• Sajla
    5k
    Kaj se mene tiče, Sporting, Porto, Feyenord i PSV mogu biti Rijeka i Osijek ili npr. Šibenik i Slaven. Nek se probudi Cibalia i Segesta, Karlovac ili Dubrovnik. Nije da nema klubova u Hrvatskoj ;)
    Dok god ne mogu ni travnjak zalijevati bez da nas spomenu, želim im da im Thorshavn bude nova Gzira ili Ružomberok nova Žilina.
  • Vratite nam Istok
    232
    Jedno je kaj bi mi htjeli, drugo je kaj je realno. I oni bi htjeli da se mi ugasimo, pa eto nas.
  • Daliban
    1.6k
    Ligaška rivalstva su jedno, ali u europskom okviru se natječemo na nacionalnoj razini. Ništa nam ne vrijedi biti velika riba u lokalnoj bari.

    Hrvatska relativno outputu talenta treba imati veći koeficijent. Naša liga bi trebala imati rejting ugrubo ekvivalentan nizozemskom ili belgijskom, dakle odmah iza njih zbog nekoliko puta manjeg domaćeg tržišta. Treba napomenuti da ni to nije uklesano u kamen jer iako je naše tržište manje, imamo šire regionalno tržište zajedničkog jezičnog zaleđa koje bi se sigurno moglo i bolje monetizirati sa kvalitetnijim "proizvodom". Sličnu stvar ima i portugalska liga s, ipak daleko većim, brazilskim tržištem.

    Sve su to relativno male zemlje, pogotovo Portugal i Belgija. Talentom za njima ne zaostajemo previše, što godinama dokazujemo na reprezentativnoj razini. Relativno talentu koji proizvodimo, smiješno je da se HNL vrti oko Poljske, Ukrajine ili Mađarske, smiješno je da zaostaje za Škotskom, Danskom, Češkom, Norveškom, Izraelom, Grčkom i Švicarskom. Sukladno renomeu i kvaliteti talenta, Hrvatska bi trebala biti rubno top 10 po UEFA koeficijentu. Za bilo što više od toga bi nas jednostavno kočilo tržište.

    Problem je što svi klubovi osim Dinama godinama podbacuju u europskim natjecanjima. Jednom kada napokon probijemo tu barijeru i krene se polako štancati klupske koeficijente, Hrvatska će bez većih problema održavati status top 15 lige.

    Jednom kada hrvatski klubovi postanu redovitija pojava u grupnim fazama, kada ti klubovi počnu redovitije primati značajna europska sredstva, kada krenu dovoditi perspektivnije strance jer će postati poželjnije destinacije i to lakše financirati te kada ti stranci postanu nove reference stranom talentu, tada će i Dinamo kao najveći hrvatski klub brati plodove tog zajedničkog uspjeha. To je sve bez da smo se dotakli i direktnog utjecaja rasta konkurencije na Dinamo, tada ćemo biti primorani rasti i sami da ostanemo na vrhu.

    Razumijem navijačku partizanštinu, razumijem da neki možda kratkoročno preferiraju Dinamovu sigurnost dok domaći konkurenti propadaju, ali u ovakvom sustavu je bolje biti u pozitivnom vrtlogu u kojem te rast konkurencije sistemski tjera na daljnji rast.
  • don
    5.5k
    super, neka dižu koefcijent Rijeka i Osijek, a ne mrzitelji svega hrvatskog, plavog i svega onoga što nije povezano sa hajdukom.
  • Daliban
    1.6k
    super, neka dižu koefcijent Rijeka i Osijek, a ne mrzitelji svega hrvatskog, plavog i svega onoga što nije povezano sa hajdukom.don

    Kažem, ne zanimaju me partizanština i populizam. Zdravi rivalitet je u redu i razumijem ga, ali ne pogoni me mržnja niti me brinu nekakva prava na hvalisanje. Dinamo će biti jači ako će biti u kompeticiji sa jačim Hajdukom. Uostalom, sama činjenica da tako negativno reagirate to i potvrđuje. Žnj klub iz nekog sela u Slavoniji ne može isprovocirati takvu reakciju jer ne može biti istinski konkurent, a samim time ne može ni potaknuti Dinamo na napredak.

    Želim i Rijeku i Osijek i Hajduk. Ako s vremenom još neki klub može u nekoj mjeri napraviti iskorak, odlično. Sve je to potrebno za Dinamov rast.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Daliban ima pravo, hrvatski nogomet bi trebao biti na puno višoj stepenici nego gdje je jer ga samo Dinamo vuče. Volio bih da imamo klubove kao što Nizozemski imaju Ajax, Feyenoord, PSV, AZ, Twente… Ali, to ne mijenja činjenicu da mi jednostavno bude drago kad Hajduk izgubi od Gzire.
  • Miro Vugrinec
    4.7k
    Ligaška rivalstva su jedno, ali u europskom okviru se natječemo na nacionalnoj razini. Ništa nam ne vrijedi biti velika riba u lokalnoj bari.

    Hrvatska relativno outputu talenta treba imati veći koeficijent. Naša liga bi trebala imati rejting ugrubo ekvivalentan nizozemskom ili belgijskom, dakle odmah iza njih zbog nekoliko puta manjeg domaćeg tržišta. Treba napomenuti da ni to nije uklesano u kamen jer iako je naše tržište manje, imamo šire regionalno tržište zajedničkog jezičnog zaleđa koje bi se sigurno moglo i bolje monetizirati sa kvalitetnijim "proizvodom". Sličnu stvar ima i portugalska liga s, ipak daleko većim, brazilskim tržištem.

    Sve su to relativno male zemlje, pogotovo Portugal i Belgija. Talentom za njima ne zaostajemo previše, što godinama dokazujemo na reprezentativnoj razini. Relativno talentu koji proizvodimo, smiješno je da se HNL vrti oko Poljske, Ukrajine ili Mađarske, smiješno je da zaostaje za Škotskom, Danskom, Češkom, Norveškom, Izraelom, Grčkom i Švicarskom. Sukladno renomeu i kvaliteti talenta, Hrvatska bi trebala biti rubno top 10 po UEFA koeficijentu. Za bilo što više od toga bi nas jednostavno kočilo tržište.

    Problem je što svi klubovi osim Dinama godinama podbacuju u europskim natjecanjima. Jednom kada napokon probijemo tu barijeru i krene se polako štancati klupske koeficijente, Hrvatska će bez većih problema održavati status top 15 lige.

    Jednom kada hrvatski klubovi postanu redovitija pojava u grupnim fazama, kada ti klubovi počnu redovitije primati značajna europska sredstva, kada krenu dovoditi perspektivnije strance jer će postati poželjnije destinacije i to lakše financirati te kada ti stranci postanu nove reference stranom talentu, tada će i Dinamo kao najveći hrvatski klub brati plodove tog zajedničkog uspjeha. To je sve bez da smo se dotakli i direktnog utjecaja rasta konkurencije na Dinamo, tada ćemo biti primorani rasti i sami da ostanemo na vrhu.

    Razumijem navijačku partizanštinu, razumijem da neki možda kratkoročno preferiraju Dinamovu sigurnost dok domaći konkurenti propadaju, ali u ovakvom sustavu je bolje biti u pozitivnom vrtlogu u kojem te rast konkurencije sistemski tjera na daljnji rast.
    Daliban



    Javno da izrazim podršku Dalibanu, bivsem Banu i Banani za ovaj osvrt i za to sto si uvijek da truda i argumentirano iznese svoja stajališta. S ovim sto je napisao slažem se od A do Ž. Mislim da je količina hejta prema njemu na ovoj zoni prevelika, čovjek argumentirano sve piše, u velikoj većini stvari stvarno ima smisla to sto piše, ali većinom kod naroda prolaze populističke spike, a Ban nije populista. Iako smo se nekoliko puta i razilazili u stavovima, cijenim ga jako puno i svaka čast na argumentiranju onoga sto napise
  • Dzoni
    616
    SC Dnipro-1, osnovan prije samo 9 godina, ugasen je i predao je svoje 2 utakmice protiv Puskas Akademije nakon sto su svi igraci i osoblje napustili klub. Kao i prethodnika FC Dnipro, ogromni dugovi su klub doveli do gasenja
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Nisam skroz ušao u dokumentaciju i vidio točno sve, no kratkim preletom kroz pravila bodovanja novog formata UEFA natjecanja, čini mi se da nabijanje koeficijenata u Konferencijskoj ligi će biti puno teže nego dosad. Do prošle godine smo imali situaciju da je npr. 4 osvojena boda Klaksvika u skupini Konferencijske lige sa Slovanom, Olimpijom i Lilleom vrednovano jednako kao i 4 boda AEK-a u skupini Europske lige sa Brightonom, Marseilleom i Ajaxom i 4 boda RB Salzbuga u skupini Lige prvaka sa Benficom, Interom i Sociedadom.

    Ove godine se to mijenja i Konferencijska liga koliko sam mogao vidjeti (nek me netko ispravi ako griješim), odnosno pobjede i remiji u KL vrijede manje nego u EL i LP. Ne samo to, nego će klubovi dobivati i bonus bodove ovisno o plasmanu u "ligaškom djelu" natjecanja također prema gradaciji: 1. klub na kraju ligaške faze najviše, pa do zadnjeg, 32. kluba koji će dobiti najmanje. S tim da u EL i KL klubovi od 25. - 32. mjesta na kraju ligaškog natjecanja ne dobivaju dodatne bodove, a u LP dobivaju. Za primjer, maksimalno koliko klub može zaraditi za klupski koeficijent je 48 (LP), 40 (EL) and 32 (KL), u usporedbi sa 38 (LP), 34 (EL) and 30 (KL) koliko je vrijedilo dosad. Vidite i na bodovima koliko je Konferencijska liga sad iza u hijerarhiji.

    Na kraju dana, klubovima iz najbolje plasiranih liga, odnosno klubovima koji igraju prva dva natjecanja će biti lakše nabijati i klupski i nacionalni koeficijent, dok će razlika između onih boljih saveza i klubova i lošijih biti veća.
  • Infinity
    16.3k
    Isto vrijede pobjede u LP i ECL. Razlika je u bonusima i broju utakmica. U LP igras 8, u ECL igras 6, pa je samim tim smanjena prilika za bildanje koeficijenta. Po meni i dalje nepravedan sistem. 50-75-100 je ono sto bi po meni trebalo biti, tj. ako je pobjeda u LP 4 boda onda u EL treba biti 3, u ECL 2 ili ako je u ECL 4 onda u EL treba biti 6, u LP 8.
  • Krizy
    43.1k
    Nakon što je Ballkani ispao od Santa Colome iz Andore, sada su kući odigrali 0:0 s malteškim Hamrunom.
    Moj Jakiroviću :rofl:
  • rioda
    4.8k
    Ništa čudno, još jedna ekipa koja zna odigrati samo na kontre, a kad im se protivnik zatvori ne mogu napraviti ništa.
  • IstinaZaDinamo
    2k

    Kad pogledam tko je nama poceo i igrao tu utakmicu taj poraz i nije cudo. Stoperi Sutalo i Peric, Miha otpisan nakon tekme, sredina nije postojala, krila Menalo i Vidovic, a u napadu Kule koji se tek kasnije pretvorio u heroja. Plus Nevisticeva reakcija kod drugog gola :rofl:
  • Krizy
    43.1k
    Virtus iz San Marina izvukao 0:0 protiv estonske Flore.
    U napadu im je falio udarni kvartet; ofenzivni vezni, oba krila i špica, sve to zbog posla jer nisu mogli dobiti slobodno.
  • E46
    634
    Ocito Ljubicicu ovaj trener Aeka vjeruje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.