• Dinamosaur
    1.5k
    Ne bi me zacudilo da protiv nas stave drugog golmana pa makar Cavlina bude igrac utakmice u cetvrtak
  • San Lorenzo
    15.4k
    MaxSport mora dodati opciju gledanja utakmica bez komentatora...nekako nemam više živaca na komentatorsko ejakuliranje kad god Livaja, Rakitić ili Perišić uspješno dodaju loptu prvom do sebe.
  • Zagi
    7.6k
    Ne bi me zacudilo da protiv nas stave drugog golmana pa makar Cavlina bude igrac utakmice u cetvrtakDinamosaur

    Da ako im prvu ekipu bira publika.
    Čavlina je protiv nas uvijek skidao nemoguće. Ono prošle godine je vjerojatno obrana sezone.
    Špiki brijem , ovak napamet ...
  • Orc123
    7.8k
    Opce mi se neda komentirati suđenje jer sad nebudu nikakvi repovi jer svima nadleznima odgovara konacni rezultat....nema smisla trositi rijeci.
    Ali jedan mali detalj koji je strsio cijelu tekmu a i svaku koju gospodin radi i jedan fun fact: "Cmrecnjak zeli ici na more".
    To je definitivno.....
  • NitkoBitan
    17k
    Tko je danas komentirao? Znam glas ali me zanima ime.

    Upalim stream i slusam orgijanje nad Rakiticevom karijerom... Pa majmune jel reklamiras Hajduk i Rakitica ili prenosis tekmu??

    Kao da imaju naputak da "hajpaju" sve oko Hajduka ne zbog njih samih nego zbog napetosti prvenstva. Napeto prvenstvo - veci se novac okrece (veca gledanost itd. itd.).
  • Dinamosaur
    1.5k
    Da ako im prvu ekipu bira publika.
    Čavlina je protiv nas uvijek skidao nemoguće
    Zagi
    Vidjet cemo kolki ce pritisak raditi mediji i navijaci. Ali, mozda bi cak nama bolje bilo da ga nema, kako i kazes protiv nas se uvijek dobrano nabranio
  • Omake
    2.5k
    Andriju Pericu Cmrečnjaka neka bude stid. Me bi ni rođenom bratu ovako komentiramo. Dabogda nikad ženska ne vidio.
  • Dzgšb
    812
    Nisam ljubomoran na ovi dole seljački klub ali brate mili iz paštete iskaču nevjerojatno koliko se dižu u nebo , trebaju se preimenovati u Mk ajduk - Marketinški klub ajduk.
  • Nolifer
    8.1k
    Ono faul na Prpiću, za čistih 2-2? Pa kaj su oni normalni? Nisam šokeran, nit iznenađen, jer sudac očito oće na more...
  • Dinamosaur
    1.5k
    Pogled na tablicu mi je dovoljan da mogu na miru zaspat

    1. Dinamo
    2. Rijeka
    3. Hajduk
  • badjibadara
    3.1k
    Ništa ne pišu, da li je Prpiću dobro nakon divljačkog prekršaja i zašto igrač Slavena nije dobio doživotni izgon iz nogometa?!
  • Dzoni
    616
    Nema smisla se nervirati oko sudjenja kad svejedno zavrse iza nas unatoc svemu, pa ce tako biti uvjeren sam i ove sezone.
  • rioda
    4.8k
    Čavlina nesiguran kod obje situacije za gol, očito je u krizi. To je dobro, treba mu ovakav podražaj da postane bolji. Samo se nadam da ga neće prebaciti na klupu
  • Lihtmašinac
    173
    Par riječi na temu penala u Splitu: Prema informacijama kojima ja baratam, to se može, ali ne mora suditi kao jedanaesterac. To je kontroverzna situacija kao i ona u zadnjem četvrtfinalu ESP-DE. Ovo šta ću sad napisati utemeljeno je u komentarima i objašnjavanjima ozbiljnih i renomiranih autoriteta među nogometnim sucima iz Njemačke, Engleske i Italije, a koje su prenijeli njemački mediji koje pratim.

    Dakle, koliko sam informiran, suci su prije EP-a na UEFA-inim školovanjima navodno dobili naputak da ne sude kao penal ruke koje a) stoje u normalnom položaju uz tijelo ili vise prema podu i b) ne stignu biti maknute iza leđa, ako igrač to namjerava, jer su napucane iz relativne blizine. Također, sucima je navodno ostavljen popriličan prostor samostalne sudačke procjene da nešto okarakteriziraju ovako ili onako. Ako su jako nesigurni, mogu konzultirati video asistenta. Video asistent se pak ne mora javljati, ako mu sudac preko veze kaže da je vidio situaciju, da smatra da je pogođena ruka u nekažnjivom položaju i ako je to argumentacija koju se može smisleno prihvatiti, neovisno koliko prostora za kasniju debatu ostavlja. Da u Splitu nije dosuđen penal bila bi to po meni znatno manje diskutabilna stvar nego ovako, jer je lopta vidno "odnijela" labavu ruku koja je očito bila u normalnom položaju (jedino što nismo vidjeli je li visjela prema podu ili bila uz trbuh).

    Inače, na EP-u su o tom UEFA-inom naputku i prostoru za sudačku procjenu navodno eksplicitno i direktno bile obaviještene sve reprezentacije i svi savezi pa je tako npr. Nagelsmann gotovo sigurno odmah znao da ona Cucurellina ruka nije morala biti penal. To što je njemački Dalić onda kmečao pred novinarima i neinformiranoj bagri davao za pravo da je pokraden, to je bilo ništa drugo nego patetika, demagogija i ulizačina publici koja nija toliko u fahu. Međutim, simptomatično je da se tom prilikom pokazalo da ni dosta svjetskih novinara tada još nije baš kužilo o čemu se radi pa se dosta njih iskreno zgražalo kako je sudac mogao navodno tako gadno pogriješiti (a nije). To su UEFA i svjetska sudačka organizacija možda morale bolje ishendlati, ali među novinarima danas ima bome svega, tako da i ne čudi košmar i sporost oko shvaćanja i prihvaćanja svih tih novih naputaka, uputa i pravila. (Naravno, da se bivši igrači ili neinformirani navijači oko takvih noviteta iščuđavaju i situacije interpretiraju po iskustvu od jučer, to nije ništa novo ni čudno. Oni niti ne moraju biti informirani o najnovijim trendovima u suđenju - nije im to posao, osim ako baš nisu ozbiljni sportski novinari.)

    E, a onda stižemo do ponašanja ljigavca od komentatora splitske tekme. Ova ruka farmaceuta se mogla suditi kao penal, ali definitivno nije niti trebala niti morala biti suđena. Zizijevo preseravanje kako je to savršeno jasan penal (iako baš i nije bio toliko savršeno jasan) i doslovno ismijavanje sudaca zbog njihovih konzultacija bez imalo respekta samo opet pogoduje stvaranju pritiska na suce iz Ajdukovog kuta. Jedino ostaje pitanje je li Zizi to radio zato jer je loš i nestručan novinar pa ne poznaje pojam poštivanja sudačkog autoriteta. Ili je to radio zato jer je loš i nestručan novinar koji nije navikao pratiti ozbiljne strane medije da proširi vlastite kompetencije pa se onda ovdje nije snašao? Ili je to radio zato jer je loš i nestručan novinar pa se ulizuje publici, kakva i čija god ona bila?
  • ZgDLions
    395
    Probo sam gledati tu tribinu podcast i taj Andrija je ko neki frajer, nešto on o nekoj Poljskoj kaj je bio i ne bi htio sad pričati kaj je sve bilo.
    Gledam i ne vjerujem, pa svak vidi papka kad njega vidi, nit pametan, nit duhovit, zbilja za komentatora se u ovom demografskom slomu otvorilo prostora za kojekakve jazavce.
    Sad tekma, gledao ponešto Osijek i to je baš onako na silu.
    Neki visoki presing, bezbroj ubacivanja i kornera, a nimalo baš izradjenih akcija.
    Dobro, tek je počelo pa možda nakon nekoliko tekmi nešto malo bolje slože od tog sirovog nogometa.
    Prvi gol su kompletno svi ispali, pa frajer se provukao izmedju dva stopera koji nisu znali kuda koji, i onda kad je Čavlina doduše nespretno reagirao, opet nisu znali kaj bi i jednom kroz noge, a drugi zatvara neku sredinu gdje nikoga ni nema..
    Tak da nije to samo od Čavline greška, nego su ga u paketu primili, a i drugi im se ubacio sam da glavom puca.
    Nije da branim sad golmana, ali ni obrana baš nije odradila posao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.