• mali M
    5k
    meni je najbolje što su ovo tako jasno politička obećanja. Prvih 3 godine ništ ne delaš od svega kaj si obećal jer "češljaš" stanje, zaboravivši da si rekao da se spremaš 10 godina za preuzimanje Zagreba i da možeš krenuti odmah. Zadnju godinu mandata kreneš čačkati po papirologijama i tamo gdje možeš samo malo započneš projekte kojima treba 3-4-X godina da se završe. Onda najaviš 10 novih projekata koji će biti "svemirski". Onda zadnjih par mjeseci ukažeš kako se čistilo ormare i kako se vidi da je nešto započeto, ali ako mu damo još jedan mandat da ćemo vidjeti erupciju napretka.. ili nazadtka, ovisi kako tumačiš "odrast"... Vidiš da i tu ekipa kaže da će napraviti Kranjču, "a ako ostane gradonačelnik i Maksimir". Po toj računici Kranjču će napraviti dok još je gradonačelnik? Lepi naš Tomek, sve će on, pa i "letjeti ko Batman loveći pahulje snjega" samo da dođe do novog mandata... Al nije on ko Bandić.. nije!
  • Hnlovac
    1k
    mi sa zapada ćemo se snaći, sustavno smo zanemarivani već 24 godine

    Kaj je najjače, još će nam senf izgraditi bazen u shp i tržnicu u vrapcu, dalton ni to nije nap

    Malo nam za sriću triba
  • Mali Zeus
    12.5k
    P.S. Uzivajte u toploj vodi ako zivite u zapadnom ZG, trecu godinu zaredom..emilperska

    Nije li to projekt HEP toplinarstva, obnova vrelovoda?

    Mislim, ima problema i likovi su u najmanju ruku nesposobni, ali ne treba im natovarivati ono za što nisu nadležni.

    al ovo je tema za Grad Zagreb iako vidim da se jave uvijek ista dvojica, trojica da se malo ispušu.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Na stranu sad kašnjenja, hoće li se izgraditi, tko je sposoban, tko nesposoban, čija je odgovornost i slično...

    Projekt nove kranjčevićeve je sulud jer nema apsolutno nikakvog smisla i ja bi iskreno volio popričati s onima koji to guraju i pokušao shvatiti taj tok misli i razloge zašto nepotrebno kompliciraju stvari.

    Ovo je slučaj gdje obitelj ima ruševnu kuću, sve se raspada, takva situacija traje već 20+ godina, nikako da se dogovori model, uvijek fali love, uvijek je nešto drugo važnije, konačno se dogovore da se ide u nekakav posao... i onda se odluči da će prvo napraviti vikendicu u kojoj će se živjeti dok glavna kuća ne bude gotova, iako oko i u glavnoj kući ima mjesta za apsolutno sve i može se koristiti za vrijeme nove "glavne kuće".

    Idemo primarni problem rješavati tako da ćemo lovu preusmjeriti u sekundarni problem da bi onda nakon rješavanja sekundarnog problema konačno rješavali primarni problem.

    :fire: :up: FANTASTIČNO :up: :fire:

    Poslušajte moje riječi: ako se nova kranjčevićeva ikad napravi, zaboravite novi maksimir u nekom iole bržem periodu. Volio bi da griješim i da ćemo u periodu od 6-7 godina dobiti dva nova stadiona u gradu. Međutim, poučen iskustvima iz posla, ovo vam je najrealnijomi scenarij!
  • masacusec
    3.5k
    Poslušajte moje riječi: ako se nova kranjčevićeva ikad napravi, zaboravite novi maksimir u nekom iole bržem periodudb-izbjeglica

    Pa na megaprojektima, tj. obećanjima istih se dobivaju izbori, tak da ne moraš biti veliki nostrodamus da prejudiciraš ovakav scenarij.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Također, ne vidim zašto bi dinamo kao klub uopće plesao po toj ideji i što nama kranjčevićeva znači? Grad je jasno iskomunicirao da lovu za maksimir neće dati (što je po meni suludo, al ajd, tako je - kako je). Zašto bi dinamo onda uopće tangirala kranjčevićeva, zašto bi dinamo to čekao? Možemo samo kupovati vrijeme, nadati se promjeni gradske vlasti i dolasku neke koja će reći, financijski smo voljni sudjelovati u novom maksimiru. Dajte mi par smislenih argumenata za prihvaćanje ovog plana sa kranjčevićevom? Možda postoje, ne kažem da nije tako, samo da ih ja ne vidim.

    Idemo riješiti dokumentaciju za zemljište i pokret. Ako treba zamjenski stadion... pa idemo u zaprešić na 2-3 godine, ne vjerujem da bi HNS radio probleme, europu možemo igrati u varaždinu/osijeku/rijeci/puli. Izdržat ćemo!

    Uostalom, na maksimiru ima toliko mjesta da se može izgraditi novi stadion bez da pipneš stari, a može se i napraviti fazni projekt gdje će se stadion sukcesivno rušiti/graditi/koristiti nikakav SF, ništa neviđeno.

    Na kraju krajeva, može se uštedjeti i ubrzati proces na način da se zadrži jedna ili dvije postojeće tribine. Konačni produkt sigurno ne bi bio najljepši, niti najfunkcionalniji stadion na svijetu, ali nije ni (šta ja znam) Anfield pa se liverpool nekako snalazi s njim.
  • Jaro
    7.3k
    A dinamo je vlasnik tocne cega na Maksimiru? Dinamo koji skida 100 po 100 tisuca eura na placama bi od kuda trebao izdvojiti za gradnju stadiona? Eto, doci ce sugar daddy pa ce dat lovu, a i zemljiste ce se stvoriti negdje...

    P.s. ni ja ne vjerujem u bajke pa ako se desi cudo i Kranjca se naoravi, mislim da ce to postati nasa Rujevica...
  • Plavi 9
    52
    Da se osigura, tj. sačuva lokacija stadiona Maksimir ne znam je li se ikad razmišljalo o postepenoj gradnji tribina po tribina i onda spajanju.
    Ionako istok nije u funkciji i njega npr. prvog napraviš, pa mu dodaš sjever i jug i na kraju zapad. Cijelo to vrijeme se igra na sadašnjem terenu i nema nikakve selidbe. Na prvu izgleda skupo i dugotrajno, ali nema šanse da bi ukupno bilo skuplje od potencijalno dva stadiona u gradu. Uz to bi se još i gradili jedan nakon drugog pa mi se i to čini duže nego da se odmah gradi na Maksimiru.
    Tako je nadograđivao Real Madrid nedavno pa se igralo na Bernabeu cijelo vrijeme.

    Vjerujem u najbolje namjere sadašnje Dinamove uprave, ali treba se pazit politike u gradskim strukturama - ne zaboravimo, iduće godine su lokalni izbori, tako da će biti obećavana brda i doline. Kameni temeljci su sigurno već izbetonirani i samo čekaju da ih se razvozi po zagrebačkim "gradilištima". :D
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Dinamo koji skida 100 po 100 tisuca eura na placama bi od kuda trebao izdvojiti za gradnju stadiona?Jaro

    A kako obitelj koja mjesečno zarađuje 3000 eura izdvoji 200 000 eura za stan?

    Postoji nešto što se zove kredit!
  • Danko
    1k

    Po meni, to nam je i jedina šansa da negdje u budućnosti vidimo novi stadion.
    Jednog dana kad klub dovoljno financijski ojača.
  • Toni90d
    388


    Ovaj model je radio KSC u Njemačkoj, tribinu po tribinu, postavile su se montažne tribine dok se gradilo. Mislim da su oko 2018. Krenuli sa prvim rusenjem tribina, da bi stadion bio početkom sezone 2023/24 službeno otvoren, kad je završena glavna tribina sa VIP mjestima. Otvorenje u prijateljskoj utakmici protiv Liverpoola.
    34 000 mjesta, kompletno natkriven, ali bez krova. Financiran kreditom lokalne banke, zato se stadion zove BBBank Wildpark (možda bi ta banka nas mogla financirati, ime nam odgovara :grin:) sve skupa je 166 000 000€ koštalo. Klub nastupa većinom u 2. Ligi, zadnji put su 1. Bundesliga igrali 2008/2009.

    Koliko je to sad izvodivo u ZG, jer je stadion u samom gradu, a u Karlsruheu je stadion na samom rubu centra grada u šumi.
    Sljedeće pitanje koje se otvara, kako UEFA gleda na montažne tribine, radi Europskih utakmica, jer ja nebi volio da te utakmice igramo u Rijeci ili Osijeku.
    I tko bi to sve financirao?
  • Plavi 9
    52
    Za UEFU ne vidim problem jer i sada stadion zadovoljava nekakve minimume potrebne za dobivanje licenci. A paralelno sa sadašnjim stadionom bi se gradila nova istočna tribina koji bi već sama po sebi imala te nove propisane standarde, kad bi se izgradila. Pa srušiš jug i gradiš, a istovremeno imaš tri preostale tribine od čega već jednu modernu - istok. I tako svake sezone po jednu i to je tih 4 - 5 godina.

    A čuj, cijena ovakve gradnje sigurno ne može biti veća od cijene izgradnje dva stadiona od kojih jedan - Kranjčevićeva je upitne potrebe nakon povratka Dinama u Maksimir. A niti bi ovakva gradnja trajala više vremena od gradnje dva stadiona jedan nakon drugog.
  • Jaro
    7.3k
    banka daje kredit toj obitelji (zapravo ovu situaciju vec jako tesko) uz zaduznicu na placu i ubiljezbu na taj stan (plus pokoja obavezna polica osiguranja...).
    A dinamu je jamstvo i imovina sto tocno? Nit imovine(zemljista), nit nekretnine (stadiona), nit reeovnih garantiranih primanja...
  • Dudu9
    812
    Model tribina po tribina već imamo na primjeru sjeverne tribine, i vi bi opet da radimo takve gluposti di će nakon 1 tribine doći do toga da nema novaca i sve stati
  • Plavi 9
    52
    Nema nigdje sigurnosti da će biti završeno.
    Ovo bi bila barem sigurnost da neće nakon selidbe u Kranjčevićevu sve stopirati i nikad se više vratiti, kao NK Rijeka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.