• Stihl
    3k
    I dok nije bio Građanski bio je Dinamo udruga građana...ovo Građanski nema veze sa tim.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    ja sam mislio danje Građanski jer ljudi koje je grad dao iz gradske uprave da ga vode i odlučuju pa onda ...al nebitno bolje onda da i ne pisem vise vezano za upravu kluba Dinama i ovo "Građanski"
  • Stihl
    3k
    Dinamo dok je bio NK Dinamo Zagreb bio je isto udruga građana, ta "takozvana" skupstina kluba je ko fol izglasala da se doda prefiks G. Taj G nema veze sa modelom udruge građana, nego je prefiks dodan zbog povjesne poveznice sa nekadašnjim klubom Građanski.
  • deda
    32.9k
    Navijač, nemoj se ljutiti na dedu, ali ovo malo sliči na zajebanciju. Ti si očigledno vrlo mlad i neiskusan, pa pitaj ako ne znaš, imaš ovdje i bezbroj tema pa se na njima informiraj. Da ti prikažem metaforički na što ova rasprava liči. Dođe 10 veterana iz Vijetnama nakon godina ratovanja i pričaju o svojim iskustvima i onda im dođe dečko od 10 godina s plastičnom puškom i pita ih stričeki jel ste se tamo gađali vodom ili bojom?
  • xavier
    12.1k
    ja sam mislio danje Građanski jer ljudi koje je grad dao iz gradske uprave da ga vode i odlučuju pa ondaNavijač Dinama

    Teško mi je povjerovati da netko stvarno to misli. Želiš reći da ne znaš što Građanski znači? Jednostavno ne vjerujem.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    nemam godina kao vi/ti da znm sve i svašta ,imam 19 godina i jedino što znam u vezi toga Građanski jest da je to bilo "prvog" ime Dinama nastalog 26.4 jos davne 1911.godine i do 45 je bio najbolji klub u regiji , i da je zbog režima bivše drzave i raznoraznih drugih uklonjen i tek opet se pojavio 2011 godine jer su htjeli da Građanski bude dio povijesti Dinamove...a da dalje znm više od toga ne znam možda i bolje , ali ako vi mislite da trebam znat zašto i zbog čega napišite onda(ako ne ovdje onda u priv.poruku ) Hvala.
  • xavier
    12.1k


    Vidiš da znaš. Sve si sad lijepo napisao :up:

    Čemu onda one ideje o tome da je Građanski "zato što upravljaju ljudi koje je grad postavio".
  • Stihl
    3k
    Pa ovo znanje je sasvim dovoljno da bi znao zakaj su ubacili taj G. Sad mi je malo cudno kak si onda dosao do zakljucka da to ima veze sa ljudima iz gradske uprave ali dobro, nadam se da ti je sad taj dio jasan
  • Navijač Dinama
    8.4k
    jer je tako tvrdio moj stari koji me je ubijedio zadnjih par godina u to, jer on ne želi da klub za koji navijamo svi mi u obitelji i šire da bude klub koji nemaa "Pavelićevu povijest" i "Tuđmanovu " pa mi je govorio da su to ljudi koji su postavljeni od Grada ZG da vode i upravljaju klubom i da oni donose pare u isti.....uglavnom teška priča jer on nije pratio to tako i kroz medije i internet nego onak kako on misli da jest i cuje on priča (zato o Dinamu vise i ne pricam sa njim jer sam skonto da buba čak više od mene)
  • Stihl
    3k
    Daj pitaj starog jel mu mozda legenda Majki kaj u rodu?
    (Naravno, mala šala...bez ljutnje)
  • Navijač Dinama
    8.4k
    sve se nešto bojim da jest, haha ali ima on brata,(moj ciko) on je drugi univerzum mada on je kao djete bio zbog rata prinuđen otici i živio je 5 godina ZG-u(možda je to Majki)samo nas cinka da je netko mlađi :razz:
  • Infinity
    16.5k
    Ukratko. Naziv GNK je tu zbog Gradjanskog koji je postojao od 1911. do 1945. i koji je ugasen po nalogu komunista.

    Gradjanski se nije pojavio tek 2011. nego pocetkom 90tih u onoj odvratnoj verziji HASK Gradjanski. Inace, HASK je bio najveci rival Gradjanskom, a likovi poput Tudjamana koji se ku*ca ne kuze u nogomet pokusavaju od Rangersa i Celtica stvoriti jedan klub. Kasnije je isla Croatia, pa je uslijedilo Valentinovo 2000. kojim je vraceno ime Dinamo. Eto, sad znas otprilike i sve te zezancije oko imena. 2011. je ubacen Gradjanski u prefiks, ljudi bi to bez problema prihvatili, al vecina odbija zbog cinjenice da je to postavila Mamiceva uprava.

    Idemo dalje. Izbori. Izbori u Dinamu se odrzavaju i odrzavaju se redovno, ali ne na nacin na koji bi se trebali odrzavati. Dinamo navodno ima preko 10.000 clanova i ono za sta se Boysi bore je to da svi clanovi imaju pravo glasa. Nacin odrzavanja izbora je trenutno takav da je onako laicki receno tu jedna jako mala odabrana skupina koja dize ruke po nalogu i vec unaprijed se znaju rezultati. Tko se samo pomisli nesto usprotiviti zavrsit ce svoju eru u Dinamu. Jednog dana ce se clanovi izboriti za pravo glasa i tad ce u klubu vladati demokracija. To je ono za sta se Boysi bore. Trenutna uprava zeli prodati klub i da isti ima nacin funkcioniranja kao npr. NK Osijek, dio clanova je sigurno za privatizaciju, ali da bi sve bilo po zakonu tu privatizaciju moraju izglasati clanovi kluba. Otisao sam malo predaleko, al eto, malo da shvatis.

    Sad ce jos bit da i ja u necemu grijesim :lol:
  • Kwedi
    3.8k
    nao sam da je udruga građana jer ne bi bio Građanski a to da nema redovnih izbora u klubu nisam znao da nema jer mislio sam da svaki put kad Boysi dignu parolu za izbore i skandiraju za iste da otprilike nekako i budu ti izbori i da se zbog njih donosi nova uprava ili neki ostamu na "istim" pozicijama a mislio sam da je Hajduk 50/50 odnosno da vijaci odnosno Naš Hajduk drzi pola a pola grad SplitNavijač Dinama

    mislim da je ovim postom upravo svemir implodirao
  • deda
    32.9k
    Zvonimir Boban i službeno dobio otkaz u AC Milanu
  • runtothehills
    385
    ne kuzim uopce na startu zasto se prihvatio takvog posla... Milan bez glave i repa godinama vec, uprava i igraci banana
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.