• građanin
    18
    Dajte ekipa, manite se ćorava posla i rušenja tribine po tribine i kvazi kombinacija s montažnim tribinama, to je najmanje šta nam treba, a u konačnici ćete dobiti 1 i pol novu tribinu i nikad gotov toliko očekivani stadion.

    Kaj fali novoj kranjči s 15-16k natkrivenih mjesta da izgleda ko pampas arena? imat ćemo puni stadion 5 godina bez beda u centru grada i svi će svršavat na njega.

    Uz to, i da se oduži na 10g 'novi' maksimir, apsolutno ništa nisi izgubio. u svakom slučaju bolje nego krpanje i rušenje tribine po tribinu jer svi znamo kaj bi tu naši loleki i boleki skemijali i na kaj bi nam stadion ličio. ainfield iz beiruta. :(
  • jedan u nizu
    8.2k
    A kako obitelj koja mjesečno zarađuje 3000 eura izdvoji 200 000 eura za stan?db-izbjeglica

    Da ali ta obitelj ima posao na neodredeno sigurno, inace nebi dobili takav kredit.
    Da obitelj radi na ugovoru o radu godinu po godinu, nebi nikad dobili kredit.
    Dinamo nema stalna primanja, dinamo nema minimalna primanja, jer ovisi o europi i prodaji igraca. Ima minimalna primanja ali to nije ni blizu za ikakav kredit, a kamoli za kredit za stadion.

    Gradnja stadiona vlastitim financiranjem je i vece, bogatije klubove tjerala u bankrot.
    Dinamo posluje kako treba tek par mjeseci, a vec bi gradili stadion svojim novcima, kako da ne.
  • Mali Zeus
    12.5k
    Zašto ne srušiti tribine na Maksimiru, iskopati rubu i onda u te rupe napraviti nove tribine, tribinu po tribinu. Em je teren automatski blizu tribina, em si sve novo napravio.
  • mali M
    5k
    Uz to, i da se oduži na 10g 'novi' maksimir, apsolutno ništa nisi izgubio.građanin

    tako je... kao ni dosadašnjih 25 godina čekanja... zašto stati na 10 god., ma da se oduži i na 30god. nisi ništa izgubio... za 100 godina će možda naši praunuci na virtualnim naočalama gledati u novi stadion.. :roll:
  • jedan u nizu
    8.2k
    Vec je receno sto puta, ali ekipa sjedi na usima.

    Gradnja tribinu po tribinu nije moguca.
    Jedno jer se stadion treba smjestiti juznije, a ne da bude naslonjen na prometnicu.
    Drugo jer infrastruktura ne dozvoljava.
    Ako rusis istok, rusis i trening teren i druge prostorije a to ne mozes raditi jer drugu opciju nemas. Ako rusis jug, rusis svlacionuce i sve ostalo ispod juga. Ako rusis zapad gubis sve klubske prostorije
    I ne, ne mozes privremeno sagraditi i svlacionuce, i hotel, i lijecnicki centar, i teretane, i klubske prostorije, i press prostorije ispod istoka i onda to koristiti dok rusis druge tribine.

    Bernabeu je jedan od najboljih stadiona na svijetu, i bio je prije renovacije. Njegova infrastruktura je omogucila gradnju dio po dio, jer se struktura stadiona nije mijenjala. Uostalom, dok su trajali najveci radovi za vrijeme korone, real je igrao na pomocnom terenu ako se ne varam.

    Jbt dosli smo do toga da uspoređujemo Maksimir i Bernabeu. Cudo
  • DrawTube
    4.7k
    Zagreb kao grad od 800 000 stanovnika zaslužuje 2 moderna stadiona i tocka

    Ovo ide s gradskim novcima a mislim da je svima očito da će Maksimir graditi i financirati treća strana, tj privatni investitor. Kranjča nikako ne sputava Maksimir.

    Ja ju jedva čekam jer ne vidim način ili osobu u RH koja je za novi Max spremna dati 150m €
  • Bosskovitz
    11.7k
    Grad je jasno iskomunicirao da lovu za maksimir neće datidb-izbjeglica

    "Grad" je jako relativan pojam. Političari mijenjaju mišljenja, a vlasti se mijenjaju također.

    Meni je od početka najlogičnije da grad i država grade stadion iz istog razloga iz kojeg gradovi i države uglavnom diljem Europe i razvijenog svijeta grade stadione: zato što oni od njih imaju koristi koje privatni investitor ne može imati. Privatni investitor može rentati prostore, iznajmljivati stadion klubu za utakmice, iznajmljivati ga za razne evente, koncerte i slično, ali grad i država - osim svega što može i privatni investitor - ostvaruju i dodatnu dobit jer boljom infrastrukturom se povećava broj ljudi na stadionu na nogometnim utakmicama, koncertna ponuda u gradu, podiže kvaliteta života, ostvaruje se više noćenja, troši se više, zapošljava se više ljudi... što donosi više novca od poreza na dodanu vrijednost, poreza na dohodak, turističkih pristojbi itd.

    Recimo da privatni investitor napravi stadion i renta ga za koncert Taylor Swift, on od tog koncerta zaradi 100.000€. Da grad/država naprave stadion i rentaju ga za koncert Taylor Swift, od tog koncerta zarade 100.000€ plus 25% od svega što se na njemu i zbog njega dan-dva prije i kasnije proda, plus pristojbe i porezi od barem 20-ak tisuća noćenja kojih inače ne bi bilo, plus sva nematerijalna korist - grad/država se ističu kao zanimljive i eventful lokacije, pozicioniraju se regionalno i globalno, osnažuje se gradski/nacionalni brand awareness... svaki takav koncert je mala Ultra, samo u slučaju Taylor Swift, Beyonce ili Coldplaya vjerojatno bez 150 uhićenih dilera i xy medicinskih intervencija.

    Da ne velim da se radi i o neusporedivim troškovima kreditiranja jer grad sada ima dobar investicijski rejting, ima stabilne prihode i trošak stadiona je nešto manji od 10% njegovog godišnjeg proračuna, za razliku od kluba koji po samoj svojoj prirodi poslovanja ima nestabilnije prihode, a trošak stadiona je oko 400% godišnjeg proračuna.
  • blue heart 72
    1.7k
    Meni nije od prvoga dana bilo jasno zbog čega se uopće forsira(la) Kranjča. Toliko peripetija i zavrzlama oko nje da je to nevjerojatno. Kaj nije bilo moguće recimo napraviti na nekoj drugoj lokaciji, kaj ja znam recimo npr. Blato neki novi zamjenski stadion kapaciteta oko 13-15 tisuća i nakon toga ići u rušenje Maksimira i Kranjče. Na Maksimiru sagraditi stadion kakav se već misli napraviti, a cijeli prostor oko Kranjče prenamijeniti. Sve bi to bilo puno brže i jednostavnije
  • xavier
    12k


    Pa pisali smo ne znam koliko puta da nam se svima kao puno logičnija rješenja čine ili izgradnja stadiona odmah pored postojećeg u Maksimiru ili izgradnja tribina po tribina na postojećem mjestu no stručnjaci tvrde da to nisu opcije. Ja sam i dalje uvjeren da je su to puno bolje opcije.

    No ako idemo na postojeće rješenje, onda je Kranjčevićeva puno logičnija od Blata. Što ćeš s tim stadionom kasnije?
  • blue heart 72
    1.7k
    Pa za Max bi sve trebalo biti jasno, tu ne bi trebalo biti nikakvih nedoumica. Meni nije jasan ovaj "drugi" stadion koji se misli graditi u Kranjči. Ja bi umjesto Kranjče napravio taj stadion na nekoj drugoj lokaciji (ne bi trebalo biti nužno Blato, to sam samo naveo kao mogućnost) i on bi imao istu namjenu koju će imati i nova Kranjča, dok bi na tom prostoru gdje je sada Kranjča, bilo skroz nešto drugo. Po meni je to jednostavno preatraktivna lokacija da bi tu bio stadion za Loksu, Rudeš i slične ekipe
  • xavier
    12k
    Po meni je to jednostavno preatraktivna lokacija da bi tu bio stadion za Loksu, Rudeš i slične ekipeblue heart 72

    Ja sam više puta pisao, ali znam da se dobar dio ljudi ne slaže sa mnom po tom pitanju, ja niti ne želi jedan stadion za Loksu, Rudeš i sve ostale ZG klubove koji zaigraju u 1. ligi.

    Po meni je jedan od osnovnih uvjeta za stabilan klub imati "svoj" stadion. Pod "svoj" naravno ne mislim da je u vlasništvu kluba, ali da imaju stadion koji je njihov dom i da bez obzira koja su liga, igraju tamo. Naravno da se nekom može progledati kroz prste da jednu sezonu zaigra drugdje, ali samo pod uvjetom da je to zbog radova/unaprijeđenja na vlastitom stadionu.

    Lokomotivu i dalje zovu "klubom s Kajzerice" gdje utakmicu nije odigrala 15 godina.
  • Dinaminjo
    929
    Stadio se gradi u Kranjci da ne bi vlast bila optuzena da vrijedno zemljiste u centru grada nekom daje
  • blue heart 72
    1.7k
    tu se apsolutno slažemo. Jednostavno ili imaš ili nemaš uvjete za igrati u najvišem rangu HR nogometa
  • scooniepenn
    3.3k
    Ja ne vidim nikakav problem s igranjem na Kranjčevićevoj Lokomotive ili Rudeša. Nakon izgradnje osnuje se tvrtka koja će se baviti održavanjem stadiona, a klub koji igra, kao i reprezentacija plaćaju najam, jednako kao što bi recimo menadžment nekog benda ili izvođača platio za organizaciju koncerta. Dakle, ako igra Lokomotiva ili U21 reprezentacija mora plaćati više nego što plaćaju sada jer igraš na novom, modernijem stadionu gdje ne razmišljaš ni o kakvom održavanju terena i ostale stadionske infrastrukture.
  • Dudu9
    812
    Gradi se na kranjčevićeva jer proces birokracije će bit brzi svaka druga lokacija ima puno više papirologije od postojećeg stadiona koji oni nazivaju rekonstrukcija, gradnja na Maksimiru na postojećem nije moguća jer stadion se mora maknuti od maksimirske ceste, sa opet nekom gradnjom po etapa a dobili bi neku katastrofalnu građevinu, jer bi se pazilo na ovo ono i na kraju krajeva novu sjevernu tribinu
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.