• db-izbjeglica
    15.3k
    Zašto bi se stadion morao micati, od kud ta informacija, jesu izdani posebni uvjeti, koji članak GUP-a, prostornog plana ili bilo čega to nalaže?

    Čak i ako se radi novi stadion, a pogotovo ako je rekonstrukcija, stadion je postojeći, za njega su nekad ishođene dozvole, zašto bi se morao micati?

    Najbolje od svega, da bi nešto prošlo kao rekonstrukcija doslovno možeš porušiti sve živo, ostaviti jedan nosivi zid, stup, jezgru stubišta i to je to.

    Kako god bilo, ja i dalje stojim kod tvrdnje da je kranjčevićeva totalno sulud projekt i apsolutno ne vidim zašto bi dinamo to tangiralo. Dinamu kranjčevićeva ne treba, nek je gradi, plaća i čeka onaj kome treba. Pogurati IPO probleme, izboriti se za dokaz pravnog interesa nad zemljištem i osmisliti model gradnje.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Zašto bi se stadion morao micati, od kud ta informacija, jesu izdani posebni uvjeti, koji članak GUP-a, prostornog plana ili bilo čega to nalaže?db-izbjeglica

    zdravorazumska logika, ako nista drugo. I sva misljenja struke.
    Ako vec ides utrositi 150mil eura u nesto onda zelis da bude funkcionalno, ne zelis probleme kao sada. Sa prometom, sa ulazima/izlazima na stadion, prometno zagusenje.
    Mogucnost veceg i boljeg hospitalitya na dan utakmice.

    Da li ti kao posjetitelj stadion zelis lijepi ulaz, odmaknut od ceste, shodno tome i vise ulaza, a ne da se natiskujes na par metara sirine sa stotinama drugih ljudi kada cekas ulaz.

    Da li prije i poslije tekme zelis mogucnost popiti pivo, pojest kobaju ili nesto kao covjek, a ne da ti je ta opcija samo na velikim derbijima i to na uzasnoj fan zoni kod pimpeka, gdje samo koja stotina ljudi odluci uzeti nesto jer nemozes imati protok ljudi.

    Pa ljudi, radimo nesto novo, nesto u cemu cemo uzivati, ne usminkavamo postojece stanje da bude funkcionalno, zelimo sto vise nedostataka maknuti i poboljsati, zelimo da taj stadion generira novac i da se isplati nakon vremena, a ne da bude vreca bez dna.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    To je drugi par rukava, to je sto bi bilo idealno.
    U životu, a pogotovo u ovakvim projektima rijetko možeš dobiti nešto idealno, već se uvijek rade kompromisi.

    Stadion se NE MORA MICATI NIGDJE!

    ja bi htio da se pomakne prema jugu, ja bi htio da maksimirska ode pod zemlju, ja bi htio da stadion i park maksimir budu jedna cjelina i smatram da je to uz dobru volju svih aktera itekako ostvarivo. Također, htio bi i porsche 911 sa ručnim mjenjačem, jahtu, F.P Journe sat i ranč na par hektara u okolici zagreba...Međutim, neki akteri očito nemaju volju pa ako je dinamu najsvrsishodnije i najisplativije da stadion ostane na istom mjestu, onda nek ostane na istom mjestu.

    Mnogi stadioni su i bliže prometnicama, čak i neki od najpoznatijih na svijetu pa svijet ide dalje i sve funkcionira.
  • miro
    4.4k
    Pa čak je i Sjever tako napravljen da kad se spustiš stepenicama možeš kroz tribinu proć prema Zapadu i Istoku, teoretski ne moraš zakoračit na Maksimirsku. Druga je stvar što se to ne radi
  • Bosskovitz
    11.7k
    Kako god bilo, ja i dalje stojim kod tvrdnje da je kranjčevićeva totalno sulud projekt i apsolutno ne vidim zašto bi dinamo to tangiralodb-izbjeglica

    Ali Dinamo niti nema nikakve veze s Kranjčevićevom. Ona samo Dinamu olakšava život utoliko da može igrati domaće utakmice kada se iseli s Maksimira, a on krene u rušenje i gradnju.

    Kranjča i Maksimir nisu međusobno ovisni projekti, nije da se sad stoji s Maksimirom i čeka Kranjčevićeva ili tako nešto. To je gradski stadion kojeg gradi grad, ne slažem se da je sulud projekt - dapače a Dinamu to odlično odgovara jer će moći i dalje igrati hrvatske i europske utakmice doma, i to na modernom i funkcionalnom stadionu, što bez nove Kranjčevićeve ne bi mogao. Ali ponavljam - Kranjča i Maksimir su dva odvojena projekta po praktično svemu osim po činjenici da su oboje stadioni.

    Zašto bi se stadion morao micati, od kud ta informacijadb-izbjeglica

    To je nešto što je više puta ponovljeno radi funkcionalnosti samog stadiona, no i tako je posve irelevantno jer se svakako cijeli stadion mora srušiti, a Dinamo se mora iseliti i nekoliko godina igrati na drugom stadionu. Zato je dobro kaj će nova Kranjčevićeva biti napravljena jer bismo bez nje HNL vjerojatno igrali na Kranjčevićevoj kakva je sad, a europske utakmice bismo morali igrati u Osijeku ili Rijeci.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ne mora se srušiti cijeli stadion, dinamo se ne mora seliti nigdje, može se napraviti stadion čak i da se ne dira trenutni maksimir i utakmice će se uredno moći igrati na njemu za vrijeme gradnje, sve to uz samo nekoliko malih preinaka i/ili privremenih građevina.

    Ja ću napraviti suvisla 3 rješenja ako treba!
  • jedan u nizu
    8.2k
    zasto onda uopce radimo novi sstadion?
    Ajmo ovo jos malo usminkati, kupiti nove sjedalice, opet sve obojati u plavo.
    Najveca usteda. win-win, dinamo ne trosi nista i mozemo nastaviti igrati bez seljenja.

    Mislim ionako sad postaje uvrijezeno misljenje da je samo profit bitan. Samo bruto i neto.
    I kod stadiona, i kod godisnjih, i kod dresova.

    Citajuci komentare zone, reklo bi se da se nogomet igra samo zbog para, a ne zbog navijaca
  • Dudu9
    812
    znaci ti nebi srušio staru kucu nego bi sobu po sobu jer je tako lakše
  • badjibadara
    3.1k
    Slazem se sa @db-izbjeglica 286%.

    Kranjca je neprimjerena za sadasnji kapacitet, sama lokacija za stadion danas je katastrofalna, okolne ulice su uske i nakrcane... A i da se napravi zdanje od 12000 mjesta, pitanje je tko bi to koistio nakon Dinama?
    Za to vrijeme Svetice kao da mole da se stadion napravi na njima.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ne mora se srušiti cijeli stadion, dinamo se ne mora seliti nigdje, može se napraviti stadion čak i da se ne dira trenutni maksimir i utakmice će se uredno moći igrati na njemu za vrijeme gradnjedb-izbjeglica

    Mora se srušiti cijeli stadion i graditi kompletno novi, a Dinamo se mora iseliti da bi se to napravilo. Nikakva parcijalna, frankenštajnska rješenja, ako ne mozemo jednom u povijesti neki stadion napraviti kako treba onda stadion ni ne zasluzujemo, ostanimo na ovoj ruini koja barem ima nekog jebenog karaktera.

    Ne znam zašto želiš zakomplicirati cijelu stvar kompleksnom i skupljom etapnom gradnjom i čudesima na Maksimiru umjesto da se sve sruši i napravi novo, dok na drugoj strani grada stoji upravo izgrađeni bombon od stadiona.
  • vjeko1701
    7.9k
    Ispod jedne tribine je trening teren i u njoj je kotlovnica/sustav grijanja. Drugu tribinu ne možeš rušiti radi svlačionica. Ispod treće su uredi kluba.

    Za bilo kakvo parcijalno rješenje paralelno moraš izmišljati dodatna privremena rješenja koja su dio svakodnevnog funkcioniranja kluba na svim razinama i time imati veliko povećanje troškova.
  • serbus
    4.1k


    Čisto rasprave radi baš me zanima koje ideje imaš nemoraš sve tri napisati nego onu za koju misliš da je najbolja.
  • mali M
    5k
    Kranjča i Maksimir nisu međusobno ovisni projekti, nije da se sad stoji s Maksimirom i čeka Kranjčevićeva ili tako nešto.Bosskovitz

    Možeš pojasniti ovo jer koliko sam ja shvatio Maksimir sad baš doslovno stoji jer se čeka Kranjča. Tako je nekoliko puta iskomunicirano. Jasno mi je zašto i koje su prednosti toga, ali reć da projekt Makskmir ovaj tren ne stoji dok se Kranjča ne napravi je bedasto. Maksimir je u stanju i bit će u stanju mirovanja dok se ne zgotovi Kranjča.
    Zato je besmisleno reć da su to dva odvojena ničime uvjetovana projekta jer direktno jedan utječe na drugi. Inače mi pojasni zašto projekt Maksimir sutra ne krene u realizaciju (dokumentacija, investitori, modeli partnerstva itd itd...)
  • Dudu9
    812
    koliko je poznato ne stoji prvo su riješena imovinska pitanja, grad je zatražio studiju isplativosti Maksimira
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Mora se srušiti cijeli stadion i graditi kompletno novi, a Dinamo se mora iseliti da bi se to napravilo. Nikakva parcijalna, frankenštajnska rješenja, ako ne mozemo jednom u povijesti neki stadion napraviti kako treba onda stadion ni ne zasluzujemo, ostanimo na ovoj ruini koja barem ima nekog jebenog karaktera.

    Ne znam zašto želiš zakomplicirati cijelu stvar kompleksnom i skupljom etapnom gradnjom i čudesima na Maksimiru umjesto da se sve sruši i napravi novo, dok na drugoj strani grada stoji upravo izgrađeni bombon od stadiona.
    Bosskovitz

    Pa gdje to isključuje ovo što sam ja rekao?

    Može se srušiti cijeli stadion i napraviti kompletno novi i dinamo će cijelo vrijeme igrati utakmice na maksimiru.

    Može se iskoristiti nešto od postojećih tribina, ali i ne mora! Može se rušiti i graditi sukcesivno, ali i ne mora.

    Uvjeren sam da je to moguće!

    To nije nikakvo kompliciranje, niti vidim zašto bi bilo skuplje, ima mjesta za sve. kompliciranje je čekanje izgradnje tuđeg stadiona na totalno drugoj lokaciji da bi krenuli graditi maksimir. Već sad taj stadion kasni...

    Također je vrlo vjerojatno i skuplje jer čekaš!
    Dinamo će čekati da krenu graditi kranjčevićevu, dinamo će čekati da izgrade kranjčevićevu. Kad se izgradi kranjčevićeva, čekat će se da se izgradi maksimir (barem tako kažu)... cijelo to vrijeme dinamo igra na stadionu krnjeg kapaciteta i godišnje gubi sigurno 50-ak tisuća prodanih karata, kad se izgradi kranjčevićeva i više! Pa dinamo je u ovih par godina bez istoka već popušio finu količinu love na ulaznicama.

    Koliko se samo velikih europskih utakmica odigralo bez 10 000 ljudi na tribinama! Pomnožite to sa 30 eura!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.