• Lihtmašinac
    173
    Živkovića još ne bih otpisao. Ako se pokaže psihički dovoljno jak da brzinski prebrodi ove šokove koje je imao prošlu polsezonu s nama i ako ga Čabraja pametno usmjeri, mogao bi to još uvijek postati jedan više nego pristojan igrač. Upravo i baš zbog iskustva u Dinamu ove godine, koje mu je pokazalo gdje se točno nalazi sa svojim razvojem i na čemu još treba poraditi. Ako nisi balvan u glavi, s 20 godina još uvijek možeš unaprijediti i psihu i kretnje. Vidjet ćemo ga kroz godinu dana.

    A vezano za rješavanje problema s mladim domaćim stoperima trebalo bi možda unaprijediti skeniranje mlađih generacija, pogotovo po južnijim krajevima domovine. Međutim, to je normalno da od generacije do generacije varira ponuda mladeži po pozicijama. Mislim da je @deda negdje pisao o raznim kategorijama kvalitete u pomladku, pa ponekad imaš više odličnih napadača, a malo ili ništa veznog reda, a onda već u sljedećem godištu se može zalomiti da imaš 3 top talentirana stopera, a nula ofenzivaca. Brijem da tu može pomoći samo vjera u odlično skautanje i onda kvalitetan trenerski rad s djecom. A omladinsku školu je trenutna klupska vlast jasno i nedvojbeno komunicirala kao temelj svega. Tako da bude kad-tad opet i top braniča iz mladeži, samo polako.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Gvardiol i Šutalo?vjeko1701

    Gvardiol je za prvu momčad počeo igrati 2019.
    Šutalo je za prvu momčad počeo igrati 2020.

    Imamo sušan period po tom pitanju.

    što se prije maknemo od ovakvih razmišljanja, to ćemo prije postati ugledni i veliki europski klub.

    Za uspjeh te nitko ne pita kako a još manje s kojim igračima si došao do njega. Rezultat je jedino mjerilo.
    don

    Ma vidi molim te...

    Kao prvo, dinamo je već sada ugledan i velik europski klub.

    Također, veličina kluba se mjeri i identitetom, stilom i nekakvim postulatima.

    Dinamova zadaća nikad nije bio samo rezultat, već i razvoj domaćih igrača. Uostalom, najveće uspjehe smo postigli mahom sa domaćim igračima, uz par kvalitetnih stranaca.
  • don
    5.5k
    Kao prvo, dinamo je već sada ugledan i velik europski klub.db-izbjeglica

    U hrvatskim okvirima da. Idalje ćemo još dugo vremena biti zapostavljen klub od strane uefe...

    Dinamova zadaća nikad nije bio samo rezultat, već i razvoj domaćih igračadb-izbjeglica

    Zadaća svakog kluba na svijetu je uspjeh, samo što svaki klub ima određeni način za koji misli da je najbolje doći do tog uspjeha. Ako možeš drugačijim načinom, zašto ne? Potpisao bih sutra odma takav scenarij. Uostalom nije da ih nije bilo sa strancima, naprotiv.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Ne bih se složio. Mi smo itekako respektabilan klub u europskim okvirima. Sjeti se kako je o nama pričao Pellegrini prije dvomeča s Betisom
  • don
    5.5k
    jesmo, puno respektabilniji nego prije. Ali idalje ćemo biti zapostavljeni od strane uefe i u grupi sa bubam Realom, Tottenhamom i Fenerbahcem biti autsajder u startu, a mislim da se može dostići razina Fenera, barem u igračkom smislu. Imamo bolje rezultate od njih u europi, ali jbg, svejedno će oni za većinu ljudi biti veći europski klub, s čime se naravno ne slažem.
  • xavier
    12k


    Upecat ću se na ovo tvoje i pitati na koji smo to točno način "zapostavljeni od strane uefe"?
  • don
    5.5k
    ne mislim na doslovan način 'zapostavljen". Valjda znaš kako danas posluje i uefa i fifa i na koji princip. Ne volim Dalića ali evo na primjer ono što je on rekao kako Hrvatska sa 2 medalje na svjetskom igra u 11 sati ujutro svoju utakmicu na SP.
    Ako misliš da nema razlike između velikih klubova odnosno onih sa velikom platežnom moći i onih manjih, u očima uefe i vrha nogometa, varaš se. Po meni.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Mislim da je satnica napravljena prije izvlačenja, te Dalićeve isprike okači mačku o rep. A realno, suci su krali i jedan Portugal da bi pogurali Argentinu, to je tako... A trenutna snaga igračkog kadra Fenera nema veze sa statusom koji imamo mi ili oni, nejasno mi je što argumentiraš..u biti se ne slažem. Mislim da nas se itekako cijeni
  • xavier
    12k


    Drugim riječima, nemaš ništa konkretno za napisati nego "svi znamo kako to ide".
  • don
    5.5k
    da je satnica napravljena prije izvlačenjaJos-Optimus

    zar je bitno to uopće? Naravno da nije slučajno.

    da bi pogurali ArgentinuJos-Optimus

    tako je, da bi pogurali Argentinu sa Messijem.

    A trenutna snaga igračkog kadra Fenera nema veze sa statusom koji imamo mi ili oniJos-Optimus

    pa ako možeš napraviti rezultat sa Murićem, Drmićem, Boškom Šutalom, Zakarićem (da ne uvrijedim nikoga) onda super.
    Kažem to zbog uspjeha u rezultatskom smislu. Mi nismo ni blizu onom što Fener dovodi i kakvu moć ima u vidu transfera igrača ali smo puno veći klub od njih kroz prizmu rezultatu i onoga što stvaramo.

    Drugim riječima, nemaš ništa konkretno za napisati nego "svi znamo kako to ide".xavier

    :lol: dobro, totalno je nebitno danas u svijetu, pogotovo pod vodstvom mafije kakva su uefa i fifa, jel se zoveš GOŠK ili Lyon. Neda mi se izvlačiti teze koje spadaju pod moje mišljenje jer mislim da nije potrebno i da je ovo valjda svima jasno..? Osim ako nisi drugačije skužio ali ok.
  • Mali Zeus
    12.5k
    :lol: dobro, totalno je nebitno danas u svijetu, pogotovo pod vodstvom mafije kakva su uefa i fifa, jel se zoveš GOŠK ili Lyon. Neda mi se izvlačiti teze koje spadaju pod moje mišljenje jer mislim da nije potrebno i da je ovo valjda svima jasno..? Osim ako nisi drugačije skužio ali ok.don

    Što je to svima jasno?
  • don
    5.5k
    da nije sve crno-bijelo u nogometu. Odnosno da uefa nije baš najpravednija organizacija na svijetu.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Gubiš se stari. Kakve veze sa statusom u FIFI/EUFA-i ima ako se satnica radi sa slovima nepoznatih aktera koji još nisu izvučeni. Naravno da postoje razlike, ali mi imamo (i Dinamo i repka) puno bolji status nego prije.
    Govorim ti, jedan Portugal je bio pokraden, misliš da oni nemaju status?

    Rezultat i snaga igračkog kadra, kao i način na koji nas netko gleda nema veze sa statusom koji imamo u UEFA-i. Fener dovodi to što dovodi zbog platežne moći, kao i lige koja je bogatija od naše, ti postaviš jednu tezu i onda argumentiraš treću.
  • Mali Zeus
    12.5k
    ↪Mali Zeus da nije sve crno-bijelo u nogometu. Odnosno da uefa nije baš najpravednija organizacija na svijetu.don

    Dobro je kad tako konkretno odgovaraš. :grin:
  • don
    5.5k
    gubim se jer iznosim svoju tezu u temi 'nepopularna mišljenja' iako ovo sa uefom i fifom nije nepopularno. :chin:

    Govorim ti, jedan Portugal je bio pokraden, misliš da oni nemaju statusJos-Optimus

    Da, imaju. Manji nego Argentina.

    Rezultat i snaga igračkog kadra, kao i način na koji nas netko gleda nema veze sa statusom koji imamo u UEFA-i.Jos-Optimus

    Jesi realan? :rofl: Znači po tebi je totalno nebitno kroz kakve naočale će svijet (samim tim i krovne organizacije) gledat neki klub ako osvoji 7 liga prvaka za redom i ako nikad u povijesti nije ušao u europsko natjecanje. Zanimljivo, u najmanju ruku.
    Tako kako ti misliš bi trebalo biti, ali nažalost nije i to je problem cijelog svijeta, ne samo nogometa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.