• Jurki
    11.7k
    u redu on se prodal za 5 milja. Al dal mi moramo biti uvijek ti koje ce Misko nategnuti?
    Mogel ga je prodat i za 10 kaj se mene tice.. al ja sam uvjeren sto posto da od njega ne nist.
  • Neki tip
    21.3k


    Ne znam, nisam stručnjak za muško-muška nategnuća, samo velim da se tog Frigana dost često posve krivo koristi kao argument. Kao evo i za njega nas je jebal i nije nam htel dati po "poštenoj" cijeni. Pa jebal je s pravom, pokazalo se, a to kaj ga nismo uzeli stvar je toga kaj nismo imali/htjeli dati 5 milja za njega, a ne toga kaj smo znali da nije za nas.

    To je ono kaj cijelo vrijeme naglašavam. Pašalić je za nas ili nije neovisno o tome jel milja i pol il je 4. @Infinity veli da nije uopće, Droljo isto, ima tu još forumaša. Ja iskreno nisam ziher, da ima 20 godina sekundu ne bih dvojio, ovako... prije ne, nego da.

    Samo kaj to nema veze s time ide li mi Miško na živce i "koliko bih ja dao".
  • Zagi
    7.6k
    Nema poštene cijene, ima samo tržišne. Koliko ti netko ponudi, jel.
    E sada, to kaj je Miško bio iskren kada je pričao da je imao tih 5m eura ponudu za Frigana tada, ne znači da je iskren i sa ovom ponudom iz Emirata sada.

    Dapače sa svojim vezama i poznanstvima u Dubaiju, nebi mu bilo teško iscenirati neki fejk interes da digne cijenu.
    Bar bi ja to napravio.
  • ZgDLions
    395
    Ma kakve silne pare za Pašalića, ko i za Šotičeka.
    Kad gledam za koliko smo Pjacu priskrbili i koliko mi je bolji od tog dvojca, pa nek igra i desno krilo cijelu sezonu, bude bio bolji, a o financijama ne bi trebalo ni govoriti.
    Samo najbolji klubovi su baš skroz pokriveni na svim pozicijama, mi baš i nismo u toj poziciji.
    Bolje nek se pazi na lovu i napravi stabilan klub i poslovanje, nego da nam Studenac ili Lidl kupuju igrače na neke kombinacije.
    Kaj bumo imali dve milje obilaska stadiona da Miškoviću udovoljimo apetite, daj nek taj lik više proda klub da ne moramo više tu ispaćenu facu gledati.
    Pašalić je puno bliže Škerjancu, nego Pjaci i sad bi ga trebali tri puta više platiti?
    Ak se oće na nama iživljavati, nek ga slobodno vrati u švabiju i nek bude novi Rummenigge ak mu je sudjeno.
    Što se tiče naše nove sponzorske pizze, tri puta sam bio, doduše u subotu i tri puta su me ispratili jer nemam rezervaciju.
    Pa nisam došao nenajavljen na transplataciju srca, kaj je ta pizza toliki top da moram tombolu odigrati da bi pojeo malo nadjeva na pečeno tijestu?
  • Paggini
    19.6k
    Što se tiče naše nove sponzorske pizze, tri puta sam bio, doduše u subotu i tri puta su me ispratili jer nemam rezervaciju.
    Pa nisam došao nenajavljen na transplataciju srca, kaj je ta pizza toliki top da moram tombolu odigrati da bi pojeo malo nadjeva na pečeno tijestu?
    ZgDLions

    Hahahah cini mi se ko da si sve ovo gore napisao samo da mozes ovo ubaciti hahah
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Friganova prodaja je u biti agument za obadvije strane. Za Rijeku jer su dokazali da imaju kupca za taj iznos, a za Dinamo jer je bio u pravu. Igrač koji je u nekom osrednjem klubiću toliko plaćen, a ne igra - znači da ne vrijedi te pare
  • ZgDLions
    395

    Vidio da se rade usporedbe sa tjesteninastim specijalitetima pa zaključio da je valjda standard, a pošto sam najnoviji moram poštovati proceduru.
    Red transfera, red prehrane.
    :razz:
  • Neki tip
    21.3k


    Je, imao sam to u vidu. ;)

    No radi se o tome da smo mi Frigana htjeli, procijenili da je igrač za nas, a dobili ga nismo jer nismo dali onoliko koliko je, ispostavilo se, njegova tržišna cijena. Izbjegli smo metak, ispada sada, no pogreška je bila željeti ga dovesti uopće. :)

    (Naravno, to je samo 1 sjebana sezona, ne znači da Frigan neće isplivati. Što ako ispliva pa se proda za 10 milijuna, onda smo ipak pogriješili?)

    Jesu li odluke ispravne ili nisu, pokažu u pravilu tek posljedice istih pa možemo reći da smo "dobro odlucili što ga nismo toliko platili", ali odluke donosiš bez znanja o budućnosti, nego s poznatostima u tom trenutku i hrpu pretpostavki o budućnosti.

    To znači da smo smatrali da je Frigan igrač za nas (i ja sam to mislio), a nije ni za Westerloo (samo karikiram, tako ispada u ovom trenutku) pa smo zapravo pogriješili u igračkoj procjeni (jer smo ga željeli), a pogriješili smo i u tržišnoj procjeni, jer smo smatrali da ga ne vrijedi platiti 5 milja, a on baš toliko "vrijedi", jer je toliko plaćen.

    (Ponavljam, dobro da nismo doveli Frigana za 5 milja, a ni za 2 milje, u tom smislu greške nema - no argumentiram kvalitetu donošenja odluke, ne njezine posljedice)

    Mislim, ovo je malo sofistička argumentacija, svjesno izvrćem stvari jer pokušavam ukazati na to da mi nismo donijeli odluku o ne-kupnji, jer smo eto znali da on nije igrač od 5 milijuna, a jest igrač od 2 milijuna, jer ga onda uopće ne bismo ni tražili. Da smo znali da će ovako izgledati, kako izgleda u Westerlou, onda bi i ta 2 bila greška, zar ne?

    (I sve to samo pod pretpostavkom da je Friganova prva sezona u Belgiji ujedno i putokaz kakva će mu biti karijera)

    Rezime - apsolutno se slažem da ispravnost odluke u velikoj mjeri definira njezina posljedica.
    To je ono "pokazalo se da sam bio u pravu kad..."
    Međutim, da malo iskarikiram do apsurda radi poante.. trebaš ići na put koji donosi desetke milijuna eura tvojoj firmi, a tebi ogromnu proviziju. Probudiš se, sjetiš da te strah letenja i da bi radije ostao doma igrat plejku. I ostaneš. Avion se sruši i svi poginu. Tehnički, spasio si si život svojom odlukom, ona se "pokazala ispravnom", a strah od letenja opravdanim.. ;)
  • veselko tenžera
    2.1k
    Petko danas je Soudani u ljeto 2018. Legenda kluba, igrač s velikim zaslugama za jedno super uspješno razdoblje.
    Mi trebamo mijenjati stil igre, ubrzati i biti agresivniji, pa ako hoćete i atraktivniji, a ne možemo dok je Petko u ekipi.
    Također, nijedan ozbiljan napadač neće doći dok je Petko tu jer zna da neće biti prva opcija.
  • Krulek
    440
    Znam da neće biti popularno mišljenje (uz ogradu da je Petko strašan španer, no često i nositelj negativnog nadimka), ali mislim da Dinamo ne smije biti Petkov talac. Dinamo mora imati jednog brzog, razbijačkog centarfora ( optiram za Carlosa ), a Petko ako hoće španati neka bude prednji vezni ili lažna devetka. U tom slučaju ne bi bilo napadačke gužve u šesnaestercu.
  • Sunja86
    1.2k
    Meni je osobno, Pašalić = Bočkaj, samo malo fizički spreminiji i to je to.
    Da mi imamo centrafora koji je čisti golgeter i napada protivnički kazneni prostor, ta kupovina bi mi imala smisla za neku pristojnu cifru.
    Ovako nam treba krilo koje napada dubinu, i ima dobar dribling 1v1 i brzinu pa kada se Petko izvlaci da ga može proigrati.
    Kada bi nama trio naprijed bio Pjaca-Petko-Pašalić to su sve igrači koji traže loptu u noge.
  • Mihaljević
    9.8k
    Dinamo treba novog veznog, bez obzira ostaje li Sučić ili ne, Miške je u ozbiljnom padu već 2 sezone.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Ali zato je Pavić u nevjerojatnom usponu.
  • Zagi
    7.6k
    Nepopularno:

    Eventualna prodaja Sučića otvara prostor Kačavendi . Vrlo lako bi uskoro mogli profitirati i igrački i financijski.
    Mali ide k'o zmaj.

    Taman ga Rog poduči 6mjeseci , odigra europu i mali će biti spreman.
  • Brusa
    1.5k
    pa što obi igraju uopće istu poziciju?
    Uostalom, Kača koliko sam ja shvatio uopće nije naš igrač?
    A treće, znam da nije on ništa tu kriv, al cijela ta njegova od početka debelo smrdi....dođe ozljeđen na posudbu, produžimo posudbu dok je ozljeđen, mi to sve plaćamo... sad je igrač Lokomotive pa po " posebnoj " dozvoli trenira s nama i igra s nama...mislim koji k...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.