• db-izbjeglica
    15.3k
    Kod ovakvih projekata "pravne zavrzlame" se nazivaju IPO, odnosno imovinsko-pravni odnosi.

    Jedan od uvjeta da bi mogao raditi bilo što na nekoj zemlji je dokaz pravnog interesa. Zemljište ne mora biti "tvoje", ali mora se dostaviti dokument koji omogućuje pravni interes i njegov okvir.

    Također, IPO problem uopće ne mora biti sa gradilištem na kojem se gradi, može biti i na susjednom ili nekom trećem zemljištu na kojem trebaš kopati da bi se spojio na neku instalaciju. Vlasnik ili jedan od vlasnika ti ne dopušta i imaš IPO problem!
  • filsa
    63
    znam da si vjerojatno u pravu u vezi tematike, ali ne mogu si prebrikat mozak jer je meni IPO - initial public offering, čitam komentar jedno šest puta već i totalno sam izgubljen :lol:
  • Geonosis3
    41
    danas 2 tjedna točno od isteka (već jednom prolongiranog) roka za završetak glavnog projekta.... Nitko ništa.
  • mali M
    5k
    kako nam kolege rekoše već ovdje, znaju svi "koji trebaju" nešto znati, i vjerujemo da će se "uskoro" oglastiti grad po tom pitanju..
    Godišnji su, gdje si navalio, čekaj deveti mjesec da to u miru iskomuniciramo! :cool:
  • Mali Zeus
    12.5k
    I dalje nema nijednog bagera tamo. Makar da su otkopali malo zemlje, ali ništa.
  • mali M
    5k
    ja sam vidio jednog nepalca kako napucava kamenčiće cipelom.. doduše imao je ruke u džepovima pa je možda samo bio tužan, ali posao je posao.. :joke:
  • Mali Zeus
    12.5k
    To je neki simpatizer Možemo 100 posto.
  • Nolifer
    8.1k


    A možda je hdzovac, nikad ne znaš :joke: :meh: :grin: :smile:
  • Ivdzo11
    4.2k
    S obzirom da HNS planira graditi kamp u Velikoj Gorici, s naglaskom na 'planira', jasno je da je prvi kandidat za ulazak u Zagrebello - Dinamo. Informacije o gradnji stadiona u Zagrebu, kako Maksimira, tako i Kranjčevićeve, proturječne su, ovisno s koje adrese dolaze, Jedni kažu da nema nikakvih problema, da sve ide prema planu i da će se oba stadiona graditi u rokovima, da Kranjčevićeva kreće već(?) najesen i da nakon toga ide Maksimir. Drugi tvrde da Kranjčevićeva nije problem, ali da je opet upitan Maksimir, da je proces i dogovor između Vlade, Grada, Crkve i Dinama ponovno prikočen, razlog, naravno, lokalni izbori iduće godine. Treći nam govore da ni u Kranjčevićevoj nije sve čisto, neka čestica 'nije otkupljena' i uvjeravaju nas da ni od toga još neko vrijeme neće biti ništa. Odavno je ta problematika postala politička, a ne sportska priča, na sramotu politici. Bilokojoj!


    Opet, neki nas važni ljudi uvjeravaju da Kranjčevićeva ide 100 posto, da će Dinamo tamo za najkasnije dvije godine igrati svoje utakmice, jer, krenut će tada i Maksimir i da se zbog toga na gradskim razinama najveća rasprava vodi oko toga gdje će za nekoliko mjeseci igrati Lokomotiva. Maksimir je preopterećen, Europa, HNL, Kup, dolaskom 'lokosa' na taj stadion, pogotovo u zimskim mjesecima, travnjak bi mogao biti poptuno devastiran. I Lokomotiva nije dobrodošla na Maksimir! Hoćemo li 'Loksu' gledati u Zaprešiću ili negdje drugdje?
  • emilperska
    5.4k
    Ničota izrazava skepsu oko Kranĵče.
    Pa onda drugu skepsu da Kranjča i ako bude je nova Rujevica, a Maksimir Kantrida.

    Ne znam sta bi rekao.. Znam samo da je tetejac najnesposobniji gradonacelnik ikad..
  • sport
    3.3k
    A ja ti kažem da će taj tetejac izgraditi Kranjčevićevu a ako ostane gradonačelnik i Maksimr.
  • emilperska
    5.4k

    Čovjek nemre dobit nariktani plinski natjecaj.
    U polupraznom ljetnom ZGu mu je svako jutro prometni kolaps na mjestima gdje u špici inace nije..
    Neki kvartovi trecu godinu zaredom ostaju bez tople vode na par tjedana. Smeće se odvozi rijeđe nego ikad, ali trebamo vjerovat da ce sagradit ne jedan nego dva stadiona. Osim toga Maksimir i nema veze s njim. Nece ga on gradit. Kranjča je njegova.
  • emilperska
    5.4k
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/zbog-birokratske-greske-zapeo-krucijalan-tomasevicev-projekt-za-zagreb-tezak-320-milijuna-eura-15482521

    Zeleni prevarant i jebivjetar bez dana radnog staža upravlja "sustavom" od 800 000 stanovnika.

    Sto moze poci po krivu?
    Ali fascinantno mi je da smo mi sta smo skepticni prema njemu "teoreticari zavjera" i "zaostali", a vi njegovi fanovi napredni.

    P.S. Uzivajte u toploj vodi ako zivite u zapadnom ZG, trecu godinu zaredom..
  • puxigadjurdja
    1.6k

    Ja uživam u neredu i navijam da uzme i sljedeće izbore. Veći k... narod odavno nije popušio a kod nas se bome pušilo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.