• gledatelj
    549
    Ekipi smeta jer se ništa ne radi u gradu i smeta im jer se gradi stadion...
  • Bosskovitz
    11.7k
    kompliciranje je čekanje izgradnje tuđeg stadiona na totalno drugoj lokaciji da bi krenuli graditi maksimirdb-izbjeglica

    Izignorirao si moj prošli komentar u kojem sam ti napisao da ovo nije istina. Postoji ta neka fama da Maksimir “čeka” Kranjčevićevu, što nema nikakve veze s istinom jer se radi o dva posve odvojena projekta Maksimir ni čemu ne ovisi o Kranjčevićevoj. Do sada se paralelno radilo na njima i nastavit će se paralelno raditi na njima te bi jedina situacija u kojoj bi se Kranjčevićeva mogla “čekati” bila ona u kojoj bi sve na Maksimiru bilo spremo za rušenje i gradnju, a Kranjča nespremna za useljenje. No šansa za to je realno gotovo nikakava.
  • mali M
    5k
    jedina situacija u kojoj bi se Kranjčevićeva mogla “čekati” bila ona u kojoj bi sve na Maksimiru bilo spremo za rušenje i gradnju, a Kranjča nespremna za useljenje. No šansa za to je realno gotovo nikakavaBosskovitz

    Nisi mi odgovorio na gornji post... Okej, znači da želiš reć da će se papiri i dozvole za Max vaditi/raditi tri godine?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Maksimir je u stanju i bit će u stanju mirovanja dok se ne zgotovi Kranjča.mali M

    Moram priznati da ne razumijem na kaj mislis pod “stanje mirovanja”, s obzirom da se na Maksimiru radi: riješeno je kompleksno pitanje imovinsko pravnih odnosa, postoji komunikacija grada i kluba, prešlo se na studiju isplativosti, a onda se ide na neki sljedeći korak. Sve se radi paralelno s Kranjčom i neovisno o njoj.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Ekipi smeta jer se ništa ne radi u gradu i smeta im jer se gradi stadion...gledatelj

    Ma oni bi samo htjeli vidjeti bagere.
  • mali M
    5k
    okej, al "kompleksno" pitanje ne riješeno od kada već. Al okej, prešlo se na studiju isplativosti. Radi se paralelno s Kranjčom, okej. Ali si rekao da će se možda malo čekat da se Kranjča zgotovi da se krene rušiti. Po planovima Kranjča će biti gotova za cca minimalno 2 godine. Iz te jednostavne računice pitam da li onda misliš da će se dokumentacija za Maks raditi 3 godine i da li je to normalno? Ja kažem da nije i da Maksimir sigurno čeka Kranjču jer će se dinamika papirologije Maxa prilagođavati Kranjči, tj, radit će se polako jer znaju da ovise o tajmingu Kranjče. Znači time, nisu neovisni projekti jedan od drugoga.
    Slažem se sa ostalim tvojim upisom samo mislim da to nisu dva razdvojena neovisna projekta i mislim da dinamika Maksa će biti bitno usporena zbog Kranjče..

    Ekipi smeta jer se ništa ne radi u gradu i smeta im jer se gradi stadion...gledatelj

    Ne razumijem što si ovime htio reč, ne povezujem na što se odnosi. Koga smeta što se gradi stadion?
  • ZgDLions
    395
    Ja sam na strani db-a.
    Pa svima je jasno da najblaže rečeno tempo i uvjeti (kranjča) nisu zadovoljavajući.Ko bi se bunio da su papiri gotovi i da se punom parom radi na kranjči i da se vide velik pomaci.
    Nakon ovoliko lažnih obećanja i muljaža, nije mi jasna ekipa pa nemre se ništa i ipak nekaj rade.
    Žičaru smo čekali koliko ono godina i ispala duplo skuplja i totalno neisplariva.
    Sad o njoj se brine grad i zaposlenoje hrpa ljudi i sami su rekli da nikada neće biti isplativa, a max bi trebao graditi privatni investitor uz brigu kluba o istom, a oni se izmaknuli.
    Još da udju u neko partnerstvo sa nekim i pošto se hvale o ogromnoj likvidnosti i navale, rekao bi ajde ipak nešto.
    Ovak smo mi gradjani drugog reda, a oni to nije naš problem. Što ako nema privatnog investitora zainteresiranog za projekt, onda imate kranjču i to je to mi smo svoje napravili?
    Uz ovoliko članova i simpatizera da se ne lupa šakom o stol i ne vrši ogroman pritisak meni je najblaže rečeno prilično mlako.
    Znam da mora biti za sve, ali da je Paromlin uz toliko knjižnica i Sveučilišnu ispred maxa mi je glupo.
    Svaki kvart ima knjižnicu i nije da se stoji u redu za ulaz, a na neke tekme se stoji i ne bude dovoljno karata.
    Guraju nas na kraj reda, a mi to olako prihvaćamo.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Nisu nikako povezani, al dinamo planira igrati utakmice u kranjčevićevoj dok kao traje gradnja maksimira. J...o!

    Mjesta na maksimiru ima, tu su dva ogromna zemljišta... stari stadion se ne treba ni pipnuti, može se napraviti novi! Nekoliko kombinacija se može izvući u par minuta provedenih na google mapsu.

    Nema mjesta, ne stane, treba odmaknuti...
    U međuvrenenu, stockholm:

    image001-4.png

    Ajd nemojte me zjbvt. :lol:
    Ili ćemo graditi stadion ili nećemo!
  • Nolifer
    8k


    U pravu si, mozda opet moraju za izbore nekaj ostavit. Jer ak isto ne obecaju, nebu skupili bodove na tome...
  • Dudu9
    812
    Pa ako je tako jednostavno napraviti stadion u Maksimiru zašto već 30 godina nema bagera tamo?
  • Mali Zeus
    12.5k
    Kranjča i Maksimir nisu povezani u smislu da Maksimir čeka dok se Kranjča izgradi. To su gluposti i nikakva papirologija Maksimira neće čekati Kranjču. S druge strane naravno da su dvije priče povezane u smislu da ćemo igrati na Kranjči dok se Maksimir ne izgradi.

    A ove priče o novom stadionu pokraj starog su mi isto nejasne. Kaj, izgradili bi negdje sadašnjeg stadiona novi i kaj onda, ostavili stari da bude muzej na otvorenom ili kaj?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Nisi mi odgovorio na gornji post... Okej, znači da želiš reć da će se papiri i dozvole za Max vaditi/raditi tri godine?mali M

    Hoću reći točno ono što sam rekao: Maksimir ne čeka Kranjčevićevu, to su dva posve odvojena i međusobno nepovezana projekta od kojih svaki ide svojom dinamikom. Ne znam čemu pitanje na koje sam ti na dvije stadionske teme već barem pet puta odgovorio: ne radi se samo o "vađenju papira i dozvola", osim njih radi se o minimalno četiri do pet javnih natječaja sa svojim zakonom propisanim procedurama i žalbenim procesima, od kojih je jedan međunarodni arhitektonski natječaj za koji sumnjam da može trajati kraće od 6-9 mjeseci bez odlučivanja o pobjedniku. A u sve to se može krenuti tek kada se - temeljem studije izvodljivosti i nekoliko drugih faktora koji uključuju grad, klub, privatne investitore, državu i slično - odluči što tamo konačno treba biti: kaj, ako se ne varam, varira od stadiona s poslovnim prostorima do cijelog urbanističkog bloka.

    Očekivani rok za izgradnju Kranjčevićeve je ljeto 2026. Ne, ja ne vjerujem kako bi se apsolutno sve oko Maksimira moglo dovesti u fazu da bude spremno za rušenje i gradnju prije toga.

    Ali si rekao da će se možda malo čekat da se Kranjča zgotovi da se krene rušiti.mali M

    Gdje sam ja to rekao? Molim te citiraj mi to. Rekao sam da je jedina moguća situacija u kojoj bi Maksimir čekao Kranjčevićevu ona u kojoj je sve na Maksimiru spremno za rušenje i gradnju, a Kranjčevićeva još nije useljiva i vrlo jasno sam napisao šansa za to je realno gotovo nikakva upravo zbog ovoga gore, jer ne vjerujem da su dvije godine dovoljne da Maksimir bude u toj, praktično finalnoj fazi.

    Iz te jednostavne računice pitam da li onda misliš da će se dokumentacija za Maks raditi 3 godine i da li je to normalno?mali M

    Da i da. Svodiš cijelu stvar na "dozvole" i "dokumentaciju" kao da se mora otići na šalter s nacrtom i netko mora lupiti pečat, a dozvole su tu najmanji problem. Dokumentacija je nešto što ćeš dobiti nakon niza javnih natječaja - za arhitektonsko rješenje, za rušenje, za idejni projekt, za glavni i izvedbeni projekt, za izvođača - a oni naprosto traju i sukcesivni su, većinu ne možeš provoditi paralelno nego moraš čekati da jedan završi kako bi drugi započeo. Vidio si natječaj za glavni projekt za Kranjču, sam natječaj je trajao gotovo duplo dulje od predviđenog ni zbog čije greške - zbog žalbe koja je odbijena kao neosnovana. I to sve je bez da uopće otvaramo temu modela financiranja stadiona koja je možda i ključna.

    Ja kažem da nije i da Maksimir sigurno čeka Kranjču jer će se dinamika papirologije Maxa prilagođavati Kranjči, tj, radit će se polako jer znaju da ovise o tajmingu Kranjče.mali M

    To bi držalo vodu kad bi timeline za Maksimir bio nekih 12-14 mjeseci, a rok za Kranjču je 18 pa ajmo malo usporiti da se oni poklope. No ne vidim način kako bi sve s Maksimirom moglo biti gotovo u tom roku i to nije samo neko moje mišljenje nego nešto s čim se slažu i poznanici koji su u arhitekturi, građevini i slično te poznaju tematiku bolje od mene.

    Uz ovoliko članova i simpatizera da se ne lupa šakom o stol i ne vrši ogroman pritisak meni je najblaže rečeno prilično mlako.ZgDLions

    Zašto misliš da klub ne vrši pritisak na grad? Zato kaj mediji o tome ne pišu? Stvarno misliš da u klubu, a posebnice u odboru za stadion, sjede ljudi koje boli k za stadion?

    Nisu nikako povezani, al dinamo planira igrati utakmice u kranjčevićevoj dok kao traje gradnja maksimira. J...o!db-izbjeglica

    Pa da, projekti nisu povezani. Kaj je tu nejasno? Ozbiljno te pitam, jer ne razumijem kaj tvrdiš - da se na Maksimiru na neku foru radi sporije zbog Kranjčevićeve, iako će Kranjčevićeva svakako biti gotova prije no što Maksimir bude spreman za rušenje i gradnju novog? Ne vidim kojom logikom možeš doći do tog zaključka.

    Jer ak isto ne obecaju, nebu skupili bodove na tome...Nolifer

    Imam dilemu trebaju li mi obje ruke ili su mi prsti jedne dovoljni da nabrojim navijače Dinama koji će nagraditi Tomaševića svojim glasom zbog svega kaj je ova vlast napravila oko stadiona u Zagrebu, a da nisu već glasali za njega na prošlim izborima.
  • mali M
    5k
    šta ti na sve moraš odgovarati sa tolkom dozom dociranja. Baš sam te se potrudio lijepo pitati i rekao da se meni ne čini to baš realno i ti tu dođeš i lupaš sa floskulama "pet puta sam ti rekao".. daj više sjaši sa tog svog visokog konja.. Rekao sam da se meni ne čini da za sređivanje papirologije za Max treba tri godine, jer zbilja to i ne mislim bez obzira što me pokušavaš svest na budalu koja misli da je to pečat na šalteru, svi znamo da nije, ali da će se dozvole, studije i šta ti ja znam sve ne koprcati tri godine mi baš i nije najjasnije. Kako vani od odluke za gradnju stadiona do samog stadiona dođe do dvije godine. Kod nas ćemo umovati nad papirima 3 godine i to će se, naravno slučajno, baaaaaš poklopiti sa završetkom izgradnje zamjenskog stadiona... Okej.. Mora da je tako jer "nije tempirano" i jedan projekt se ne prilagođava drugome... :roll:
    Boss: Gdje sam ja to rekao? Molim te citiraj mi to.
    Isto Boss sekundu kasnije: Rekao sam da je jedina moguća situacija u kojoj bi Maksimir čekao Kranjčevićevu ona u kojoj je sve na Maksimiru spremno za rušenje i gradnju, a Kranjčevićeva još nije useljiva
  • Dudu9
    812
    Pa ako je kranjčevićeva gotova 2026 kako je to onda 3 godine?
  • Mali Zeus
    12.5k
    @Bosskovitz, svaka čast na trudu i na strpljenju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.