• OsamŠest
    3.3k
    Lucien Agoumé, kojeg su mnogi zagovarali zbog medijskih napisa, postat će igrač Seville.

    Pa čisto da ostane zapisano :smile:
  • Nogo
    3.6k
    Elšnik i službeno u Zvezdi.
    Joj da za njega se nismo zanimali.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Jednostavno nemaš pravo na veliku grešku, imaš naravno ali bi te ona mogla koštati cijele sezone.don

    Slažem se, sada moraš razvijati igrače u puno težim uvjetima i to je možda i najveći izazov u sportskom smislu narednih godina. Ali ja mislim da Dinamo i sad ima daleko najširu i najbolju ekipu u HNL-u. I kad uračunaš sve objektivne parametre - poziciju na tržištu, budžet, stanje ugovora, količinu balasta i ostalo, teško mi je shvatiti da se može toliko srati po ovoj momčadi i transfer politici.

    Ne vidim ni izbliza po čemu bi Rijeka, Hajduk ili Osijek bili ispred pa da se tolerira da 80 % prvenstva igramo zakurac i da svima bude normalno da Jakirović i par ljudi koji se nadaju propasti nove ekipe uvjeravaju da je ovo nikad gori i bezvezniji Dinamo. A onda, vidi čuda, samo se malo podignemo u zadnjoj četvrtini prvenstva i skužimo da i i nisu svi igrači Dinama baš takav odron.

    Ista ekipa koja je lani očajavala jer je Rijeka uzela Pjacu ispred nas je doslovno ista ona koja nas terorizira da je sad baš ključno uzeti Pašalića. Epidemija kojoj jednostavno nema kraja.

    A ovo za CV, nadam se da smo se na tragu ostatka normalnog svijeta odrekli ideje da je to filter za procjenu igrača. To može biti priča za forum i za birtiju na petoj pivi, ali ne i ozbiljan skauting. Tim mi je teže shvatiti s koliko apsolutne sigurnosti ljudi tu mjere tko je igrač kojeg se MORA kupiti, a tko je već sada totalni fail.

    Ne postoji ni razvoj ni napredak ni stagnacija igrača, ne postoji ni taktika ni ideja, o tome se ovo ljeto mogu pronaći možda četiri kvalitetnija posta u koja je nekto uložio trud. Ali zato na temelju odgledane četiri minute kompilacije i jednog poluvremena kolumbijske i kazahstanske lige terorizira forum istim postovima već dva mjeseca.

    I sve pet, svakom njegovo veselje, ja razumijem da je jako zabavno igrati se FM-a u stvarnom životu. Samo imam dojam da je kod nas percepcija realnosti bolesno iskrivljena.
  • Daliban
    1.6k
    Mikića smo uglavnom gledali protiv lošijih protivnika i on je tu s pravom skrenuo pažnju na sebe. Dečko je stvarno ogroman talent sa svojih 17 godina. Međutim, u petak smo ga prvi put gledali protiv malo ozbiljnijeg krila i vidjeli smo da ima on još žganaca za pojesti. Zato je ta tvoja tvrdnja da je Mikić obrambeno naš najbolji bek poslije RPG-a presmiješna, on je u hijerarhiji bekova točno tu gdje treba biti, 5. bek. Može on igrat protiv donjeg dijela HNL, ali za ozbiljne utakmice je još zelen. Niti jedan trener s malo mozga u glavi ga nebi forsirao u utakmicama gdje je drž-nedaj jer bi najviše njemu naštetio.Mr Anderson

    U pravu si, najbolje da Rile igra. Nije da je Rile protiv Šahtara nekoliko puta ispao na račun lošeg pozicioniranja. Uostalom, ispao je i RPG, predriblan dok suparnik proklizuje i pravi špagu na terenu. Nadam se da ima dovoljno žganaca i za njih ili su godine jedina kvalifikacija za žgance?

    Nevjerojatno je koliku potrebu neki imaju da pljuju po najtalentiranijim izdancima naše škole, selektivno ističući njihove kikseve dok svojim miljenicima žmire na sve.
  • emilperska
    5.4k

    Prosla sezona je bila turbulentna i upravljackom dijelu, a i u sportskom.. Dodatno, od 2000.godine nismo imali direktan ulaz u play off LP, tad nismo nositelji bili. Sustav je skroz drukciji, nije usporedivo, ali karikiram.

    Ovo je jedinstveni pocetak sezone. Imamo demokratski izabranu Upravu koja je dala mandat ovom SDu i imamo direktan ulaz ako nista u grupu EL. Meni je razumljivo da "narod" ocekuje onda i drugaciji prijelazni rok jer smo protiv svih osim Galate favoriti u play offu.
    Naravno da bi dusu dali za Bjelicu, ali to je neka druga priča ocito. Vjerujem da ce nas sudbina opet spojit s njim (da bude trener jel)..
  • Zambatine škude
    2.6k
    Meni je razumljivo da "narod" ocekuje onda i drugaciji prijelazni rok jer smo protiv svih osim Galate favoriti u play offu.emilperska

    Okej, a što znači drugačiji prijelazni rok?

    Ili, još konkretnije, što je bilo neko realno očekivanje od prijelaznog roka prije nego je isti počeo?
  • Orc123
    7.8k
    ja bi ocekivao da cemo biti jaci....nama trenutno momcad jaca na stoperskim pozicijama u odnosu na proslu sezonu....a sam Bog zna koliko smo problema imali i u napadackom dijelu...
  • ShanKu
    734
    al kaj je da je, sad bi pasal neki kvalitetan transfer prije prvenstva, čisto radi atmosfere :chin: pravi tajming je za to
  • marcio amoroso
    36.4k
    tema su jebeni transferi. Tema nije Bjelica, nije Mikić, nije nadjebavanje između forumaša. Zadnje upozorenje pred sutrašnje zatvaranje teme na nekoliko dana. I ne želim nikakav odgovor na ovaj post jer će isti biti odmah izbrisan.
  • emilperska
    5.4k

    Ja osobno bi ocekivao da smo vidljivo jaci u odnosu na drugu utakmicu finala kupa odnosno kraj sezone..
    Trenutno mislim da nije tako, tim vise sto ponavljam imamo direktan ulaz u play off pa je bilo vremena za pojacanja vise nego inace.
    Krznar se u ovo vrijeme prije 3 godine jebao s Omonijom u 2.pretkolu, Čačke sa Škupijem i Ludogorecom, a Biščan s Astanom i zlosretnim AEKom.
    Od štetnih ugovora rijesen je samo Šutalo. Drmiću je ugovor sam po sebi istekao
    Bočkaj, Jurić, Emreli su i dalje igrači Dinama..

    Što mislim o transferima Bulata i Rukavine pod ovim uvjetima vise necu ponavljat jer sam radi tog dobivao svakve poruke, ne da mi se opet to prolazit..

    Uglavnom, drago mi je da si se ukljucio konstruktivno i detaljno u ovu raspravu za razliku od dijela ekipe koja je agresivno nastrojena ako se ne slaze s jednim dijelom upisa druge ekipe..

    Rekao sam sam sebi da necu vise pisat na ovoj temi, ali ako si na Zoni nemres je izbjec..
  • don
    5.6k
    Ali ja mislim da Dinamo i sad ima daleko najširu i najbolju ekipu u HNL-u. I kad uračunaš sve objektivne parametre - poziciju na tržištu, budžet, stanje ugovora, količinu balasta i ostalo, teško mi je shvatiti da se može toliko srati po ovoj momčadi i transfer politici.Zambatine škude

    Slažem se.

    i da svima bude normalno da Jakirović i par ljudi koji se nadaju propasti nove ekipeZambatine škude

    Ne razumijem, ako možeš pojasni.

    ovo za CV, nadam se da smo se na tragu ostatka normalnog svijeta odrekli ideje da je to filter za procjenu igrača. To može biti priča za forum i za birtiju na petoj pivi, ali ne i ozbiljan skauting. Tim mi je teže shvatiti s koliko apsolutne sigurnosti ljudi tu mjere tko je igrač kojeg se MORA kupiti, a tko je već sada totalni fail.Zambatine škude

    Tako je ali tu moraš razlikovati 'kapitalac' i 'obični' transfer igrača. Nitko ti, jasno, ne može garantirati da će taj igrač biti pojačanje ali u tome i je razlika jer je navijačima to ime poznato, dokazano i misle da će s njim prije postići instant rezultat (evo u sadašnjem primjeru) za play off Lige prvaka nego sa "nekim" kolumbijcem od 21 godinu koji ima 7 golova u karijeri.
    Nije to priča za birtiju već normalno izjašnjavanje većine navijača svakog kluba.
    Uzmi primjer bilo kojeg velikog europskog kluba, neće nitko liječiti svoje komplekse na klubu jer su doveli Ganca od 19 godina za 30 miliona jer znaju da on nije doveden da pojača odmah prvih XI već sa nadom da će kroz pravilan razvoj doći do toga, a kod nas bi taj igrač bio u prvih XI. Dok bi na primjer dolazak (lupam) Dembelea u United bio pozdravljen i proslavljen kod navijača, iako ti nitko ne može garantirati da neće ispasti flop. Primjer ti je Coutinho kojeg je zazivala cijela Europa, igrač koji je plaćen 150miliona i bio teški flop, ali je označen kao 'must have' igrač, i od navijača i od uprave kluba, a s druge strane ti je ispao boom igrač kojeg si doveo za smiješnu cifru i u kojeg nitko nije vjerovao da bi mogao ispasti pojačanje.

    Tako ljudi gledaju i na tu sitaciju, svi ćemo likovati na kapitalca misleći da će s obzirom na CV i statistiku biti pojačanje, dok će mnogi biti protiv transfera na primjer Cordobe jer nam treba instant pojačanje, a od njega je to teško očekivati, em zbog prilagodbe, em zbog osobnog mišljenja da ne bi bio neki veliki upgrade u odnosu na Špikića. Ali da ćemo uvijek pozdraviti anonimnog iskautiranog igrača, naravno. Samo ne treba čuditi da većini ljudi neće biti pojačanje za sadašnjost.
    Ali tko smo mi da sudimo, mi smo tu da dajemo osobna mišljenja a struka je tu da uradi najbolje što može i koja snosi odgovornost za svoje postupke. :smile:
  • gledatelj
    549
    Ima li ikakvog napadača na vidiku? Jel moguće da smo mi 4 dana pred sezonu na samo dva napadača? Stvarno mi je neshvatljiv transfer Brodica. Moglo se pričekat prije nego dođe neko novi.
  • IstokKa96
    671
    @gledatelj mozda Ujpest ima zahtjevan liječnički pregled :wink:
  • Orc123
    7.8k
    Evo jedan primjer, kad smo zeljeli dovesti Ojedu bila su sprdavanja i nezz sta na moj racun jer sam ga zagovarao. Eto sad taj Ojeda rastura u MLS-u i platili su ga 4mil eura, decko je zelio u Dinamo i forsirao taj transfer. Da smo njega doveli tad ili prijelazni rok kasnije mi bi imali desno krilo rijeseno na dugo dugo godina ili bi lijepo zaradili na njemu. Znaci 4mil eura mu je bila cijena, na kraju smo mi to spickali na naseg Sutala jer naravno bolje na naseg igraca potrositi i eto.....

    Samo primjer da se moze nac pravi igrac i vani, stranac koji zeli u Dinamo jer on je tad svim silama zelio kod nas ali treba nesto i platiti takvog igraca. On je tad bio na sirem popisu za reprezentaciju. Drago mi je da pokazuje i dalje ono sto smo i mi vidjeli tad, velika vecina. Jedna od rijetkih dobrih stvari kod Kopica je da je otkrio njega ali nismo ga doveli. Ajde tad je njegov klub nesto kenjao ali na ljeto smo imali mogucnost da ga dovedemo, cak se i spominjao kod nas ali ne, mi smo odustali od toga.....nije stvar da igraci ne zele doci kod nas nego treba nestomi platiti vani a ne biti baja samo po hnl...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions