• Imamo Dinamo
    3.6k

    Jesam. Interesantni su, u nekim dijelovima se slažem s njima, ali u nekim dijelovima ne. Ali su mi super organizacija jer su puno više okrenuti mladima te se puno više radi na tome da se mlade okrene Bogu nego što to rade Katolici
  • Nino Bule
    13.4k
    Mislio sam vise na propitivanje papinog autoriteta, al eto sve se mjenja pa ocito i odnos katolika prema papi
  • Medvedgrad
    257
    Aha… vidis tu te bas i ne mogu razumijeti. Evo recimo ja sam danas bio po prvi put na misi u ne znam koliko, a i to sam otišao u crkvu Rade Borić isključivo radi one njene debilne izjave.

    Osobno ne mogu sudjelovati u misama koje organizira crkva kojoj nije na prvom mjestu Krist nego zakulisne igre oko migranata, Vatikanske banke i ne znam čega ne. Ne sjeda mi.
    Imamo Dinamo

    Ukratko.

    Nisi išao na misu zbog ljudi. Ovih u Crkvi za koje smatraš da nisu ispravni.

    Sada si lagano krenuo na misu. Također zbog ljudi. U ovom slučaju zbog Rade Borić.

    Pusti ljude.

    Idi na misu zbog Krista.

    Jer Krist je tamo. (U sedam svetih sakramenata, u riječi Božjoj, u zajedništvu: "Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima."). Svi smo potrebni Božje milosti.

    Uvijek je bilo u Crkvi i oko Isusa ljudi koji su izdajice i koji su skandal. I do kraja vijeka će ih i biti. Od Jude Iškariotskog pa do svršetka svijeta.

    Neka nas to ne pokoleba. Hrabro naprijed.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Najiskrenije, ako bih krenuo opet aktivno u crkvu, uvjeren sam da bi ta crkva bila protestantska. Ok, ne slazem se sa svime, ali mislim da su opcenito otvorenijeg srca, a to je ono sto mi smeta u katolickoj crkvi.
  • Doktor Kunić
    3.4k
    ili probaj promijeniti župu. Nije svugdje jednako.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Problem je dublji od pojedinacnog svecenika. Zapravo su i najmanji problem pojedinacni svecenici. Problem je u tome što je Katolička crkva zagorjela od vrha pa na niže. Općenito je izgubila gotovo sve vrijednosti koje bi trebala zastupati
  • deda
    32.6k
    Ti si onda realno već protestant samo nemaš štambilj.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Pa i da i ne. Da jer se slažem s nekim njihovim idejama i ne smatram se više dijelom Katoličke crkve. Ne zato što ima velik broj njihovih ideja s kojima se ja ne slažem. Oni su pretjerano pojednostavili vjeru, da se tako izrazim.

    Moje idealno poimanje crkve je katolička crkva prije 30tak godina, dok se nije miješala u politiku i dok ju ona nije kreirala.
  • Mlađi referent
    12.3k
    dok se nije miješala u politiku i dok ju ona nije kreirala.Imamo Dinamo

    Dva su objašnjenja

    Ili si bio premlad pa nisi skužio da se Katolička crkva miješa u politiku
    Ili nisi dobro upoznat s poviješću Katoličke crkve
  • deda
    32.6k
    Ti nastupaš s promišljanjem i vlastitim izborom. To je tezi put. Većina prihvaća svoje obiteljsko nasljeđe ili nasljeđe okoline bez puno promišljanja. Sviđa mi se tvoj način razmišljanja, ali vjerujem da će ti to samo otežati izbor jer moja životna iskustva ukazuju da nema apsolutno i 100% prihvatljivog izbora upravo zbog različitosti tvojih stavova i pojedinih crkava i religija.

    To i je glavi razlog što postoji veliki broj različitih vjera, crkava pa i sekti.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Ili nisi dobro upoznat s poviješću Katoličke crkveMlađi referent

    Vjerojatno bi to bilo ovo. Ne mogu se pohvaliti prevelikim znanjem o tome izuzev ove novije povijesti (2000-) te Križarski ratovi.

    To je tezi put. Većina prihvaća svoje obiteljsko nasljeđe ili nasljeđe okoline bez puno promišljanja.deda

    Apsolutno, ali kada ja gledam religiju, gledam na nju kao nešto najvažnije, jer sam uvjeren da će me ona pratiti i nakon smrti, i samim time mi je logično da mi je prostor za kompromis jako uzak. Ako će me nešto pratiti do kraja života i poslije, ne bih li se onda trebao potruditi da to bude najsavršenije do čega mogu doći?

    Sviđa mi se tvoj način razmišljanja, ali vjerujem da će ti to samo otežati izbor jer moja životna iskustva ukazuju da nema apsolutno i 100% prihvatljivog izbora upravo zbog različitosti tvojih stavova i pojedinih crkava i religija.deda

    Vjerojatno hoće, ali kao što sam rekao ranije, imam obvezu prema samome sebi da se prema nečemu tako bitnom i odnosim tako - jako pažljivo sa visoko postavljenom ljestvicom i malo prostora za kompromise.
  • mali M
    5.1k
    Problem je u tome što je Katolička crkva zagorjela od vrha pa na niže. Općenito je izgubila gotovo sve vrijednosti koje bi trebala zastupatiImamo Dinamo

    Kako je već navedeno ranije, najveći kritičari Crkve ne idu u istu. Svaka od tvoje dvije rečenice sadrži osudu i pretpostavku. Tko god provede više od jednog dana proučavajući istu tu Crkvu može samo naići na dijametralno suprotne zaključke od tvojih. Protestanti ne privlače mlade jer su kao nešto bolji nego nude ljudima koji su u stalnom stanju grijeha mogućnost da se ne mjenjaju nego nastave griješiti, ali se nazivati dobrim vjernikom. Licimjeri i farizeji današnjice...

    ne bih li se onda trebao potruditi da to bude najsavršenije do čega mogu doći?Imamo Dinamo

    Ti zapravo tražiš nešto što tebi paše bez da se mjenjaš.. tu su ti postavke već u startu krive. Ako zbilka vjeruješ da će te to nešto pratiti i nakon smrti, onda bolje razmisli o trudu koji ulažeš o mjestu gdje ćeš provesti vječnost
  • Medvedgrad
    257
    Najiskrenije, ako bih krenuo opet aktivno u crkvu, uvjeren sam da bi ta crkva bila protestantska. Ok, ne slazem se sa svime, ali mislim da su opcenito otvorenijeg srca, a to je ono sto mi smeta u katolickoj crkvi.Imamo Dinamo

    Mislim da ne cveta cveće ni u protestantsko preduzeće.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Gle ja se ne slažem. Mislim da se u Crkvi odigrava previše zakulisnih igara gdje se razni ljudi pokušavaju dokopati moći, a ne promovirati Kršćanske vrijednosti.

    Protestanti ne privlače mlade jer su kao nešto bolji nego nude ljudima koji su u stalnom stanju grijeha mogućnost da se ne mjenjaju nego nastave griješiti, ali se nazivati dobrim vjernikommali M

    Istini za volju, ovo i je djelomično istina. Protestantizam je širok pojam, pa se u nju ubrajaju svakakve crkve - od raznih zajednica gdje imaju “nebinarne i trans svećenike” i slično, ali isto tako ima i puno veći broj normalnih zajednica koje zaista promoviraju život uz Krista itd. Slušao sam par puta njihove Bible studies, dosta to dobro i kvalitetno to zna biti. Treba znati razlučiti dobre zajednice od loših.
  • NitkoBitan
    17k
    Bolje uopce ne ic u crkvu i pomolit se za laku noc nego ic u kojekakve sektaske organizacije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.