• Dzoni
    616

    Da, a proracun se puni sam od sebe inace da se moze davat 4mil na vise od jednog igraca
  • dinon7
    849

    Slažemo se u potpunosti.
    Ja u ovom trenutku ne vidim potrebu niti za lijevim bekom (Ogi, Perkovic) niti za veznim igračem. Možemo razgovarati o trećem napadaču ali ako ćemo igrati 4-2-3-1 i sve upućuje na to, i taj treći napadač može biti klinac iz naše skole.
    Apsolutni i jedini prioritet su jedan ili dva desna krila, ovisno o prodaji Spikica. Na toj poziciji nemamo rjesenje i smiješno je uopće pomišljati da u kvalifikacije za LP krenemo s Pjacom ili Spikicem desno, pogotovo kad znamo koliko lova je u igri.
    Svi, i pozitivni i negativni komentari imaju isti cilj u konačnici, a to je jači i bolji Dinamo.
    Meni ova situacija s desnim krilo izgleda poprilično loše i trebalo se reagirati jučer a ne sutra.
  • emilperska
    5.4k
    Sconnie Penn je zapravo sažeo sve..

    Mislim da nitko od nas kako bi dio dušebrižnika rekao "histeričara", "širitelja negative" ne zagovara plaćanje Pašalića 3 mil EUR i dovođenje nekog u stilu glave "svaki put kad vi mene razjebete, ja dodam gas malo više", ali imaš te 2 pozicije za koje znaš da ti nedostaju od kad si preuzeo funkciju u ožujku. I po te 2 pozicije se nije napravilo ništa. Vjerojatno će netko i doć do kraja roka, ali su sve manje šanse da ćemo mi 2 najvažnije tekme ove sezone glede financijske budućnosti kluba igrats s pravim desnim krilom i pravim lijevim bekom.. i tu mislim da je napravljen veliki propust..

    Za dovođenje MMA i Torrentea svaka čast, čak i za drugog/trećeg golmana gdje nas je par HNL klubova htjelo reketarit za Zeleniku, Majkića, Malenicu koga već, fino je iskopao tog Filipovića for free kak bi se reklo.
    Ali ove 2 pozicije baš kaskaju, a znao je za to od starta..

    Mi naravno možemo i sa Špikićem/Pjacom na desnom krilu i RPGom lijevo da se zadovolji senatorska kvota s Riletom, ući u LP ako nas ždrijeb posere i ako prije svega Petko i Baturina budu u primeu, ali previše je rupa svejedno za nešto ozbiljno kao LP.

    2.kolo protiv Osijeka je po meni neki deadline za pojačanja za play off. Ako do tad netko dođe, vjv će biti od koristi u play offu. Sve poslije je po meni prekasno za play off.
  • Droljo
    8k
    Meni ova situacija s desnim krilo izgleda poprilično loše i trebalo se reagirati jučer a ne sutra.dinon7

    Čeka se da trener vidi koliko je špika napredovao od prošle sezone.
  • vjeko1701
    7.9k
    Al nije na kraju ni stvar razgovora ili kritike. Stvar je da skace na apsolutno svaki natpis, svaku glasinu. Da se ponavlja jedno te isto 50x dnevno. Da se pretjeruje, uvelicava, potpuno ignorira razumne argumente.

    Iz kluba je jos krajem sezone sve receno. Receno je kaj je u trenutnim mogucnostima, receno je koja je taktika i modalitet dovodenja, receno je u kojoj poziciji je Dinamo trenutno na trzistu. Sve je stavljeno na stol otvoreno.

    Onda sad, mjesecima kasnije, konstantno se upada sa postovima di se ljudu cude ko pura dreku kako odjednom to.

    1. Dinamu nije realno uloziti 4-5 milijuna u igraca, nije van svake pameti ali ako se i napravi, bit ce rijetko i samo kada je pitanju zbilja dobra prilika upiknut kapitalca. To nece biti standard.

    2. Igraci koji su instant pojacanja nece doci u Dinamo pocetkom roka vec krajem. Razlog je taj da oni vazu brojne ponude, vecinom izdasnije od nasih. Mi ovdje pariramo cinjenicom da igramo UEFA natjecanje i odredenom reputacijom da znamo plasirati igraca u veci klub. Neki bi mogli doci tek nakon sto se osigura LP, ako se osigura LP. Nazalost paradoksalna situacija da najbolhe mozes dovest tek nakon sto si ostvario glavni strateski cilj u europi al jbg.

    3. Dinamov budzet je preopterecen velikim bojem ugovora igracima koji nisu niti nece imati ikakvu ulogu u prvoj ekipi i ti ugovori se moraju kresat a budzet rasteretiti. Cilj je smanjiti ovisnost o varijabilnim prihodima i povecati fiksne. To ne znaci da ce stediti na ugovorima nositelja momcadi.

    4. Dinamo mora prodavati svoje mlade igrace. Em radi budzeta em radi njihove ambicije da odu igrat na vecu razinu za vece novce. Cilj je uvijek to odradivati planski sa spremnim zamjenama nakon kaj ti igraci postignu svoj vrh u Dinamu al ponekad jednostavno dodu ponude koje je tesko odbiti, bilo radi klupskih potreba bilo radi inzistiranja igraca i menadera.

    5. Taktika sa mladim igracima ce biti poticanje razvitka i zelje za napredovanjem kroz progresivne ugovore sa manjim fiksnim djelom i vecim bonusima za nastupe i ucinak. Ne zele vise da klinci vec sa 18 u Dinamu osiguraju prvi milijun kroz bogati visegodisnji ugovor i onda se time zadovolje i odbace daljnje ambicije. Zele filtrirati one kojima je ambicija nogomet a ne novci.
  • San Lorenzo
    15.4k

    Lijevi bek je problem samo zato što Jakir hoće ispast najpametniji.
  • Neki tip
    21.3k
    ali imaš te 2 pozicije za koje znaš da ti nedostaju od kad si preuzeo funkciju u ožujku. I po te 2 pozicije se nije napravilo ništa.emilperska

    Pa o tome i jest riječ.

    Koliko puta je potrebno ponoviti upis da nam treba desno krilo, možda lijevi bek ako se ne vjeruje Ogiwari te zamjena za Brodića (koji je otišao prije par dana, nije još ni prošao liječnički i nitko ga na ovom forumu nije baš želio pri dolasku, druga je stvar što se on pokazao korisnim)? Pa svi to znaju, uključujući SD-a.

    Dok se ne dovede?

    Pa valjda nema dinamovca koji ne misli da nam treba desno krilo, da ne možemo biti na 2 napadača i da je to desno krilo već trebalo dovesti.

    No što sad s time?

    Svaki božji dan napisati da je već trebalo dovesti desno krilo, da nam treba desno krilo, da nam "evo moje je skromno mišljenje" treba desno krilo, da bismo morali dovesti desno krilo, da nam, čini mi se ovak od oka, fali desno krilo i da desno krilo još nije dovedeno?

    Ljudi, pogledajte ovo:

    desnkrilo.jpg

    Ne smeta meni, samo derite i po 8900 puta dok ga ne dovedu, ali nemojte se čuditi nad time da netko veli da to nije baš normalno. Pa samo zamislite razgovor (a kaj je forum nego online razgovor, rasprava) u kojem se bjesomučno ponavlja jedno te isto..

    Svatko ima izbor naprosto ne doći na ovu temu, apsolutno se slažem, ali jebiga probajte i vi najaktivniji ovdje shvatiti da svaka akcija ima reakciju i da se ponekad dogodi da netko to i prokomentira.
  • Daliban
    1.6k
    Pa ponavljat će se jedno te isto dok se ne dovede desno krilo i lijevog beka Dinamove kvalitete. Neće problemi nestat ako se o njima prestane pričat.
  • emilperska
    5.4k

    Ako Ogiwara nije "taj". Onda SD i Jakir imaju problema u komunikaciji ili nešto drugo. Ne razumijem se u njihov odnos, ali da je čudno, čudno je. Kakva se poruka šalje sa škartanjem najboljeg desnog beka lijevo i forsiranjem senatora. Ili je Jakir pod utjecajem Ademija i Rileta ili Ogiwara nije dovoljno dobar da to zatvori pa je ovo s Riletom zicerica.

    Ne znam što bi općenito rekao na to pametno..
  • striko
    1.5k
    A bio sam uvjeren da je riječ rotacija apsolutni rekorder
  • LaznjakProsineckog
    642

    1. Rotacija
    2. Roster
    3. Širina
  • vjeko1701
    7.9k
    A mozda da se proba zbrojiti dva i dva, uzeti u obzir izjava o kapitalcima pri kraju roka i mozda uzeti u obzir da se na poziciju desnog krila sada gleda neki mladi potencijal do 2M a onda krajem roka dovesti bas kapitalac, posebno ako osiguramo LP? Mozda. Mozda ne, ne znam. Svi bi bolesno pojacanje koje stize na pripreme al jednostavno se puno toga mora poklopiti da se tako nesto dogodi.
  • vjeko1701
    7.9k
    al zato ce laprdanje na zoni dinamo doprinjet njihov rjesavanju
  • Neki tip
    21.3k
    Pa ponavljat će se jedno te istoDaliban

    desnkrilo2.jpg

    Samo u mjesec dana!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions