub u ponedjeljak 11. ožujka 2024.

    Ništa se od lipnja 2018. kad je kriminalac pobjegao u BiH do veljače 2024. kad je potpisan sporazum nije u tom kvadratu promijenilo - HDZ je cijelo vrijeme bio u Banskim dvorima, Dinamo je bio bez Mamića ali i bez novog demokratskog vodstva, u Crkvi je uvijek isto - osim gradske vlasti. To je naprosto činjenica.

    ili kad u jutarnji pustiš rendere stadiona sa žardinjerama i onda napraviš presicu na kojoj kažeš da ćeš napraviti novi stadion i onda 3 godine drviš kako papirologija evo samo što nije..mali M

    Nemam volje za ovakvu spin raspravu jer ako ti ja sad kažem da lažeš, jer nit su prošle tri godine od kad su pušteni renderi nego godina i pol, nit se to vrijeme drvi kako papirologija samo što nije nego su neki natječaji provedeni potpuno normalno a neki poslovi su se odužili iz ne znam kojeg razloga; onda ćeš ti reći da ja njih branim i izmisliti nešto novo. I tako u krug. U redu je stari, ne slažemo se oko nekih procjena i to je ok, ali ne mogu prešutjeti kad ljudi lažu i blatantno iskrivljuju stvarnost samo da bi ju ukalupili u svoj narativ, a ti radiš upravo to - dokazano na gornjem primjeru.

    Zato ajmo tu stati jer mislim da se drugima ne čitaju ovakve rasprave. Ne slažemo se i to je to.
  • miro
    4.4k
    ako u proračunu za 2025. ne bude stavka stadiona u Kranjčevićevoj, i to u nekom realnom iznosu ovisno o tome kako je ugovor predviđeno plaćanje, to znači da se radi o spinuBosskovitz

    :up:
  • mali M
    5k
    Ništa se od lipnja 2018. kad je kriminalac pobjegao u BiH do veljače 2024Bosskovitz

    Pa naravno kad je cijela njegova ekipa još ostala... Reć da se gro ljudi, poduzeća i poslovnih prilika nije otvorila i vratila zbog odstranjivanja svih krakova glave iz kluba je licemjerno. Kad je doslovno tako! Niti grad niti država niti Crkva nisu željeli mrdnut prstom jer se nisu željeli povezivati sa tom kriminalčinom, šta se sad praviš da nije tako... Hau jes nou, sadašnja vlast je za to zaslužna...

    Nemam volje za ovakvu spin raspravuBosskovitz

    :lol: a Boss nemreš tak kako tebi paše... Ja sam ti vratio samo istim primjerom. Kad je Tompa rekao za stadion? Prije godinu i pol ili na izborima? "Nisam za ovu gradsku vlast, ali..."
  • jedan u nizu
    8.2k
    Vinko K. (SIP) i banda Spletkavog MuceFelip

    E to to, spletkavi Muco. Prvo sam mislio da je neki skec od newsbara ili nesto :lol:
  • Patak
    2.9k
    Ovo mi nije jasno Boss kaj veliš da iz kluba poručuju da se oko Maksa radi u tišini. A zašto je potrebna tišina kad se zna da je sljedeći korak objavljivanje javnog urbanističko arhitektonskog natječaja za kojeg je Korlaet rekao da je 90% spreman još prošle godine i da se čeka ta famozna studija za 10 % koja je isto tako gotova kako smo tu čuli. Što bi se to uopće moglo sad raditi u tišini?

    Veli dumitru da ćemo znati kak će izgledati stadion za par godina. Zašto tek za par godina ako se objavi taj natječaj i da neki razuman rok za natjecatelje. Trebali bi znati izgled za nekih šest mjeseci do godine dana najkasnije.

    Ili su u gradu shvatili da je to preveliki zadatak za njih a nemaju više nikakvih opcija za daljnje odugovlačenje i prodaju magle jer imovinski je sve sređeno, studiju izvodljivosti su razvukli koliko god su mogli, spominjanje Bandića i Mamića je već degutantno slušati, i sad bi "radili" u tišini. Što točno?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ovo mi nije jasno Boss kaj veliš da iz kluba poručuju da se oko Maksa radi u tišini.Patak

    Ja sam samo rekao da nemam pojma o čemu se radi, ali ako iz kluba ne izlaze s ničim van i kažu da se radi, ja u te ljude imam maksimalno povjerenje jer znam da svaki od njih želi taj stadion jednako kao i ja, ako ne i više.

    Moj je dojam, a ponavljam boldano - dojam - ne nikakva provjerena informacija, da se pregovara o modalitetu gradnje, odnosno o tome što će se točno graditi, koliko veliko, koliko brojno i na koji način: hoće li stadion graditi država (kao što je obećala, a osobno sumnjam u to), hoće li graditi grad (što je eksplicitno rečeno da neće, iako mislim da bi to bila najodgovornija i najbolja opcija), hoće li graditi klub (za što mislim da je nerealno), hoće li se ići u neki javni natječaj za investitora, javno-privatno partnerstvo, ima li tu možda i nekih drugih koji bi sudjelovali u cijeloj priči poput HNS-a... ako je stvarno tako, onda je ovo najdelikatniji dio procesa jer nema točnog i netočnog nego trebamo neki virtualni vennov diagram: što želimo, što možemo i kako najbolje doći do onoga u čemu se to dvoje preklapa te ima li to ikakvog smisla.

    E onda ide urbanističko-arhitektonski natječaj jer onda znaš hoće li u njemu pisati "stadion kapaciteta 20-22.000 mjesta na lokaciji postojećeg" ili "urbanistički plan stadiona s 50-55.000 mjesta, shopping centra, stambeno-poslovnih prostora i garaže na česticama od Maksimirske do Hitrecove i Budakove". Uzeo sam dva ekstremna i nerealna primjera, ali vjerujem da razumiješ o čemu pričam.

    za kojeg je Korlaet rekao da je 90% spremanPatak

    Ovo sam već komentirao prije par dana. Nisam ni blizu arhitektonske struke, ali rekao bih da je ovo posve nerealna procjena spremnosti natječaja osim ako nije doslovno mislio na to da je natječaj napisan i stoji u nekom folderu te čeka da se u njega samo ubace brojke kapaciteta, površina, drugih sadržaja i sličnog.

    Pa naravno kad je cijela njegova ekipa još ostala...mali M

    Pa njegova ekipa je bila tu do prije par mjeseci :) U šest godina od 2018. kad je Mamić pobjegao do veljače 2024. kad je potpisan sporazum u Vladi, jedino što se u Vladi, Gradu, Klubu i Crkvi promijenilo bila je vlast u gradu Zagrebu 2021, a nakon te promjene vlasti se i priča o o stadionu pomaknula s mrtve točke i populističkih spinova nakon dvadesetak godina. Je li to zbog Tomaševića? Je li to zato što drugi nisu htjeli surađivati s Bandićem? To ne znamo (iako su svi drugi prilično uspješno surađivali s Bandićem godinama). Ali ovo gore je činjenica i da, nisam za ovu vlasti, ali ne mogu se praviti da ono što vidim vlastitim očima nije istina zato što mi se ne sviđa onaj tko to radi.
  • Neki tip
    21.3k
    hoće li stadion graditi država (kao što je obećala, a osobno sumnjam u to)Bosskovitz

    Ne pamtim da je država obećala izgradnju Maksimira.

    Obećala je doprinos, djelomično sufinanciranje, a zaista nijednom nigdje nisam vidio da je stadion obećala graditi država.
  • criticus
    2.2k
    Ali ovo gore je činjenica i da, nisam za ovu vlasti, ali ne mogu se praviti da ono što vidim vlastitim očima nije istina zato što mi se ne sviđa onaj tko to radi.Bosskovitz

    Malo je reć da nisam za ovu vlast, ali ovo je činjenica sviđalo se to nekom ili ne. To ne znači da za 6 mjeseci ponovo nećemo reć, evo ih nesposobni ili lopovi i ovi ili nešto treće, ali sa trenutnim informacijama ovo su prvi pravi i konkretni temelji za oba stadiona (koliko ja znam). Imao bi ja puno tog lošeg reć o ovoj vlasi, ali nema mjesta politici na ovoj temi, a za ovu temu vidimo konkretnost. Ono što im zamjeram nije da neće već mi se čini da su "zeleni" odnosno nailaze na prepreke na koje da su sposobniji ili iskusniji su mogli predvidjet, ali to je samo dojam nemam konkretne argumente da bi to potkrijepio.

    Na kraju već sam reka, političarima (svima) ne vjerujem. Oni rade što je oportuno da ostanu na vlasti (svi!). A vjerujem da će se stadion izgradit zato jer je oportuno da se izgradi.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Obećala je doprinos, djelomično sufinanciranje, a zaista nijednom nigdje nisam vidio da je stadion obećala graditi država.Neki tip

    Da, netočno sam se izrazio: nisam mislio da je država obećala u potpunosti samostalno graditi stadione nego da je obećala sudjelovati u njihovoj gradnji, ali sam skeptičan prema visini udjela države u trošku za kojeg se bojim da će biti posve simboličan. Sintagma "sportska građevina od nacionalnog interesa" ne znači baš ništa osim što birokratski zvuči dobro, a "sufinanciranje njihove izgradnje, obnove ili rekonstrukcije, u skladu s osiguranim sredstvima u državnom proračunu" može značiti da će država za to odrediti milijun-dva eura i podijeliti pola nama, pola Splitu.

    Kamo sreće da se varam, naravno. Kad bi Vlada tu bila spremna ući s nekih 50% troškova, što bi bilo minimalno ili barem adekvatno ako se zaista radi o - prema njihovim riječima - nacionalnom interesu, onda bi to bilo odlično. Ne kažem da se to neće dogoditi, Vlada je odigrala veliku ulogu u rješavanju pitanja vlasništva nad zemljištem u Maksimiru, ali s obzirom na obvezu štednje koju Ministarstvo financija nameće drugim ministarstvima i trend rezanja troškova poput anti-inflacijskih mjera i nekih subvencija, oprezno sam skeptičan.

    Malo je reć da nisam za ovu vlast, ali ovo je činjenica sviđalo se to nekom ili ne. To ne znači da za 6 mjeseci ponovo nećemo reć, evo ih nesposobni ili lopovi i ovi ili nešto treće, ali sa trenutnim informacijama ovo su prvi pravi i konkretni temelji za oba stadiona (koliko ja znam)criticus

    Upravo to. Ja im i na ovome oko stadiona, prvenstveno oko Kranjčevićeve, zamjeram zaista posve neopravdanu netransparentnost jer mislim da mi kao građani i porezni obveznici ovog grada trebamo biti ažurnije, proaktivnije i potpunije informirani o gradskim projektima, pogotovo o projektu stadiona koji iako je mali i troškom nije pretjerano značajan - prvi je ozbiljan stadion u gradu koji se gradi unazad više od pola stoljeća i tek drugi ozbiljan sportski objekt u gradu od neovisnosti - pa ljudi žele biti informirani.

    Čak i s aspekta njihove koristi mislim da to nije dobro. Bolje bi za njih kao političare bilo da kontroliraju narativ i obavijeste javnost da je na nečemu zapelo, objasne na čemu je zapelo te kako će se to riješiti, umjesto da novinari kopaju ili, još gore, da im oporba kopa ili izmišlja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.