• Dino
    2.6k
    Nije ni malo upitna slozenost izvodenja projekta ko kak je Maksimirski stadion (pa i stadion u Kranjci), ali onda gradska vlast mora preuzeti odgovornost za jednu od dviju opciju (ili obje): 1) lagali su svojim glasacima i svim gradanima Zagreba, 2) nisu dovoljno sposobni procijeniti slozenost projekta i period niegovog izvodenja.

    Politicari (a i svi potencijali glasaci odredenih opcija) moraju shvatiti da svakim probijenim rokom samo gube kredibilitet, sami sebe diskvalificiraju za provodenje iceg kompleksnijeg i samim tim je jednostavno nemoguce obraniti i opravdati nesposobnost ili manjak volje kod trenutne politicke opcije.
  • gledatelj
    549
    Ma ni ne gledam tko piše više samo se iznenadim kad vidim određene upise. Ponekad bez problema prođe 3 mjeseca da se izvade neki papiri i digne kredit za kupnju stana, a ovdje ljudi očekuju da se stadion od 30k mjesta u centru grada sa nesređenim papirima (tada) napravi za par mjeseci.
    Očito je da se trenutno traži rješenje tko će graditi stadion odnosno kaj će se sve gradit i kakav će to model bit. Barem meni tako djeluje i zato očito to traje jer ako će tražit vanjskog investitora očito mu moraju dat da napravi komercijalne sadržaje, a opet treba vidjet koliko i čega mogu sagradit tamo.
    Ne želim govoriti jer određena vlast sposobna ili ne, ali djeluje mi da pušu i na hladno jer realno odmah će ih dočekati na nož ako se napravi neki propust.
    Eto mojih 5 min o ovoj temi. Možda sam sve fulao, ali jbga. Kako god treba strpljenja svima, ali slažem se da bi za sve bilo bolje da se malo češće izlazi u medije. Pa makar ako si i zajebao i odgađaju se rokovi, izađi i kaži to.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ako je nerealno izgraditi stadion bez da ga se većinski ili u potpunosti financira iz gradskog/državnog proračuna onda je studija izvodljivosti koja je trebala utvrditi koliko komercijalnih sadržaja je potrebno da privatni investitor izgradi stadion bila gubitak vremenaPatak

    Nemoj miješati ono za što sam ti napisao da je strogo moje osobno mišljenje s onim što se u stvarnost događa iza zatvorenih vrata, a ni ti ni ja nismo s time upoznati. Izvući ćeš pogrešne zaključke iz pogrešnih premisa, kao što si i sada.

    kad je predstavljen projekt Kranjče, rečeno je da će bit kapaciteta 12k, a u zadnjih par istupa je Senf spomenuo 11k - jel se zna razlog?miro

    Pretpostavljam da se radi o onoj izmjeni projekta vezanoj uz zapadnu tribinu, ta brojka koincidira s tim.

    A koji se stručnjaci nalaze?austrijanac

    Ne, izvrčeš tezu. Zašto je Otto Batić jr. najeminentniji stručnjak za izgradnju stadiona? Jedan lažljivi političar s liste Bandićeve stranke koji je dao sve od sebe da do svih pozitivnih promjena koje gledamo u Dinamu zadnjih nesto manje od šest mjeseci - ne dođe? Koje su to reference za raspravljanje o stadionu arhitekta koji ni jedan stadion nije izgradio i koji prodaje maglu da se novi Maksimir moze napraviti za 50 milijuna eura?

    To sam komentirao. Uz duzno postovanje, njega i takvu kliku zelim sto dalje od kluba.
  • austrijanac
    4k

    Ma sve pet Boske, samo kažem, u slučaju da je uvjet izgradnja stadiona, onda smo deficitarni trenutno s ovim kadrom.


    Što se tiče ostale klike, HDZovih pulena još ima blizu kluba pod krinkom da nam takvi trebaju za stadion (to mi je tu na forumu napisano od strane skupštinara).

    To ću podržavat dokle god to držalo vodu.

    I 50 milja ne, 80 do 90 milja možemo dobit stadion dostojan Dinama. Tako da jedva čekam buđetiranje.
  • Jaro
    7.3k
    Zašto je Otto Batić jr. najeminentniji stručnjak za izgradnju stadiona?Bosskovitz

    Pa zato kaj je najvise njegovih rendera zavrsilo u medijima...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ma sve pet Boske, samo kažem, u slučaju da je uvjet izgradnja stadiona, onda smo deficitarni trenutno s ovim kadrom.austrijanac

    Naravno da jesmo, pa u ovoj državi nije napravljen ozbiljan nogometni stadion za par desetaka tisuća gledatelja od Poljuda 1979. To je nacionalna sramota. Svi se toga trebamo sramiti.
  • Patak
    2.9k
    Ne znam zašto bi se svi trebali toga sramiti, nisam nikad bio za kolektivnu krivnju ili kolektivni stid. Nisam nikada bio uključen u gradnju stadiona, osim što komentiram na forumu oko toga i dajem svoj mali doprinos da se stvari pokrenu, evo čak ne znam niti koliko će trebati garažnnih mjesta i hotelskih soba za Max, tako da bi se mogao samo pohvaliti, a ne da se sramim.

    U tom smislu, @Bosskovitz činiš mi se informiran, znaš li kad će taj natječaj za Maksimir koji je 100% spreman i najavljen? A ako se namjerno oteže s time zašto se to radi?
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ne znam. Nezahvalno je da ja kojem to nije struka komentiram Korlaeta kojem jest.

    Čisto laički, ali s višegodišnjim iskustvom opsesivnog praćenja svega oko Maksimirskog stadiona, mislim da je izjava kako je sve gotovo, samo se još čeka studija izvodljivosti, jedna generalno pogrešna izjava.

    Ne znam kako može sve biti gotovo za natječaj ako čekaš studiju koja će ti dati parametre prema kojima ćeš odlučiti (ili si ju vec dobio pa sada odlucujes) kaj ćeš uopće graditi.
  • SAS1987
    14.6k
    Ako se gleda komfor pracenja igraca na terenu, zapad gore uooce nije losa tribina.jedan u nizu

    Odgovaram ovdje da ne idemo u offtopic.

    U Anketa - Iskustvo dana utakmice smo došli do zakljucka da su navijaci poprilicno zadovoljni pogledom na teren. Protiv Rijeke sam prvi put bio na zapad gore i bio sam isto iznenađen odlicnim pogledom na teren :smile:

    Koliko ste zadovoljni pogledom na teren s tribine?
    Demotivator: 31%
    Motivator: 69%
    Komentar: 7 od 10 navijača je zadovoljno s pogledom na teren što je sa s obzirom na stanje stadiona odlično.

    Ljudi su najvise bili zadovoljni toaletima tako da je na mjestu pohvala klubu koji je sredio toalete na zapadu gore :ok:

    Koliko ste zadovoljni čistoćom stadiona (toaletima i ostalo)?
    Demotivator: 90,2%
    Motivator: 9,8%
    Komentar: Mislim da nije potrebno. Iznenađen sam da je 9.8% ljudi zadovoljno.
  • rioda
    4.8k
    Slika me podsjetila na raspravu s frendom od neki dan, zaključili smo da nema nikakve logike da ovaj reflektor između zapada i sjevera bude na ovom mjestu i, što je najgore, blokira pogled s krajnje desne sjevera.

    Em je niži od ostala tri reflektora, em je bliže terenu. Ne kužim kako ga nisu uspjeli postaviti gore na krov zgrade između tribina
  • xavier
    12k


    Pa zato što je postavljen prije nego je zgrada izgrađena odnosno tu je pomaknut upravo kako bi se zgrada mogla graditi.

    Prije toga je bio dalje.
  • miro
    4.4k
    A zašto se ne postavi na ovaj ćošak između Zapada i Sjevera?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Taj reflektor je tamo "privremeno", odnosno pomaknut je na stazu zbog izgradnje sjevera i zapada gore, a trebao je biti maknut zajedno s ostalim reflektorima pri denivelaciji terena i gradnji donjeg prstena tribina, dok bi svjetla bila premještena na krov.

    Ali je, kao što svi znamo, zapelo...
  • nemapredaje
    3.2k


    Samo da ukažem na jednu logičnu stvar koju predstavljaš kao nelogičnu - upravo i je niži zato što je bliže terenu. U drugačijem slučaju bi bacao svjetlo pod krivim kutom, a i zaklanjao bi još više pogled.

    Ovo da se mogao staviti na “ćošak” se slažem.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.