• mali M
    5k
    a buraz, kaj od danas brojimo? Danas se počela sređivati papirologija? da je samo od ovog trenutka to je 2 godine. Još sam dobar što sam rekao 3... Al ne mislim ulaziti u te polemike, jer zapravo mislim da Kranjča neće biti spremna ni za 2026.. Al ti su moje sumnje pa nećemo uzet kao neki relevantan parametar.
  • Nolifer
    8k
    @mali M@db-izbjeglica

    Svaka čast na objašnjenjima, u principu razumijem vas. :up:
  • Dudu9
    812
    Pa kranjčevićeva treba bit gotova 2026, i kad je riješena imovinska problematika Maksimira naravno da se računa od ovog ljeta, samo pogledaj koliko traje papirologija "rekonstrukcije" kranjčevićeva, i usporedi to sa rušenjem glomaznog Maksimira i izgradnjom stadiona i popratnih sadržaja na području cijelog tog zemljišta svetice
  • mali M
    5k
    živcira me to glumljenje i čuđenje, kao da ja i db nebi željeli da je to sve sutra gotovo i da je "defence" ekipa u pravu do zadnjeg slova... i svejedno ću skakati kao malo djete kad dođe stadion pa makar ga dočekao kao 60-godišnjak, ali osuđivati ljude koji propitkuju nelogičnosti mi nikako nije jasno
  • db-izbjeglica
    15.3k
    A ove priče o novom stadionu pokraj starog su mi isto nejasne. Kaj, izgradili bi negdje sadašnjeg stadiona novi i kaj onda, ostavili stari da bude muzej na otvorenom ili kaj?Mali Zeus

    Srušili bi ga i napravili park, sportske terene, parking, garažu, trgovački centar, bazene, knjižnicu, muzej, proširili zoološki vrt, ostavili golu ledinu, što god...
  • scooniepenn
    3.3k

    Ponekad se pitam čitate li vi kolega s razuzmijevanjem. Ako je kolega Boss vrlo temeljito i jasno sve objasnio kako je moguće da ti i dalje u njegovom postu vidiš dociranje i tupiš po svome. Projekt Maksimir može trajati 3 godine jer je riječ praktički o mini kvartu, dakle, sveobuhvatnom urbanističkom projektu koji uz to mora biti isplativ kako bi se privatni investitor odlučio izgraditi stadion. Dakle, ovdje ne govorimo kao u slučaju Kranjče isključivo o sportskom objektu 1/1 pa je samim time i procedura dosta kompleksnija i kolega ti je objasnio sve korake. U idealnom scenariju na Kranjči bismo igrali 2 godine, ali i da se desi da to budu 3 odmah potpisujem ako će to značiti da ćemo 100 posto u sezoni 2029/2030 igrati na Maksimiru.
  • mali M
    5k
    . Ako je kolega Boss vrlo temeljito i jasno sve objasnioscooniepenn

    doslovno nije.. doslovno si više ti napisao i pojasnio zašto bi trebalo trajati toliko.. on samo ponavlja da su neovisni i da ne ovise jedan o drugome. ja sam napisao da mi to ne zvuči istinito jer mislim da ovise jedan o drugome. I to je to.. ne razumijem "kolega" čemu taj "defense" stav prema propitkivanju.. odgovoriš brate mili i idemo dalje
  • Bosskovitz
    11.7k
    šta ti na sve moraš odgovarati sa tolkom dozom dociranja. Baš sam te se potrudio lijepo pitati i rekao da se meni ne čini to baš realno i tu tu dođeš i lupaš sa floskulama "pet puta sam ti rekao".. daj više sjaši sa tog svog visokog konja..mali M

    Nisam ti mislio docirati nego si me doslovno to isto pitao početkom tjedna ili prošli tjedan, i onda mislim tjedan prije toga kad smo komentirali okladu, i oba puta sam ti rekao isto kao i sada - ne, ne vjerujem kako sve na Maksimiru može biti spremno za rušenje i gradnju novog do ljeta 2026. kada bi Kranjča trebala biti gotova i zato mislim da se Kranjču neće "čekati". Mislim da to čak ne ovisi puno ni o sposobnosti vlasti jer se radi o strukovnim i zakonskim rokovima - naravno da ako vlast nešto zajebe, to će se produljiti, ali ja mislim da ni u najboljem realnom scenariju to ne može biti za dvije godine. Kamo sreće da se varam :)

    ali da će se dozvole, studije i šta ti ja znam sve ne koprcati tri godine mi baš i nije najjasnijemali M

    Ajmo samo pogledati primjer Kranjčevićeve: natječaj za Glavni i izvedbeni projekt raspisan je sredinom kolovoza 2023. godine, rok za predaju ponuda je bio kraj rujna 2024. Nakon ocjenjivanja svih ponuda i konzultacija s ministarstvom donesena je odluka o pobjedniku javnog natječaja, nakon čega je uslijedila žalba Arhitektonskog fakulteta Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave. DKOM je u veljači odbacio žalbu kao neosnovanu. Nakon toga je potpisan ugovor i Sirrah je dobio rok do lipnja da obavi posao, a on je produljen zbog promjena u projektu jer je stanje Zapadne tribine, ako se ne varam, lošije nego što se prvotno pretpstavilo.

    Evo samo to ti je praktično godinu dana u kojima je sve napravljeno po PS-u osim što procjena stanja nije bila savršeno precizna. Da je bila, možda ne bi trajalo 12 nego 11 ili 10 mjeseci. A to je samo jedan natječaj. Zato ne razumijem zašto ti je onda nerealno da svi natječaji vezani uz rušenje i gradnju novog stadiona traju dulje od dvije godine jer ja ne vidim kako bi mogli trajati kraće.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Pa ako je tako jednostavno napraviti stadion u Maksimiru zašto već 30 godina nema bagera tamo?Dudu9

    Pa baš to. Ako ništa imovinsko pravni odnosi su riješeni, al hej to su ogromni prostori tamo zašto se stadion ne radi negdje pokraj postojećeg. Ili još bolje tribinu po tribinu, kak se tog nitko nije sjetio.
  • DrawTube
    4.7k
    Ma samo da upogone Istočnu tribinu i stave krov i to je to. Moderni stadion
  • Mali Zeus
    12.5k
    ↪Mali Zeus Ma samo da upogone Istočnu tribinu i stave krov i to je to. Moderni stadionDrawTube

    Jedna ruka boje, nove stolice i voila!
  • emilperska
    5.4k
    Ne znam tko prati ovo sta se desava s drzavnim proracunom i ovaj pritisak koji Primorac radi na ministre za "rezanje". Sve je pocelo s povisicama od 40% pred izbore i sad je proracun u blagom kolapsu..

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/tek-sada-ce-sve-kasniti-rupa-je-teska-kao-tri-peljeska-mosta-rezultati-natjecaja-vrijednih-milijardu-eura-su-porazni-15483350

    Ugl neke solucije da drzava ista radi po Maksimiru, zaboravite to. A Grad isto nece jer je nema love za to i nesposoban je TT. Ostaje solucija s privatnim investitorom koju neki olako shvacaju. Ugl gadna vremena nam dolaze u javnim financijama. Bit ce nakon 2015. stezanja remena + sezona nije ni priblizno kako HDZ prikazuje..
  • mali M
    5k
    Pa ako je tako jednostavno napraviti stadion u Maksimiru zašto već 30 godina nema bagera tamo?Dudu9

    Samo da iskomentiram, svi znamo zašto nema... Jer je interes nečijih đepova bio veći nego da se riješi taj problem... Sad reci da nije... Ovakva ruina je "prehranjivala" brdo ljudi, kolko se tu love zavaljalo i opralo to samo Bog zna, a da ne pričam da je bio odlično viječno predizborno obećanje.

    okej, mogu prihvatiti to objašnjenje. Vidim da se svi već mirimo i sa mogućnošću i da kasni, mogu li znati kad je prihvatljivo da dam kritiku i izrazim skepsu? Na 2 god. kašnjenja? 5, 7?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Vidim da se svi već mirimo i sa mogućnošću i da kasni, mogu li znati kad je prihvatljivo da dam kritiku i izrazim skepsu? Na 2 god. kašnjenja? 5, 7?mali M

    Kritiziraš i izražavaš skepsu od samog početka :D

    Ja ću kritizirati ako Kranjčevićeva ne bude gotova za početak sezone 2026/27. Dam tolerancije 10-15% vremena jer, jebiga, uvijek se nešto može neplanirano dogoditi. Za Maksimir mislim da je sve nezahvalno prognozirati, to je barem moj dojam. Neki kažu dvije, dvije i pol godine, neki vele da možemo biti sretni ako se krene graditi za 4-5. I ljudi koji su stručni isto se dijele na optimiste i pesimiste, pa i to treba uzeti sa zrnom soli.
  • emilperska
    5.4k

    Sad smo već na kolovozu 2026. Ne tako davno bili smo u prvoj polovici 2025.

    1. Moj prvi strah je da Kranjča neće biti prije 1.1.2027.
    2. Još veći strah mi je da Maksimir nikad neće bit obnovljen.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.