• Twisted1
    537
    Zar nije službeni ime GNK Dinamo (bez Zagreb)?R13S61

    I to bi bilo lijepo poslati uefi da na ždrijebu dodaju Zagreb. A ne kad kaže GNK Dinamo... Treba lobirati da nam stave ime grada.
  • NitkoBitan
    17k
    Pa sami smo si krivi sto smo maknuli Zagreb iz imena. Sta strance briga za nase tumacenje imena, oni metnu prvo kaj im je prepoznatljivo i bok. Vec sam ja govorio da nas se nece moc razlikovat od GENKa i GENTa al me se nije slusalo, sad moramo okolo slat molbe kao jadnici.

    Prije smo bilo Nogometni klub Dinamo Zagreb. Sad smo GNK Dinamo... meni prvo puno bolje zvuci, a vjerujem i vecini.

    Ja vjerujem da prosjecan navijac Dinama ne zna kako mu se klub sluzbeno zove, sto je zalosno. Kad je bilo NKDZ nije bilo nikakvih problema.
  • Marcinko
    595
    Prije smo bilo Nogometni klub Dinamo Zagreb. Sad smo GNK Dinamo... meni prvo puno bolje zvuci, a vjerujem i vecini.NitkoBitan

    Meni je bolje GNK i kao netko rođen 01 sam i navikao na taj naziv.
  • The Undertaker
    5.1k
    Prije smo bilo Nogometni klub Dinamo ZagrebNitkoBitan


    Kad smo ovo bili službeno odnosno kad je ukinuto?
  • NORTE
    11.4k
    Zar nije službeni ime GNK Dinamo (bez Zagreb)? Tako da koliko god nam DZG bilo drago, jednostavno nema logike kada to "zg" ne predstavlja ime kluba...
    A DIN je sigurno bolje od GNK
    R13S61

    2011. je Mamićeva uprava naziv GNK Dinamo prijavila kao službeni u Uefi. Tako je i danas.

    U zadnjih 5-10 godina kratica u prijenosima Uefa i Hnl tekmi nam je bila DZG.
    DZG je (bio) službeni "hashtag" kluba na društvenim mrežama.

    Sad se odjednom u prijenosu pojavilo GNK, što je prefiks, a ne ime kluba.

    Na europskoj sceni mi smo općenito poznati kao Dinamo Zagreb.
  • Peškaman
    4.2k
    Tako i ovo, svaki drugi ima grad da se zna od kud su, jedino smo mi the Dinamo.Bosskovitz

    Slično nešto je bio argument prijatelja.



    Isto mišljenje.
  • NitkoBitan
    17k
    Meni je osobno glupo i bezveze da se "izgubio" Zagreb iz imena. Pa to nam je dio identiteta, klub je i zagrebacki, purgerski...
  • NORTE
    11.4k
    Kad smo ovo bili službeno odnosno kad je ukinuto?The Undertaker
    Sve do 2011. kad je Mamićeva uprava promijenila u GNK Dinamo.

    Evo ti par službenih Uefa linkova, vidi se na slikama i u tekstu.

    https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/01d2-0e700f23a7f6-b25556c0e36c-1000--tough-groups-for-former-champions/

    https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/0250-0c50f49b73f3-b2a9e3c3ae02-1000--big-names-face-difficult-groups/
  • Paggini
    19.6k
    Podržao bih inicijativu da se vrati Zagreb u službeno ime kluba
  • Keyser Soze
    10k
    Na europskoj sceni mi smo općenito poznati kao Dinamo Zagreb.NORTE

    Zapravo, većina stranaca nas zove "Zagreb", ovo Dinamo skroz izbace.
  • NitkoBitan
    17k
    Na facebooku se zovemo GNK Dinamo Zagreb, a na instagramu gnkdinamo (GNK Dinamo).

    Nije uopce cudno da su navijaci zbunjeni nazivom.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Meni je osobno glupo i bezveze da se "izgubio" Zagreb iz imena. Pa to nam je dio identiteta, klub je i zagrebacki, purgerski...NitkoBitan

    Nema potrebe da tako doslovno i jednostavno shvaćamo identitet, ovo je na razini Lesičkog i klub se odrekao hrvatskog identiteta jer je stavio slovo d na treći dres. Ovom logikom doći ćemo do toga da se trebamo zvati GNK Dinamo Zagreb Hrvatska, jer eto i hrvatski smo klub a ni to se ne vidi u imenu.

    Meni je GNK Dinamo u Europi odlično ne samo iz razloga kojeg sam napisao - mi smo jedini the Dinamo dok su svi ostali izvedenice s imenima gradova - nego i zato što nas često, kad nam skraćuju ime, nazivaju samo Zagreb. To je duboko pogrešno i bazirano na engleskom sustavu pa Dinamo u nazivu kluba tretiraju kao Hotspur ili Wanderers u imenima Tottenhama i Wolverhamptona, a zapravo je kod nas to primarno ime.

    Dinamo. To je okosnica svega, i identiteta i imena i brenda. Kako je onaj kolega iz Čapljine napisao: kad vidiš to malo slovo d na planini, potpuno ti je jasno sve što ono predstavlja.
  • Zagi
    7.6k
    DIN me asocira na dinar, dinaru.
    GNK je prefiks.

    Za mene će skračenica uvijek biti DZG.
  • sebenico
    552
    Meni bi najljepše bilo samo ''dinamo'', bez prefiksa, bez Zagreb i s malim ''d''
  • Zagi
    7.6k
    Da ali format prijenosa diktira da mogu biti samo 3 slova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.