• Captain America
    17.6k
    Za 10g bumo u Zagrebu pričali engleski.Hnlovac

    Prije 3 mjeseca su se trojica izredala u pizzeriji jer sam odbio naručiti na engleskom. Engleski mi je na istoj razini kao i hrvatski, ali iz principa neću u svojoj državi govoriti stranim jezikom jer je nekom zmazanom, neškolovanom mamlazu problem naučiti 100 riječi u državi u kojoj živi i radi.
  • Hnlovac
    1k
    A opet ja sam prije 3 mjeseca išao u dućan u kojem Nepalac radi par mjeseci i odlučio sve rješiti isključivo na hrvatskom. Problema nije bilo, malo štekanja kod čitanja ostatka al probao je


    Generalno bih rekao da Nepalci I (mislim da su to oni tamniji al malo kosookiji) i filipinci uče jezik prije Indijaca i Bangladešana. Oni su najgori. Rekao bih i da ne žele učiti jezik jer se u 2 mjeseca stvarno da A1 za posao naučiti

    Filipnci su mi fakat najmanje zlo, Filipinske konobarice već u 90% slučaja operiraju na Hrvazskom, bar tam gdje sam ja bio

    Prvi put kad odem u pizzeriju i restoran i ne budu razumjeli jedno velebitsko i 2 mješane pizze ustajem se i dajem jednu zvjezdicu na googleu i više mu nebuju vidjeli. Pogotovo pohlepni gazda kaj ne želi zaposliti Hrvata ili bar Srbina
  • NitkoBitan
    17k
    pohlepnim poslodavcima koji ne žele dati 500€ plaće više da zaposle domaćeg čovjekaHnlovac

    Da je poslodavcima zakonski dozvoljeno drzati robove na kruhu i vodi oni bi to radili.

    Mene zivo zanima racunica kako je to isplativije stranom radniku platit smjestaj, avionsku kartu i tko zna kakve dokumente umjesto da posteno platis domaceg radnika.

    Koliko to poslodavci ustede po "glavi" kad se sve zbroji i oduzme?
  • i more je plavo
    1k
    Samo želim svim Nepalcima i Indijcima da pametno biraju i da im se države što prije razviju da ne moraju dolaziti raditi kod nas. To valjda nije mrzilačkiHnlovac

    A ko bu nam popravljal zgrade od potresa, donosil hranu ???

    Nasi ljudi otisli to delati po zapadu, a sad smo i mi nekom postali zapad.
  • NitkoBitan
    17k
    donosil hranui more je plavo

    Bez Glova, Bolta i Wolta Hrvato bi umrjeli od gladi :rofl:

    Cekam Plenkovica da nam fino objasni u kakvom smo to siromastvu i beznadu zivjeli prije korone, odnosno dolaska stranih radnika. Tko nam je onda
    gradio zgrade i dostavljao hranu??
  • Neki tip
    21.3k
    "
    Kao što je Neki tip napisao davno za gradnju Maksimira:prijavljujem se da volontiram na nošenju materijala za vrijeme gradnje Maksimira tako bi i ja sada za Dom sportova samo nek se krene i nek se napravi." @dinamo u srcu

    Nemrem te kak spada citirati, jer je tema di si ovo napisao zatvorena pa evo da tu odgovorim. Odmah mi je bilo sumnjivo da sam ja rekao kak ću volontirati u gradnji.. :eyes: pa sam provjerio o čemu sam to laprdao...

    Maksimir bih osobno krampom rušio, uzeo godišnji ako treba, ali za nedjelju mi je drago što je takav.. sirov i star i ružan i pokisnuo.Neki tip

    E to je već više Neki tip kojeg ja znam. :lol: :wink:
  • Hnlovac
    1k
    mi smo pojeli kiflu kad smo propustili dovesti bar dio Ukrajinaca. Zemlja im je teška banana, plaće 450€, sigurno bi ih se našlo 50 000 da rade kod nas

    Dobar narod, bratski narod, brzo uče jezik. To kaj su pravoslavci bi nam možda i pomoglo da osnujemo hrvatsku pravoslavnu Crkvu pa da ove beštije iz SPC istjeramo i države j pobacamo sve va

    Sad šalu na stranu, Ukrajina bi nam legla kao budali šamar ali smo bili nesposobni. Ja bih uvozio Makedonce dok god možemo, meni najbolji narod bivše Yu
  • i more je plavo
    1k
    kako je to isplativije stranom radniku platit smkestajNitkoBitan

    Jer ovi pristaju zivjeti njih 10 u jednom stanu.
    Smjestaj za njih je zanemariva stavka, jer su navikli tako zivjeti

    A ti znas puno frendova koji bi radili na građevini ili razvozili klopu ?

    Prica mi lik da nitko od nasih nece raditi u Oversiseu i razvoziti pakete.
    Radis od 8 pa dok ne razvezes.....cca do 15.00 i onda s kombijem ides doma
    Placa za pocetnika 900 € s tim da za par mjeseci moze narasti do 1200 i cca 150-200 € bakše mjesecno.
    Vikendi naravno slobodni.

    Ak me je lagal, onda i ja sad tebe lazem.
  • i more je plavo
    1k
    jbga......mi uvijek kasnimo, Poljska ih usisala.
    Svi oko nas ukebali neku sansu, razvijaju neku proizvodnju, a kod nas samo apartmani .
  • NitkoBitan
    17k
    A ti znas puno frendova koji bi radili na građevini ili razvozili klopu ?i more je plavo

    Znam, placa oko 1500. Niti jedan strani radnik u toj firmi jer posteno placaju nase.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ima ih 25000, samo nisu uočljivi kao Nepalci.
  • Hnlovac
    1k
    znam da nisu ,upravo zato ih umjesto azijata treba dovesti još 75 000
  • NKDZ86
    1.4k
    50k stranih radnika uslo u ZG (mislim 2023), najviše od svih gradova u eu, dobili neku nagradu ...
  • db-izbjeglica
    15.3k
    E, a šta mislite da u zemlji krenemo sa mjerama ekstremno pronatalitetne politike, da krenemo odgajati nove generacije po najprirodnijim mogućim principima, a oni su da je poželjno, dobro i super zasnovati obitelj u dvadesetima i imati 3+ djece?

    Samo nagađam, možda nam onda ne bi trebali ni ukrajinci, ni filipinci, ni nepalci, ni indijci... :confused:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.