• mali M
    5k
    Kritiziraš i izražavaš skepsu od samog početka :DBosskovitz

    naravno, čim mi se stadion spominje samo u predizbornim kampanjama, a slijedeće 4 godine se miču zarez po zarez godišnjem imam skepsu. Gledao sam i ja i večina vas tako Bandića 20 godina pa znamo kako je to obećanje završilo... Da nije kakti Modrić na mobitel tražio TT-jca neznam dal bi uopće više spomenuo stadion ikad...
  • Bosskovitz
    11.7k
    Sad smo već na kolovozu 2026.emilperska

    Već mjesecima smo na istome: početak radova u siječnju/veljači 2025. i rok završetka 18 mjeseci, kaj te ispadne srpanj/kolovoz 2026. Doslovno se o istim datumima priča već mjesecima.
  • emilperska
    5.4k

    Ma sve se to malo po malo pomice par mj.
    Od tog da ce trajanje gradnje bit 12 mj pa sad eto 18mj. Pa onda pocetak gradnje je trebala bit 2023. pa neki termin u 2024. Sad je sijecanj 2025.

    Ne napadam ja tu tebe da se ne bi krenuo branit, nego samo velim. Mic po mic, zavrsili smo na kolovozu 2026., a jos nista nemamo sluzbeno. Dakle sve moze u vrazju mater otic..
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ma sve ok, zapravo se i meni potkrala pogreška jer rok nije 18 mjeseci. Išao sam provjeriti kaj je javno rečeno nakon sastanka Zeke i Tomaševića i izjava je bila "Tu očekujemo početak radova u prosincu ili siječnju i trajat će 15 mjeseci, a nakon toga ćemo dobiti novi stadion s oko 11 tisuća mjesta." Koliko sam shvatio, to je prolongirano za par tjedana zbog onog problema sa Zapadnom tribinom zbog koje je projekt trebao neke izmjene.

    Kako god okreneš, ja očekujem da se za godišnje ulaznice za sezonu 2026/27 biraju mjesta na novoj Kranjči. Kaj se kluba tiče, gotovo da je nebitno je li stadion gotov u travnju ili srpnju kad se sigurno neće tamo seliti u finišu prvenstva.
  • scooniepenn
    3.3k
    U svakom slučaju ja sam zadovoljan ako su nam ova i iduća zadnje sezone na starom Maksimiru, a to je i Tomašević rekao. Dakle, početak gradnje je po svim rokovima struke realan u siječnju 2025. te se u 18 mjeseci stadion može završiti. To bi značilo da početkom kolovoza 2026. krećemo u novu sezonu na Kranjči.
  • ZgDLions
    395

    Nije da mislim da ih zaboli, nego mislim da vlak polako napušta stanicu.
    Država i ministar najavljuju da treba ušteda u svim ministarstvima da su u dubiozi.
    Prije su najavljivali nakon uspjeha repke da su spremni pomoći.
    HNS se nije proslavio na Euru i ko zna jel repki predstoji lagani pad, a samim time i puno manje love.
    I oni su bili zainteresirani, barem po medijima za neko sudjelovanje jer nemamo ni jedan ozbiljan stadion obzirom na rezultate.
    Možemo se sramežljivo prključio situaciji, ali dobro znamo da oni nisu orjentirani ni na sport, a kamoli na Dinamo.
    I onako laički od velike buke svaki put, ekipa polako u tišini dok još predstava traje izlazi na zadnja vrata.
    Što se mene tiče, meni bi najviše pasalo da se tu izgradi stadion sa hrpom dućana, restorana, popratnog sadržaja jer živim u Maksimirskoj dvjestotinjak metara dalje i fine bi benificije imao od toga.
    Tu u bližoj okolici nemaš ni malo veći dućan, tak da bi svaka nadogradnja bila plus.
    Kad bi ja birao, radje bi novi istok, pa da se barem malo pokrene situacija sa mrtve točke, nego neku projekciju u budućnosti koju možda ne budem ni doživio, a ponavljam ko sretniji od mene ako fensi moj kvart uz stadion bude napravljen.
    Tako da bojim se svega ovoga i zato zazivam neku galamu i pritisak.
  • jedan u nizu
    8.2k


    Zato ja podrzavam studiju izvodljivosti, jer je to i namijenjeno stranim investitorima, i to je pravi put za takav projekt u lijepoj nasoj.
    Nikad, ali nikad necmo docekati da drzava ili grad investira 150mil eura u novi stadion.
    Jedino privatni investitor koji ce vratiti svoju investiciju popratnim sadrzajem.
  • Patak
    2.9k
    Onim Francuzima ne treba studija izvodljivosti koja će utvrditi minimalni udio popratnih sadržaja, znaju oni to dobro. Na toj studiji će se samo izgubiti vrijeme.

    Evo dva koraka koji brzo rješavaju Maksimir s mrtve točke, a ideje su već bile na stolu.
    1. Korak Grad daje Dinamu koncesiju na 99 godina, članak prije 2,5 godine
    Tomašević pokrenuo razgovore s mrtve točke: Grad Dinamu nudi stadion na 99 godina!
    2 korak, DInamo s investitorom dalje sve dogovara, novac osigurava investitor, ovi Francuzi traže koncesiju na 40 godina.
    Francuski div koji je gradio Stade de France hoće graditi i Maksimir: ‘Uložili bi 120 mil. eura!‘
  • Dinaminjo
    929
    Studije su Tomasevicev MO kad nesto zeli odgoditi ili uopce ne zeli provesti.

    Istu stvar su napravili sa jarunskim mostom.
    Korlaet je izjavio da zele biti sigurni prije nego potrose 40m eura da je most potreban pa rade studiju.

    Ne da je samo 1 most potreban nego vise njih i to zna svatko tko se provoza Zagrebom.

    Ista stvar sa stadionom. Zavlacenje i nek prolazi vrijeme.
  • Jaro
    7.3k
    A vidis... Kaj nisu zakljucili nakon studije da je most potreban, ali pjesacko biciklisticki i to na "parsto" metara od jednog postojeceg vec takvog?
  • Mali Zeus
    12.5k
    Kako si zaključio da tim Francuzima ne treba studija?
  • Nolifer
    8k
    Zavlacenje i nek prolazi vrijeme.Dinaminjo

    Ak smo mogli 30 godina čekat, kak bi se htjeli na taj izgovor izvuć, onda moremo na još 30, al bez njih :smile:
  • Patak
    2.9k
    Pa zato što su dali ponudu prije te studije. I što svaka ozbiljna tvrtka zna dobro procijeniti svoje investicije. Pa neće valjda svoju investiciju od 120 milijuna EURa temeljiti na studiji od 15000 EURa koju im je izradio netko drugi.
  • vjeko1701
    7.9k
    Ja samo živim za dan kad ću doći na temu stadiona i kad jedni te isti profili neće imati svoj političke borbe na njoj.
  • Mali Zeus
    12.5k
    ↪Mali Zeus Pa zato što su dali ponudu prije te studije. I što svaka ozbiljna tvrtka zna dobro procijeniti svoje investicije. Pa neće valjda svoju investiciju od 120 milijuna EURa temeljiti na studiji od 15000 EURa koju im je izradio netko drugi.Patak

    Aha. Dali su ponudu. Je li bio proveden postupak javne nabave tada ili je to bila samo ponuda neka?
    Čini mi se da dosta znaš o cijelom postupku, mogao bi nas sve uputiti? Kako to sve skupa ide?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.