• Bosskovitz
    11.7k
    [quoteq="Patak;486541"]Ovako, kako je netko komentirao grad čeka izbore da na nečem poentira, da pokaže da nešto radi, a zbog toga sve čeka i produljuje se nepotrebno procedura.[/quote]

    Taj komentar, kao i ovaj tvoj, je čista insinuacija. To je, nažalost, očekivana posljedica nekomuniciranja - kada ljudi ne dobivaju informacije, onda ih izmišljaju tako da odgovaraju njihovom narativu. Jbg, sve što mogu je ponoviti da se strpiš i pričekaš dok ljudi koji zaista vode te razgovore odluče objaviti neke informacije.

    Vezano uz prvi dio tvog komentara, a ovo je strogo moje osobno misljenje, ne znam kako bi klub mogao samostalno graditi stadion; bio sam uvjeren da je to Barišićev wishful thinking i istog sam dojma danas. Ja ne vidim kako je realno izvedivo napraviti novi stadion bez da ga se većinski ili u potpunosti financira iz javnog proračuna, gradskog i/ili državnog. Moguće da sam u krivu, ali ne vidim.

    Otto Barić mlađi imao puno bolju idejuKeyser Soze

    Ideja da klub krene u gradnju potpuno novog stadiona u Sesvetama, iako grad gradi novi stadion istog kapaciteta u Kranjčevićevoj, je jedna od najglupljih ideja koja se ikada pojavila u kontekstu stadiona. A ne zaboravimo, jedna od ideja je uključivala balon koji bi lebdio iznad stadiona i prikazivao trenutni rezultat, a ujedno sluzio i kao krov kad ga se privuce konopcima.

    nije mu jasno zasto Otto Baric jr nije u odboru i kak to da tamo ne drzi glavnu rijec kao najeminentniji strucnjak koji postoji za pitanje stadionaDinamosaur

    Nije ni meni jasno zašto 66-godišnjeg arhitekta koji u svojoj karijeri nije izgradio niti jedan stadion netko smatra najeminentnijim stručnjakom za pitanje stadiona.
  • Patak
    2.9k
    Ja iz ovog tvog posta mogu zaključit:

    1) Ako je nerealno izgraditi stadion bez da ga se većinski ili u potpunosti financira iz gradskog/državnog proračuna onda je studija izvodljivosti koja je trebala utvrditi koliko komercijalnih sadržaja je potrebno da privatni investitor izgradi stadion bila gubitak vremena? Dobro, navijač Dinama je, ako ništa drugo, strpljiv oko stadiona, to nije veliki problem...

    2) Nejasno je i tko i oko čega više vodi razgovore oko stadiona i što se više toliko taji? Da su stvari transparentne kao što nisu onda bi sve bilo jasno i ne bi bilo interpretacija.
  • ZgDLions
    395
    Moje misljenje je da se stvorila dovoljna kriticna masa (proslava na trgu) koja bi izasla na ulicu kad bi nam probali prodat Kranjcu pod novi dom Dinama, za stalno


    Pa ne bi oni to objavili na Dnevniku, neg bi išlo, prošli su krivi, sad ćemo mi te kosture sredjivati i tako unedogled.
    Nova vlast je tu tri i pol, izgurao se glavati i mumija, ima pregršt dobre volje i onda ide info bude za par godina nešto napravljeno.
    Ak nismo zadnjih dvadeset povukli metar tramvajske, sad bi kao napravili dva stadiona.
    Meni je to teško povjerovati, ali ne bi bilo zgoreg da me demantiraju.
    U svezi glede Sesveta, tu bi i meni bilo više smisla za zamjenski.
    Tamo je najviše ljudi i puno mladja populacija od Trešnjevke i sigurno bi bio bolje iskoristiv, a Kranjču pretvorit u poslovno parkovno stambeno nešto i vozi.
    Barem bi se valjda našla neka parcela u Sesvetama bez imovinskih komplikacija i montažne tribine ko Rudeš plus sadržaji i bilo bi to fino popunjeno.
    Sesvete prijateljski Dinamo dva i išli bi na tekme gledati naše dečke.
  • GZomanid
    685
    Znači predlažeš da jedan sportski objekt koji ima svoju povijest, a uostalom je i spomenik kulture jednostavno pretvorimo u poslovno parkirno stambeno nešto? Onda se čudimo kako bi to netko želio napraviti s Maksimirom..
    Srušimo Kranjču i sagradimo stadion u Sesvetama jer tamo ima mladih ljudi :rofl:
  • ZgDLions
    395

    Da, gledam ono ruglo od nekadašnjeg Badela na Kvatriću i priče o njegovoj novoj mladosti već ni sam ne znam koliko.
    To je isto neki spomenik nećemu i sigurno bi bilo bolje da je u nekoj funkciji.
    Moj stari je bio veliki navijač Zagreba i mene je ko malog vodio na stadion na Kranjču,.
    Taj klub više ne postoji, stari mi je mrtav već više od dvadeset i nije da sad rušimo arkade ili katedralu.
    Neka ljepotica nije, jer da ga obnove sumnjam baš u biciklističku stazu i hrpu klinaca koji koristi sadržaje jer jednostavno puno više ih je u Sesvetama i tako da bi ja to izmjestio radi funkcionalnosti i potreba odredjenog kvarta, koji je nemam pojma zakaj je prilično zapostavljen.
    Inače se naša kulturna baština čudesno održava, pa šteta da baš Kranjča nestane.
    Možda da damo ekipi da odnese metal sa stadiona ko sa Bakićevog spomenika na Petrovoj gori, pa prestane biti spomenik kulture.
  • GZomanid
    685

    Imam u dvorištu šupe koje su se skoro srušile nakon potresa, ali one su proglašene zaštićenim dobrom, pa ih nemremo niti srušiti niti obnoviti, tak da mi je jasno da se ne treba čuvati sve i svašta.
    Kranjča ima duboku povijest, od Zagreba, velodroma, postrojavanja ZNG-a i tak dalje. Možda to nije tebi dosta da bi ju htio zadržati ali nekima sigurno je.
    Uostalom, mene više muči to kaj bi ti nju pretvorio u neku privatnu komercijalu od koje bi profitiralo par ljudi (još da si rekao da se napravi park, igralište, bazen ili bilo što drugo u službi građana) samo zato jer ti Sesvete više pašu kao lokacija za naš privremeni stadion.
  • ZgDLions
    395
    Meni više paše Kranjča nego Sesvete i nisam napisao da Kamenskom ili Čermakovoj unuci damo zemljište, nego da se nešto napravi svima na korist.
    Po tome kako je rat počeo na Dinamovom stadionu legendarnom tekmom ne bi trebali ni to rušiti, a kamoli ga pomicati sa mjesta zbog prometne infrastrukture, a još je i na olimpijadi dobio nagradu, pa nikako ne dirati.
    Poznate su mi te fore u centru sa spomenicima kulture i to svi znamo da je besmisleno.
    Idem na Britanac i imao sam nekih poveznica sa antikvitetima, ali da sam emotivno vezan za svaki kamen, nisam.
    Naravno da se mene ne pita šta i kako, tako da je ovo samo prepiska na forumu.
    Kranjča je dogovorena, a za max se toplo nadam da bu bilo nekaj u razumnom roku.
  • miro
    4.4k
    Apsolutno najbolje rješenje po meni su Kranjča + Maksimir, ali izgradnja će trajat i moramo se s tim pomirit. Nešto drugo mi je zapelo za uho, a ne znam jel se itko toga dotaknuo - kad je predstavljen projekt Kranjče, rečeno je da će bit kapaciteta 12k, a u zadnjih par istupa je Senf spomenuo 11k - jel se zna razlog?
  • austrijanac
    4k
    Nije ni meni jasno zašto 66-godišnjeg arhitekta koji u svojoj karijeri nije izgradio niti jedan stadion netko smatra najeminentnijim stručnjakom za pitanje stadiona.Bosskovitz

    A koji se stručnjaci nalaze? Nauković vodi taj odbor, Gašparović sigurno nije izgradio nijedan stadion, no samo za njih dvojicu znam.
    Da li postoji još netko u tom odboru ili?
    Nije ovo prozivanje, ne slažem se sa Ljubićem, no ukazujem da tvoj argument nije validan ako se trenutno u odboru ne nalaze takva imena kakva ti postavljaš.

    Izbjegavam ovu temu koliko god je moguće jer se uvijek vrati na Možemo i Bandića, a trenutno traje mrtva trka tko je od njih gori (u političkom svijetu, za stadion Mozemo je bolji, ali granica je postavljena toliko nisko da ne vrijedi ni usporedivat)

    Ok, slažem se, ne ide se van s informacijama, ali ljudi pizde i to je normalna stvar.
  • Crusades1986
    11.9k
    Da li postoji još netko u tom odboru ili?austrijanac

    U Odboru za stadion uz Ivana Naukovića (predsjednik), nalaze se još Dragutin Kamenski (potpredsjednik), Franjo Gregurić, Goran Đulić, Krešo Knezović i Miljenko Sakoman.

    Kamenskog i Sakomana vjerujem da znaš.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ljudi pizde jer su debelo premašili sve rokove koje su si sami zadali. Projekt za Kranjčevićevu već miriše na blamažu, nesposobnost a možda i neku težu kvalifikaciju.
  • austrijanac
    4k

    Hvala Crusa.
    Znam ih i više, ali sam u Dohi trenutno s minimalnim netom pa ovako iz glave.
    Uz poštovanje Kamenskom, koji je vjerojatno bio najbliži izgradnji jednog stadiona, onda argument nije "koliko je on stadiona izgradio". Nisu ni ovi dotični izgradili, pa su tu. Koliko god imao veliko poštovanje prema njima, pogotovo prema forumašima.
  • The Undertaker
    5.1k
    Franjo GregurićCrusades1986

    Ovo mi je promaklo. Što on radi u odboru? Časnik za vezu sa HDZom?
  • gledatelj
    549
    Ne znam jel mi jaca izjava rješavanje crkvene zabilježbe u tjedan dana ili uzimanje izgradnje Arene kao pozitivnog primjera. Pa daj bar malo proučite i pročitajte nešto i razmislite prije nego napišete takve gluposti.
  • Patak
    2.9k
    Vjerojatno išlo mene, ajde barem Arena, slobodno me tagiraj. Nego, evo poslušao sam te i pročitao što je rekao Korlaet 22.11.2023. On je netko iz Grada koji se kuži u te stvari, navodno.
    https://radio.hrt.hr/radio-sljeme/vijesti/korlaet-do-kraja-ozujka-iduce-godine-ide-javni-urbanisticko-arhitektonski-natjecaj-za-maksimirski-stadion--11158512

    Veli on 24.11.2023
    - Pregovaramo i blizu smo dogovoru. Paralelno s tim treba provesti javni urbanističko-arhitektonski natječaj, koji je 90 posto spreman. To je dosta ambiciozan program koji ima sportski dio koji uključuje stadion za 30-32 tisuće gledatelja, ali ima i onaj komercijalni dio koji sadrži dućane, poslovne prostore, hotel i sve ono što će održavati i otplaćivati hladni pogon stadiona, koji sam sebe ne može otplaćivati - kaže Korlaet.

    Ovo "pregovaramo" se odnosi na Crkvu i zemljište što je riješeno 21.2 2024. Dakle, urbanističko arhitektonski natječaj je tad bio 90% riješen, ostalo je riješiti, kaže Korlaet, ovih 10 % oko komercijalnih sadržaja.

    Pa kaže Korlaet dalje:
    Sportski dio projekta je spreman, kaže zamjenik gradonačelnika, no još treba doraditi studiju o nužnim popratnim komercijalnim sadržajima.
    - Angažirali smo jednu ozbiljnu konzultantsku kuću koja je skenirala cijeli grad, odnosno kvart i koja će predložiti koliko poslovnih prostora treba biti, koliko hotelskih soba, garažnih mjesta i slično. Kad sve to bude spremno, a bit će skoro, organizirat ćemo veliki međunarodni urbanističko-arhitektonski natječaj. To će biti sigurno sljedeće godine, nadam se u prvom kvartalu - ističe.


    A tu smo čuli da je studija izvodljivosti gotova (rok je bio svibanj) i prezentirana prije dva mjeseca, a realno trebalo je biti i puno prije. To je inače stroga tajna za javnost koliko hotelskih soba i garažnih mjesta je ta studija odredila i ta informacija je prezentirana samo onima kojima treba.

    I sad umjesto da se objavi taj arhitektonsko urbanistički natječaj koji je 100% pripremljen ako je vjerovati Korlaetu, ili barem da informacija kad će biti objavljen, informacije koje se mogu čuti su: bolje ne komentirat, kad bude nešto za objavit bit će, nadležni znaju, nije za javnost, razgovara se, dogovara, vjerujemo našim ljudima koji su zamolili...A što se više dogovara i razgovara i tko sudjeluje, to se isto ne zna...a treba samo reći kad ide natječaj...

    Usput, Korlaet u tom istom razgovoru kaže da je Kranjča "zapela" i da se čeka Ministarstvo graditeljstva...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.