• Keyser Soze
    10k
    Pa nije kriv Dinamo što se taj transfer nije realizirao.
  • LaznjakProsineckog
    643
    Moj osobni ukupni dojam Marićevog rada (i cijele nove garniture) u odnosu na Mamićevo i post Mamićevo doba je da današnja sportska struktura ne ulazi u prevelik rizik, tako mi se čini ovako sa strane gledajući, prije se kupovalo koga treba i ne treba pa je uvijek netko iskočio, danas se pokušava 'pincetom' pogoditi igrača. Rezultat će biti mjerilo kao i za svakoga u nogometu
  • eol12
    588
    da samo sto mamicev rizik bi kad tad doveo do bankrota i debakla, nije realno da imaš budžet od 60 milijuna tada bez prihoda od ulaznica, članstva, prodaje klupskih artikala. Par pogrešaka u transferima i doveo bi nas do kraha.
  • NitkoBitan
    17k
    Mislim da je dosta kriva percepcija kupovine u "proslim" vremenima. Nije se opcenito davalo dosta novaca za neke pojedince. Dovodilo se ozljedene, odbacene, jeftine, slobodne itd. itd.

    Danas se na isto to riga vatra i ocekuje da zapravo damo neki novac za igraca (barem 2 milijuna). Takvih kapitalnih dovodenja u proslosti nije bilo puno. na pamet mi padaju Atiemwen (oko 2), Bockaj (oko 2,5) i B. Sutalo; sve promasaji.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Ne razumijem, ako možeš pojasni.don

    Ma ništa posebno, Jakirovć stalno ističe da mu trebaju igrači jer se onda priča isključivo o kadru, a ne o načinu na koji se koristi. A par desetaka ljudi (ne tu na forumu, da se razumijemo) truje nadaleko i naširoko po ekipi da ispadne da je netko Mamićev svemirski brod upropastio u par mjeseci.

    Tako je ali tu moraš razlikovati 'kapitalac' i 'obični' transfer igrača. Nitko ti, jasno, ne može garantirati da će taj igrač biti pojačanje ali u tome i je razlika jer je navijačima to ime poznato, dokazano i misle da će s njim prije postići instant rezultat (evo u sadašnjem primjeru) za play off Lige prvaka nego sa "nekim" kolumbijcem od 21 godinu koji ima 7 golova u karijeri.don

    Mislim da ovo što si kasnije navodio nije usporedivo. To su svjetski igrači i klubovi koje manje-više svi koji prate poznaju, gledaju ih svaki tjedan i točno znaju kakvi su. Ili barem može saznati vrlo lagano i imaju neki orijentir za usporedbu. Ne može se s jednakom sigurnošću prognozirati to može li netko iz portugalske lige igrati njemačku i to može li netko iz slovenske igrati u Dinamu.

    Tu se vode žustre rasprave o anonimcima iz bugarske ili argentinske lige o kojem se donosi definitivan sud nakon proučavanja profila na Transfermarktu u tri minute. Ili još bolje, ljudi upale filter kome istječe ugovor, nađu tamo 10 igrača koji su zabili 10 golova prošle sezone i onda pilaju "kako njega nismo doveli" jer su se jedini oni toga sjetili i prešli su igricu.

    Preneseno, mislim da je jako hrabro, a u biti potpuno nerezonski, u kontekstu Dinama (bilo kojeg kluba iz prosječne ili loše europske lige) pričati da je netko kapitalac ili nijepo tome. Jednostavno imamo premalo informacija. Renome i CV koji nešto stvarno govori je u pravilu van našeg cjenovnog ranga. Mi možemo platiti profil i potencijal.

    Neka ljudi pišu. I kad god me tema nasekira sjetim se da su se ne tako davno na forumu štancale samo teme u kojima su tema bili uskoci, poskoci, porezne i dorhovi.

    Samo što se i ovoj temi valjda može pristupiti donekle razumno kao na većini ostalih, ali ovdje toga nema. Ovo je dvije tisuće stranica divljanja zbog toga što ljudi zastupaju teze koje su donijeli na temelju, ako ćemo iskreno, baš ničega.

    Propitkivanje i kritika su nužni, posebno kada su pravovremeni i s tim nitko nema problema. Ali kad u 20 tisuća postova na ovoj temi možeš naći deset racionalnih i konstruktivnih, koji su doneseni kao rezultat ikakvog misaonog procesa koji uključuje više od sirove želje, onda je to znak da imaš ozbiljnih problema s higijenom razgovora.
  • Daliban
    1.6k
    Ma ništa posebno, Jakirovć stalno ističe da mu trebaju igrači jer se onda priča isključivo o kadru, a ne o načinu na koji se koristi.Zambatine škude

    Je li Jakir u pravu, ima li problema sa kadrom? Na stranu sad korištenje, ali slobodno objasniš i kako ovaj kadar treba koristiti ako baš želiš. Zanima me prvenstveno što misliš o aktualnom kadru.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Je li Jakir u pravu, ima li problema sa kadrom?Daliban

    Meni je kao prvo porazno da trener uopće o tome priča javno. Em je loša poruka igračima koji tu jesu, em naprosto nije njegov opis posla da izvještava o tome koga želi ili Dinamo ili on osobno.

    Nemoguće je pričati o kadru bez da se spominje kako se on koristi. Jer, eto, najbolji desni bek igra lijevog pa će za dva tjedna vjerojatno biti priča da nemamo desnog beka.

    Ali ajde, kada bi u nekom vakuumu gledali, kadar je s obzirom na budžet sasvim okej i očekivan. Može imati par korekcija, ali ništa pretjerano dramatično. Najbolji u HNL-u, za EL standarde solidan i može konkurirati svim klubovima sličnog ranga.

    P.S. Pričam naravno, o trenutnom stanju. To hoće li ostati Kačavenda/Rog i koliko mogu dati ne znamo još točno, a jasno je da i eventualne prodaje mijenjaju krvnu sliku.
  • Kaktus Car
    491


    Trenutni kadar je dovoljno dobar za osvojiti naslov i ući u Ligu prvaka. Minimalno su duplirane sve pozicije osim sto puta prožvakanog lijevog beka (gdje ima jednog igrača kojeg šikanira, a jednog je već nedavno potjerao bez prave šanse) i desno krilo (gdje isto ima 1 igrača koji je to i ovako igrao i prošlih sezona).

    Pojačanja su neophodna za samu Ligu prvaka, ali za HNL i playoff Lige prvaka je trenutni kadar dovoljan i trener bi se trebao fokusirati na pripremanje ekipe za te izazove. Opravdanja i izgovore je davno potrošio.
  • don
    5.6k
    Ali ajde, kada bi u nekom vakuumu gledali, kadar je s obzirom na budžet sasvim okej i očekivan. Može imati par korekcija, ali ništa pretjerano dramatično. Najbolji u HNL-u, za EL standarde solidan i može konkurirati svim klubovima sličnog ranga.Zambatine škude

    I to je sve naš zaključak, a ne struke. Ali mislim da je svima jasno da je desno krilo potrebno dovesti i da se ne smije ući u sezonu sa jednim igračem na toj poziciji i to Dariom Špikićem.
  • wolfgang14
    1.4k
    Sosa izbačen iz prve momčadi Ajaxa! Velikan ga se želi riješiti

    https://www.24sata.hr/sport/sosa-izbacen-iz-prve-momcadi-ajaxa-velikan-ga-se-zeli-rijesiti-996867?24sata_ref=frontpage-sport

    Ajmo Mariću, barem neka posudba na godinu dana nebi bila loša hmm
  • Nolifer
    8.1k
    Ajde gas više :grin:
  • Sbkbbb
    203

    Navodno zainteresirani Borussia Dortmund i Atalanta
  • Brusa
    1.5k
    nažalost mislim da je on iznad našeg cijenovnog ranga...bundesliga ga čeka..
  • Daliban
    1.6k
    Nemoguće je pričati o kadru bez da se spominje kako se on koristi. Jer, eto, najbolji desni bek igra lijevog pa će za dva tjedna vjerojatno biti priča da nemamo desnog beka.Zambatine škude

    Pa neće. Priča će i dalje biti da nemamo lijevog beka i zato naš najbolji desni bek igra lijevo. Mislim da ovdje imaš legitimnu poantu jer Perković i Ogiwara su rotacija koja se u teoriji dobro nadopunjava. Samo ja nisam siguran koliko je nekorištenje Perkovića samo stvar Jakira, osobno sam dojma da tog dečka nitko u klubu ne gotivi i svi samo čekaju da ga prodaju. Možda ti imaš neke informacije iznutra koje opovrgavaju taj dojam, ali to je dojam u javnosti. Ako je to tako, a Ogiwara je na posudbi do zime, imamo li kadrovski problem na lijevome beku?

    Mnogo kritiziraš Jakira na konto upravljanja kadrom, ali prošle sezone je Jakir i okrenuo sezonu promjenom sustava. Ne kažem da nema opravdanih razloga za kritiku Jakiru, uostalom i sam kritiziram forsiranje Rileta i Ademija. Kritizirati ću i forsiranje KTC-a ako do toga dođe. Kritizirati ću i stil igre ako bude potrebe. Problematično mi je, međutim, apstraktno kritiziranje Jakira oplemenjeno implikacijom da nema legitimnih kadrovskih problema. Ima i nema ih malo.

    Ali ajde, kada bi u nekom vakuumu gledali, kadar je s obzirom na budžet sasvim okej i očekivan. Može imati par korekcija, ali ništa pretjerano dramatično. Najbolji u HNL-u, za EL standarde solidan i može konkurirati svim klubovima sličnog ranga.Zambatine škude

    U redu, ali to je relativna apstrakcija. Rekao si da smo kadrovski tamo gdje pripadamo. Budžet i rang su varijabilne stvari i kada bi se promijenile, na gore ili dolje, opet za mnogo kvalitetniji odnosno lošiji kadar možeš tako apstraktno i poopćeno reći da je upravo tamo gdje i pripada. Ako želimo rast i europski iskorak, valjda želimo da kadar bude bolji od prosječnog kadra našeg budžeta i ranga, želimo kadar koji se može natjecati, a ne samo sudjelovati, u EL. HNL je minimum minimuma, barem bi trebao biti.

    Valjda ćemo kadar suditi prema individualnoj kvaliteti igrača u odnosu na neka očekivanja od kluba u sadašnjosti i bližoj budućnosti. Meni osobno ovaj kadar nije dobar za LP. Naginjem tome da je na knap i za EL. Vidjeli smo koliko smo se prošle sezone mučili u KL, što je imo ispod razine kojoj Dinamo treba težiti, a kadar se u međuvremenu nije drastično kvalitativno uzdigao. Poboljšali smo se na stoperskoj poziciji, svakako imamo širinu. Treba vidjeti koliko tu kvalitete zapravo ima, ali načelno se čini zadovoljavajuće. Ove sezone imamo RPG-a i Mikić je spreman za seniorski nogomet. To je otprilike napredak u odnosu na prošlu sezonu i mislim da bismo ove sezone defanzivno puno bolje kotirali da opet igramo KL.

    Lijevi bek, kojeg smo već obradili, još uvijek šteka. Naprijed smo tanki. Ljudi se nadaju da će Hoxha imati odličnu sezonu jer ima bljeskove na pripremama, ali osobno to smatram naivnim. Mislim da je Rukavina kojeg smo pustili u Rijeku plemenitije i školovanije krilo koje se bolje uklapa u općeniti profil naše momčadi. Ako ode Sučić, koji je jedan od zaslužnijih igrača za zaokret sredinom sezone, to je još jedna pozicija na kojoj smo tanki. Desno krilo nemamo. Pašalić ne može igrati PO, a može nam se desiti i da Rijeka izbori europsku skupinu i na kraju i zadrži Pašalića. Možda prodaju Hodžu ili Jankovića i to im bude dovoljno, nikad ne znaš. Gdje smo onda?

    Pred otvaranjem sezone smo, a dvije najtanje pozicije nismo pojačali. Štoviše, prodajom Sučića tanjimo još jednu poziciju na kojoj smo do sada odlično stajali. Imena, pak, s kojima nas se povezuje ne ulijevaju puno povjerenja. Imamo mnogo kadrovskih problema jer se kroz prošle prijelazne rokove radilo slabo. Svaki problem koji odgodimo ili pogrešnom akvizicijom ne riješimo ovo ljeto opet će nas čekati nagodinu, a možda već i na zimu. Samo ćemo tada uz nagomilane kadrovske probleme na koje se žmirilo morati prodavati i Baturinu.
  • Zagi
    7.6k
    Ako, zapravo kada izborimo ligu prvaka...
    Sa (konačno) viškom sredstava za sezonu, koliko imamo vremena od završeka uzvratne utakmice do kraja prijelaznog roka u velikim europskim ligama?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions