• don
    5.5k
    kakvu novu razinu... ne ulaze u LP već konferencijsku ligu. Dosta klubova u grupnim fazama tog natjecanja bi se moralo potući da dobiju jednu Istru.
  • čovjekjogurt
    617
    kakvu novu razinu... ne ulaze u LP već konferencijsku ligu. Dosta klubova u grupnim fazama tog natjecanja bi se moralo potući da dobije jednu Istru.don

    Sorry stari ali ne moram ti valjda sve nacrtati. Upravo zato što su tamo klubovi ranga Istre će Hajduk napumpati koeficijent. Zahvaljujući napumpanom koeficijentu će sljedećih godina biti nositelj i dobivati lakše protivnike u Europi. Europa donosi novce od UEFA-e, od ulaznica i odličan je izlog za prodaju igrača. Novci donose veći proračun. Veći proračun donosi jače igrače. Jači igrači donose jači klub.

    Eto, nacrtao sam.
  • Daliban
    1.6k
    Nadam se da svi naši klubovi ulaze u skupine i pumpaju koeficijent. Želim rast cijele lige pa tako i Dinama.
  • don
    5.5k
    Sorry stari ali ne moram ti valjda sve nacrtati. Upravo zato što su tamo klubovi ranga Istre će Hajduk napumpati koeficijent. Zahvaljujući napumpanom koeficijentu će sljedećih godina biti nositelj i dobivati lakše protivnike u Europi. Europa donosi novce od UEFA-e, od ulaznica i odličan je izlog za prodaju igrača. Novci donose veći proračun. Veći proračun donosi jače igrače. Jači igrači donose jači klub.

    Eto, nacrtao sam.
    čovjekjogurt

    nisam te ni tražio da crtaš.

    Koliki koefcijent? Zrinjski je češći u europi pa evo vidimo kako mu to pomaže za razliku od ovih dole. To je mizeran pomak prema cilju o kojem ti pišeš (privlačenje igrača, rast kluba na svakom polju, veći proračun...)


    Isti koefcijent se ne dobija u Ligi prvaka i u pretkolima konferencijske lige, barem mislim?
  • mali M
    5k
    ali zbilja su svi dobili prolazne protivnikemiro

    da mi je deset eura svaki put kad su naši predstavnici ovako izlazili u Europu :lol: Sjećam se jedne sezone, nisam neki statističar da pamtim (ali skoro je svake sezone tako), baš sam se veselio da malo svi bildamo koeficjent jer su dobili "prolazne" protivnike i baš sam se razočarao i rastužio kad su svi poispadali valjda na prvoj prepreci.. Nije da me veseli prolazak Rijeke il Hajduka, ali da se kao liga baš tako jako sramotimo mi bude otužno.. Ono razbijaju nas Farani, Ovčja otočja, San Marino i slični.. Koliko god se veselim svakoj Dinamovoj tekmi i ne razmišljam uopće o drugima, volio bi koji put da ako ništa barem pričitaš "NK Osijek u borbi za prolaz skupine KL" "NK Rijeka pregazila skupinu u KL/EL"..
  • Bosskovitz
    11.7k
    Što su nam protivnici u ligi jači, to su naslovi slađi. Ako nam je ideal jednog dana biti na razini neke Benfice ili Ajaxa, onda nam i protivnici moraju biti na razini Sportinga i Feyenoorda. Klub bez lige može rasti samo do određene razine.

    Uopće se ne zamaram našim klubovima u Europi, ovisimo samo o sebi i na to se trebamo fokusirati - svakog mjeseca, svake godine biti bolji nego prošle.
  • Infinity
    16.3k
    Hajduk bi igranjem Europe sigurno rastao. Al stanimo malo. Igramo li mi tu Europu? Mi ne rastemo i necemo rasti?
  • Medvedgrad
    257
    Zrinjski je češći u europi pa evo vidimo kako mu to pomaže za razliku od ovih dole.don

    Jedan jedini put upali u grupu. I to prošle sezone.
  • Neron53
    589
    Da li bi nam u HNL-u vise pasao umorniji hajduk koji udje u grupnu fazu ili svjeziji koji nema euro-tekmi??
  • Toni90d
    388


    Više od Hajduka u zadnjih 10 sezona :lol:
  • Paggini
    19.6k
    Da li bi nam u HNL-u vise pasao umorniji hajduk koji udje u grupnu fazu ili svjeziji koji nema euro-tekmi??Neron53

    Pasao bi nam propaliji Hajduk bez europskih para, koji ima još jednu sramotu od Torhavna i sličnih iza sebe. Nek se i dalje krpaju parama s lijevih strana, doći će i one jednom na naplatu.
  • Neron53
    589
    Meni je nekako bolje da svi nasi klubovi budu konkurentniji i u europi i doma , dok smo god mi ispred njih.
    Samo uz jace konkurente doma cemo i mi biti konkurentniji u Europi. Koeficjent ce nam.biti visi, lakse cemo direktno u grupne faze.
    Samo jaci konkurenti ce i nas vise motivirati, i igrace i navijace.
  • Jaro
    7.3k
    Od NK koeficijenta sam odustao. Sada se nadam samo sto brzoj sramoti i raspadu konkurencije...
  • Hnlovac
    1k
    Rijeku i Osijek mogu podržati u Europi. Za Varaždin, Šibenik, Istru bih i navijao u Europi.

    Orjuni u Europi želim ispadanje, a u HNLu 9. mjesto da ih cijela država i regija sprda kako slave pobjedu nad Goricom koja bi ih stavila 2 boda iznad 10og mjesta

    Jedina iznimka i situacija gdje bih navijao za Orjunu u Europi je protiv četničke i genocidne tvorevine zvane Crvena Zvezda
  • Vratite nam Istok
    232
    Dio ljudi ovdje ima totalni krivi mindset.

    Dobro je netko iznad napisao, ako želimo biti na razini Ajaxa i Benfice, trebaju nam Porto i Feyenoord u ligi, da nas guraju da budemo bolji iz sezone u sezonu, a ne da nam se tresu gaće ako netko slučajno uspije upasti u grupnu fazu trećerazrednog natjecanja, kao da su ih u najmanju ruku, kupili Arapi pa će sad istovarit puste milijune.

    Trebamo jaku konkurenciju koja će iz nas izvlačiti maksimum jer ćemo jedino tako napredovati. Pritom se ne trebamo shizofrenično bojati bilo kakvog malo većeg uspjeha iste.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.