• Dudu 9
    284

    Dudu je igrao protiv Arsenala, zabio im gol i natjerao Wengera da ga kupi.
    Siguran sam da bi se snašao protiv Chelsea da je imao uz sebe Oršića, Mišića i ekipu.
    Prelako se zaboravlja da je Dudu imao samo golobrade Modrića i Ćorluku od kvalitetnih suigrača, i uz to puno teži sustav kvalifikacija.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Ja se slažem sa @čovjekjogurt. Mislim da previše uspoređujete suhu statistiku i golove, a ne gledate ostali ogroman doprinos koji je Petko donio. Neću sad ulaziti u raspravu tko je najbolji napadač u Dinamu ikada, smatram da Petko to nije, ali mislim da ih i nema baš toliko puno ispred njega kao što neki nabrajaju. Njegov doprinos kroz igru, asistencije i predasistencije je daleko veći od bilo kojeg napadača kojeg smo ikad imali, u to sam uvjeren.
  • MarK
    621
    Dudu je bez dvojbe kvalitetniji napadač, u svom primeu ključan igrač kvalifikacija za EURO 2008, u Arsenalu pobrao simpatije vrlo brzo. Trebao je postati jedan od najboljih napadača Europe. Po mom mišljenju je Dinamo tada imao ogromnu kvalitativnu razliku gledajući pojedine pozicije u momčadi što je dovelo do laganih ispadanja u Europi. U isto vrijeme imaš klasu Dudua i Modrića, s njima igraju Buljat, Čale, Carlos i slični. Turina, počivao u miru, popije gol s 30 metara od Jelena.

    Ključan trenutak je bio dolazak Bjelice koji je to prepoznao, složio kompaktnu momčad i usadio joj borbeni duh. Krenuli su europski skalpovi i luzerski mentalitet je zamijenio pobjednički kakav imamo i danas. Naravno Petko je tu odigrao veliku ulogu i za mene je on značajniji napadač za Dinamo i veća legenda kluba.
  • Blueshadow86
    1.6k
    A jeste ušli u dubiozu tko je bolji, Eduardo ili Petković...a nema baš neke ni veze s temom :joke:
  • Laugreano
    2.5k
    I to je istina. Imao je Carlosa, Drpića, M. Cvitanovica...
  • Paggini
    19.6k
    a nema baš neke ni veze s temom :joke:Blueshadow86

    Ova tema je najzdravija kad se ne priča o transferima...
  • DiddyGuela
    2k
    @Haza

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/dinamo-ga-je-imao-gratis-trebao-je-doci-na-lijecnicki-a-onda-su-modri-odustali-sad-ga-trazi-pola-europe/132611

    Imas li ti nekakva saznanja sto se zbilja događalo između Dinama i Bećira Omeragića? Koliko je istine u ovom tekstu? Sorry ako davim s pitanjem.
  • Str1nger Bell
    1.3k
    Da Silva je prodan za 13 mil.€ 07/08, a za Petkovica nitko nije ozbiljno reagirao iako ima smjesnu klauzulu.
  • IstinaZaDinamo
    2k


    Vec je vise puta napisano, to bio bio sve samo ne dobar posao za Dinamo jer se odredjeni drzavljanin BiH planirao dobro ugraditi. Svaka daljnja prica na tu temu tu staje.
  • SjevernaStrana
    1.8k
    "Mamić je bio dogovorio transfer Omeragića, koji je u tom trenutku bio ozlijeđen, za milijun i šesto tisuća eura provizije menadžerima, 15 posto budućeg transfera menadžerima, 700 tisuća eura odštete Zürichu, deset posto budućeg transfera Zürichu i njemu plaću od 500.000 eura uz ugovor na šest godina.

    To je odšteta od 2.3 milijuna eura i 25% od sljedećeg transfera za igrača koji je bio ozlijeđen i koji je imao ugovor još par mjeseci.
    Krizy
  • Haza
    4.1k

    Koliko sam upoznat (više manje su mi podaci podudarni s podacima medija), situacija je bila da su menadžeri Omeragića tražili veliku proviziju, ali da odmah naglasim, to nije neobično u nogometnim transferima, posebice kad igrač može doći besplatno. Platili smo proviziju i za Mmamea.
    Na zimu kad je Mamić forsirao transfer, se trebala platiti i odšteta Zurichu, i postotak od idućeg transfera, pa kad se zbroji i provizija, bilo je sve blizu 2 mil eura odštete i 30 posto odštete od idućeg transfera bi išlo igraču i menadžerima (usporedbe radi, 20 posto su imali Olmo i Gvardiol, a Baturina ima 30 posto).
    Po meni, mali nije došao samo zato jer je Mamić bio za njega, a tadašnja Uprava, čitaj Antolić i Vlatka su se trgali dokazati da su protiv Mamića.
    Kasnije je jedini problem bio da ga je blagoslovio Mamić, pa ga se nije dovelo očito, da ne bi ispalo da je Mamićev transfer.
    Činjenica je da smo ga mogli dovesti na ljeto, kad više nije bilo odštete, za relativno male pare, ali, jednostavno taj transfer nije bio suđen, to su bila za Dinamo teška vremena, borbi za vlast, i dobro da smo to preživjeli.
    Treba zaboraviti na tog tipa, i idemo dalje...
  • blubach
    230
    Idealna situacija za ispitat teren.
    Ako je izlazna klauzula točna i ako je istina da PAOK nudi 2.5-3m eura za Mišića...
    Jest da nisu isti tipovi igrača, al nama baš treba netko tko će pojest sredinu i vjerujem da bi tercet Baturina-Selahi-Sučić pojeli ligu, a dobro bi mogli kotirati i u europi...
  • čovjekjogurt
    617
    Dudu je igrao protiv Arsenala, zabio im gol i natjerao Wengera da ga kupi.
    Siguran sam da bi se snašao protiv Chelsea da je imao uz sebe Oršića, Mišića i ekipu.
    Prelako se zaboravlja da je Dudu imao samo golobrade Modrića i Ćorluku od kvalitetnih suigrača, i uz to puno teži sustav kvalifikacija.
    Dudu 9

    To je bila revijalna utakmica nakon 0-3 u prvoj.
  • Haza
    4.1k
    Dosta forumaša cijeni Mišića, ja sam isto među njima, ali on meni djeluje u zadnje vrijeme potpuno demotiviran, iskreno, nisam siguran da će naredne sezone biti onakav kakvim smo ga svi pamtili. Ali isto tako mislim skoro pa nemoguće da bi PAOK za njega dao 3 mil eura, to mi djeluje nerealno, ali ja bi ga čak i prodao kad bi umjesto njega doveli Čerina ili Selahija.
    Što se tiče Selahija, znam sto posto da je drama oko njegovog ugovora bila upravo zato jer je forsirao da postoji izlazna klauzula, ne znam točno kolika je, ali sam načuo da je na razini Pjace, ili malo veća.
    Te detalje sigurno zna naš SD.
  • DiddyGuela
    2k


    Ova kombinacija transfera pod Mamicevim uvjetima na zimu mi je jasna i opravdano smo to propustili. Vise me zanimalo sto se događalo tokom proslog ljeta kada mu je istekao ugovor u Švicarskoj. Razumijem, hvala na objasnjenju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions