• Nino Bule
    13.4k

    To je drustvo u raspadu, njima ce pola elite zavrsit po tjeralicama ko srbi, neki dan policija pokusala uhapsit 9 idf-ovaca koji su silovali zatvorenika jer je morao biti hospitaliziran, a likudovci ih brane u parlamentu da je u "samoobrani", ljudi optuzeni da su metalne sipke gurali ..., samoobrana jel, rulja ekstremisticka koju su naoruzavali i podrzavali smotrich i ben gvir uz podrsku likuda je napala bazu jucer, tamo je potpuni slom zapovjednog lanca i nemaju nikakvu kontrolu nad vojnicima koji čine zločine i siluju zatvorenike

  • Tundra
    691
    Izrael nastavlja s genocidom i razaranjem, tužno je što se naši dužnosnici nisu ogradili od takvih napada. Eto hdzov kandidat za predsjednika govori da bi hrvatskoj uzor trebao biti izrael... Sramota. Izrael nikada nije niti će biti naš partner.cibona

    pitanje za moderaturu: jel se može ovo stavit u temu "Shit of the day"?
  • cibona
    2.9k
    Znači podržavaš okupatore i genocid u gazi. Lijepo za znati.
  • Tundra
    691
    pišeš gluposti, kakvi okupatori i genocid? Sigurno neću podržavati muslimanske teroriste.
  • deda
    32.6k
    Loš izbor je reći da biraš između jednog i drugog teroriste. Ja bih izabrao dvije države i mir. Ali tesko će do toga doći kad svi biraju strAne.
  • Nino Bule
    13.4k
    kakvi okupatori i genocid?Tundra

    Pa eno ti presuda međunarodnog suda od prije 2 tjedna da izrael ilegalno okupira zapadnu obalu i istocni jeruzalem

    https://www.reuters.com/world/middle-east/top-un-court-deliver-opinion-israels-occupation-palestinian-territories-2024-07-19/

    Nije da ti treba presuda međunarodnog suda za taj zakljucak ali eto imamo i to.

    Sto se tice genocida i tu smo vec imali preliminarna saslusanja suda i odlucili su prihvatiti optuzbu genocida kao "plausible" i nastavljaju s procesom, to ce trajat godinama ali jasno je da postoje legitimni argumenti inace bi sudi odbacio cijeli slucaj, mi smo na 50 000 mrtvih u gazi s ogromnim omjerom zene i djece, i ono bitnije ozbiljno ugrozavanje civilnog stanovnistva blokiranjem humantirane pomoci, sto hrane i unistavnja poljoprivrednih povrsina do medicinskih potrepstina jer se u ovakvim uvjetima pojavljuju zaraze i sad polio (https://www.aljazeera.com/news/2024/7/29/polio-epidemic-declared-in-gaza-in-latest-sign-of-worsening-health-crisis), dodaj na to javnu genocidnu retoriku raznih dijelova izraelske vlade, ne bi bas nikakvo cudo bilo da padne presuda za genocid, ili ako nista bar da najebe ozbiljan broj visokih duznosnika izraela (netanyahu, ministri, vođe idf-a)
  • Tom Hanks
    3k
    Da Gaza vrvi od dječjih i ženskih terorista koji jadnim židovima ne daju mira
  • Nino Bule
    13.4k

    E vidis nisi slusao divan izraelski parlament di ti likudovci objasne da su žene krive jer odgajaju zmije, a djeca su naravno te zmije, dakle sve su to legitimne mete njima, pa kad ih sve haag pozatvara bit ce ko srbi i plakat na belosvetsku zaveru protiv jadnih i nemocnih zidova
  • superSantos
    2.8k
    Loš izbor je reći da biraš između jednog i drugog teroriste. Ja bih izabrao dvije države i mir. Ali tesko će do toga doći kad svi biraju strAne.deda

    teško će do toga doći kad bi palestinci na svoju državu pristali samo ako ju i Židovi nemaju,a onda ovi mogu u more jedino, a to ne ide
  • Sljeme
    2.4k
    Ne vidim na koji način bi se mogao sklopiti mir između te dvije strane dok god je vodeća politika Arapa uništenje države Izrael i istrebljenje Židova. Izrael se bio povukao iz Gaze, imali su svoju vlast - Hamas. Bacali svoje ljude sa krovova i raketirali Izrael. Narod držali u bijedi dok su se oni razbacivali s lovom, pa ovaj vođa kojeg su danas maknuli je bil težak 4 milijarde dolara i živio ko šeik od love slane iz cijelog svijeta (pa i iz Hrvatske) za pomoć siromašnim Arapima. Maskar 7. listopada je bila kap koja je prelila čašu.

    i plakat na belosvetsku zaveru protiv jadnih i nemocnih zidovaNino Bule

    Ne znam kaj Aljazeera prenosi ali koliko ja vidim jedini koji kmeče su Arapi "jadni i nemoćni pravednici" koji su eto prije samo četiri dana raketirali nogometno igralište na kojem je poginulo 12 djece. Za razliku od kmečanja Židovi su u jednom danu u srcu Teherana zrokali vođu Hamasa i zapovjednika Hezbolaha. Mislim da Židovima ide dosta dobro.
  • cibona
    2.9k
    Sigurno neću podržavati muslimanske teroristeTundra

    Tko podržava teroriste? Ili si za nastavak genocida u gazi i ubijanje nevine djece, ili si za prestanak rata i primirje. A izgleda da si ti za ovu prvu opciju.

    Ja ću uvijek podržavati palestinu kao nezavisnu državu, ali ne i hamas kao organizaciju.
  • Nino Bule
    13.4k
    teško će do toga doći kad bi palestinci na svoju državu pristali samo ako ju i Židovi nemajusuperSantos

    Zanimljivo da im je jedan terorist arafat prakticki bez ikakvih ustupaka priznao drzavu izrael, vjecno opravdanje je to da zele pobit sve židove a prije nego je i krenuo oslo proces zidovi su ga izsabotirali i napravili sve da ne postoji palestina, rekao bi covjek da zidovi ne zele pristat na drzavu palestinu jer zele sve palestince potjerat iza jordana

    Izrael se bio povukao iz GazeSljeme

    Pod povukao iz gaze mislis napravili zatvor na otvorenom u koji se ne moze uci ni izaci i di vladaju jedni od najgorih uvjeta za zivot na planeti jer izraelci sve kontroliraju ?

    Ne znam kaj Aljazeera prenosiSljeme

    Dobar pokusaj al mozes nac izjave izraelaca oko presuda bilo gdje, uspoređuju ICJ i ICC s nacistima, da su međunarodni suci i tuzitelji najveci antisemiti u povijesti uz bok hitleru, svi koji prihvacaju ko legitimne njihove presude i optuznice protiv netanyahua su antisemiti, doslovno sve je antisemitizam, konstantno plakanje i cmizdrenje kako ih se nefer istrazuje i tuzi, jos samo fali da se proglasi cijelo međunarodno pravo antisemitizmom.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Daleko im kuća bila od mene...jednima i drugima.
    Toliko kompleksno pitanje da tamo nema dobrih, samo loše.
  • Droljo
    8k
    Ovima da bijeli covjek nije dosao i dalje bi se natjeravali sa antilopama.NitkoBitan

    Napokon! Pa zašto je došao? Jel nije imao pametnijeg posla?
    Ovi još 300 godina ne bi brod napravili da se dokopaju europe...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.