• Orc123
    7.8k
    kao prvo bio sam za dolazak Hoxhe i nikad ga nisam posprdno nazivao!! Covjek je bio najbolje krilo hnl van Dinama i to sad pokazuje. Pasalic to nije.

    Da Cordoba, Mmae, Torrente, Oliveras je definitivno daleko bolje od onog sto smo mogli na tim pozicijama dovest iz HNL s obzirom na ulozeno i dobiveno! Hvala Bogu pa je dosao netko poput Marica ko ne robuje bombama pa da dofa gasa i dovede Petra Bockaja!

    To je put kojim trebamo ici! Vlastita skola plus pojacanja iz vana i eventualno neki top talenat iz HNL ili igrac koji dominira hnl duze vrijeme, za primjer ta dva kriterija Matkovic i Mierez....ostalo 0 bodova!

    I ne, nije istina da smo najbolje rezultate ostvarivali sa hnl igracima vec sve ovo pocinje od ere Bjelice kad smo u momcadi imali vise od 50% stranaca....s ovakvim hnl igracima mozemo jedino se pridruziti Osijeku i Hajduku za par godina ali imamo pametne ljude koji su se primarno okrenuli stranom trzistu plus nasa skola! Top kombinacija!

    A zivimo od vlastite skole i tu imamo dovoljno talenta i potencijala za buduce velike transfere a sve ostalo ima vani i siguran sam da cemo jos unaprijediti skautsku sluzbu. Pokazalo se da su ove cijene za nase igrace nerealne jer nas izbaciju klubovi sa Malte, Slovaci, Azeri, Bugari,Šveđani.... ovo nije vise izuzetak, vec je pravilo!
  • Captain America
    17.6k
    kao prvo bio sam za dolazak Hoxhe i nikad ga nisam posprdno nazivao!!Orc123

    Okej, ak je tak bilo, isprike.

    Covjek je bio najbolje krilo hnl van Dinama i to sad pokazuje. Pasalic to nije.Orc123

    Koje je najbolje HNL krilo van Dinama ako to nije Pašalić?

    Da Cordoba, Mmae, Torrente, Oliveras je definitivno daleko bolje od onog sto smo mogli na tim pozicijama dovest iz HNL s obzirom na ulozeno i dobiveno!Orc123

    Koliko si njihovih utakmica pogledao da možeš donijeti zaključak da je Cordoba bolji od Pašalića (govorim o Pašaliću za sličan iznos koji je plaćen za Cordobu koji su novinari spominjali nakon ispadanja Rijeke iz eurokupova) ili Torrente od Mitrovića?

    MatkovicOrc123

    Takvog igrača se lovi dok je u omladinskim kategorijama, a ne kad krene s nastupima za seniore.

    MierezOrc123

    Što je on pokazao u europskim utakmicama da zaslužuje doći ovdje osim ispadanja od Kizilžara? I on je imao dugotrajne crne rupe, pokazivao je da je tehnički ograničen igrač, mijenjao je brojeve nadajući se da će mu to pomoći s povratkom u golgetersku formu... Po tebi takav igrač (koji sigurno ne bi bio jeftin) treba Dinamu koji već ima top napadača, ali hrvatski reprezentativac na deficitarnoj poziciji ne treba... O njegovim kvalitetama dovoljno govori da je u zadnjoj godini ugovora privukao jedino interese kluba s Bliskog istoka i Dinama.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Svi vi koji sprdate Pašalića trenutno, sjetite se sebe i sprdanja Hoxhe, prije toga Kulenovića...

    Nekada i igračku formu diktira stanje cijele momčadi i kluba. Milijun je faktora i ne znače 2-3 loše utakmice da netko ne vrijedi. Ovo o čemu se piše je klasična površnost i po ničemu se ne razlikuje od one "Perija će ovakav u HNL imat 20 golova".

    Rijeka je u teškom kurcu i jako loše igraju, sigurno tome nije krivac Marco Pašalić. Samo se, vrlo vjerojatno, idealno uklopio u to sivilo.

    Kao što je odlično izgledao na početku i sredinom prošle sezone, kada su i oni bili u pravoj formi kao ekipa. Nije slučajnost, sigurno.

    Što ne znači da ga treba platiti 5 milijuna eura, ali nije preko noći sigurno postao škart koji ne vrijedi lipe.
  • Orc123
    7.8k
    hoxha je placen 1mil eura!

    Kombinacija koja se moze usporediti sa Torrente, Mmae, Oliveras, Cordoba je

    Soticek, Jurisic, Galesic, Radeljic.

    Mi smo nasu kombimaciju platili 2mil eura! A ova hnl bi nas kostala 7 do 8milja eura! Kaj ti nije jasno a sa Pasalicem umjesto Soticeka i 10mil eura! O cemu pricamo.?! I to ovako odokativno kazem sad iako sam siguran da apetiti Miska za stopere su bili i veci bas kao i Bota za Jurisica....

    Kombinacija koju smo doveli jw u najmanju ruku al pari ovoj, s naglaskom da ja mislim da je duplo bolja ali trenurno je al pari a hnl kombinacija bi bila 4 do 5 puta skuplja, mozda i puno vise....gole cinjenice a ti si kupi klub i kupovaj do mile volje po hnl pa nek ispadamo od ribara i pekara, ne tako davno kad smo sluzili ko neciji bankomat smo bili kanta za napucavanje po europi! Hvala, ne bi vise nikad takvo upravljanje klubom.

    Maric me iznenadio i pokazao da ne robuje nikome vec ima svoju viziju....
  • Neki tip
    21.3k
    ne, nije istina da smo najbolje rezultate ostvarivali sa hnl igracima vec sve ovo pocinje od ere Bjelice kad smo u momcadi imali vise od 50% stranaca....Orc123

    ???

    U vrijeme Bjelice u prvih 11 (npr protiv Atalante, Shaktara..) imali smo svega 4 stranca i to uključujući Olma koji to baš i nije u ovom kontekstu, dakle realno 3 od 11 (27%). Nek je 4 - 36%.

    Na samom početku, 2018., jest bilo više od 50% stranaca, no to su sve redom osim KTC-a i Olma bili igrači istog govornog područja - Dilaver, Gojak (kojeg se isto kod nas "odgojilo" ko i Olma, dakle nije došao kao gotov igrač stranac), Hajrović, Stojanović i samo nominalno stranac Gavranović.

    Sastaviti momčad koja može ostvariti rezultate nije samo pobacati u nju dovoljno "stamine", "pejsa", "akselerejšna" i "finišinga", nego i uklopiti sve to u skladnu cjelinu koja funkcionira zajedno.

    Daleko od toga da se ne može, jer bezbroj je primjera da se može, i to je uostalom zadatak trenera, samo velim da Bjeličina era nije bila obilježena skupljanjem igrača sa svih strana svijeta i to preko 50%, nego identitetski bila valjda najdinamovskija i "najdomaćija" u zadnjih 25 godina.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Točno!

    Sad sam, ponukan tvojim komentarom, otvorio statistiku utakmicu s Atalantom.

    Bjelica je izvršio sve tri izmjene, a one su bile :

    Moro/Gojak
    Oršić/Ivanušec
    Petković/Gavranović

    To dovoljno govori. Jedini stranci s nekog totalno drugog govornog područja su bili KTC i Olmo.

    Rezultat nije slučajan u tom kontekstu.
  • Neki tip
    21.3k


    I plus Olma se u kontekstu ove rasprave uopće ne može smatrati strancem, jer nije doveden kao formiran seniorski igrač, nego je tu kod nas "dovršen" i prve seniorske minute upisuje upravo u HNLu.

    Uostalom, Olmo hrvatski govori valjda bolje i od Gavranovića. :grin:
  • IvanS
    161
    Što se tiče napadača tu neće doći Carlos niti itko sličan. Dinamo traži trećeg napadača a Brodić vam je rekao da traže mladog igrača. Dakle prva dva napadača su čvrsto Petko i Kule a treći napadač će biti mladić kojemu je prihvatljiva pozicija trećeg napadača i koji vjerojatno neće puno koštati. Dakle ne treba računati na dolazak Carlosa ili na igrača poput Miereza nego na nekog mladog relativno jeftinog igrača kojemu će biti čast sama činjenica da je u Dinamu.Maksim Maksimirski

    Ne vidim razlog da dovodimo napadača koji će biti 3. napadač i čekati priliku.
    Još uz to da je mlad??

    U tom slučaju imamo svojih juniora i to je to.

    Ako dovodimo napadača, to mora biti klasa (ili potencijal) i nema tu prvi, drugi, treći. Ako je dobar onda mora igrati, taman Petković dobio povučeniju ulogu.
    Petko je svojevremeno igrao i desetku, s tim da tu fali obrambene trke, ali je igrao.

    A dovoditi igrača koji je lošiji od Kulenovića (lošiji pod navodnicima), zašto?? Koja je svrha?
    Onda bolje da su ostavili Brodića.

    I ne vidim razlog zašto ne treba računati na Kevina Carlosa? Prema onom što smo gledali u kompilacijama (nisam ga nikad gledao uživo, odn. u live utakmici) on je raznovrsan napadač, agresivan, zabija i glavom i nogom i unutar i van 16...

    Uzmimo primjer da nam dođe Kramarić. Jel bi i on bio 3. opcija?
    Ili bi odgovor bio, ne treba nam zato što imamo Petka i Kulena?

    Po meni je dobrodošao svaki klasni napadač!

    Mi se trebamo odlučiti, da li želimo napadača od 15+ golova u sezoni ili ne želimo. Nevezano za Petkovića.
  • IvanS
    161
    Igrač iz Belupa sigurno ne bi bio bivši mladi španjolski reprezentativac. Vjerojatno ni hrvatski.

    Neki potencijal i talent sigurno postoji, s vremenom će se vidjet kakav je. Zato i je posudba s mogućnošću otkupa.
    Crusades1986

    Imamo primjer Lovre Zvonareka.
    Nebitno da li je sada član udarne jedanaestorke Bayerna ili nije, ali ako je dovoljno dobar da u Bayernu bude među 20 igrača vjerojatno bi kao takav imao mjesta i u Dinamu.

    A eto došao čovjek iz Slaven Belupa i nije bio mladi španjolski reprezentativac.

    Može se svašta kad se hoće. Samo igrači trebaju dobivati priliku. Ništa drugo.
    Teren sve pokazuje, ili jesi ili nisi.

    Bilo je govora o Ogiwari već dosta pa neću spamati, ali koliko je on odigrao utakmica da bismo ga otpisali/zadržali???
    Kada bude na lijevom beku odradio 5 utakmica u kontinuitetu, e onda ćemo moći reći jel za otpis ili za udarnu jedanaestorku.
  • Orc123
    7.8k
    da frende, uzeo si Atalantu ali nisi uzeo sam pocetak Bjelicine ere i kad smo ostvarili Europski pomak...uzmimo utakmicu onda protiv Fenera! 7 stranaca u ekipi.....uzeo sam prosjek a slazes se da je nerealno da bas svaku utakmicu igraju isti igraci. Mogo si nac utakmicu i sa 3 stranca u ekipi a mogao si i sa 7-8!
    Protiv Fenera ti je obrana izgledala Stojanovic, Ktc, Dilaver, Rrahmani, Gojak, Olmo, Hajrovic a tu ti je jos bio i Kadzior!

    Govorim to u kontekstu da mora biti kvalitetan mix fomacih i stranaca a ne da mora 11 igraca biti stranci. Ne izvrcite cinjenice....uzeo sam cca 5-6 stranaca u Bjelicinoj ekipi jer je to prosjek .....
  • San Lorenzo
    15.3k

    A ono, tehnički si u pravu...ali od tih 7 stranaca imaš 3 Bosanca, Slovenca, Švicarca koji je Hrvat, Kosovara i Teofila...zato sam i sam prije prijelaznog roka napisao da je za mene idealna ekipa sklepana upravo na tu foru domaćih igrača uz dečke s ovog govornog područja jer mislim da je lakše stvoriti kemiju u ekipi na taj način.
  • Neki tip
    21.3k
    Na samom početku, 2018., jest bilo više od 50% stranacaNeki tip

    da frende, uzeo si Atalantu ali nisi uzeo sam pocetak Bjelicine ere i kad smo ostvarili Europski pomak...Orc123

    Znači doslovno sam napisao da je na početku bilo više od 50% i obrazložio dalje okolnosti (Gojak i Olmo kao igrači dovršeni kod nas, ostatak skoro sav s istog govornog područja, a već sezonu poslije ih nije bilo toliko) i ti veliš da nisam uzeo početak Bjeličine ere. :chin: :smile:

    Ne znam jel ti se ne da čitati ili ne stigneš, ali ja nemam vremena ponavljati jedno te isto.

    Piše gore sve što sam htio reći na ovu temu.
  • tp1997
    262
    Ne treba računati na Kevina Carlosa jer ne postoji svijet gdje će Jakirović imati volje i hrabrosti žrtvovati Petkovića, ili ikoga drugoga od "senatora", da novom napadaču da minute.

    A nitko ne želi doći da grije klupu Petkoviću.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Daj boze da se rjesiti pitanje napadaca sto prije da se prestane kokodakati o Carlosu. Covjeka niti jedan covjek iz kluba nikad nije niti spomenuo a i @dedaje potvrdio da covjek bas nikad nije ni bio u kombinacijama. Zelje forumasa Maric ne ispunjava . Nece biti katastrofa ako Niko ne dodje ,opet smo najbolji za klasu od svih ostalih
  • scooniepenn
    3.3k

    Mozemo mi razgovarati o tome da su Bosnjak, Makedonac, Slovenac, austrijski Bosnjak, kosovski Albanac i sl. s ovog govornog podrucja, ali oni su i de facto i de iure stranci. Lakse sporazumijevanje u svakom slucaju nije na odmet, ali ne mislim da je poznavanje osnova hrvatskog u startu presudno. Osobno sam misljenja da ako su 2 igraca podjednaka, od cega je jedan Slovenac, a drugi Spanjolac odlucio bih se za Slovenca samo ako su im i cijene priblizno iste. Formula za uspjeh Dinama je ono sto je Bjelica formirao odnosno sto imamo danas, a to je kombinacija nekolicine iskusnih hrvatskih i stranih reprezentativaca, nekoliko top mladih reprezentativaca kao igraca koje razvijamo za buduce transfere te nekolicina igraca u najboljih godinama koji su odlicni klupski igraci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions