• Papastrumf
    12.2k
    Čovječe imamo utakmicu desetljeća za 3 dana a prodano je 2400 pojedinačnih ulaznica.NORTE

    Opet se vracamo na isto. Protiv Sibenika je omjer bio 16-84% na stranu neclanova.
    Nema smisla da raspravljamo dok ne zavrsi prodaja.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    prodaja će sve reći!

    ako postoji dovoljno ljudi koji su spremni dati toliko love za utakmicu protiv qarabaga, samo naprijed, nitko klubu nema pravo zamjeriti što karte prodaje po toj cijeni. mislim, ja bi svašta htio u životu, al ne ide, pomiriš se s realnošću. Čak i ako stadion ne bude maksimalno popunjen, a zaradilo se više nego što bi se zaradilo da su cijene ulaznica jeftinije, a stadion maksimalno moguće popunjen - ima smisla!

    osobno smatram da je to preskupo i jednostavno odbijam dati 30/40 eura za ulaznicu na maksimir, najlošiji veći stadion u europi (možda i na svijetu), zbog utakmice protiv kluba iz azerbejdžana.

    sad će netko reći, imaš ulaznice za 20 eura, što je također točno. međutim, nisam ni bllizu nekom ultras điru i gledanje utakmice za sjevera/juga mi je loše iskustvo i jednostavno smatram da mi je bolje ostati doma, upaliti prijenos, izvaliti se na kauč i gledati na TV-u...al ono, to sam samo ja!
  • criticus
    2.2k
    Čovječe imamo utakmicu desetljeća za 3 danaNORTE

    Ok, ovo je malo pretjerano...

    imaš pravo iznijet mišljenje nema potrebe za ljutnje ni svađe. Za AEK usporedbu se ne slažem. Broj članova je sličan, vruća utakmica nakon Grčke. Neki spominju jačinu protivnika, složit ćemo se da je AEK zvučniji od Azera. Ako je cijena primarni razlog, cijena za AEK je dosta niža od ove za sutra pa bi shodno tome nevezano za prvokup tribala bit slična prodaja il čak manja za Azere. Nema veze što je bila ista cijena i za članove i nečlanove kad članovi mogu i sutra i na dan utakmice dobiti člansku cijenu. Ono di usporedba nije poštena je da je lani prvokup bio četvrtak, a onda slobodna prodaja od petka. Mi nismo poznati ko rani kupci tako da to može dosta utjecat. Ali ne slažem se s konstatacijom da si već proglasio činjenicom da stadion neće bit rasprodan. Za to je jako rano, i lako ćemo vidit jel to točno u utorak oko 21h.

    Moja procjena prema brojkama od lani i nekim rastom u odnosu na tada da će zapad i sjever dolje se rasprodati, ali sjever gore će biti na pola jer mi se čini ipak da ljudi neće hrliti dati 20 eura da gledaju utakmicu sa Sljemena.
  • Nino Bule
    13.4k
    O kakvom histeriziranju ti pričas?NORTE

    O ovom histeriziranju

    Činjenica je da navale nema i da nećemo rasprodat stadion za playoff LP.
    Meni se čini da se skroz pogriješilo s cijenom ulaznica.
    Cilj mora biti pune tribine.
    NORTE

    Čovječe imamo utakmicu desetljeća za 3 dana a prodano je 2400 pojedinačnih ulaznica.NORTE

    A protiv aek-a 500

    Pa valjda na jebenom forumu mogu napisat svoje mišljenjeNORTE

    Mozes i ja mogu napisat da je iznosenje svojih trvdnji ko nekih cinjenica onda izvlacenje zakljucaka na temelju tih pretpostavki je glupo histeriziranje
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Nova uprava tek sada dobiva na uvid podatke o načinu prodaje, strukturi, ritmu, ljudskim navikama i afinitetima. To je brdo podataka koje treba dobro klasificirati i izvući zaključke iz njih, a posljedično donijeti najbolje odluke za budućnost što se tiče načina prodaje pa i samih cijenadeda

    Upravo to. Tek se sad moze analizirat sto kako i gdje. Iako broj clanova sve vise raste u zadnjih par dana sto moze bit i dokaz da se ljudi uclanjuju neovisno o utakmici i nekim pogodnostima nego zbog zelje da budu dio plave obitelji.

    Poznavajuci mentalitet kod nas Hrvata uvijek se ceka zadnji cas, tako da ce i ovdje u vezi ove utakmice biti tako da ce se ljudi u utorak popodne odlucit otic kupit ulaznicu, stvorit se redovi i cekat u redu. Ocito im je to draze. Ja ne sumnjam da ce biti manje od 15 000 gledatelja.
  • criticus
    2.2k
    Ako stvarno ispadne da je problem u cijeni karata, ne vidim zasto Uprava ne bi revidirala odluku.Papastrumf

    Ja vidim :smile: . Ako to naprave onda određivanje cijene godišnje pada u vodu. Javit će se ljudi (opravdano) da su kupovali godišnju shodno uštedi u odnosu na cijenu pojedinačnih. U prijevodu zaustavio si jednu lavinu, a potencijalno isprovocirao još i veću.
  • Simpatizer
    270
    A zašto jednostavno ne stave pakete ulaznica ko prošlih godina?

    Recimo40€ dobiješ Qarabag i gorica?

    Da potaknemo dolaznost i na HNL?

    Ako to nije smetalo godišnjacima prošlih godina, zašto bi sad?
  • The Undertaker
    5.1k
    Javit će se ljudi (opravdano) da su kupovali godišnju shodno uštedi u odnosu na cijenu pojedinačnihcriticus

    Ne vjerujem da će tih biti puno. Godišnjaci su, u principu, idioti koje možeš musti unedogled. Za vrijeme korone se sa godišnjom nije moglo na stadion i to nitko nikad nije kompenzirao a "nitko" nije ni tražio.
    Puno više cijenim kad netko prizna da je pogriješio pa korigira odluku nego da nastavi tvrdoglavo po svom iako je greška evidentna.
  • NitkoBitan
    17k
    Javit će se ljudi (opravdano) da su kupovali godišnju shodno uštedi u odnosu na cijenu pojedinačnih.criticus

    Meni kao godisnjaku je ljepse i draze vidjet puniji stadion nego da tjeram neki inat. Dali smo za godisnje koliko smo dali, zivot ide dalje. Korekcija cijena ne znaci da ce se pojedinacne karte prodavati za bagatelu, nego ce se cijena eventualno snizit za 5-10 eura sto mnogima cini razliku.

    Ali ajmo prvo vidjet u utorak navecer kako ce se stvari odvit, koliko ce ljudi kupit kartu a koliko ce njih doci na stadion. Kazem, ako brojka bude ista/manja kao na Sibeniku, "Houston we have a problem"...
  • NORTE
    11.4k
    ako stadion ne bude maksimalno popunjen, a zaradilo se više nego što bi se zaradilo da su cijene ulaznica jeftinije, a stadion maksimalno moguće popunjen - ima smisla!

    osobno smatram da je to preskupo i jednostavno odbijam dati 30/40 eura za ulaznicu na maksimir, najlošiji veći stadion u europi (možda i na svijetu), zbog utakmice protiv kluba iz azerbejdžana.
    db-izbjeglica
    Pa evo ti nećeš doć na Qarabag jer smatraš da je preskupo.
    Iako si to možeš priuštit.

    Mislim da je bolje potpuno rasprodati stadion (cca 23k) nego prodati 13k ulaznica po višoj cijeni.

    Zarada bi otprilike bila ista, a sam ugođaj i značaj punog stadiona je nemjerljiv!
  • criticus
    2.2k
    Godišnjaci su, u principu, idioti koje možeš musti unedogled.The Undertaker

    Ne mislim za sebe da sam idiot, iako se nebi previše bunio jer bi vjerojatno donijelo pozitivu pa mi ne smeta. Samo polakše s etiketiranjem preko 4k ljudi koji redovno pohode utakmice idiotima.

    Al u pravu si neće se buniti isto ko što se niko nije bunio za treći dres, iako je monokromatski grb već 5+ godina na njemu. Isto ko što se Mara iz Podbablja ne buni za skupe cijene karata iako nije nikad bila dalje od Gospića ( tu ne mislim na forumaše koji idu na utakmice već na Facebook bojnu.)
  • The Undertaker
    5.1k
    Ovo idiot je bila samokritika (da se sad ljudi ne uvrijede).
  • criticus
    2.2k
    Mislim da je bolje potpuno rasprodati stadion (cca 23k) nego prodati 13k ulaznica po višoj cijeni.NORTE

    S ovim se apsolutno slažem iako ne mislim da će biti 13k niti da bi s nižim cijenama bilo 23k. Ja ne mislim da profit od ulaznica treba maksimizirati. Dinamo nije Podravka, već je simbol koji znači svima nama. To što ga volimo i spremni smo mu dati puno ne znači da nas triba šišati kako stigne, već se triba nać optimum po kojem klub zarađuje fino i puni stadione. Kolege su već naglasile, za to triba vrimena. Ja ne mislim da su cijene preskupe, eventualno za SG jesu, ali to je samo moje mišljenje.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Pa evo ti nećeš doć na Qarabag jer smatraš da je preskupo.
    Iako si to možeš priuštit.

    Mislim da je bolje potpuno rasprodati stadion (cca 23k) nego prodati 13k ulaznica po višoj cijeni.

    Zarada bi otprilike bila ista, a sam ugođaj i značaj punog stadiona je nemjerljiv!
    NORTE

    pričekajmo utorak, vidjet ćemo koliko ljudi će biti pa ćemo biti pametniji i moću prosuditi jesu li karte bile preskupe ili ne.

    ako bude 13 000 ljudi, bit će očito da je netko grdo pogriješio!
  • bbb medimurje
    3.2k
    16-84% na stranu neclanova.Papastrumf

    A kak je postotak clanova s godisnjacima?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.