• Fanboy
    2.6k
    Evo ne znam gdje da stavim, ali ovo je prestrašno...Ne znam koliko ste čitali za sukob migranata i "naših" dečki gdje je nekoliko Indijaca odlučilo uzeti pravdu u svoje ruke i obračunati se sa ekipom koja ih navodno napada u Zagrebu, tako da su ih lovili po parku sa lancima i još nekim asortimanom.
    Međutim, svjedoci su rekli da naši dečki nisu krivi, a policija je to ovako objasnila :

    . "U svakom slučaju ne radi se o napadu stranih radnika na naše državljane, nego o njihovom pokušaju zadržavaju osoba za koje smatraju da su počinitelji nekih ranijih djela - objasnio je Krtinić za RTL. Građanima bih poručio da ne podliježu mržnji. Strani radnici su došli u našu zemlju zarađivati za kruh. S njima trebamo biti dobri, kao i oni s nama. Od njih ne prijeti nikakva ugroza. Ne treba podlijegati mržnji pojedinaca"


    Nemam riječi, da policija opravdava da migranti zadržavaju naše dečke i oduzimaju im slobodu kretanja, provode zakon i red u Hrvatskoj....Dečki se ovima opravdavaju na engleskom, bježe u svom gradu dok pravobraniteljica šuti kao zalivena iako su maloljetni. Da su kojim slučajem krivi već bi im prijetio popravni dom, zatvor i znala bi im se imena. I onda se kaže da ne postoji agenda....

    Zakon je isti za sve, po ovome ispada da svatko smije uzeti pravdu u svoje ruke. Ako su bili krivi neka policija riješi slučaj.

    Snimka za one koji nisu vidjeli. https://www.youtube.com/watch?time_continue=81&v=Mk25eH3_Io8&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.dnevno.hr%2Fvijesti%2Fusred-dana-u-zagrebu-sukobili-se-strani-radnici-i-mladi-hrvati-siri-se-dramaticna-snimka-2505892%2F&source_ve_path=MzY4NDIsMzY4NDIsMjg2NjY
  • NitkoBitan
    17k
    To su sve nevini ljudi koji su dosli zaradivat za svoj kruh :rofl:

    A to kaj svi redom dolaze iz drzava u kojima je stopa kriminala nekoliko puta visa nego u Hrvatskoj je ocito nebitno te se ne povlace logicni zaključci.
  • Kepec
    5.4k
    Dakle ili su dečki nevino hodali i uživali u parku te su ih woltovci bez povoda napali, odnosno pokušali zadržati kako kaže policija, ili su dečki dobacivali razne komentare na osnovu rase i vjere pa su woltovci uvrijeđeno odlučili reagirati...
  • Hnlovac
    1k
    Istina je negdje između. Uostalom na zoni smo zabranili politiku kaj ne? Sad bi gaijil imao referata za napisati
  • Neki tip
    21.3k
    A to kaj svi redom dolaze iz drzava u kojima je stopa kriminala nekoliko puta visa nego u Hrvatskoj je ocito nebitno te se ne povlace logicni zaključci.NitkoBitan

    Može izvor podataka?

    Neki dan si tvrdio da je stopa kriminala u Nepalu 3x veća, nego u Hrvatskoj.

    Veća jest, ali manje od dvostruko, na razini Bugarske ili Njemačke, što za tako siromašno društvo i nije neki sablažnjivi spektakl.

    Filipini i Indija stoje nešto gore, ali ja još nisam čuo da su igdje ikad na svijetu Filipinci ikome postali nekakv sigurnosni, kulturološki ili ini problem.

    Oman i Saudijska Arabija npr imaju izrazito niske stope kriminala, njih bi rado primio da žele doći? :)

    Razumijem zabrinutost, ali ne razumijem potrebu da se olako nabacujemo podatcima koje je lako opovrgnuti ili reinterpretirati.

    Da ti velim da pola Europe ima vise stopa kriminala od Nepala, kaj bi mi rekao? Pretpostavljam - pa to je zato kaj su si ove čađave dotepli.

    Ok, jel ih Novi Zeland dovukao?

    Ista je razlika između stope kriminala u Hrvatskoj i Nepalu i Nepalu u odnosu na Novi Zeland (koji ima veću stopu).

    Kulturne razlike su jedno, ali pripisivanje nekakvog imanentnog, valjda genski uvjetovanog kriminalnog ponašanja, što li, nešto sasvim drugo.
  • Kepec
    5.4k
    Jao si ga nama ako oni krenu reagiratNitkoBitan

    Zašto bi ih uopće dovodili do nekakvog reagiranja? Njihovo reagiranje samo znači da su nečime izazvani, kao što ti ili ja možemo reagirati na nečiju provokaciju na ulici, u automobilu ili na tribini.
    Kažem ako su ih napali bez ikakvog povoda, onda mjesta raspravi nema, a ako je klincima bilo dosadno pa su se odlučili našaliti dok ovi nisu reagirali onda je isto sve jasno.
  • NitkoBitan
    17k
    Može izvor podataka?Neki tip

    Moj grijeh, prvo kaj mi je izbacilo na internetu, podaci nekakve internetske stranice koja mi se cinila legit. Ali na kraju krajeva vjerujem da su slicne brojke/omjeri.
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.macrotrends.net/global-metrics/countries/NPL/nepal/crime-rate-statistics&ved=2ahUKEwjS6_7ziYeIAxUGBdsEHSs3AmEQFnoECBkQBQ&usg=AOvVaw0ig5XUHa6l82Vktq3v_VAS

    Inace bio sam u Indiji i Pakistanu te sam uvjeren da se tamo zapravo zabiljezi vrlo malo kriminalnih djela u odnosu na realno stanje. Ne moze se rec kako im je policija azurna, nekorumpirana i razvijena, bas kao i sudstvo.

    Oman i Saudijska Arabija npr imaju izrazito niske stope kriminala, njih bi rado primio da žele doći?Neki tip

    Cisto sumnjam da bi htjeli doc u Hrvatsku s obzirom na to da ekonomski bolje stoje od nas, mislimo obojica o "obicnim malim" ljudima jel.
  • Tom Hanks
    3k
    Ma neka je Zagreb ovakav,ostali gradovi neka prate istim stopama,kad mogu ostali u Europi uživati u blagodatima gandijevaca šta ne bi i mi.A Hrvatima kojima ne pašu neka idu van nije ovo njihova zemlja..

    k-31704403-640.jpg
  • NitkoBitan
    17k
    Da ti velim da pola Europe ima vise stopa kriminala od Nepala, kaj bi mi rekao? Pretpostavljam - pa to je zato kaj su si ove čađave dotepli.Neki tip

    Kaj mislis pod pola Europe? Nije ista stvar Svedska, Njemacka i Francuska kod kojih u zatvorima ima najmanje domicilnih, te recimo Ceska, Poljska, Slovacka koje su etnicki poprilicno homogene drzave. One cigane na istoku mi ne spominji, nije valjda da se zelimo s njima usporedivat.
  • Neki tip
    21.3k
    Cisto sumnjam da bi htjeli doc u Hrvatsku s obzirom na to da ekonomski bolje stoje od nas, mislimo obojica o "obicnim malim" ljudima jel.NitkoBitan

    Pa naravno da ne bi, to obojica znamo, nije to bilo pitanje. :)

    https://worldpopulationreview.com/country-rankings/crime-rate-by-country
  • NitkoBitan
    17k
    nije to bilo pitanje.Neki tip

    Oman i Saudijska Arabija npr imaju izrazito niske stope kriminala, njih bi rado primio da žele doći?Neki tip

    Aha, evo pitanja pa da odgovorim. Njih bi primio, ali ne rado :wink: Pretpostavio bih da dolaze sa nekim kapitalom pa bi stisnuo zube haha.
    Ove koji su tema rasprava ne bih primio nikako. Mislim da jos imamo lufta oslonit se na neka druga trzista radne snage, i ono najbitnije, temeljitije se posvetit demografskoj reformi.

    Dalo bi se poradit i na reformi skolstva kako bi se prilagodile potrebe trzistu rada, no otom potom, budem raspravljali o tome neki drugi put.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Manite se od šanka sa geopolitikom :kiss:
  • Droljo
    8k
    Manite se od šanka sa geopolitikomjedan u nizu

    Iste sekunde! :rage:
  • Droljo
    8k
    Kad ste zadnji put stavili žličicu u radensku da ne hlapi? Ja jučer :cool:
    IMG-20240821-152112.jpg
  • Tercel
    457
    Jamnica nikad nece biti Radenska!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.