• Mali Zeus
    12.5k
    Svako malo nešto novo bude zatvoreno tak da da. :D
  • Sljeme
    2.4k
    Hvala za brisanje komentara, znači ak ti neko frendu uzvrati odma cenzura. :up:

    Zanima me hoće li netko u javnom prostoru postavit pitanje gradonačelniku (koji nam je obećavao metro) na kaj su potrošeni naši novci ako tramvaji stoje u garaži?
  • Tundra
    691
    Hvala za brisanje komentara, znači ak ti neko frendu uzvrati odma cenzura. :up:Sljeme

    već viđen scenarij, ljevičarski modus operandi
  • deda
    32.5k
    Vi ste ovdje svi desničari pa ne mogu svima brisat komentare. I rasprava lagano dosadna jer je u biti nema.
  • Dzoni
    614

    Najuredjenija ulica u Zagrebu
  • Tundra
    691
    pa ak vi ovdje na forumu možete vodit svoju kampanju, barem nama dopustite da vodimo našu bez cenzure
  • blueboy
    139
    tako je, pa onda možemo kupiti još sa istim problemom.. ima smisla...mali M

    U idealnom scenariju, gdje grad na vrijeme mijenja stare tramvaje i ima dovoljno vremena da ne smanjuje broj trenutno operativnih tramvaja dok provodi natječaj, potpisuje ugovor i čeka isporuku novih tramvaja, nabavka polovnih tramvaja ne bi bila potrebna.

    Trenutno nedostaje jako puno tramvaja, raspored se stalno smanjuje, a za stare češke tramvaje više nema dijelova, pa se stalno kvare tijekom prijevoza putnika. Dok grad nabavi nove tramvaje i zatvori ovu prazninu, proći će sigurno još 4 godine, zbog čega je razumljivo što se traže tramvaji koji se lako mogu prilagoditi infrastrukturi grada i relativno brzo doći.

    Jedina glupost u tome je što se grad osramotio tvrdnjom da su tramvaji stari 15-20 godina, što je jako uvrijedilo ljudsku inteligenciju.

    Sramota je što se nemarom grad doveo do situacije da još uvijek voze tramvaji stari 50+ godina, kojih je sve manje, pa se moraju nabavljati polovni tramvaji dok čekaš da dođu novi.
  • mali M
    5k
    slažem se, kao i za da se niskopodni MORAJU održavati. Al opet, i to treba grad urediti kao odredbu... a mi bacamo novčanice u vatru i čekamo budućnost gdje će kakti biti bolje...
  • Mali Zeus
    12.5k
    Sramota je što se nemarom grad doveo do situacije da još uvijek voze tramvaji stari 50+ godina, kojih je sve manje, pa se moraju nabavljati polovni tramvaji dok čekaš da dođu novi.blueboy

    Tako je. Čak i niskopodni Končarevi se ne održavaju redovito i svako malo su u kvaru, spremište na Remizi ih je puno i onda se moraju iz naftalina moraju vaditi stari tramvaji. Dosta tih niskopodnih je išarano, prljavo, škripe na skretanjima itd.
  • Direktor
    66
    Kad sam bio klinac uvijek su govorili: uči da ne postaneš smetlar.
    Zbog toga je da svatko misli da njegovo smeće nečija druga briga jer se on time ne mora baviti.
    Nekada davno su i žene i muškarci znali pomest oko ulaza, bacit nekaj kaj nije njihovo u koš, posadit cvijeće oko zgrade, brinut se o okolini u kojoj žive.
    Danas toga nema. Zagreb je takav kakav je zbog nas i u tome svemu živimo.
    Nebitno jer se radi o smeću, gužvi, preizgrađenosti ili nečem trećem, život nam prolazi a jel nam bolje ili lošije nek svatko odgovori za sebe.
    Lakše je bacit smeće pored kontejnera nego ga odfurat par ulica u kontejner. Bacit šutu u šumu, parkat auto di god se može nebitno dal će kome smetat.
    Poslikat nekaj kaj ne valja i stavit na face nego to probat popravit ili prijavit.
    Ja mislim da nikada neće ništa funkcionirat bez toga da se svi ne aktiviraju i počnu se odgovorno ponašat neovisno o tome ko je na vlasti jer ovo je naš grad.
    Mene samo zanima da li postoji bilo koja stranka koja će samo mahnut čarobnim štapićem i sve riješit odmah i da budu svi sretni.
    Kad bi svi mi bili pravi čuvari zagrebačke časti možda bi nam onda i grad bio onakakv kakvog si ga i želimo.
  • mali M
    5k
    Bravo, ja se sjećam svake godine kad je počeo padati snjeg kako su svi susjedi izašli na cestu s lopatama i klafrali, pili smo kuhano vino i lopatarili. Išla je i ralica za par sati, ali to nije nikoga spriječilo. I sami smo si uz zezanciju očistili ulicu. Moja seka i danas uzme svoje klince i prođu uz rub maksimira sa rukavicama i crnim vrećama pokupiti smeće koje "kulturnjaci" izbace iz svojih autiju. Slažem se skroz, imamo mi puno odgovornosti u tome kakav grad želimo da nam bude.
    Što btw. ne amnestira one koji su za to plaćeni da se ne brinu o tome.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ja se u potpunosti slažem. Veliki dio problema su i sami ljudi s muko moja pređi na drugoga stavom i navike istih koje su malo je reći gadljive.

    Što se tiče slika itd. ja šaljem mailove, obavještavam nadležne, trudim se i oko svoje zgrade i oko kvarta. Nažalost, to je sve nezahvalno jer ti institucije tj. mjesni odbor i Grad Zagreb rijetko odgovore a ak i odgovore to je prebacivanje na nekog drugog ili ti kažu nešto je u planu ili nije al bit će a gradski uredi samo preusmjeravaju mailove jedni na druge. Ali što se tiče mentaliteta ljudi to je puno teže ako ne i nemoguće promijeniti.
    Tako je nedavno na sastanku kućnog savjeta najveći problem bila kamera na stupu jer kaj tko ima snimati privatno vlasništvo, a radi se o kameri koja pokriva javnu površinu. S druge strane nije im bed baciti kutiju od novog tva ili veš mašine na tu istu ulicu tj. pokraj kontejnera nek tam stoji. Tko je vidio to podrapati, sprešati itd. Makar što.
  • Tundra
    691
    katastrofa u kaj se grad pretvorio
  • Hnlovac
    1k
    Hvala HDZu kaj je raselio pola milijuna Hrvata, ljevičarima koji ovo podupiru i pohlepnim poslodavcima koji ne žele dati 500€ plaće više da zaposle domaćeg čovjeka

    Za 10g bumo u Zagrebu pričali engleski. Sve ih stavit na tečaj jezika i spasiti što se spasiti da jer vjerujte mi, čak i da A HSP dođe na vlast nemaju ovlasti rješit se migranata

    Samo želim svim Nepalcima i Indijcima da pametno biraju i da im se države što prije razviju da ne moraju dolaziti raditi kod nas. To valjda nije mrzilački
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.