• xavier
    12k
    Ničeg se mi nismo "odrekli". Naziv kluba je bio NK Dinamo, a od 2011. GNK Dinamo. Zagreb nije ni bio dio naziva nego grad iz kojeg klub dolazi. Isto kao Hajduk Split ili Olimpija Ljubljana. S obzirom da ima više Dinama u Europi, naravno da je logično da uz Dinamo uvijek stoji i Zagreb.

    90-ih je UEFA u grafikama klub uredno vodila kao samo "Zagreb" što je posebno bizarno iz razloga što je u to vrijeme u 1. ligi postojao NK Zagreb.
  • xavier
    12k
    Meni bi najljepše bilo samo ''dinamo'', bez prefiksa, bez Zagreb i s malim ''d''sebenico

    Nisam siguran kakve ovo ima veze s raspravom oko toga koja kratica od 3 slova treba stajati na tv prijenosu.
  • Zagi
    7.6k
    Kada bih mogao birati između DZG i dZG, izabrao bih malo slovo. Ovisno o fontu "d" doduše.
  • Mihaljević
    9.8k
    I GDZ mi je isto prolazno, ali mislim da su svi naviknuli na DZG.
  • NORTE
    11.4k
    Ime kluba je DINAMO.
    Mislim da je apsolutno nužno da kratica mora počinjati slovom D.

    Kad netko vodi DZG mislim da je svima jasno da je riječ o Dinamo Zagreb.
    Dugi niz godina tako je i bilo i meni je to zapravo najbolje.

    DIN je u redu, ali isto ime nose i klub iz Minska, Tbilisija, Batumija, ...

    Screenshot-20240822-155926.png
    Screenshot-20240822-155903.png
  • Nemrem igra Dinamo
    2.1k
    Nek nam vrate DZG i pravu himnu LP!
  • Felip
    174
    Ja sam da ostane GNK Dinamo, ali kratica mora biti DZG. Netko je napisao da je tako bilo do sada kad je promijenjeno u GNK. Zašto?
  • Dadox
    19
    Bit će teško na Rujevici,odmah nakon povratka iz Azerbejdžana.Koliko zapravo traje let do tamo?
  • Mr Anderson
    7.9k

    6-7 sati traje let. Ali imamo dan duže za odmor od Rijeke. I širu klupu.
  • Dzoni
    616

    U tv formatu mogu ici samo 3 velika slova, ne mogu biti mala slova
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    samo DZG, nikakvo DIN niti GNK nije prihvatljivo.
  • Neki tip
    21.3k
    Ovo mi je baš zanimljivo. Da me netko jutros pitao koliko će potrajati rasprava o preferiranoj skraćenici na tv prijenosu, rekao bih 3 minute i 0 do 2 odgovora.

    Kad li 12 sati, 4 stranice i tko zna koliko odgovora što vam je draže.

    Bome opako podcijenih ovu mini temu. :yikes: :up:
  • Boycie
    1.1k
    BBB ... da budemo avangarda
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.