• Daliban
    1.6k
    Al fascinantna mi je razlika između dinamovaca i hajdukovaca preko ljeta.

    Kod njih je apsolutna euforija svako ljeto iako nisu kurca osvojili 20 godina, a kod prosječnih dinamovaca "propadamo gotovo je šta se od kluba napravili" svako ljeto.

    Nije da jedan klub uništava ligu i stvorio si je renome u europi, a drugi ispada od mljekara i knaufera...
    Paggini

    Možda je to i razlog.
  • Daliban
    1.6k
    Navodno će im doć i onaj mali Newerton iz Šahtara na posudbu. Jako sirov igrač, ali zabavan. Igrao je prošle sezone u LP za njih, ali je pao u hijerarhiji kako je sezona odmicala.
  • deda
    32.6k
    Oni realno moraju dopeljat 4-5 igraca jer su im klupa klinci. A već kasne puno.
  • Simpatizer
    270
    Neće sponzor plaćati takvog igrača bez traženja protuusluge.Captain America

    Ok ali zašto bi sponzor tražio protuuslugu od kluba ako zna da klub nije u dobrom stanju financijski (ne može im vratit dug)?

    Mislim koja bi to firma platila milijun ili par milijuna eura da pojača firmu čiji je sponzor, a zna da financijski ne stoji dobro i da taj dug ne može vratiti najvjerojatnije?

    Hajduk da je u ozbiljnim problemima, ne bi imao sad Rakitića bez obzira na to kako ga je platio

    Posudba Perišića, Kleinheislera i Brekala su velika potrošnja u siječnju? Sad su samo doveli trenera čiju plaću ne zna nitko.Captain America

    Pa za njih je, klub ima skoro dvostruko manji budžet od Dinama, a potrošili su otprilike jednako kao i Dinamo preko zime.

    Plaću trenera ne znamo ali sigurno nije uz stožer ispod nekakvih €1,5mil jer mu je prošla plaća bila €3mil (samo njemu)

    Jakirović ima 600k godišnje

    Znači Dinamo, koji ima skoro dvostruko veći budžet, svog trenera + stožer plaća vjerojatno više nego dvostruko manje od Hajduka.

    Ne kažem da je Dinamo loš ili glup, nego samo ukazujem da hajduk ne bi napravio takav potez da je zbilja u financijskim problemima

    Prva izjava zajednici kojoj je populizam važniji od kisika u kojoj najavljuješ rezanje budgeta nije najmudrija.Captain America

    Ako je postojala osoba koja bi ukazala na financijske probleme u klubu u tom trenutku, to je onda novopečeni PU jer bi se time ogradio od mogućih kritika kad zbilja krene rezati budžet.
  • rioda
    4.8k
    Ok ali zašto bi sponzor tražio protuuslugu od kluba ako zna da klub nije u dobrom stanju financijski (ne može im vratit dug)?

    Mislim koja bi to firma platila milijun ili par milijuna eura da pojača firmu čiji je sponzor, a zna da financijski ne stoji dobro i da taj dug ne može vratiti najvjerojatnije?
    Simpatizer

    Pa nije protuusluga da im vrate taj novac nekad u budućnosti, nego nešto marketinški, s Rakitićem itd.
  • badjibadara
    3.1k
    Jakirović ima 600k mjesečno.Simpatizer

    Nadam se da izgura od prvog do prvog.
  • Simpatizer
    270
    umjesto mjesečno godišnje naravno
  • Mali Zeus
    12.7k
    Hajduk da je u ozbiljnim problemima, ne bi imao sad Rakitića bez obzira na to kako ga je platioSimpatizer

    Pa mislim da je baš ključ tko ga plaća. Oni očito ne mogu i nešto su iskemijali da ga dovedu, a ne plaćaju. To ne radi klub koji dobro stoji financijski, mislim možda nije katastrofa, al su u svakom slučaju u minusu.
  • Simpatizer
    270
    U tom slučaju fair enough ali opet bih volio o kakvom se tu novcu radi jer mi je malo čudno da bi njima jedan Rakitić donio toliko novca
  • rioda
    4.8k
    https://streamable.com/ri79gw

    Kako Perišić tromo izgleda...
  • eol12
    588
    Euforiju objašnjavam ovako, zamislite si da smo 20 godina iza Hajduka, nadaš se i nadaš i uvijek zajebes, ali ako voliš svoj klub ne prestaješ navijati za njega, pa ne bih prestao navijati za Dinamo da 20 godina ne budemo prvi, tako i to, s dolaskom trubadura se to diglo, rekao je ono sto žele cuti, doveo jaka imena za njihovu priliku, novinaru su to dodatno palili i ljudi su masovno poceli dolaziti na stadione, kupovat dresove i slično. Dakle iz očaja i nemoći na terenu navijačka masa diže klub i teško je sad stati, polazna točka ti nije daleko iza Dinama ko prije 5-6 godina i normalno je da se nadaju, druga je stvar sto realno dovođenje tih jakih imena ne garantira ništa osim prazne blagajne , ali shvacam i nit vodilju njihove uprave, ova posjeta i marketing se ne može održati ako odrade sezonu s mladima i koja se slaže od početka, nego nastavljaju tim tempom, zvučno ime trenera i veterani, naravno da tome trpi budžet jer nisu oni toliko jaki da žive samo od marketinga, mislim da je on jako nategnut, krediti su sve veći, a kak će zavrsiti upitno je.
    Važno je samo da budemo mi pravi, imat ćemo očito dobro balansiranu ekipu na svim pozicijama tako da vjerujem da će se sve pitati samo nas, ako smo pravi nema straha. Zato opustite se i ne padajte na medijsku hajku raketnog Hajduka nego se skupite i dođite skupa sa mnom na prvu tekmu, podržimo dečke i pokažimo im da ćemo biti tu cijelu sezonu uz njih.
  • Simpatizer
    270
    do sad sam bio mišljenja da je suvišno išta govoriti o njihovim financijama bez da vidimo odlaske

    Jer dinamo je sve ovo potrošio bez da je prodao jer imamo barem 15mil osigurano od UEFE

    Oni nemaju taj novac pa sam očekivao da će se trošiti kad ode mali puki

    Ali ne, oni bez ikakvih prodaja već dovode Gattusa i Rakitića a sad se spominju i dva krila

    Završiti ću ovaj razgovor time što ću reć da se nadam da neće ući u konf ligu (bez obzira na to što ste pisali da će im to otežati HNL) i da neće dobit 10mil za amera

    Jer onda će bit zabavno vidjet kako su zbilja financijski
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Čitava sekvenca kao da je riječ o JŽNL
  • Captain America
    17.6k
    Mislim koja bi to firma platila milijun ili par milijuna eura da pojača firmu čiji je sponzor, a zna da financijski ne stoji dobro i da taj dug ne može vratiti najvjerojatnije?Simpatizer

    Lova se može vratiti razne načine. Najbanalniji primjer je da se u prodaju pusti personalizirani merch s Rakitićevim motivima i kompletna zarada ide Tommyu. Istu stvar je klub napravio s Letvajom, a Rakitić je daleko veći marketinški mamac kako domaćima tako i strancima.

    Pa za njih je, klub ima skoro dvostruko manji budžet od Dinama, a potrošili su otprilike jednako kao i Dinamo preko zime.Simpatizer

    Sjeti se prošlog ljeta kako su agresivno krenuli po nove igrače i usporedi s ovim sad. Od prilično pouzdanog izvora sam čuo da je između Jakobušića i NO puklo zbog dolaska Uremovića. Doveli su prošlo ljeto Šarliju, Uremovića, Dialla, Moufija, Žapera, Odjidju i Dajakua. Za Žapera su platili jednu od najvećih odšteta u povijesti kluba. Uremović ima ogroman ugovor. Odjidja je imao 850K. Moufi i Diallo sigurno nisu došli iz dišpeta i ljubavi prema klubu. Za usporedbu, sada pokušavaju dovesti islužene veterane slobodnih papira ili žicaju Srnu da im da na posudbu nekog igrača.

    Ako je postojala osoba koja bi ukazala na financijske probleme u klubu u tom trenutku, to je onda novopečeni PU jer bi se time ogradio od mogućih kritika kad zbilja krene rezati budžet.Simpatizer

    U nekoj normalnoj sredini, da. U sredini gdje predsjednik daje izjavu ispred rastrganih stolica sa sjeverne tribine, ne.
  • DiddyGuela
    2k


    4-5 ako ne prodaj nekog od prvotimaca poput Pukštasa ili Sahitija.
    Ljudi opcenito podcjenjuju vaznost sirine i kvalitete klupe kada rade projekciju snage kadra. Mi smo tu sada daleko poslozeniji od konkurencije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.