• Captain America
    17.6k
    Ako se ne može dovesti Carlos, ne treba dovesti ni Miereza ni Vipotnika.

    Kek je Šporara vidio u paru sa Šeškom umjesto Vipotnika. Križali smo se kad su novinari objavili srećom lažnu vijest da ga Dinamo želi. Vipotnik se nije uspio probiti ni ispred Celara na EP.

    U Osijeku je cijela igra podređena Mierezu, a ovdje bi bio tek jedan od mnogih. Mnogi se i danas sprdaju da Kastrati od tehnike ima samo mobitel. Dobar dio njih slini nad mogućnosti Miereza u Dinamu.

    Dinamo neće više igrati s 2 napadača, a bez Brune bi Mierez bio fail epskih razmjera u Dinamu. Brzo bi krenulo zazivanje Kulea umjesto njega.
  • xavier
    12k
    Drmić je klasični centarfor koji je doveden jer nam je kronično nedostajao napadač s obzirom da je Petko sezonu ranije igrao u vezi. No odmah nakon njegovog dovođenja, Petko se vratio u napad, a Drmić je samim tim postao rezerva. Em nije imao minutažu kakva se očekivala, em nikako nije mogao mijenjati Petka na njegovoj poziciji u sustavu koji je bio posložen oko Petka.
  • Daliban
    1.6k
    Našoj ekipi fali dinamike, prodornosti i brzine. Ne želim da kupujemo nikakve kornjače, neoivsno o poziciji. Točnije, jedino u vezi mi to nije bitno jer tamo preferiram izvanredne tehničare. Osjećaj za kombinatoriku, IQ, eksplozivnost i brzina bi trebali biti temelj od kojeg krećemo. Pogotovo za bočne i poziciju napadača.

    Pašalić iako nije abnormalno brz ipak ima solidnu brzinu, ali ima i neke druge kvalitete + reprezentativac je. Van njega bih stvarno volio da sve što dovodimo bude ovog iznad profila.
  • Ludovic IX
    7.2k
    I kad petko nama ode, nama treba eduardo a ne mandzukic. Naša krila idu u sredinu i nabacuju samo bekovi. Nama treba igrač koji zna i igrat a ne samo na silu igrat. Mandzo je 5x bolji igrač od miereza bio i ajde takvog bi htio a ovaj i jučer sve na silu. To prolazi protiv belupa i protiv b.sutala koji mu doda loptu za gol. Vi pričate kako je on nas terorizirao ali istina je da i nije. Ja se kladim da čim dodje na iole čvrstog stopera, neće ništa napraviti.

    Nek dodje ali za lovu koju je brodić imao i za onoliko koliko nas je brodić koštao jer mislim da su tu negdje.
  • xavier
    12k
    Ne želim da kupujemo nikakve kornjačeDaliban

    Ne brini, on je već ionako otišao u Real.
  • sanjinlego
    3k
    Gledam jučer/sinoć Rijeku. Drugo poluvrijeme, kao da su ignorirali Marca, jer je gotovo 80% akcija bilo preko lijeve strane, odnosno Jankovića.

    Koliko se sjećam, imao je jedan udarac u drugom poluvremenu i to je to. Čak je bilo i u nekoliko situacija "mlataranja rukama" jedni na druge.

    Da vrijedi 3 ili 4 milijuna apsolutno ne, za neku manju cijenu, neke postotke treba probati.
  • Infinity
    16.3k
    Pa kao on ne vrijedi 5 milijuna, ali ako bi ga mogli dovesti za 1.5 zašto ne..

    Pa jebemu ili nam treba i pojačanje nam je ili nam ne treba i nije igrač za Dinamo.
    Neki tip

    Tocno. Ni po cemu nije neko pojacanje u odnosu na Spikica, te mi je davanje bilo kakve love na njega jednostavno bacanje para. Da je Spikic 'taj', da je bolji nego sto jeste i da mu trazimo zamjenu, pa ajde, idemo platiti nesto za zamjenu Spikicu, ali mi trebamo dovesti igraca koji je puno bolji od Spikica, a Pasalic to nije.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Za ove koji ne znaju, ili znaju, a misle da to nije važno, Drmić je danas, a i prije dvije godine kad smo ga dovodili, imao koljena u gorem stanju od prosječnog penzionera.

    Treninge je u Rijeci radio do srijede, ako bi igrali subotom. Do četvrtka, ako je utakmica u nedjelju. Zbog toga je, donekle pratio taj nivo. Kod nas nije pratio ni dvadeset minuta ozbiljnog trenažnog ritma, to je javna tajna.

    Nama drugi napadač treba biti netko poput Gavranovića. Ne mislim konkretno na takav tip igrača, nego na čovjeka koji će biti spreman uvaliti deset golova u sezoni, u toj nekoj epizodnoj ulozi. A s druge strane, biti dovoljno kompatibilan da imamo raznovrsnost između njega i Sandra, a da Petka konstantno imamo "našpananog".

    E sad, je li to Mierez, Carlos, Vipotnik, nije na nama da sudimo.

    Za ekipu kojoj Mierez nije igrač za Dinamo. Dakle, ne traži se da on bude nasljednik Petkovića, nego da bude tu uz njega, pa čak i da igraju zajedno. Bar ga ja kao takvog vidim. Zanimljivo mi je kako se ponize "estonski amateri" kad ovaj zabije tri gola i upiše asist. Vjerojatno bi pojedinci, da zabije gol Bayernu, bili u stanju izjaviti "jebi ga sve lopte idu njemu".
  • Bosskovitz
    11.7k


    Vrlo je jednostavno: jede mi se pizza i pizzerija u ulici ima prosječno dobru pizzu, ali vidim da je cijena 20€. Neću ju naručiti jer mi ne vrijedi 20€, naprosto ne dam toliko i radije ću otići negdje drugdje po pizzu ili neću uopće jesti pizzu nego da dam 20€, iako to ne mijenja činjenicu da se radi o dobroj pizzi. Da je 10€, naručio bih.

    Slično je i s Pašalićem. Pašalić je ok igrač i ako ga možemo dobiti za pristojnu cijenu, bit će mi drago. Ali ne želim da se za njega da puno više novca od toga jer naprosto ne vrijedi toliko, iako je i dalje on dobar igrač.
  • Neki tip
    21.3k


    Još je jednostavnije od toga: pojeo si vjerojatno puno pizza, kao i ja, i ne sumnjam da znaš procijeniti koliko ti koja pizza vrijedi. Jeo si pizze za 5 eura, 7 i 14 eura, miješane, s 4 sira, pizze specijalitete kuće, precijenjene i podcijenjene.

    Igrača, međutim, u životu svome nisi kupio, prodao, trenirao, razvio, kao ni ja.

    Ne, ne mislim da nešto baš moraš raditi da bi imao neko mišljenje o tome, pa svi nešto mislimo o svakom igraču, treneru, igri, a većina nas nikada nije bila ni blizu profesionalnom nogometu (kao što mislimo nešto o pravosudnim slučajevima, ekonomskoj situaciji u zemlji, o međunarodnim odnosima, geopolitičkom položaju odmetnutih pokrajina, marketinškim strategijama, komunikacijskim sposobnostima pojedinaca itd.) međutim kad na te naše laičke procjene igračkih vrijednosti (je, nije za Dinamo) dodamo još i ove tržišne (toliko vrijedi, a onoliko ne vrijedi), u biznisu u kojem se sposobnost ispravne procjene plaća suhim zlatom, mislim da si puno previše laskamo.

    Nemam ja ništa protiv toga da bilo tko bilo što misli o "tržišnoj vrijednosti Marca Pašalića" (više se naživciram kad samo povirim u temu Geopolitika, jer to mi je, jebiga, struka), samo što bih preporuku za dobru pizzu po primjerenoj cijeni i čuo (a čak ni to od svakoga) i dao (Ruspante, Sinac), dok do preporuka za visinu iznosa koje (ne) treba dati za Marca držim koliko i do mišljenja vrijedi li ono imanje na Floridi 7 milja eura. :)
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ovu raspravu bismo neminovno trebali nastaviti u nekoj pizzeriji, evo jedna je čak i sponzor kluba odnedavno :D
  • ShanKu
    734
    jedino dobro od Pašalića je emisija kod Knjaza :sweat: točka
  • Infinity
    16.3k
    Ja bih na to dodao da ti u ovom trenutku imas na svom stolu serviranu pizzu koja vrijedi oko 10€ i da po tome nema smisla naruciti jos jednu od 10€, a pogotovo ne platiti ju 20€.

    Pasalic ne vrijedi 5 milijuna eura, a Spikic je razlog zasto nema smisla dati ni tih 1.5, jer ovaj nije neki upgrade.
  • Jurki
    11.7k
    Ovo bu sigurno nepopularno misljenje.

    Nadam se da je Marko Pjaca posljednji igrac koji je dosel u Dinamo iz Rijeke.
    Pa taman danas sutra u Rijeci igrali Pele, Maradona, Ronaldo (Brazilac), Mbappe, Haaland i Messi.
    Ova shizofrenija s igracima Rijeke svake godine je nepodnosljiva. A od njih smo kupovali u 99,9 posto šrot.
    Lani Frigan, ove godine Ivanovic i Pasalic.. a ne znas koji je od njih veca panjina.
    Kaj poneki drkaju na Rijekine igrace?
    Jer drukcije se to nemre opravdati i objasniti.
    Zeljeli bi biti ozbiljan europski klub... a to necemo postati kupnjom igraca Rijeke koji su godinu prije bili u pripizdini na marginama vani.
  • Neki tip
    21.3k
    Frigan se malo izgubio, ali izgleda da vrijedi podsjetiti da je momak prodan za 5.5 milijuna eura premda se 3 mjeseca nabrajalo da on ne vrijedi toliko, a vrijedi onoliko i da nema teorije da će ga Mišković prodati za više od 2 milje i da nek bude sretan ak mu mi damo kiflu, slanac, krafnu i sok od jabuke za njega.

    Ne velim da je Frigan naš propust, jer mislim da nije, nego kažem da je Friganova prodaja argument u prilog Miškovom stavu, a ne našim željama i pozdravima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.