• Tundra
    691
    terminologija ti je u potpunosti kriva. Židovi i Izraelci nisu isti pojam. Izraelci su i židovi i muslimani koji su stanovnici države Izrael.
  • Nino Bule
    13.4k
    Opet ponavljam treba uci u meritum stvari i kritizirat nesto sadržajno ali to je tesko kad ne znate nista o temi, najlakse je napisat floskule poput "međunarodno pravo je antisemitsko".

    Nitko ih ne dira.Sljeme

    Nitko ne tvrdi da ih se dira unutar granica izraela

    Prema tome je već jasno da politici Izraela nije cilj genocid nad njimaSljeme

    Cilj je genocid u gazi

    , ali je jasno isto tako da Hamas stanovništvo Gaze drži kao živi štit i bez obzira na upozorenja koja Izrael redovno šalje prije napadaSljeme

    Izrael ne salje nikakva upozorenja u ovom ratu, to nije praksa koja se vodi tokom rata, samo im daju naredbu za evakuaciju na jug koji isto bombardiraju i gdje ih isto ubijaju ko zečeve

    Hamas stanovništvu ne dozvoljava evakuacijuSljeme

    Evakuaciju gdje ? Pa cijelu gazu se bombardira i ratuje, ne postoji mjesto za evakuaciju, bilo je pritisaka da izrael smjesti civile unutar svojih granica u neki improvizirani izbjeglicki kamp ali oni su odbili (razlog vise zasto se trebaju bojat trenutnih procesa jer ne rade dovoljno za zastitu civila)

    Međutim, Hamas se drži svoje javno objavljene povelje po kojoj ne pristaje na nikakve pregovore s IzraelomSljeme

    Također potpuna izmisljotina, doslovno je vec bilo uspjesnih pregovora u ovom ratu di je doslo do privremenog prekida vatre i oslobađanja dijela taoca (zene i djeca), ti doslovno nista o ovoj temi ne znas i izmisljas sam svoju pricicu hahaha, mozda sam ja krivo shvatio poantu ovog razgovora, nisam znao da je ovo vježba kreativnog pisanja.
  • Jaro
    7.3k
    Mislis tamo zive tisucama godina i ima ih par milijunaNino Bule

    Islam kao takav ne postoji "tisucama godina" stovise u trenutku nastanka (7. Stoljece) podrucje Palestine je bilo dijelom kršćanskog Bizantskog carstva...
  • Nino Bule
    13.4k

    Pa u gazi i nema nijednog izraelca, oni nemaju izraelsko drzavljanstvo i papire nego palestinske, tako je i na zapadnoj obali, ja sam govorio vise o tim aspiracijama da bude sve izrael; to je nemoguca misija bez novog holokausta nad muslimanima jer tu ne zivi nitko tko zeli biti dio izraela, sto je uglavnom polazisna tocka za takvo što.
  • Nino Bule
    13.4k


    To nikakve veze nema s time da su ti ljudi tamo duže od islama, pa po palestini muslimanske obitelji imaju zidovska prezimena jer su prelazili ljudi na islam, to je jos david ben gurion primjetio kad je došao.
  • cibona
    2.9k
    Židovi i Izraelci nisu isti pojam. Izraelci su i židovi i muslimani koji su stanovnici države Izrael.Tundra

    Ne pričaj gluposti. Dobro znaš da to nije istina i da nema niti jednog muslimana u gazi koji se samovoljno deklarira kao Izraelac. Židovi i Izraelci su isti pojam.

    Vidim da si odcijepljen od stvarnosti i prihvaćaš retoriku židovskih ekstremista. Trenutno Židovi vrše genocid i rade istu stvar koju su nacisti radili njima. Kako su se lijepo karte okrenule.

    U gazi je genocid. Od te istine nemožeš pobjeći.
  • Tom Hanks
    3k
    A ne znam gdje ih ima za nabavit?Možda prijatelji pošalju smislit ćemo nešto
  • The Undertaker
    5.1k
    Međunarodno priznate granice Izraela ne obuhvaćaju Golansku visoravan, Gazu i Zapadnu obalu. Dakle, u međunarodno priznatim granicama Izraela živi oko 20% Arapa, od kojih su većina Palestinci, od kojih su većina (ali ne svi) Muslimani. Oni su svi Izraelci ako imaju izraelsko državljanstvo (a nemaju svi iako žive i rade u Izraelu).
    U samoj Gazi država Izrael nema nikakvu kontrolu, anektirani dio Golanske visoravni kontrolira potpuno a Zapadnu obalu djelomično (tri zone).
  • Sljeme
    2.4k
    Cilj je genocid u gaziNino Bule
    Naravno da nije. Hamas svjesno žrtvuje svoje stanovništvo. Da je cilj genocid u Gazi onda nebi Izrael najavio granatiranje i upozoravao na kojim područjima će se voditi borbe.
    Evakuaciju gdje ? Pa cijelu gazu se bombardira i ratuje, ne postoji mjesto za evakuacijuNino Bule
    Problemi su oko evakuacije baš zbog toga kaj Hamas civile koristi kao živi štit i i namjerno ispaljuje rakete iz izbjegličkih kampova. Situacija za civile je gadna, nitko ne želi primati njihove izbjeglice niti Jordan ni Egipat zbog straha od Hamasa među njima. Nema spasa civilima dok god teroristi ne polože oružje, prestanu napadati Izrael i puste taoce.

    Također potpuna izmisljotina, doslovno je vec bilo uspjesnih pregovoraNino Bule

    Ne govorim o privremenim prekidima vatre i slično nego o mirovnim pregovorima:

    Članak 13. povelje Hamasa: “Mirovne inicijative, takozvana mirna rješenja i međunarodne konferencije za rješavanje palestinskog problema, sve su u suprotnosti s uvjerenjima Islamskog pokreta otpora. Jer odricanje od bilo kojeg dijela Palestine znači odricanje od dijela vjere; Nacionalizam Islamskog pokreta otpora dio je njegove vjere, pokret obrazuje svoje članove da se pridržavaju njegovih načela i podižu Allahov barjak nad njihovom domovinom dok se bore protiv svog džihada: “Allah je svemoćan, ali većina ljudi nije svjesna.”

    Članak 32.: "Napuštanje sukoba s Izraelom čin je velike izdaje i donijeti će prokletstvo na svoje počinitelje."

    Jedino kaj ti znaš o ovoj temi je kaj ti plasiraju Aljazeera i naši opskurni novinari koji zbog jugonostalgije imaju potrebu lizanja s arapskim teroristima. Praviš se pametan i s visoka podcjenjuješ druge dok braniš teroriste, kriminalce i zločince koji bi tebe i ove koji mašete sa "free Gaza" dole prvo silovali pa vam glave odrubili. Toliko o pravednicima.
  • Nino Bule
    13.4k
    Ne govorim o privremenim prekidima vatre i slično nego o mirovnim pregovorima:Sljeme

    Ovo si napisao:

    "Puštanjem civila i predajom Hamasa rat završava. Međutim, Hamas se drži svoje javno objavljene povelje po kojoj ne pristaje na nikakve pregovore s Izraelom"

    Hamas pregovara o pustanju civila i prekidu vatre, ti kazes "NIKAKVE pregovore s izraelom", dosta si se sramotio na ovu temu, znas o njoj koliko ja o mongolskom streljaštvu.
  • Tundra
    691
    Židovi i Izraelci su isti pojam.cibona

    Ne razumiješ razliku između narodnosti i državljanstva i očito ne znaš ništa o prostornim identitetima. Pretpostavljam da ti je pojam dvojnog identiteta u potpunosti nepoznat.

    Trenutno Židovi vrše genocid i rade istu stvar koju su nacisti radili njima. Kako su se lijepo karte okrenule.cibona

    Ovo je baš baljezganje gluposti, teško mi je čitat tvoje upise jer mi se gadi koliko si neuk. Sram te može biti kaj imaš Hrvatsku zastavu na profilnoj, jer si anacionalno nastrojen i takve domaće izdajice kao ti najveći su rak našeg društva. Fuj.

    Jedino kaj ti znaš o ovoj temi je kaj ti plasiraju Aljazeera i naši opskurni novinari koji zbog jugonostalgije imaju potrebu lizanja s arapskim teroristima. Praviš se pametan i s visoka podcjenjuješ druge dok braniš teroriste, kriminalce i zločince koji bi tebe i ove koji mašete sa "free Gaza" dole prvo silovali pa vam glave odrubili. Toliko o pravednicima.Sljeme

    u sridu :ok:
  • Jaro
    7.3k
    To nikakve veze nema s time da su ti ljudi tamo duže od islama, pa po palestini muslimanske obitelji imaju zidovska prezimena jer su prelazili ljudi na islam, to je jos david ben gurion primjetio kad je došao.Nino Bule
    Nitko od ovih ljudi koji trenutno tamo zive nije stariji od Islama. Islam ne postoji nekoliko tisica godina tako da tvoj "argument" nema smisla. Podrucje Palestine je mjesto gdje je nastao Judaizam, pa kasnije i Krscanstvo. A muslimani su ga osvojili, i to ne tisucama godina ranije.
    Podrucje je stoljecima mijenjalo "vlasnika" (egipatsko carstvo, anticka grcka, rimsko carstvo, bizantsko carstvo, razni kalifati, otomansko carstvo, britanska uprava, Izrael uz Egipat i Sirija koji upravljaju Gazom i Zapadnom obalom, i onda nastaju Palestinci) i nitko nemre tvrditi da je povijesno njegovo ili da netko povijesno nema pravo na to.
  • Nino Bule
    13.4k
    Nitko od ovih ljudi koji trenutno tamo zive nije stariji od Islama.Jaro

    Palestinsko stanovnistvo vuče korijene od brončanog doba, oni su velikim dijelom kanaaniti i židovi koji su prvo presli na krscanstvo pa na islam, ima dovoljno znanstvenih istrazivanja koja su razbila izraelske mitove o "doseljenim muslimanima", najbliže genetski stanovnistvo izraelitima i kanaanitima su palestinski krscani (i drugi levantski krscani), druzi pa palestinski muslimani, sto razbija jedan od glavnih mitova utemeljenja izraela.

    Meni je to sve nebitno jer da je netko tamo 300 godina (ili 80 ko izraelci) ne mozes ih potjerat sa zemlje i kuca koja pripada njima i njihovim obiteljima, nonsense kao da krenes citav new york raseljavat da bi se naselilo indijance.
  • cibona
    2.9k
    Sram te može biti kaj imaš Hrvatsku zastavu na profilnoj, jer si anacionalno nastrojen i takve domaće izdajice kao ti najveći su rak našeg društva. Fuj.Tundra

    Sram tebe može biti. Odvratno je tvoje širenje židovske propagande, negiranje genocida i ratnih zločina koje konstantno vrše nad nedužnim palestincima. Mene nazivaš domaćom izdajicom?? Ja sam rak našeg društva? Molit ću moderaturu da reagira na ovo klevetničko vrijeđanje. Neka te bude stid.

    Prouči međunarodnu povelju za ljudska prava. U Gazi se događa humanitarna kriza. Blokada Gaze je nehumana i uzrokuje ogromnu patnju nad nedužnim narodom. Samo se nadam da si slijep si pored zdravih očiju, a ako nisi, onda te iskreno žalim.
  • Tundra
    691
    Mene nazivaš domaćom izdajicom?? Ja sam rak našeg društva?cibona

    Da. Ti i takvi.

    Blokada Gaze je nehumana i uzrokuje ogromnu patnju nad nedužnim narodom.cibona

    Taj dio naroda je odlučio stati uz teroriste.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.